Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz grabber #120159 üzenetére

    Én asust vettem, vivobook s-et. Nem egy rossz gép, de...
    - kb 3 hónappal a gyártás után utolsó gyári support, semmi frissítés, bios bug javítás egy éve. Rengeteg változat van, mikor melyik alkatrész olcsó a gyárnak.
    - az online support szépen válaszol általános kérdésekre, de kb azon kívül hogy adott esetben szervizbe küldést javasol, nem nagyon tud hozzátenni mást. Elvileg továbbította a külföldi supportnak a kérésemet, hogy javítsák meg azt, hogy befagy a bios felület és a boot folyamat bizonyos újabb fajta usb-lan chipsettől, ami jobb dokkolóban előfordul :D
    - Nincs dokumentálva, hogy milyen power limitek vannak, lekorlátozott cpu power keret és más fajta gépeknél dgpu keret. Semmi sem állítható a biosban a nem gamer gépen, szó szerint semmi.
    - alkatrészeket elvielg lehet online venni hivatalosnak tűnő helyről is. Bár gyakorlatilag "nincs" vagy "rendelés esetén lesz" jelöléssel. Eddig még nem kellett persze. De lehet nem lesz hozzá olcsó alkatrész, mint a thinkpadekhez.

    Mi india vagyunk. Úgy látom, hogy magyar billentyűs indiában forgalmazott modelleket árulnak itt. Indiai youtube videók vannak szinte csak az itthon kapható asusok többségéről. Bár lehet thinkpadben sem sokféle jut ide, legalábbis időben.

    Való igaz amikor vettem, szerintem nem is nagyon volt hasonló gép itthon thinkpadben. Vagy manager u procis intel, vagy semmi az adott generációból vagy milliós ár. Talán később megjelennek a normális gépek üzletiek közt is, amennyire terjednek már. Rontja az esélyeket, hogy a hazai csóró piacra be sem hoznak sokmindent.

Új hozzászólás Aktív témák