Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz .mf #67707 üzenetére

    Látom, Neked is van/volt mit pótolnod hsz-ben :D

    A diffrakció nem életveszély f/8 körül, még 11 körül sem, mostanában tényleg csak fullhd-ra dolgozok ki. A Nikonnal lőttem 1:1 képeket, amiket pixelszinten is élesre készítettem, pl. Morskie Oko Lengyelben, de ez itt nem az volt most. Még a 16MP is sok(k) sokmindenre. :D

    Fényszennyezés: mostanában nézegetek telket Bp mellett, főleg délre, Csepel alatt, Délegyháza, Dunavarsány, ilyenek (főleg DV), költözök fel Debiből végleg, aug31-től új meló indul. No, szóval ott már azért egész jó volt az égbolt. Hiába csak annyira van kintebb Pesttől, mint mondjuk egy Érd/Diósd (ahol bnőm lakik még), mégsincs olyan sűrűn belakva, szóval egész jó. Oké, nem D.kő vagy Mátra, de már látni ezt-azt. :) Ha tovább megy az ember ki az 51-esen még délebbre kicsit, akkor 30-40km környékén már tökjó. (Nem perfekt, de egész ok). ;)

    Nyilván a Retyivel semmi sem hasonlítható. Körbe hegyek U alakban, a tövében a tó, tiszta, hűvös levegő, ami jól jön a főtükrök hűtésének is biztosan, ha az ember mondjuk 1600-ról 2000m-re egy 40 kilós Dobson zsámolyt akar felcihelni. (Mission impossible) :D

    Egy biztos, engem nagyon izgat mostanság a minőségibb Tejútfotózás, pláne így, hogy járok ide évente.. jövőre a Kis Retyezát a cél, úgy 1800-2200 között, de ez sokkal zöldebb, kevesebb függőleges kaptató, inkább enyhébb emelkedők.. tökmás.. és hát körbe erdő, nagy tisztások, vadlovakkal is (most nem láttunk sajnos, bár be vagyunk sz*va tőlük) :D .. na, szóval elkezdtem agyalni egy Sony-n. Sok a Tejúthoz az m43 gríze.

Új hozzászólás Aktív témák