- One mobilszolgáltatások
- iPhone 16e - ellenvetésem lenne
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Sony WF-C710N - átlátok rajta
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Igazi csúcskészülék lett a Poco F7 Ultra
- Bemutatta a Huawei a Band 10 okoskarkötőt
- Apple Watch
Új hozzászólás Aktív témák
-
madgie
titán
válasz
Mr.Csizmás #9499 üzenetére
Minimum egy évig még arról szól a történet, hogy az OM-D árából egy G3-ra még két fixet is megvehet az ember. Használt GF1 esetében meg jujujj
-
FEDman
addikt
Az almát körtével című történet, az OM-D árából kijön jelenleg 2db G3 is.
-
madgie
titán
Fogdosni az asszonyt kell, fényképelővel fotózni ildomos
No jó, nem írok több oszlopos ökörséget, de épp' tegnap agyaltam, hogy a 300D hasonlatod nem áll meg, vagyis csak fogásilag (az meg melyik másik Canon belépőre nem igaz?) A 300D legnagyobb hibája a butított mivolta volt, amin később ugyan a Wasia fw segített, de pont a buta mivolta miatt is mérték ócsóé'.
Milyen fura, hogy ott is egy orosz hack tette még szélesebb körben ismertté, mint ahogy a Panánál is Vitalij miatt vesz egy rakás srác GH sorozatú vázat
-
Messer22
senior tag
válasz
Mr.Csizmás #9492 üzenetére
majd gondolj rám is és küldj egyet haza
-
no offense, de a g3-at bottal sem...
az om-d konkrétan minden létező szempontból jobbnak tűnik. nekem a stabi fontos, és nagyon komolyat kapott. az opcionális grip is. a többi a hab a tortán.
amúgy meg nem hiszem, hogy túlpörgöm, nekem inkább úgy tűnik, hogy végre van egy telitalálatos váza az oly-nak az e-1 után. a g3 sokat tud, meg minden, de nem akarok minden alkalommal hányni, amikor előveszem a gépemet
-
-
válasz
Marseille199 #9481 üzenetére
drága lesz, de bármennyi is lesz, idővel 60e ft-ért lehet majd venni használtan.
ugyanez igaz a nikon d700-ra is, meg mindenre. amúgy nekem is om-d kell!
-
Messer22
senior tag
válasz
Mr.Csizmás #9482 üzenetére
Ne már, konkurenciát jelentesz te is?
nekem is 14-54II kéne. -
FEDman
addikt
Az én 45-ösöm is bitang jó, lazán használom nyitott rekeszen!
Ami meg a Robin Wong féle 45-ös képeket illeti, az Olympus brutális zajszűrést + élesítést használ. Raw és Oly Veiwer2 használata mellett ugyanez a helyzet. Azaz ott se jobb a 45-ös, csak komolyabb utómunka van rajtuk.
Aki meg azt szeretné, hogy alapból ilyenek potyogjanak ki a vázából az vegyen Olympust! -
Marseille199
senior tag
Jahh, az én is szoktam használni. videóra az igazi mondjuk, a 7mp már néha kevés. Bár a 45-össel még nem próbáltam.
Elég perverz gondolatom támadt amúgy, amikor ekv. 2000 mm-en videóztam a holdat. Mi lenne, ha bekapcsolnám ezt a módot?Belelátnék az idegen lények nemi életébe kb
Mindegy, jó vétel volt ez a 45-ös, már csak egy 20-as kéne, meg egy normélis átfogású és minőségű zoom (valami 12/14-50/60 f4
)
-
madgie
titán
válasz
Marseille199 #9481 üzenetére
Nekem élesnek tűnik a 45, sőt, még NEX3-on is elég odab*szós képe volt anno
Most az ETC módot nézegetem a G3-om, beszarás a 45/1.8-cal, kell a fenének teleobjektív
-
Mr.Csizmás
titán
válasz
Marseille199 #9481 üzenetére
én is erre a vázra pályázok, egy 4/3 adapter + 14-54 II-vel a megtestesült csoda lenne.
-
Marseille199
senior tag
-
-
Superbad
tag
Esetleg megvan valakinek a GF1 magyar használati utasítása pdf-ben (vagy akármiben)? Kutattam, de nem találtam, csak angolt.
-
FEDman
addikt
Az OM-D mintha ezt a kettőt kombinálná.
Az eddigiekhez képest sokkal bátrabban lehet felhúzni az árnyékos részeket és közben a Corel-ban a csúcsfényeknél is bő 1,5 EV-nyi részletet visszalehet nyerni.Igaz a Corel-t annyia nem ismerem, mit jelenít meg alapból, szóval ettől még lehet akármilyen is.
-
Tulku
veterán
Ezek mit jelentenek kedves G3 tulajok:
I dinamikus és I felbontás mit takar és milyen szintre illik állítani? Raw-ba van-e valami beleszólása (gondolom videóba mindenképp)
Árnyék kompenzációt használtok-e, hogyan viselkedik? (pl1-nél csak a zajt növelte, nex 5n-nél volt értelme)
Köszönöm a válaszokat!
-
asszem FEDmannek lesz igaza
még annyit szeretnék hozzátenni, hogy FUCKYEAH!
-
FEDman
addikt
Azért alap iso-n zaj tekintetében az OM-D és a GH2 között nagyon minimális lesz a különbség. Érzésem szerint itt is kicsit egészségesebb, sokkal bátrabban lehet a képeket felhúzni, de a szinte teljesen zajtalan képekhez azért elkéne minimum egy valós iso100.
Dinamikában várok egy kis előrelépést, az érzéseim jók ezzel kapcsolatban, de ezt a legnehezebb korrektül lemérni.Ami viszont a közép és magas iso-n az árnyékokban mutatott zajt illeti ott én egyértelmű előrelépést látok. Megkockáztatom e téren a legjobb APS-C-k szintjén van.
Aztán persze az első tesztek után lehet jól beégek és a DXOmark mérés után kiderül, hogy ez egy sima G3 szenzor.
-
madgie
titán
GH széria multiaspect szenzora általában az árnyékos részek felől ad több dinamikát, a sima G/GF szenzorok pedig csúcsfény felől (az eddigi ismereteim alapján legalábbis).
Pont erről volt szó, mikor megvettem az első GF1-et: LR defaultban semmivel nem tűnt jobbnak a GH1-nél. Aztán némi csúszkarángatásra kiderült, hogy ami a GF1-nél szemcsés zöldes trutyi (árnyékos rész), az a GH1-nél még bőven részlet volt.
És fordítva is, ahol a GH1 képe a csúcsfényeknél megrottyant, ott a GF1-nél még visszahúztam a felhők színét. -
Tulku
veterán
válasz
andersen10 #9465 üzenetére
Igen, erről beszéltem...mindegyik mft lapka ilyen szerintem.
De ezt a kis hibáját elnézzük neki...ezért vagyunk ittFattyu: Pedig ha tudná, hogy mennyi Arielt vehetne egy olyanból amire 7-14 ASPH meg G Vario van írva...
-
fattyu
veterán
válasz
sebgutkopf #9466 üzenetére
Nincs gyerekem
eddig egy obit hoztam haza csöndben. Páromnak is üveg üveg főleg a kis feketék.
-
gorgo
őstag
Különállóan is leszedhető a CameraRAW 6.7 ami az LR4-ben dolgozik, akinek WinXP-je van, próbálkozhat az installálással, hátha menni fog!
-
sebgutkopf
őstag
Titokban fejlesztünk?
Az asszony előtti lebuktatásban egyébként a gyerek a legjobb. Feleségemnek minden gép és obi fekete és arra való amire. Bezzeg a fiam még amikor 3-4 éves is volt rögtön azzal kezdte, hogy ez máshogy néz ki, új?
pffff.....!
A titokban fejlesztés ezért már évek óta megszűnt. -
Tulku
veterán
válasz
andersen10 #9463 üzenetére
Hát nálam raw-ban talán egy leheletnyivel kevésbé zajos a GH2, de jpeg-ben nem látok különbséget (iso 160-on természetesen) nagyon a tesztelési hibahatáron van-lehet.
400-on raw-ban megint mintha lenne egy leheletnyi előnye a GH2-nek, de jpeg-ben eltűnik (erősebb zajszűrés?)Én érdemi különbséget nem látok a kettő között, illetve az itthon közel azonos beállításokkal készült képeknél is igen hasonló zajkarakterisztikával, dinamikával találkoztam, mint egykoron a GH2-nél.
Én raw-ban fenyképezek és abban is mentem, tehát elő tudom szedni a régi fotókat...a csúszkák is hasonlóan viselkednek.Ezt a videó tulajdonságokról nem tudom elmondani, kicsit lassabb AF és iso 800-on túl a kitobi meghal mozgóképen...majd letesztelem egy fényerős fix-szel.
-
andersen10
aktív tag
"Most az hogy alacsony iso-n is zajosak a szürke és árnyékos részek azt hagyjuk...ez szerintem minden mft gép sajátja":
de nem azonos mértékben. Sajnos a G3 ebben nem teljesít jól. Különösen zavaró, ha utólag akarod "deríteni" az árnyékos részeket. Valóban a szürkével, feketével van a legnagyobb gond. De ebben a GH2 határozottan jobb. Itt a bizonyíték, a GH2 kb a D7000 szintjén van, ellentétben a G3-mal.
(úgy látom agyon lett tömörítve a jpg, nézzétek meg inkább a dpreview-n..)
-
madgie
titán
válasz
Marseille199 #9460 üzenetére
Én sem estem hasra tőle elsőre, aztán elkezdtem kicsit húzgálni a csúszkákat LR-ban, mellette párhuzamosan a GF1-ét is (ugyanaz a téma). Nem mondom, hogy excellent, kicsit jobbra is számítottam, de igazán magas érzékenységen rendesen odaver ez a 16-os Pana lapka a réginek.
A GH1-nél a banding miatt nem mentem ISO 1000 felé, a GF1-nél a zaj jellege miatt ISO 1600-nál már bőven stop volt, a G3-nál meg egész barátian szűrhető az ISO 3200 is (ami a régi lapkánál kb 2000-nek felel meg).Alacsony érzékenységű dinamika jó kérdés, nem tudtam még rendesen megvizsgálni. Az biztos, hogy a LR4 Beta-ban a GH1-féle több, mint 1 Fé plusz csúcsfény bravúr itt nem jön össze, de messze nem tűnik kevésnek a dinamika, csak előbb meg kell tanulni, milyen beállításokkal (képstílus, kontraszt) lőjek és hogyan mérjek fényt, hogy a rawban minél több részlet legyen (GH1 határokon lépked, nem szabad kiégetni, a GF1-et viszont kicsit túl kell engedni, mert még a Smooth -2 beállítás után is majd' fél félértéknyivel sötétebb képem lesz a Lightroomban).
Ja, a WB. Szerintem is rapszodikus, de majd elválik pontosan, egy nap után még csak az tűnt fel, hogy kicsit több idő kell neki az alkalmazkodáshoz, mint a GF1-nek.
-
Tulku
veterán
válasz
Marseille199 #9460 üzenetére
Igaz, WB az felejtős, de a lájtrúmban az a kis pipetta nálam egy pillanat alatt mindent megold.
Ezt a zajkarakterisztikát nem értem...szerintem nagyszerűen kezelhető a zaja...nekem tetszik.
Akár 3200-ig el lehet menni, semmi gond vele.
Most az hogy alacsony iso-n is zajosak a szürke és árnyékos részek azt hagyjuk...ez szerintem minden mft gép sajátja (na majd az OMD...hallom jobb felől, Fedman kartács szájából)
-
Tulku
veterán
Nem hallgacc!
G3 fotó módjára nekem nem lehet panaszom (ellenben a kitobi az mint hanyatt leesni a padlásról...) a zajkezelése nekem nagyon bejön, teljesen GH2 szintű.
A hosszúexpós zaj engem nem érint...Madgie-t sajnálom.
Fókusz bajnok, pontos...ez 5-ös.Videónál kissé lassabbnak ítélem meg az AF-et a GH2-nél, bár a azt csak a 14-140-es zúmmal próbáltam stabis obik közül és köztudott, hogy a 14-42 nem egy világbajnok.
Részleteket Vitalij megteremti, addig családi videó masina lesz...ki tudja meddig -
andersen10
aktív tag
válasz
andersen10 #9448 üzenetére
Így néz ki a metz 58 a gh2-n
http://www.henkessoft.de/GH2/Bilder/GH2_mit_Metz58_004.jpg
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kerékpárosok, bringások ide!
- One mobilszolgáltatások
- Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Hardcore café
- iPhone 16e - ellenvetésem lenne
- Sok memóriát spórol a neurális textúratömörítés
- Autós topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! SAPPHIRE NITRO+ RX 7900 XTX 24GB GDDR6 videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 6/Apple Watch Series 7/Apple Watch Series 8
- Geforce GTX 1050, 1050 Ti, 1060, 1650, 1660 - GT 1030 - Low profile is (LP)
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
- LG 34GS95UE - 34" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest