Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mutyi

    őstag

    Szeretnék venni egy disztribútort, de nem tudom a gyakorlatban melyiket lenne érdemes?
    Olvastam valahol,hogy Keresztapper féle az egyik legjobban használható.
    Egy Motta-hoz képest mivel jobb, mivel tud többet?
    A Gaggia-hoz kellene, szóval gondolom lehet belőle rendelni több féle méretben. 58,5 lenne az IMS 12/18 kosárhoz a tökéletes?

    Egy ilyen disztribútor használatával érdemes még fokozni a tökéletes tamperelést még egy palm tamp használatával vagy így már elegendő ha maradok a sima tamperemnél? A jelenlegi tamperem 58mm-es, lehet érdemes lenne váltanom 58,5-re abból is,mert így mindig ott van a perem szélén a faláról lehulló.

    A mérleg a másik dolog,amit fogok venni a jelenlegi Sencor helyett,mert ez egy használhatatlan sz....
    Folyamatosan ugrál 1-2 grammot az értéke. Eleve nincs rajta csak 1 grammos mérték,de nem mér pontosan és így hiába mérek vele, szemmel látom már hogy megint elmérte magát.
    Szóval két mérleg között vacillákok, vagy veszek egy sima kínai mérleget Szegedről 4500 körül vagy a beurer ks36-ot, ami épp a duplája.
    10-nél többet nem kívánok mérlegre költeni.

    Végre megérkezett az eredeti Marzocco 7g-os szűrő, viszont jelezték a cégtől,hogy rendeltek egy új fajta 7g-os Marzoccot is raktárra.
    Nézzétek meg ti is,hogy szerintetek miben térhet el a régi, hagyományos Marzocco 7g-os szűrőtől.
    A képeken a jobb oldala, azaz a mélyebb középső résszel rendelkező a régi, a bal oldali az új.
    Én szerintem a régit hozom el, azt fogom tudni tamperelni majd a 41-es tamperrel.
    [kép]
    [kép]
    [kép]

Új hozzászólás Aktív témák