Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Aktív témák
-
válasz
TayRol #36362 üzenetére
Hát, nekem a 125ösön legelső szervízre is 500 forintot fizettem olajcserére. Utána is vittem olajat, és mindig 500 vagy 1000 forint volt a munkadíj, pecséttel, mindennel.
Sose fogom megérteni a 18-20-25ezer forintot olajcserére kifizető motortulajokat. Vicc, lehúzás, stb. 1500ért veszek Q8 fullsynt olajat, 4 liter 6000, szűrő 1000, azaz 7000ből megvan egy olajcsere. Sok olajat veszel, odaadják 1200ért is. Egy szűrőt le és feltekerni meg szerintem annyi észt kíván, mint kulccsal kinyitni, és becsukni egy ajtót. -
ALI_G
veterán
-
emvy
félisten
válasz
TayRol #36151 üzenetére
Az ules az abszolut emberfuggo, nem hiszek a 'kenyelmes ules' koncepciojaban. Bringan tobben hasznalnak full karbon 'nyerget', es az is lehet kenyelmes.
A VFR nekem pl. kenyelmesebb (seggre), mint a CBF, viszont a VFR-en a hatam farad el hamarabb (hazafele azt csinaltam, h neha radoltem a tanktaskara pihenni..)
-
emvy
félisten
válasz
TayRol #36190 üzenetére
Lokes? Nem is ertem en ezt, elvileg az enyem meg a 'durvabb' verzioju VTEC, de annyi van, hogy 7000 korul megvaltozik a hangja, es nemileg jobban megindul, de semmi esetre sem 'lokes', vagy ilyesmi.
Nekem kifejezetten bejon, hogy autopalyan szepen elcirkalok 6000-es fordulattal, alacsony fogyasztassal, viszont amikor 160-nal bekapcsol a masik ketto, akkor lehet menni rendesen.
Probald ki, szerintem ez nem problema. Ha gondolod, jovo heten (ha addigra keszen lesz), gurulhatsz vele egy kort.
-
Djuree
félisten
válasz
TayRol #36163 üzenetére
nemkicsit idegesítő ez a zümmögés, először azt hittem afrikai gyilkos méhek szállták meg a stadiont
és ez nem vicc...
de most a 4-0 után nagyon leálltakIntegra: hát igen, sarkalatos pont ez. én majd lemaradok rendesen az előttem menőtől...legalábbis megpróbálok...autóval sem szoktam túl közel menni, mint sokan teszik...
-
Integra
titán
válasz
TayRol #36155 üzenetére
ha korábban nem voltak ilyen gondok, akkor könnyen lehet, hogy valóban a fogyás miatt jött ez ki. próbálj meg picit másképp ülni rajta, nincsen jó ötletem sajnos rá
szorítsd lábból a motort össze, de felső testben legyél teljesen laza.
én is csak azt tudom kerepelni amit tanítottak. eleinte én is majdnem sírtam úgy fájt a valagam az rr-en, most már röhögve nyomom. -
Integra
titán
válasz
TayRol #36153 üzenetére
nekem már minden full extrás a jelenlegi lócámhoz képest
de igen, kényelmesebb, legalábbis a fézerhez képest fényévekkel, és az utasülése is nagyon jó. de ez semmit sem jelent, mert neked/nektek kell kipróbálni. enélkül ne vegyél semmit, mindegy, hogy mit veszel a végén. -
Djuree
félisten
válasz
TayRol #36100 üzenetére
nekem kell albérleti szerződés, tulajdoni lap attól akié a lakás. mivel nem azé a lakás akitől bérlem (ő is bérli, csak nekem kiadta
) még valami szarok kellenek, nem is értettem pontosan mi
az a jó hogy akié eredetileg a lakás azt meg most nem lehet elérni mert külföldön van
aztán a pesti lakcímem is meg kell szüntetni ami egy külön procedúra lesz még...először én is azt hittem hogy ilyen egyszerű...itt az a lap amire 2 aláírás kell, meg is van, bevittem, de hát nem ilyen egyszerű ez
-
FABRICIUSZ
tag
válasz
TayRol #36065 üzenetére
Nálam így csinálta a szaki .
Az első hátsó és a kuplung olaj csere nem tartott 15 percnél tovább .Megnézte a könyvéből menyi olajat tartalmaznak a fékek és a kuplung rendszer ,majd cső a le eresztőre / tartály fedél le /le eresző kinyit / kart finoman pumpál / ha lement az olajszint szinte a dugatyuig felöntötte a tartályt a friss olajjal .
Ezt még egyszer megismételte , és a le ereszőt elzárva ( cső le ) tartály fedelét visszarakva kész is volt.Gratulálok , ezt szépen megfogalmaztam .
-
válasz
TayRol #36063 üzenetére
no de emlékem szerint a féknyeregnél nem lehet csak úgy kifolyatni a fékolajat, hiszen akkor jön a folyadék, ha meghúzzák a fékkart, hapedig a fékkart visszaengeded, lennt is szívhat levegőt nyitott csavarnál, tehát a nyeregnél lévő csavar ki - csavar be mókát nem lehet megúszni..
-
válasz
TayRol #36059 üzenetére
Fékolajcsere általában együtt jár a légtelenítéssel.. (szinte muszáj..)
Aki úgy lecseréli a fékfolyadékot hogy nem kell légteleníteni... azt szivesen megnézém. Elméletben talán a folyamatos átfolyatása lehetséges..és hamár légteleníteni kell a féket, úgy gondolom megérett a fékolaj is a cserére..
-
-
.mf
veterán
válasz
TayRol #36040 üzenetére
Sztem -- bár itt mindenkinél kevesebb motorozási tapasztalattal rendelkezek
-- nem a hőmérséklet és a gumi (mert az melegben csak jobban tapad), hanem inkább a fékfolyadék lehetett a baj. Amikor voltam Safety-Hungary-n, Matyi mutatta is nekünk, hogy előfordulhat, hogy légbuborék kerül a fékcsőbe. Tényleg elég ijesztő volt, húztad a fékkart, és annak alig volt ellenállása, szinte magától beesett végállásba. Ilyenkor az a teendő, mondta, hogy megállsz, és a fékkart addig pumpálod, húzogatod, amíg újra fel nem keményedik, a levegőbuborék bekerül a tarályba, és kikerül a körből. Pumpálta egy percig, és utána tényleg olyan kemény lett a fékkar, mint lennie kell.
Vagy persze lehet egy törött fékcső és abból szivárgó folyadék is, de ezt már biztos ellenőrizted.
A másik, ami okozhatja, az amikor valaki nagyon sokszor intenzíven fékez ÉS nagyon meleg van ÉS rossz a fék hűtése -- a fékfolyadék felforr, gázbuborékok válnak ki (ugyanaz, mint feljebb), vagy akár egy olcsóbb-rosszabb fékbetét annyira felforrósodhat, hogy a szinter-betét kristályszerkezete átalakul (olvadásközelbe ér), és érdes-tapadós helyett üveges lesz a felülete, ami csúszik. Ezek azonban csak nagyon intenzív, verseny-használatnál jelentkeznek (K1 Gixer tulajok panaszkodnak pl. erre huzamosabb hungaroringezés után), tehát esetedben kizárnám -
emvy
félisten
válasz
TayRol #36048 üzenetére
Gondolom azert is jobb, mert alacsonyabban van a kormany. Nem tudom. Az van, hogy a CBF 140-ig kiraly volt (turaplexivel), aztan elkezdte razni a fejemet, etc. Itt meg kb. nincs kulonbseg 130 es 170 kozott -- raadasul az idom ugy van megoldva, hogy a kezedre nem jon levego egyaltalan, ergo nem fazik, fel tudod kicsit emelni nagyobb sebessegnel is, etc.
-
Integra
titán
válasz
TayRol #36034 üzenetére
nemtom hogy a legújabb diablo mikor fejlesztés. azt tudom mondani, hogy ahogy te motorozol, oda ha most veszel egy új diablo-t, bőven jó. szárazon és esőben egyaránt, két személlyel is tökéletes. apám anyummal 160-180-as tempót szoktak menni vele. a te igényeidnek egészen biztos megfelel. én is szerettem. előtte még a gyári fézeres battlax gumik voltak rajta, de nem voltak az igaziak, beszéltem a Bittivel, ha neki jó volt a diablo, akkor nekünk nehogy már ne legyen.
egyébként miket írtak negatívnak róla?
-
Integra
titán
válasz
TayRol #35854 üzenetére
kúton szerintem még jobb mint otthon!
úgy tudom fél évente bekell vizsgálni a kutas mérőket is, de én nem bízok bennük. továbbá, ha akak a szelep, csak ott szenvedsz a 30 fokban, görnyedsz a bőrcuccban és halálba kívánod az egészet. ha teheted, szerezz be egyet.
vagy valami olcsóbb fajtát, biztos van ennél jóval olcsóbb, egyszerűbb is.mod: ha kell, vihetek neked egyet, de szerintem 2 hónap múlva repülök megint bp-re egy hétvégére.
-
Integra
titán
válasz
TayRol #35852 üzenetére
szörnyen jó. felpumpálom 2-3 tizeddel nagyobbra kényelmesen, mert szelep levételkor úgyis veszít valamit a nyomásból, beállítom a kívánt értéket, rádugom és halálpontosan a kivánt értéken van a nyomás. tanktáskában meg bőven elfér és van hozzá egy nagyon jó kis strapabíró tok is. csak ajánlani tudom
drága drága, de mi ez az összeg a biztonságért amit nyújt?! oszd csak le az értékét 5 évre (tegyük fel, hogy enny idő után tönkremegy), máris évi szinten két korsó sörnél tartunk ha beülsz valahova. vagyis semmi. de életet menthet!!soha nem felejtem, mikor mentünk motorozni mátrába és Ali úgy találomra eresztette le a guminyomást és mondta, hogy talán most jó lesz... háááát, én nem vagyok ilyen bátor ebben a kérdésben. nem mondom, hogy nélkülözhetetlen cucc, de nagyon kényelmes, és a biztonságot pedig absz szolgálja.
-
yodamastah
őstag
válasz
TayRol #35835 üzenetére
A motor komplett atrugozasa kb 100k. 30k korul van hatra rugo (Ohlins/ Racetech stb). Elore 1 par ugyancsak 30k egyutt a 2 rugo. Szetszedni a motort nem olyan draga, de ha mar szet van bontva akkor az evente/ketevente eleve idoszeru olajcseret/gaztoltest is erdemes megejteni. Igy osszejon kb 100k.
-
Integra
titán
válasz
TayRol #35742 üzenetére
jó vagy hozzá. én a cb1300-at imádtam, álomfasza gép, ha teheted, ne hagyd ki.
nemtom mikorikat nézel, de a 2008-as modellek már euro3 és automata szivatós.
honda szerelő barátom is ilyen big bájkos, ő annyit mondott, hogy gumit cserélsz rajta meg tankolsz bele. és a legjobb az utasülése is. szerintem technikailag a bandit sehol sincsen a jelenlegi formájában, de a gsx1400 sem. mindkettőből ideje lenne már a következő generációnak. -
Kasza08
őstag
válasz
TayRol #35743 üzenetére
ne is mond, manapság mindenki figyelmetlen. Jó múltkorjába egy bringás jött ki elém, pedig én láttam őt jóval előbb, hogy ott bénázik az útszélén, akkor ő nehogy már engem a lámpával meg a 110dB-el ne vegyen észre.. jött előre a moci segge, de volt ideje visszamenni a bringásnak, így nem kellett teljesen megállnom.
Múlthéten meg eléggé siettem, vagy 120-al mentem városban, mikor is egy platós kisteherautó jött ki egy keresztutcából (én haladtam főútvonalon). hát ott is csúszkált a segge rendesen, de oda lépett neki, így nem lett para.
Na, ha isten is úgy akarja, akkor ő lesz az enyém
-
Gaboman
nagyúr
-
.mf
veterán
válasz
TayRol #35494 üzenetére
Még a tavalyi koncepció-rajzokhoz képest is rondább
Ormótlan nagy a karbon első villa, és a szép ívű, kerek felső bölcsővázhoz nem passzol a baltával faragott, éles, és szintén ormótlan nagy tank az alján. A blokkot körbeölelő felső váz, az ülés és a hátsó futómű gyönyörű, csak az első villa és a sok alu az alján elrontják az összképet.
Persze szvsz, ízlések és pofonok, stb.
Aktív témák
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel eladók garanciával, számlával!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B150M i5 7400 16GB DDR4 250GB SSD 500GB HDD GTX 1060 3GB BitFenix NOVA MESH 400W
- Bomba ár! Lenovo X1 Carbon 3rd: i7-5GEN I 8GB I 512SSD I 14" WQHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár HP X360 11 G5 - Intel N4020 I 4GB I 128GB SSD I 11,6" HD Touch I Cam I W11 I Garancia!
- 150db - 24600Ft/szett - DELL Universal Dock D6000 docking station (452-BCYH) (DisplayLink)
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest