- Samsung Galaxy S20 FE - tényleg nem lite
- One mobilszolgáltatások
- Mobil flották
- Kikristályosodik a Razr 60
- Három Redmi 15 érkezett a lengyel piacra
- Yettel topik
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Mi mindenre jó egy másodlagos megjelenítő?
- Mindenki Z Fold7-et akar
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Rick4
félisten
válasz
Rhino666 #51288 üzenetére
Bemásolnám neked a hivatalos állásfoglalást az MTA Nyelvtudományi intézet weboldaláról: (azt, amit máshonnan kimásolva meggyőzőnek hiszel)
107. A minőségjelzős kapcsolatok írásának fő szabályai a következők:
a) A minőségjelzős kapcsolatok tagjait általában különírjuk egymástól: jobb kéz, általános iskola, ipari ország, olvasó lány, érett gyümölcs stb.; különösen olyankor, ha a kapcsolatnak valamelyik vagy mindkét tagja összetett szó: egyetértő mosoly; orvosi titoktartás, baráti kézfogás; mezőgazdasági árutermelés; stb.
b) A minőségjelzős összetételeket egybeírjuk. Ezek tagjainak együttes jelentése más, mint az előtag és az utótag jelentésének összege; gyorsvonat (vonatfajta), hidegvérű (= nyugodt), melegágy (a kertészetben), kispárna (párnafajta), söröspohár (= sörnek való pohár), forgószél (szélfajta), holtág (folyóé) stb.
c) A kialakult szokást megtartva jelentésváltozás nélkül is egybeírjuk számos minőségjelzős kapcsolat tagjait: nagyfokú, fiatalkorú, haditerv, légiposta, útitárs, vízinövény, jótett stb.
Ha gondolod szívesen írok nekik mailt, mit mondanak rá, ne legyen ennyire probléma, hogy ki mit mond, bár én nem érzem se vitának, se veszekedésnek, ugyanis jelenleg ketten vitáztok az MTA weboldalán leírtakkal, én csak egy közbülső kapocs vagyok, tulajdonképp bemásolom ide, amit nem akartok látni.
-
Rick4
félisten
válasz
Rhino666 #51281 üzenetére
Engem? Az MTA programja szerint is, meg úgy általában, minden helyesírással képben lévő ember szerint is. Ha téged nem zavar, hagyd úgy.
Azt már nem is említem, hogy tényleg zavar lehet az erőben, mert nálam minden ár jóval többnek látszik a reálisnál.
Csak ff plugin kell ide.
-
Rick4
félisten
válasz
Rhino666 #51242 üzenetére
Jujj de vicces sztori:
Beírtad gyorsan a goggle-be, és elsőre kémia tartalmú weboldalakat dobott. De az azért tudod, hogy a magyar nyelvben elég ritkán van olyan, hogy egy szó azért írandó egybe, mert kémiáról beszélgetünk, és azért írandó külön, mert más a témakörCsak szólok, a 3. találat már statisztika, és ott is helyesen, egyben van írva.
-
Rick4
félisten
válasz
Rhino666 #51239 üzenetére
Akkor írom másképp:
Ha pl a perifériáknál böngészek, és vissza akarok lépni a "fő komponens"-hez, a bal oldali "kategóriák" oszlopon belül kattintok a "fő komponens" gombra. Gondolom logika van benne. Erre bejönnek a középső sávban a hűtők, amik ettől fügetlenül az almenü harmadik pontját képezik. Gondolom látod, hogy ebben viszont nincs logika.
Az már végképp mellékes, hogy a "főkomponens" kifejezés az mindenhol máshol egy sző. A "fő komponens" szót így, külön írva talán a kórboncnokok használhatják, és ott leginkább egy szem, fül, orr, nyelv, agy "alkatrészt" jelenthet.Azt már nem is mondom, hogy most nézem, a periféria gombra kattintva meg a billentyűzet jön be, ami a periféria gomb alatti harmadik menüpont. A "multimédia" menüpontban valamiért viszont sikerül a videokártyákat elsőként megjeleníteni, valami okból a menüben is ez van elől, viszont a videokártya meg nem multimédia, hanem főkomponens.
Na mindegy, te tudod, hogy ez neked jó-e így, de hogy vicceljek a problémás menüponttal, ha már nem megy helyesen a főkomponens, nem ártana, ha lenne a cégnél egy fő kompetens...
-
-
Rick4
félisten
válasz
Rhino666 #51035 üzenetére
Olcsónak nem olcsó, szarnak se szar, csak a dizájn meg a minimalista stílus drágán sznobizmus. Nem tudom, voltál-e a hálószobabútorok között, és láttad-e a színváltós ledcsíkos szekrényeket... De persze Te tudod, hogy az ízlésednek mi felel meg. Én akárhányszor bemegyek, semmit se találok, vagy ha tetszene is bármi, kb dupla árnak érzem a reálishoz képest.
-
DarkByte
addikt
válasz
Rhino666 #50878 üzenetére
Köszi! Végül is közben rájöttem hogy nem is kell ez nekem mert a Teréz utcán keresztül is eljutok a célomhoz. De azért jó tudni.
Az viszont most szarul esett hogy a Satelit és a RET is egyszerre vannak szabin, egész héten, és nyílván én is most vagyok szabadságon amikor ráérnék kicsit bütykölni.
Van még esetleg valami bolt Szegeden ahol nem riadnak meg attól ha azt mondom 4N25-ös optocsatolót vagy 16x2-es széles DIP foglalatot szeretnék venni?
-
válasz
Rhino666 #50721 üzenetére
ha már hitelkártya akkor klasszisokkal jobb az Erste Joker... 8-9 termék kör amiből 3-at választhatsz és ezen három termékkör esetén 1+3% (4%) jóváírást kapsz... (Benzin kútnál max 30.000 ft de máshol nincs ilyen határ
)...
Nálam most az alábbiak vannak:
- Elektronikai üzletek
- Benzinkutak
- EgészségMinden másra 1% havi számla zárolási díj 200 ft éves kártyadíj 3-4 ezer forint körül... (első évben ezt jóvá írják ha elköltöd az árát...)
Átlag havi 2500 Ft jön vissza... Bár most július után 5000 ft-ot kaptam vissza (jelenleg (25.000 Ft pluszban vagyok idén)... átlag havi költésünk 70-80 ezer forint
-
ShadowX
őstag
válasz
Rhino666 #50716 üzenetére
Én azért váltottam ki, mert nem akartam sok kp-t vinni magammal, de nem volt kellemes a tapasznyalatom...
Erre a halasztott fizetésre tényleg alkalmas viszont. Meg mostmár beleszámít a csoportos beszedési megbízás is. Úgy tudom régebben nem így volt. Így már akár meg is lehet az általad írt összeg.
-
válasz
Rhino666 #50707 üzenetére
Tőlem anno csak KPt fogadtak el amikor tv vettem és ők szállítottak, még akkor is ha 250k+ volt
(#50715) Syl: a gold amex max köszönést vált ki. Nálam volt anno platina, amit csak cégeknek adtak. Na ott már sajnálkoztak is hogy gyk sehol nem fogadják el ahol 1'000'000 alatt van bárminek is az ára
-
-
macilaci78
nagyúr
válasz
Rhino666 #50556 üzenetére
Nem mondtam, hogy kínai gagyit keress.
Vagy vegyél kínait, mellé pár li-po cellát adott méretben és old fox-szal cseréltesd ki a cellákat.A mai okostelók finnyásak. 500mA-es, 800mA-es töltővel egy tepsi nem is áll szóba. 1,5A, 2-2,1A töltőáram kell sok esetben. Mit tippelsz, mekkora napelem és milyen napsütés kell ehhez?
Ezért ajánlottam a powerbankkal egybekötött megoldást. Van olyan is, ahol cserélhető AA ceruzaakkukat tölt és USB2.0 portra adja ki a kraftot. IC vonaton láttam valakinél pár éve.
-
SirRasor
addikt
válasz
Rhino666 #50595 üzenetére
Miért nem sütőben?
Megint +1 konyhai berendezés, ami foglalja a helyet. Persze az időzítő miatt nem rossz. Meg össze is keveri? Szüleimnek volt, és nem mindig sikerült az összekeverés jól.http://www.nosalty.hu/recept/jenais-kenyer
Ezt fogom kipróbálni pár napon belül (persze nem mikróban kelesztem, hanem 40 fokra melegített sütőben) és nagyon ígéretesnek tűnik. Persze a finomlisztet kicseréled olyanra, amilyenre csak akarod. -
válasz
Rhino666 #50595 üzenetére
mi nem rég vettünk ... kb 200-250 Ft vele egy 75 dkg-os kenyér...
- teljes kiőrlésű tönkölybúza lisztből
- Len, Szerzám, Zab korpa, Napraforgó maggal (kb 60-80 gramm van benne)és 1 kajára a korábbi 2-3 szelet fehér bolti kenyér helyett elég 1 szelet is ... (de talán még a bolti barna kenyérnél is kevesebb fogy belőle)
-
Syl
nagyúr
válasz
Rhino666 #50590 üzenetére
Nyugi-nyugi, ezt a linkelést az irodai vindózhét b*szta el
(#50591) Polemius
Tudom, az ezreseket csak akkor választjuk el, ha felsorolásszerűen alatta/felette tíz ezresek (5 vagy több számjegyű értékek) vannak. Ha önmagában áll a négy számjegy, akkor egybeírjuk.
Nyolc év újságtördelés alatt a koszon kívül más is ragadt rám
-
válasz
Rhino666 #50563 üzenetére
Viszont azt kell mondanom, hogy amit mondtál még mindig valótlan, azaz egy nagyképű hablaty, hogy ugyanaz 200k lenne. Ilyen mellébeszéléssel próbálod elütni a dolgot?
Mikor ismered el, hogy csak arcoskodás volt, ami csúnyán besült? Mellébeszélünk még egy darabig állófűtésről, vagy jön a lényeg, és prezentálod a 200k-s laptopot, vagy elismered hogy hablatyoltál? -
azbest
félisten
válasz
Rhino666 #50563 üzenetére
Egyik kolléga megnézte a számára szükséges felszereltségű thinkpadet, majd macbook prot. Az utóbbi nyert, mert drágábban jött volna ki a thinkpad azokkal az opciókkal és akkor még a retina kijelzőről nem is beszéltünk (ami előny a munkájához, de nem feltétel). Szóval embere válogatja, hogy melyik éri meg neki.
-
-
válasz
Rhino666 #50543 üzenetére
200k-ért újonnan, számlával érdekelne egy ilyen laptop:
-2.8-as i5
-8 giga ram
-128-as ssd
-2560x1600-as minőségi Led kijelző
-alumínium ház
-hdmi, USB 3, Bluetooth
-háttérvilágított billentyűzet magyar kiosztással
-2 kiló súly
-számla, garancia itthon
-8 óra körüli akksi
-legális kereskedelmi oprendszer (nem Linux) és legális irodai programcsomag
-ingyenes házhozszállítás
-0-24 support200k-ért azt se bánom, ha nem os x van rajta.
Vagy ha nem tudsz ilyet 200k-ért, akkor nem volt igaz amit írtál.
-
válasz
Rhino666 #50507 üzenetére
Az a baj ezzel a logikával, hogy a desktop oprendszer nem működik jól egy kis méretű érintőkijelzőn, mert az egér / billentyűzet kombóra készült.
Szerintem se az ipad, se pl az imac nem korlátolt és vacak. Szerintem még sose voltam desktop géppel ilyen hosszú távon elégedett mint az imac-kel. Én az ipad-del is tudok dolgozni, de ez lehet hogy nagyon egyén- és felhasználásfüggő, mivel mindenkinek más a munkája.
-
Syl
nagyúr
válasz
Rhino666 #50494 üzenetére
Nem tehetek róla, hogy a Microsoft képtelen használható tabletet alkotni. Mert a Surface és az egész "Desktop OS-t Tabletre" logika szerintem értelmetlen. Még jó hogy mobilra nem akarják ugyanazt ráerőltetni.
Eközben az iPad meg egyszerű, használható, kényelmes, nagyon jó akkuidővel. -
Syl
nagyúr
válasz
Rhino666 #50427 üzenetére
Nézd. Ha azt mondod, hogy valaki eljön szegedre és nem tudja hol kell parkolójegyet venni, vagy nem tud eligazodni az új sms táblákon, igazat adok. De autópálya-matrica? Van benzinkút ami nem árul ilyet?
Megvettem a telefont, beletettem a (telekom) SIM-kártyát és ott virított rajta a matricavásárló program.
Ha lottót fizetek be (tudom, tudom, a bolondok adója), nem lottózóban teszem - ott az app.Amikor itt a fórumon előkerül a bankkártyás fizetés, mindenkit hülyének néznek, akik sárga csekkezik. Pályamatricánál (hülye név, hiszen már nem kapsz matricát) meg az emberek igénylik az "elmegyek a benzinkútra venni" cselekvést.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- Magyarország piacvezető szoftver webáruháza
- MacBook felvásárlás!! Macbook, Macbook Air, Macbook Pro
- Amazfit GTR Mini okosóra / Számla / Garancia /
- Számlás!Windows 10 Pro 11 Pro,Windows 10 Home 11 Home, Office 2016,2019,2021 ,Vírusirtok,Mac
- Microsoft Surface Laptop 5 13.5" i5-1245U 16GB 512GB 1év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest