- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- iPhone topik
- Google Pixel topik
- Youtube Android alkalmazás alternatívák reklámszűréssel / videók letöltése
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
Új hozzászólás Aktív témák
-
BlacKSouL
addikt
válasz
fokukac
#59066
üzenetére
Itt most a 3 méteres patakmeder megtelt esővízzel, ilyenkor annyira nem esik jól futni. Meg még mindig nem nyertem a lottón úgyhogy be kellett jönnöm dolgozni is.
De amúgy csak a szőrszálhasogatás okán: fogadjuk el, hogy az ember mindig izzad. Vagy inkább nevezzük párolgásnak, hogy megkülönböztessük a bőrön keresztül elpárolgó folyadék mennyiségének nagyságrendjét. Amint ezt a finomítást bevezettük, utána lehet beszélni a száraz, vagy alacsony nedvességtartalmú környezetről, és párás vagy magas nedvességtartalmú környezetről. Azonosnak tekintsük a hőmérsékletet, és ne adjunk hozzá külső hősugárzást sem pedig légmozgást. Amennyiben közepes vagy alacsony nedvességtartalmú a környezet, és a szervezetet nem éri külső vagy belső megterhelés, úgy a folyadék távozása a bőrön keresztül nem éri el az izzadás szintjét, vagyis nem képez összefüggő folyadékréteget a felszínén. Ellenben ekkor is párolog. Muszáj, hogy párologjon, mivel ezzel tart egyensúlyt. Ezért érezni hűvösebbnek minden ember bőrét az átlagos helyeken (nem tenyér vagy hónalj...) ahol nincs felszínközeli érhálózat. Vagyis a nyugalmi 36,6 °C testhőmérséklet amolyan belső hőmérséklet, de a bőr felszíne ennél az esetek 99%-ában alacsonyabb. (Adott környezetben ráfújva a bőrre, a ráfújt levegőt hűvösebbnek érezzük, a párolgó folyadék miatt) (A fázás állapota nem tekinthető nyugalminak, ahogy a fokozott testmozgás sem)
Ha tehát a test nyugalmi állapotában is mindig folyamatosan párolog, és ezzel tart egyensúlyt a belső keletkező hővel, akkor már csak a párolgás hatékonysága a kérdés. Tekintve, hogy a párás nedves időben a ruha is nehezebben szárad, akár ebből logikusan kiindulva is következtethetünk arra, hogy a magas nedvességtartalmú levegőben lassabban fog elpárologni bármilyen folyadék. A lassabb elpárolgás miatt a hűtőhatás kevésbé érvényesül, amire a szervezet fokozza a nedvesség kibocsátást, és voilá, elkezd izzadni az illető.
Amúgy keringési zavaraim nincsenek, általában télen is az én kezem a legmelegebb kézfogásoknál, noha egy időben volt némi magasabb vérnyomásom, mára a szervezetem igazodott, és már a korábbi 135/85 helyett 125/75-öket méricskélnek a dokik. Túlsúlyom van, azt elfogadom, de bírom a meleget
Új hozzászólás Aktív témák
- Hegesztés topic
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Megvannak a Forza Horizon 6 gépigényei, a régebbi PC-k is fellélegezhetnek
- Melyik tápegységet vegyem?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Házimozi belépő szinten
- Lexus, Toyota topik
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- GIGABYTE RTX 5070 12GB GDDR7 WINDFORCE OC SFF - Új, 3 év garancia - Eladó!
- ZOTAC RTX 5070 12GB GDDR7 Twin Edge - Új, Bontatlan - Eladó!
- Apple Watch S11 46mm - fekete, full doboz - Apple garancia (106)
- Asus Chromebook C423NA, 8GB RAM, N4200 Pentium, 180 Kihajtható
- NVIDIA GEFORCE4 MX 4000 64 MB RETRO AGP VIDEOKÁRTYA
- Eladó Samsung A20e 3/32GB kék / 12 hó jótállás
- Bontott Bosch Smart Home Intelligens radiátor termosztát II / 12 hó jótállás
- iPhone 13 mini 128GB 100% (1év Garancia)- ÚJ EREDETI AKKUMULÁTOR
- iPhone gyári/emelt kapacitású akkumulátor csere 6 HÓNAP GARANCIÁVAL
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



