Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Aethelstone #77402 üzenetére

    Nekem a hibás dokkcsati miatt ment a T410, olyannak, akinek nem volt rá szüksége, így nekem is jobb volt, és nem kellett sokat ráfizetni a 420-ra, így megérte. Pláne, hogy kicsit több akkus időre volt szükségem, ne kelljen töltő hurcolni. :)
    Ugyanakkor kellemes meglepetés volt a jóval halkabb és hűvösebb működés, amit a 420-as tud. :K A 410-esben eléggé elszúrták, hogy nincs köztes üzemmódja a ventilátornak 1800 és 3800rpm között, így TPFC-vel sem igazán lehet halkan meghűteni.

    (#77403) Chaser: A 6-cellás Pana ~4,2V-os cellafeszre töltött nálam, míg a Sanyo ~4,3V-osra. Ha 4,2V-ra töltöd a Sanyo-t, kb. ugyanannyi energiát tárol, mint a Pana, csak a Panán ez 100%-nak mutatja magát, a Sanyo-n meg mondjuk 85%-nak. Tehát, a Sanyo-val még abból a szempontból jobban is jársz, hogy ha esetleg kell némi extra akkus üzemidő alkalomszerűen, csak átbillented PM-ben, és máris nyertél +15% akkus üzemidőt (nyilván az élettartam minimális rovására), amit a Panával nem tudsz megtenni.

    Csak számszerűsítve, a Pana emlékeim szerint 6 cellával volt 55Wh, míg a Sanyo 9 cellával 94Wh, tehát cellánként majdnem 15%-al több energiát tárol. ;)

Új hozzászólás Aktív témák