- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Poco F3 - a mindenes, de nem mindenkinek
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Google Pixel topik
- Mindenki Z Fold7-et akar
- Fotók, videók mobillal
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Három Redmi 15 érkezett a lengyel piacra
- Telekom mobilszolgáltatások
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
🔦Üdvözöllek!🔦
A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
ZozzV6
senior tag
válasz
HollyBoni #39855 üzenetére
aki időben feliratkozott az 111$-ért iratkozhatott fel plusz némi paypal költség amivel kb 115$ lett. Ha most iratkozol fel már csak 150$-os árra jelentkezhetsz ami kezelési marhaságokkal kb 155$. A rendes ára kb 250$ lesz és talán kuponnal meg lehet venni majd 160-200$ között.
80$ körül az Astrolux MF02-re lehet feliratkozni ami ugyanilyen leddel megy de csak 4 akku és jóval kisebb. Az "csak" 1400-1500m-re világít el.
-
ZozzV6
senior tag
válasz
HollyBoni #39537 üzenetére
Nincsen. Ez múlt héten készült. Első zener modos convoy driverem volt. A bloggal sajnos nagyon el vagyok maradva. Építgetni csak-csak van időm de a dokumentálásra nem jut. Megpróbálom utolérni magam. Röviden. A driveren vanegy kondi. Azzal párhuzamosan be kell kötni egy 4,3V-os Zener diódát és onnantól 2x18350-el üzemeltethető de csak ha 6V-os led van a lámpában mint pl XHP70 50, XHP70 és leszármazottai vagy MT-G2.
De az XHP70-hez a reflektort is fel kellett nagyobbra fúrni valamint a fókuszt belőnni hogy ne legyen túl nagy lyuk a hot spotban. Ezt a reflektor pereme alá illesztett vezeték karikával értem el. Led köztpontosítóra nem volt szükség mivel kifele kellett a reflektort emelni és nem ér hozzá a ledhez. A leszorító erőt a csillagra pedig a két gyári csavar adja. -
ZozzV6
senior tag
válasz
HollyBoni #39406 üzenetére
Köszönöm mindenkinek! Azt vedd figyelembe, hogy nem úgy érkezett hanem már áthidaltam a rugókat. Anélkül 5400 lumenre volt képes de szabad szemmel alig észrevehető ennyi fénynél az a különbség. Jelenleg nem lesz durvább fotó mert ez a legerősebb lámpám de lesz még itt 8000 lumenes L6 meg full egyedi lámpa 10-12 db luxeon MX és egy XHP35 HI leddel 30000 lumen felett
-
ZozzV6
senior tag
-
HardSanyeee
őstag
válasz
HollyBoni #39270 üzenetére
Én is így kezdtem a biciklin történő világítást, egy Q5-nek nevezett zoom-os lámpával (hogy valójában Cree XPE volt-e vagy sem, az rejtély marad). Kb egyszer mentem vele vak sötétben, nekem az volt a véleményem, hogy ha (ezen van a hangsúly) normális volt az út minősége, akkor arra elegendő volt, hogy halványan lássam merre megyek kb 10 méter múlva. Viszont rossz minőségű, kátyús úton felejtős, nem látni elég hamar vele az úthibákat.
Ezért beruháztam egy x8-as S2+ -ra. Amikor bekapcsoltam a legalacsonyabb fokozatra (5%) és kb akkora fénye volt, mint a gagyi zoom-osnak maxon, akkor tudtam hogy ez a lámpa bőségesen elég lesz
Azóta tudom, hogy nem hogy elég, hanem sok is, mert közepes (40%-os) fokozat felett nem használtam még, ezért a közelmúltban vettem egy x4-es változatot is részben a fokozatok miatt, részben pedig a színhőmérséklet miatt.
Szóval röviden tömören, nem fogsz csalódni
-
HardSanyeee
őstag
válasz
HollyBoni #39245 üzenetére
Régebben némi szimulálással próbáltam letesztelni a menetszél hatását, itt találhatók az eredmények: [link]
Úgy tapasztaltam, hogy egy 10-15 fokot simán hűt a menetszél (x8-as S2+ -al tesztelve), ráadásul az M1 alapból 10 fokkal hűvösebb szélmozgás nélkül is, a hűtőbordák szellőztetése pedig még hatásosabb lesz, mint az S2+ esetén, szóval a hőmérséklettel nem lesz gond
Viszont, ahogy Zozz is mondja, pótakku ajánlott lesz 1 óránál hosszabb útra, vagy használd közepes fokozaton. Én is közepes fokozaton szoktam használni, bőven elég vak sötétben is (persze ez sebességfüggő is)
-
Gargouille
őstag
válasz
HollyBoni #39245 üzenetére
Bringán igen, ha végig van menetszél az sokat hűt. Az M1 nagyobb lámpa, hűtőbordákkal, az bringán simán mehet szerintem maxon. Részletes magyar nyelvű bemutató róla:
https://elemlampablog.hu/convoy-m1-bemutato-teszt/
És a melegedése maxon járatva szobában, álló helyzetben (mindenféle hűtés nélkül):
-
WestBam
Topikgazda
válasz
HollyBoni #39112 üzenetére
Attól amit használsz kb. bármi előre lépés, még egy S2+ is.
A Q8 nagyon nem való bicajra, szóval arra azt ne nézd szerintem, oda elég bőségesen az M1 is.
A C8-assal egy kategóriája ez a P16-os, de attól azért eltér, főleg ha a fény profilját nézem. Ennek jobban használható, mivel nagyobb felületet világít be erősen, ellenben távolra is elvisz egészen hatékonyan. Én a helyedben az M1-est nézegetném erősen. -
Kozy10
tag
válasz
HollyBoni #24450 üzenetére
vagy ez:
Opus BT - C100 -
jozsi252
veterán
válasz
HollyBoni #22980 üzenetére
A Panasonic akkor 65.3mm ha védelem nélküli. Ha védett Panát veszel akkor 70.0mm környéke ha jól tudom. Az az igazság hogyha a helyedbe kellene döntenem, akkor én Keeppower 3400mAh akksit vennék. Igen tudom hogy drága.. de mégsem 2600mAh környékét tud mint az olcsóbbak. Ha védelem nélküli kellene, akkor sokkal nagyobb választék van.
Most mondanám hogy rendeld meg a védett Pana akksit, de nem akarom hogy ráfázz azzal hogy túl hosszú lesz bele. Lehet hogy pont belemenne, de ha nem akkor szívás. Milyen lámpába szeretnéd használni? Hátha van a topicba olyan akinek ilyen van, és tudja hogy esetleg gond nélkül belemegy a hosszabb védett is.
-
Ciccuka
veterán
válasz
HollyBoni #22957 üzenetére
NCR18650B 3.7V 3400mAh 18650 - én ilyeneket várok, elvileg az a legjobb ár/érték arányú akkumulátor jelenleg, ráadásul hagyományos töltő is elég hozzá (4.2V).
Kupon: 2015xmas
-
jozsi252
veterán
válasz
HollyBoni #22964 üzenetére
A 3.7V csak a névleges feszültsége, töltés után ez 4.2V-ra megy fel. Az a helyzet hogyha védett akksi kell, akkor ott nem annyira könnyű a döntés. Itt én most speciel a hosszára értem. Mert a legnépszerűbb akksinak a Panasonic NCR18650B akksija mondható, de egyben kb. az a leghosszabb védett akksi is, és ezért vannak olyan lámpák amibe nem megy bele.
Na most én Keeppower 18650 3400mAh illetve gyári Olight 3400mAh védett akksikat használok. Ezek a védett Pana akksik hossza alatt vannak. Mondhatni védettek közül ezek bemennek bármilyen lámpába, legalábbis amiket én próbáltam eddig. Banggood illetve Gearbest valamint Fasttech tökéletes választás akksi rendelésére. Eredetit fogsz mindenhonnan kapni!
Fontos hogy védett legyen az akksi, vagy nem fontos?
-
jozsi252
veterán
válasz
HollyBoni #22961 üzenetére
Attól függ hogy mibe kell az az akksi. Flat top vagy Button Top akksit szoktál használni? A flat-nek a + pólusa lapos, a button-nak meg van egy kis baszás a + pólusnál. Illetve 4.2V-os kell, vagy 4.35V-os esetleg?
Amúgy: LG - Samsung - Panasonic - Sanyo - Sony ezek teljesen jó márkák!
-
alex89
senior tag
válasz
HollyBoni #22957 üzenetére
Ha elég valami egy slotos egyszerűbb szerkezet akkor akár már 1500t-tól is pl Xtar MC1-et. De ebben a kategóriában nekem ez [link] szimpatikusabb, és többet is tud.
Akksiból meg szinte bármi ajánlható ami márkás és eredeti, Samsung, LG, Panasonic, Sanyo... A hatalmas kapacitással kecsegtető Ultrafire, Trsutfire-t és társait kerüld inkább.
-
Ádyka
őstag
válasz
HollyBoni #13769 üzenetére
Elvileg a nyákot ki tudod nyomni hátrafelé, és akkor már könnyen forrasztható.
Ha nem megy, akkor a rugó felöli oldalon vannak pici lyukak a nyák szélén. Pici csavarhúzóval ki lehet feszíteni a nyákot a helyéről, aztán forrasztás után simán visszanyomod. Így valahogy -
macikos
addikt
válasz
HollyBoni #10249 üzenetére
Nem ismerem, de azért az elég ciki lenne, ha nem kapcsolna le. Persze vannak kivételek. Az akku tönkremenne/felrobbanna, szóval azért ettől nem kell félni. Mindenesetre soha ne hagyd felügyelet nélkül az akkut töltés közben, bármilyen töltőről is legyen szó.
Az a LED is azért van a töltőn, mert jelzi a töltés végét.
-
macikos
addikt
válasz
HollyBoni #10245 üzenetére
Akku kapacitása/töltőáram.
Pl: 2500mAh-s akkut töltesz egy 500mA-es töltővel: 2500/500=5óra
De ez csak közelítő érték. Függ az akku és a töltő minőségétől, mert a gyártók szeretnek túlozni, na meg a töltés ugye nem lineáris, szóval a vége felé eléggé lelassul.
Azt is nézni kell, hogy a töltő csatornánként tud-e annyit, amennyi rá van írva, mert ha nem, akkor mondjuk 2 akkunál feleződik a töltőáram.
-
-
Virág et.
senior tag
válasz
HollyBoni #10114 üzenetére
Nézz körül itt az Aprón, hirdetgetnek lámpákat Pesten is jó páran (keress rá a lámpa, XML vagy T6 szavakra)
Megbeszélsz egy esti találkozót és egy füst alatt a teszt is megvan
Amit tudnod kell: full fényerőn általában nem mennek sok-sok órát ezek a lámpák, így inkább a közepes vagy "eco" fokozaton szeress beléjük -
tbesze
tag
válasz
HollyBoni #10109 üzenetére
Igen, sajnos az.
Azt kellene még elárulnod, hogy mekkora területet szeretnél bevilágítani, és azt hogy mennyi ideig. Illetve még az is segítség lenne hogy milyen sporthoz használnád. Még azért azt tudnod kell, hogy ezeket a lámpákat nagy általánosságba, külföldről rendeljük.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetni (keresem típusú is) és reflinket beilleszteni az ÁSZF III/10/16-17 pontja alapján tilos, az ilyen tartalmú hozzászólások moderálásra kerülnek!
- Bemutató Convoy M1 és M2 elemlámpa bemutató
- Bemutató Convoy L2 2016 elemlámpa
- Bemutató Convoy C8 bemutató - Előre mutat
- Bemutató Convoy L2 - már majdnem prémium
- Bemutató Convoy S2+ bemutató - A szükséges plussz
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Milyen TV-t vegyek?
- Gyúrósok ide!
- Kerékpársportok
- Parkside szerszám kibeszélő
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Apple MacBook
- Haladó fájlrendszerek, de mire jók? Ext4 vs Btrfs vs ZFS vs APFS
- Tesla topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 64GB Space Grey -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2051
- BESZÁMÍTÁS! ASUS C246M i5 9400F 16GB DDR4 250GB SSD 1TB HDD GTX 1660 Super 6GB Zalman N4 Zalman 600W
- ASUS 18W USB ADAPTER
- Olcsó Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Xeon 5650X / GTX 1650 / 24GB DDR3 / 250SSD+500HDD
- Új, Garanciális (1-3ÉV) Gamer PC-Számítógép, néve szóló számlával! I5 14400F / RTX 5060 / 32GB DDR5
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest