Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz #16820480 #64257 üzenetére

    Lightning-nál kizárt, ott erős problémát okozott, hogy nincs a csatlakozóban analóg kimenet és ezért került a jack alulra, hogy egyszerű 30PIN-es átalakítóval még működjenek a régi dokkolók. Illetve szépen megdobta a Lightning dokkolók árát is.
    USB-C-nek van analóg kimeneti lehetősége, de valahogy nem hiszem, hogy sokan használni fogják. Egész mizéria lényeg, hogy kevesebb alkatrész kelljen a telóba, illetve drága kiegészítőket tudjanak eladni, így max. pár kínai gyártó meghagyja de a nagyok biztos nem.

  • odium

    aktív tag

    Üdv!

    Érdeklődnék, hogy USB-C aljzatos telefonhoz (LeEco 2 x527) ajánlott-e saját márkás, CDLA-s fülhallgatót venni, vagy keresgélhetek a jack-es változatok közt, mert nem lesz minőségromlás az átalakító (USB-C-jack) használatával? Még valami, kicsit off, bocsi érte: ha rákeresek aliexpressen az Original Letv CDLA Earphone fülesre, dob egy csomó találatot és 13-35 dollárért árulják az elvileg tök egyforma fülest. Ez mit jelent? A 13 dolcsis valószínűleg hamis, a 35-ös meg erősen túlárazott? Ha 99%-os eladótól veszek nem kapok hamisítványt?

  • norbert0

    csendes tag

    Sziasztok,
    Van valamelyikőtöknek tapasztalata, hogy LeEco telefonokhoz (nincs rajtok jack kimenet, csak usb-c -> CDLA szabvány), érdemes venni valami jobb, itt ajánlott jack-es fülest, és átalakítóval használni? Vagy inkább egy jobb CDLA füles éri meg? Ezekből a New Bee márkával van valakinek esetleg tapasztalata? Sajnos a LeEco saját CDLA fülese nem in-ear kivitel, amilyet szeretnék.

  • vicze

    félisten

    válasz junkpod #71849 üzenetére

    Erre a válasz egy igen hosszú és bonyolult eszmefuttatás lenne a USB-C borzalmairól, nem minőség vagy bármi ilyesmi a szempont, hanem pusztán kompatibilitás.

    Röviden tömören: Jelenleg a legidőtállóbb megoldás, ha átalapítóval használod a telefonod, mivel semmilyen garancia nincs arra, hogy egy meglévő USB-C fülhallgató működni fog a jelenlegi és a jövőbeni telefonoddal. Átalakítót pedig minden telefonhoz fogsz kapni, és a jack minden esetben működni is fog.

    Egyszerűen a hangminőség/milyenség, lényegtelen abból a szempontból, hogy USB-C fülesek között elég nagy az esélye az inkompatibilitásnak, ezt pedig nem éri meg olyan esetleges minőségjavulás, amire semmilyen garancia nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • Th3Ac3

    aktív tag

    Sziasztok!

    Vezeték nélküli fülhallgatót keresek, eddig Xiaomi Piston Hybrid-et használtam de nem vagyok vele kifejezetten megelégedve. Mivel USB-C-s telefononra váltottam amin nincs jack dugó (Mate 10 Pro) ezért úgy gondolktam most valami Bluetoothos megoldást kipróbálnék. Visszaolvasgattam kicsit, láttam hogy Bragi the Headphones egy értelmes alternatíva, de az árát nagyon sokallom, maximum feleannyit (20k) tudnék rászánni. Van ennyiért értelmes, vagy inkább maradjak a jack-usb-c átalakítós megoldásnál?

  • Destroyer91

    tag

    Sziasztok!

    Itt ajánlottak alapján lassan 1 éve használok egy Soundmagic E50-et teljes megelégedéssel a telómhoz zenehallgatáshoz, viszont 2 hónapja új telefont vásároltam (HTC 10 helyére egy Huawei P20 Pro-t), aminek nincs alapból ugye Jack bemenete, ezért USB-C - Jack átalakítóval használom.
    Így viszont elveszik a füles hangja, erőtlen lötyimötyi, ahogy szól, plusz a hangerő is kevés (a gyárilag hozzáadott USB-C-s füles köröket ver rá, pedig nem egy nagy cucc az sem + más jack-es fejessel/fülessel is ugyanez a helyzet). Sokat olvastam utána, az átalakító a gond nyílván, viszont próbáltam más, kintről rendelt drágább átalakítóval is, de az eredmény még mindig nem meggyőző. :(((
    Ezért érdeklődnék, hogy kapható-e reális áron itthon (mondjuk max 40-50e Ft-ig) olyan bluetooth füles, ami legalább ezt a hangminőséget hozza, mint az E50? :U Nincsenek nagy igényeim, izoláljon, amennyire lehet, és legyen szép, letisztult hangzása, és ne legyen mélykiemelt (főleg techno,trance,minimal zenékhez kell, de nem szeretem az eszetlen basszust :DD ). :))
    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Landon #79537 üzenetére

    Ha eddig is simán jackről hallhattad iPhone-on, akkor nem ézékelsz különbséget mivel pontosan ugyanazt kapod az átalakítóval mint eddig jacken. Csak vásárolj be belőle párat mivel fogyóeszköz.
    Apple eddig se a minőségről szólt, ezután se fog, nem oszt vagy szoroz a jack.

    sheratan: Ez majd jövöre lesz vicces, mikor USB-C-re cserélődik végleg minden eszközük.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    Még mielőtt valaki elhinné megint a hülyeségeket.
    Minden gyárilag adott USB to Jack átalakítóban kötelezően kell legyen egy DAC és valamilyen szintű akár integrál AMP is.
    Átalakítót szinte kizárólag USB-C-hez adnak, ami csak nagyon nagyon kevés esetben támogat USB Analóg audót és az esetek 98%-ban csak USB audiót támogat. Ebben az esetben a digitális jelet át kell alakítani analóggá, így az átalakítóban kötelezően KELL legyen DAC különben az egyesek és nullák sorozatát hallgatnád. AMP nélkül pedig az ég világon semmit nem hallanál mert olyan halk lenne a DAC kimenete.
    Maga az áramkör ára 0,5-1$ között van, szóval 1,5-ért kihozható egy átalakító.

    Léteznek Analóg USB-C-t támogató telefonok, de rettentő kevés, létezik analóg átalakító is, ezek vannak általában 1$ körül vagy alatta, ha értelmes az eladó feltüntetni azt a pár telefont amivel kompatibilis.

  • Kobe

    veterán

    válasz Tulku #81517 üzenetére

    hülyén néz ki vagy sem, sajna muszáj lenne kitalálni valami használhatót lassan, szerintem - technikailag akármennyire a kábel a legminőségibb - de borzaztó elavult és kényelmetlen.
    Én pl vadiúj telómat eddig kb 4x vágtam kishíján gallyra mert beakadt a zsinór és majdnem húzta vele zsebből a telót, az USB-C átalakító bírt kb 2 napot, megtört a kábele és már msot látom, hogy a VSD5S madzagja sem fog túl sokat bírni

  • kemcso

    Ármester

    válasz Breki #81580 üzenetére

    Nem nagyon lesz, USB-C-s fülesek sem igazán ajánlottak (túl sok tapasztalat sincs velük, többnyire a telefongyártók átcimkéznek vmit és azt árulják) . Ha kábeles kell általában van gyári átalakító és mellé egy ajánlott jack-es füles, de a többség BT irányba mozdul, akkor meg ES100/AK XB10 és vmi normális füles... Ha a hangminőség számít. Mert ha nem, akkor bármit vehetsz ;)

  • Kobe

    veterán

    válasz darvinya #81744 üzenetére

    az megvan

    inkább arra akartam rávilgítani, hogy nem tudom miért, lehet az usb-c átalakító, vagy valami szoftveres galiba, de pl a mi 9 teló egyelőre elég gyatrára sikerült ilyen szempontból, önmagában csak a telefonról hallgatva a zenét madzagosan szószeirnt semmi hangerő nincs, pedig a 2-3 éves redmi note 4emmel sem volt már ilyen szempontból gond

  • -NoVa-

    addikt

    válasz Kobe #81752 üzenetére

    Lightning->USB->USB-C átalakítóval megy külső DAC-ként veszteségmentesen, csak elég szerencsétlen megoldás. Csinálj hotspotot a privát telefonodnak az iPhoneról, ha megengedi a céges szabályzat, máris nem gond a Spotify adatforgalma.

  • forras2

    őstag

    Szevasztok!

    Nem tudom jó helyen járok-e a kérdésemmel...
    Van olyan USB-C Jack átalakító, amitől nem lesz halkabb a füles, nem veszít a minőségéből?
    Kaptam 1 Brainwavz fülest, és nagyon szép hangja van, kellőképp hangos, és még szép basszusa is van. Viszont ha a telefonomhoz kapott átalakítóval rádugom a telefonomra, akkor meg olyan érzésem van, mintha 1 gagyi 100 ft-s fülessel hallgatnék zenét...

  • vicze

    félisten

    válasz Timbersaw #83607 üzenetére

    "Amúgy attól még hogy USB C-n keresztül csatlakozik az eszközökhöz ,azoknak a beépített dacjàt használja nem ?"
    A DAC analóg jelet ad ki. Ha csak USB-C van az eszközön, akkor 95%-ban(igen kevés gyártó használj a USB-C analóg kimentet) USB Audio digitális jelet ad ki, azaz vagy a fülesben, vagy az átalakítóban kerül átalakításra a jel.

  • vicze

    félisten

    válasz Timbersaw #83609 üzenetére

    Igen, a szokásos 1$-os referencia van benne, mint kb. USB-C átalakítók 99%-ban.

  • tejeszacskó

    tag

    Sziasztok,

    8-10e ft környékén a Soundmagic E10 vagy AVAX EP-330/340-et ajánlanátok?

    USB-C csatlakozójú telefonhoz (Huawei P20 Pro, melyhez tartozik gyári Type-C - jack átalakító) milyen csatlakozójú fülhallgatót érdemes venni?

    Más javaslatot is szívesen meghallgatok: Tönkrement az előző fülesem, így az idő tekintetében lényeg lenne a könnyű beszerezhetőség, nem szeretnék külföldről rendelni. Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni :R

  • tejeszacskó

    tag

    Sziasztok (bocsi a dupe-ért, de tényleg érdekelne a véleményetek :R ),

    8-10e ft környékén a Soundmagic E10 vagy AVAX EP-330/340-et ajánlanátok?
    USB-C csatlakozójú telefonhoz (Huawei P20 Pro, melyhez tartozik gyári Type-C - jack átalakító) milyen csatlakozójú fülhallgatót érdemes venni?
    Más javaslatot is szívesen meghallgatok: Tönkrement az előző fülesem, így az idő tekintetében lényeg lenne a könnyű beszerezhetőség, nem szeretnék külföldről rendelni. Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni

  • _Dumber_

    őstag

    Laptopot szeretnék váltani, és a kiszemelt példányon csak usb-c kimeneti van. Adnak hozzá usb jack átalakítót.
    Jelenleg egy E11-t hallgatok.
    Kérdés: Vegyek egy E11 usb-c típust, maradjak az ASUS saját átalakítójánál + meglévő E11, vagy vegyek egy jobb átalakítót?
    Lesz érdemi különbség a mostani hangminőséghez képest?

  • dni

    őstag

    válasz dni #87493 üzenetére

    Időközben lett megoldás a problémára és gondoltam megosztom, hátha másnak is jól jön az ötlet. Vettem egy Apple USB-C 3.5mm jack adaptert (2800 helyi credit) és tökéletesen működik a Windows 10-et futtató HP laptoppal az earpods mikrofon, hangerő állító és play/pause funkciói is, illetve így a bal oldalról a jobbra került át ez a kábel is, így már nincs szükség extra hosszabbításra. :DD Az pedig minden pénzt megér, hogy hívások alkalmával nem kell zsonglőrködni a hangeszközök között, hogy lejjebb vagy feljebb tudjam venni a hangerőt a résztvevők különböző hangereje miatt.
    Androidon elterjedt jack kiosztás esetére is biztos vannak átalakító, füles alternatívák, ha valakinek ilyen kombó kellene.

    [ Szerkesztve ]

  • Johnny198612

    tag

    Sziasztok,

    Előzetesen is elnézést kérek, nyugodtan tereljetek át másik topikba, egyszerűen nem találtam a megfelelőt.

    Megkaptuk az első telefonunkat, ami jack nélkül érkezett, és én amellett vagyok, hogy vegyünk hozzá USB-C - Jack átalakítót és használjuk a meglévő füleseinket, minthogy gyengébb hangzású BT eszközt szerezzünk be nagyon drágán.

    De sajnos nem jutottam dülőre milyen átalakítót érdemes venni.

    AV-online -on találtam ennek a ddHiFi cuccnak a tesztjét, ami ígéretesnek hangzik.. viszont Amazon értékelések alapján a fémház ellenére is viszonylag gyakran kiszakad a bele néhány hónap dugdosás után.

    Ti mit ajánlotok?
    Illetve visszakanyarodva a bejegyzés elejére: hol kérjek ezzel kapcsolatban tanácsot?

    Köszönöm előre is :R

    [ Szerkesztve ]

  • kemcso

    Ármester

    válasz Johnny198612 #88577 üzenetére

    Ezekkel az USB-C-jack átalakítókkal az a baj, hogy nem túl tartósak. Hangban a Venture Electronics Odyssey HD sztem egy jó cucc, hogy mennyire lesz tartós az a jövő zenéje...

    (#88578) laleeee az egy Lightning-jack adapter, sztem nem olyat keres a kolléga.

  • vicze

    félisten

    válasz Donki Hóte #88589 üzenetére

    Nem 1x és 2x lett ez itt kitárgyalva.
    2 fajta átalakító létezik, az egyik amiben DAC-van és normálisan digitális USB Audio jelet kap az eszköz, a másik ami egy USB Audio egy igen későn bevezetett kiegészítését használja, ahol képes analóg jelet kiküldeni, és az átalakító csak egy passzív kimenet átalkító.

    Az is leírtam elég sokszor, hogy a csak analóg jelet fogadó átalakítók értelmetlenek, mert nem fognak működni mindennel.

    Szinte soha nem fogod tudni, hogy 1 gyártó támogatja-e az analóg jel kiadását vagy sem. Túlnyomó többségben nem fogják a nagyobb gyártók, mert már a szabvány megszületése előtt réges-régen használták a digitálisat, így számukra értelmetlen és a usereknek számára bosszantó, ha keverik a kettőt.

    Továbbra is én azt ajánlom, hogy bárki kizárólagosan DAC-kal rendelkező USB-C átalakítót vegyen, mert bármi mással pontosan 0 garancia van arra, hogy az eszközök működni fognak az analóg átalakítókkal. Vagy tudd nagyon jól, hogy az eszköz amit veszel az mit tud és a megfelelő átalakítót vedd.

    [ Szerkesztve ]

  • hakos1987

    őstag

    Sziasztok!

    Megköszönném, ha útba igazítanátok:
    Szeretnék fülhallgatót venni, Deezer HiFi hallgatásához. Többnyire populáris zene. Jelenleg egy AKG (anno Samsung S8-hoz kapott) és egy xiaomi necklance-t használok. Jó lenne 30-35be beleférni, de a limit 50k. Lehet vezetékes vagy Bt is, ha pariban vannak. Első blikkre FiiO FD3-at néztem, de szerintem van jobb ötletetek ;)

    Szerk: telóm Xiaomi 11T Pro (USB-C jack átalakítóval), de PC-n is hallgatnám, valamint ha BT-s lenne, akkor erősítőről is.

    [ Szerkesztve ]

    Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

  • chubby2o6

    senior tag

    Sziasztok!
    Tegnap vettem egy fülest [link] , de van egy kis problémám. A teló S10e, van rajta jack. Az üzletben mondták, hogy a mikrofon nem fog működni, ez nem is zavart. A füles működik, ennyiért nyilván nem vártam csodát, bár tény, hogy anno az S7-hez kapott gyári füles szerintem szebben szól.
    A gondom a következő: nem tudom, más telókkal mi a helyzet, de nekem még nem volt olyan Samsungom, aminek megfelelt volna a hangereje. Ritkán hallgatok fülesről zenét, de olyankor nagyon, az lenne a lényeg, hogy a hangerő letépje a fejemet. Na, ezt a Samu gyárilag nem tudja, ezért (is) mókoltam eddig minden telómat. A telón custom kernel, custom rom van, + MTweaks, ebben van egy Moro Sound Control nevű cucc, ami tényleg nagyon jót tett a hangerővel, plusz a hangzással is. Viszont az USB-C-n csatlakoztatva a fülest ( máshogy nem tudom ) csak a gyári hangzás/hangerő van, a Moro-t hiába kapcsolgatom, nem csinál semmit, mintha nem is lenne. Természetesen male jack-female USB-C átalakító nem létezik.
    Lehet erre valami megoldás, vagy engedjem el?

  • stellaz

    addikt

    válasz dredjudge84 #89275 üzenetére

    Sound-Magic E11D, ez rögtön USB-C vel szerelt. Telekom 3 ezerért adta nemrég valami 16-18 ezer helyett, meg előfizetés mellé ingyen.
    Jófogáson és a hardveraprón elég sokat el is adtak, most is van fent egy bontatlan 8 ezért, amiből talán alkudni is tudsz.
    Vettem egyet én is még 3 ezerért (ez tényleg ajándék volt ennyiért), jól szól, hangos, nem kell átalakítóval germózni.
    Nekem van Sound-Magic A30-is, az jobban szól egy E80-as fulessel, de bőven jó az E11D is, közlekedéskor meg pláne nincs jelentősége.

    [ Szerkesztve ]

  • Dißnäëß

    veterán

    Köszi Urak a tippet, de nincs itt semmi bonyodalom: ha 20 évvel ezelőtt tudtam kocogni és hülyére izzadni magam vezetékessel, akkor most sem lesz ez szerintem probléma, legalábbis nem a legelső problémán fennakadó nyápic gen vagyok, sőt, sosem volt a dróttal bajom.

    Az S21-es bonyit sem értem, USB-C -> jack átalakító van hozzá, tehát jack-es eszközt hajt meg a telefon USB-C-ről, ez az előző Honor 20-asommal is gyönyörűen ment, ezzel is, nem látok problémát a csatlakozók csökkent számában. Ráadásul eléggé szorul a jack, nem az a szétjövős. Tök oké nekem.

    Csak olyan fér bele, ami a hallójáratomba megy bele, szóval semmi kilógás, semmi fülre rögzítés vagy mögé rögzítés, szimplán betolom a fülzsírba, ha értitek. :D

    Sony volt az előző, 3 méretű szilikonos cserélhető mérettel, a középső pont ideális volt.. csak elhagytam valahol .. strandon, hotelben, nem tudom merre. Majdnem jó volt hangra. Majdnem. Egész tűrhető... Gondoltam, megkérdezem, mi az eggyel fentebbi lépcsőfok a Media Markt kassza elé kitett Sony-Philips-egyéb kínálaton kívül (vagy abból akár).

    fericske köszi Neked is.

    Ha csak úgy simán natúrban kilóg a kábele a fülemből és megy le, tökéletes.
    Mondom, a 6-ezer vagy mennyi Ft-os Sony-val tökéletes futósélményem volt.

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • vicze

    félisten

    válasz Polllen #89620 üzenetére

    "A telefonokból kikerült az ADC és DAC chip"
    Nem kerül ki különben nem tudna semmilyen hangot kiadni.
    Üzletileg azért éri meg mert 1. veszel tőlük BT fülest, 2 veszel tőlük 2$-os átalakítót 10$-ért.

    USB-C szabványban (USB Audio 3.0-ban egész pontosan) definiáltak analóg kimenetet amihez nem kell aktív komponens.
    Sajnos mivel egyetlen gyártó se tünteti fel értelmesen, hogy az adott telefonja mit is támogat, ezért és soha nem fogod tudni, hogy a következő telefonod mit fog támogatni. Így csak aktív átalakítót érdemes venni.

  • stellaz

    addikt

    VE Monk V2s + Abigail USB-C átalakító-ról egy kis beszámoló.

    A megkapott pakk egész pofás, jó minőségű tok jár hozzá, szép kis dobozba csomagolva, hozzá egy zakcskónyi fülpárna. A fülhallgató háza semmi extra, a kábel viszont egész jónak tűnik nekem, rugalmas, nem gubancolódik, nem vezeti a zajt. A 4,4-es csati kicsit fejvakarós, mert az Abigail átalakítóba simán passzol, addig az iFi go blu esetén a teljesen betolt csatlakozó nagyon könnyen kijjebb tud ugrani annyival, hogy ne szóljon a jobb oldala. Érdekes, ha kb 3/4 részig tolom be, akkor stabil marad és szól mind a két oldal. A mérete nem kicsi, a bal fülembe gond nélkül illeszkedik, a jobb oldalinak még szoknia kell, de már ez is jobb lett kicsivel. A lyukas fánk fülpárna elcsúszik, ha a fülembe teszem, lehet, hogy ez méretesebb fülű embereknél nem jön elő, nekem úgy kell beszuszakolni a fülest a helyére.

    A Abiagail hangja egész jó ezzel a fülessel, én most ezzel is használom alapvetően. A használatához be kell kapcsolni az OTG támogatást. A cucc könnyű, nem zavar, hogy ott fityeg. Korábban volt egy SM A30, az a súlya és mérete miatt már zavart, itt nincs ilyen probléma. Hangerő is van benne, amennyi kell.

    A füles hangja: Járattam egy 20 órát kb, és szerintem kellett is neki a bejáratás, sokat finomodott a hangja az első meghallgatáshoz képest. Ha csend van, akkor azt mondom, hogy éppen van elég mély benne, nekem ez kb egy kellemes arány, de szerintem van akinek ez kevés lesz, főleg zajosabb környezetben. A hangja alapvetően tetszik, szerintem egy kellemes hangkaraktere van és ami nekem ez esetben külön tetszik, hogy halkan-közepes hangerőn is jól szól, talán jobban is mint hangerőn, ezért most otthon lefekvés után, olvasáshoz is szívesen a fülembe teszem, hogy halkan szóljon. A podcastek is kellemesen szólalnak meg rajta.

    Szerintem az árát (füles 20 + átalakító 5 dodo) simán megérte és bizonyos helyzetekben, jellemzően ha kell, hogy ne legyen teljesen izolált a hallásom, podcastekre, vagy otthoni halk 'háttérzene" hallgatásra nekem ez egy jó választásnak bizonyult eddig.

    [ Szerkesztve ]

  • balazs1022

    őstag

    Sziasztok!

    Sajnos történt egy telefonváltásom. Ezen már nincs jack :( Viszont maradnék a vezetékes füleseim mellett.

    Olyan kérdésem lenne, hogy 2 fajta USB Type-C közül melyik lenne jobb és miért?

    Az egyik: Sima USB-C -> 3,5mm konverter.

    A másik: USB-C + DAC -> 3,5mm konverter. DAC típusa KT0210 (bármit is jelentsen).

    A telefont egy Oneplus 7T. Tehát elméletileg mindkét fajtával működne. (Pl Samsungnál csak az egyik fajta jó)
    Még annyi, hogy Ugreen márkájú mind a kettő átalakító.

    https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

  • hadam98

    senior tag

    válasz -NoVa- #90404 üzenetére

    Én általában ázsiai oldalakról nézek teszteket illetve ranglistát ár-érték arányban mi, hogy szól. Általában ők feltesznek mindenről is tesztet, de ezek szerint nem teljesen hihető. Akkor hol nézzek teszteket ami valósnak mondható? Nyilván alapból ha az ember rendel ilyet valamilyen szinten lutri, mert lehet x embernek ez a legjobb, y megkapja és neki már nem fekszik a hangzása.
    Más…
    Egyébként a Samsung USB-C-3.5 átalakító van olyan jó mint az Apple? Általában az Apple-t ajánlják ilyen téren, de azt sajnos nem tudom megvenni egyből mert nincs a közelben olyan bolt ahol van.

  • mobilemaster

    csendes tag

    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni, hogy esetleg van-e általánosan ajánlott USB-C to 3,5mm Jack átalakító, ami lehetőleg minden készülékkel kompatibilis, telefontól a laptopig, és aránylag jó minőségű. Nem hátrány ha a fülhallgató mikrofonját is tudja kezelni.

    Elsősorban Samsung A34 5G-hez kéne, hogy lehessen rá jack fülest dugni. Azt tudom, hogy csak azok mennek amikben van DAC chip, de lehet hogy még azok közt is válogatósak a Samsungok?

    Melyikek a kompatibilis legolcsóbbak, illetve melyikek a kompatibilis és minőségibb darabok? Köszönöm a segítséget!

  • shina

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új IEM-et keresek, tanácsotokat szeretném kérni. Túl nagy a választék, nagy része biztosan gagyi is, és szinte lehetetlen rendesen összehasonlítani őket, nem mellesleg sok a hypeolt darab is. Így inkább a fórumtársak tapasztalatában bíznék.

    Mi volt eddig?

    Egy AKG füles, amit egy Samsung telefon mellé adtak. Azonban sajnos szétesőfélben van, mivel a vonal túloldalán már panaszkodtak, hogy vagy nem hallatszom vagy zajos a mikrofon. Ha megbirizgálom a vezetéket akkor működik egy ideig, feltéve hogy nem mozgatom nagyon a fejem. A hangszóró része még működik, bár ha a vezeték mozog, mondjuk séta közben, akkor gyakran behallatszik ilyen "kábel zaj" ami zavaró.

    Mire kell az új füles?

    Mindenképpen:
    * (videó)telefonálás
    * podcast hallgatás

    Bónusz ha csendes környéken vagyok:
    * ambient zaj (ilyen esőerdő felvételekre kell itt gondolni)
    * zenehallgatás (klasszikus zene vagy valami szimfonikus metál)

    Mit keresek?
    * IEM-et leginkább mert ezek jobban szigetelik a környezet zaját (valamikor csak ez utóbbi miatt dugom be és nem is hallgatok semmit)
    * jobb fajta USB-C - 3.5mm audió átalakítóval használom és csak telefonnal
    * mikrofon legyen rajta (ha nincs de cserélhető a vezeték mikrofonosra az is jó)
    * szóljon szépen, de nem kell audiofil minőség
    * legyen minél strapabíróbb és minőségibb, hogy sokáig használhassam
    * ár maximum €100
    * vezetékes (nem akarok még ennek a töltésével is bohóckodni), de a vezeték stílusa kb. mindegy, de a jack legyen egyenes, nem pedig 90°-os
    * lehetőleg minimális "kábel zaja" legyen ha séta közben használom
    * ne menjen túl mélyre a fülembe
    * külföldi rendelés nem gond, márka mindegy

    Egyéb megfontolás?

    Láttam, hogy újonnan vannak már olyan fülesek amiken cserélhető a vezeték. Ez bónusz pont, hiszen nem kell az egészet kukázni ha a kábel elhasználódik, azonban amint láttam a vezetékek ára egy olcsó fülesével vetekszik.

    Másrészt azon is gondolkodtam, megéri-e az ilyen €70-100 füles egyáltalán, hiszen annak az árából lehet 4-5 olcsóbbat lehet venni? Mert kifizetem, ha van annyival tartósabb, de ha csak annyira bírják sokáig mint az olcsó társai, akkor pont ugyanannyi szemetet termelek, viszont cserébe sokkal több pénzbe is kerül. Van annyi minőségbeli különbség hangban az olcsó meg a középkategóriás fülesek közt, hogy megérje még azonos tartósság mellett is?

    Nem várom el, hogy hozza egy rendes fejhallgató vagy a Hi-Fi hangfalaim minőségét, otthon nem fogom használni.

    Mit került a listára eddig?

    Szerintem gyakorlatilag véletlenszerű ez a lista mert ezeket "dobta a gép" kereséseim során amikről egyébként többnyire pozitív véleményeket és teszteket olvastam vagy láttam.

    * Sony MDR-EX15... széria: talán nem tűnik annyira trének
    * Xiaomi Piston Basic: szintén olcsó alap fülesnek tűnik
    * Kiwi Ears Cadenza: állítólag jól szól, cserélhető vezeték, nem túl drága
    * Moondrop Aria: ez sokan ajánlják, hogy hú de mennyire jó, viszont drágább

    Köszi

    [ Szerkesztve ]

    ___________________/\_____________\0/_______

  • shina

    csendes tag

    Sajnos a kedves fórumtársaktól nem sikerült javaslatot kapnom :( , úgyhogy némi további nézelődés után végül egy Moondrop CHU II mellett döntöttem, plusz vettem hozzá egy mikrofonos Jcally JC08S kábelt, hogy telefonálni is tudjak vele.

    Még csak egy napja van meg, de ezek eddig a benyomásaim:

    * Méretre kisebb mint amire a fotók alapján gondoltam. Ez kellemes meglepetés mert kicsit aggódtam, hogy batár nagy IEM lesz.
    * Első hallgatásra szép, kiegyensúlyozott hangja van, sokkal jobb mint bármelyik korábbi alap fülesem. A dinamikája is kiváló.
    * A hangerő is megfelelő, csendes szobában a telefon legkisebb hangerő beállítása mellett is bőven elég, talán még sok is, bár ez lehet inkább az USB-C - Jack átalakítónak tulajdonítható be.
    * Viselése kényelmes, eddig nem fájt a fülem tőle.
    * Tetszik, hogy a hangrács meg a vezeték is cserélhető, így remélhetőleg évekig szolgálni fog.

    Emellett a kiegészítő kábel is szolidnak tűnik, nincs ilyen "súrlódás" zaja, de sajnos a dugó ezen is 90°-os és csak egy gomb van rajta, azaz nem lehet vele hangerőt állítani. Jobbat nem találtam, ha valakinek van javaslata azt szívesen látom.

    Összességében elégedett vagyok a választásommal. Talán egy drágább darab még szebben szólna, de utcára a város zajába valószínűleg már ez is túlzás, otthonra meg ott a fejhallgató meg a hangfal. Mindenesetre szerintem megérte a pénzt, ezután tuti nem mennék vissza alap fülesekre. :))

    [ Szerkesztve ]

    ___________________/\_____________\0/_______

  • dni

    őstag

    válasz Ferink #92202 üzenetére

    Én egy Apple usb-c jack adapterrel használom úgy még a hangerő állítása, hívás kezelő gomb is működik, mellesleg jobb a mikrofon minősége mint a HP, Dell noti saját aljzatán keresztül. (Van egyébként már usb-c-ben végződő Earpods is) Ha nincs szabad usb-c aljzat a gépen akkor egy usb-a -> c átalakító is kellhet még.

Új hozzászólás Aktív témák