- iPhone topik
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Mobil flották
- Milyen okostelefont vegyek?
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- One mobilszolgáltatások
Új hozzászólás Aktív témák
-
kovy79
őstag
Elnézést, ha volt már hasonló kérdés, de nem találtam rá választ:
Adott egy ilyen kütyü és az lenne a megfejteni való, hogy hol / hogy lehet beállítani, hogy crt tv-n is nézhető (ne csak hallható) legyen HD adás (m1 HD, m2 HD, Duna HD)? Lehet, hogy a nagy rohanásban átsiklottam valami felett, de nem sikerült láthatóvá tennem az említett csatornákat. Gondolom a nagy részükön ugyanolyan szoftver fut, tehát lehet, hogy egy másik típus megoldása is megfelel nekem. -
Bozek
nagyúr
válasz
mackosajt #11897 üzenetére
DVB-T-nél csak a driver és a hozzá adott szoftver számít, bár ez utóbbira vannak alternatívák. Jelen esetben is szükség lesz rá, ha megveszed, mivel a PDF alapján MPEG2-őt tud a gyári program, a hazai DVB-T sugárzás pedig MPEG4-es.
A specifikáció is arra van írva, hiszen egy P4-es, 1,7 GHz-es gépen nehéz HD-t nézni MPEG4-ben. Igaz, írják a DXVA képes videókártyát, az azért segíthet a helyzeten.
-
mackosajt
addikt
bocsi a linkért, de az ilyenekről van valakinek valami véleménye?
Speciel tudom, hogy nagyobb, mint egy stick, meg valszeg régebbi is, de így, pdf alapján elég korrektnek tűnik.
-
Kernel
nagyúr
válasz
Krissz5435 #11894 üzenetére
Csak a MinDigTV honlapján látható adókat sugározza a MinDigTV.
A körzeti adások továbbra is analógban mennek, a legutóbbi tájékoztatás szerint még nyitott kérdés, hogy mi lesz velük a jövőben.
-
Krissz5435
aktív tag
Hello, sikerült beállítani a vevő, és az lenne a kérdésem, hogy esetleg létezik Pécs TV-ből digitális adás? Neten nem találtam semmit, de gondoltam hátha csak el van dugva és én nem találom hozzá a megfelelő beállítást. Ha nincs akkor így jártunk.
-
Watt25
veterán
válasz
#93794560 #11892 üzenetére
Egy olyan FLV-vel próbálkoztam, amit előtte Super-rel átnyomtam MP4-be újrakódolás nélkül... Valóban, hiba volt, hogy nem ugyanazt csináltam. De most kipróbáltam. Vagyis, az adott FLV-t átnyomtam Freemake-kel MP4-be... Az eredmény ugyanúgy rossz: Láthatóan újrakódolta és 80MB-os file-t kaptam.
Maradok a Super-nél...Szerk.: Kipróbáltam, a Super átnyomta simán AVI-ba az FLV-t, kb. 2 másodperc alatt. (Hiszen valóban csak stream copy-t csinál.)
-
#93794560
törölt tag
válasz
Watt25 #11890 üzenetére
FLV-ből AVI-t csinálni csak átkódolással lehet, mert ha jól tudom, az AVI fájlban flash formátumú videokodeket nem lehet használni. Ha AVI-ba konvertálok, általában XVID-be kódolom.
Szerintem jó, ha többen is megosztjuk egymással, ki milyen programot használ konvertálásra, vágásra, hogy a választékból mindenki kipróbálhassa a neki megfelelőt.
-
Watt25
veterán
válasz
#93794560 #11888 üzenetére
Van valami trükkje a dolognak? Mármint, hogy újrakódolás nélkül konvertáljon. Én ugyanis most kipróbáltam és a 24MB-os flv-ből 90MB-os AVI-t csinált úgy, hogy közben nagyon is terhelte a procit, tehát 100%, hogy újrakódolta a videót.
Nekem eddig inkább a Super vált be. -
Kernel
nagyúr
válasz
szaboygula #11887 üzenetére
Ez nem ingyenes, és alaposabban még nem is teszteltem, épp csak kipróbáltam, fórumon ajánlották régebben:
-
#93794560
törölt tag
válasz
szaboygula #11887 üzenetére
Én a MinDig TV felvett adásait a Freemake Video Converterrel szoktam megvágni, és MKV formátumban eltenni. A progi ingyenes, lehetőség van benne számtalan videoformátumba átkódolni, de az eredeti formátumot megtartva, reklámokat kivágva átrántani. Persze videókat összefűzni is lehet, simán összekapcsolva, de szükség esetén a darabok között átmenettel is.
-
szaboygula
csendes tag
Ugyan nem hardver téma, de egyik őstag javasolta, hogy a problémát itt vessem fel.
Digitális földi TV adás (nyitott) műsorának rögzített változatát szeretném megtisztítani, feleslegeket és reklámokat kiszórni, majd a fájltöredékeket összefűzni. Egy fontos feltétel adott - átkódolás nélkül.
Ha valaki ehhez tudna lehetőleg nem méregdrága szoftvert ajánlani, megköszönném. -
Watt25
veterán
válasz
Krissz5435 #11883 üzenetére
Lesz véve majd hdmi kábal, az megoldaná a problémát?
Nem, mert biztos, hogy vételi problémád van.
azok nem is hd-k az ingyenes csomagban.
Nincsen külön fizetős csatorna, szóval ott sem HD. (Összesen 3 HD-s csatorna van MindigTV-n.) -
unravel
őstag
válasz
Krissz5435 #11883 üzenetére
Szia!
"sokat kockásodik a kép és ez abból eredne, hogy scarttal van a tvre kötve?" - Próbálj meg az antennán állítani. Én kizártnak tartom. hogy a scart okozná a hibát.
"az axn mióta ingyenes?" - A mindigtv és az AXN közös megallapodása alapján 2012. december 21-től 2013. január 6.ig.
-
Krissz5435
aktív tag
Hello!
Ma megjött a wayteq HD-95C STB és az lenne a kérdésem, hogy az lehetséges, hogy ha m1 HD-t vagy duna hd-t nézek, akkor sokat kockásodik a kép és ez abból eredne, hogy scarttal van a tvre kötve? Lesz véve majd hdmi kábal, az megoldaná a problémát? A jelerősség/minőség 79/85% szóval elég jó. Rtl-nél és tv2-nél nem volt semmi hiba, de ugye azok nem is hd-k az ingyenes csomagban.
Másik kérdés, hogy az axn mióta ingyenes?
-
mackosajt
addikt
válasz
Watt25 #11874 üzenetére
bocs, én azért kérdeztem meg az 1080-as dolgot, mert nem mindegyik DVB-T vevő sticknek van benne a leírásában, hogy mire képes, és nem tudtam, hogy annak nincs köze a felbontáshoz. Az, hogy most p-t írtam i helyett, bocs, nem tudtam, hogy ez ekkora gond.
@fradi81: köszi az infót, bár ahogy nézem a lefedettséget, nálam kültéri antenna kéne elvileg, bár a környék olyan, mint a pöttyös rudi csomagolása.
-
Kernel
nagyúr
válasz
andris811 #11877 üzenetére
Nem zárom ki, hogy jön egy fórumozó, aki ismeri a helyi viszonyokat és tud valamit javasolni. A MinDigTV honlapján is van lefedettségi térkép, de az sem jelent 100 % garanciát.
Célszerű legalább kölcsönbe keríteni egy szobaantennát, abból már lehet következtetni. Vagy létezik olyan antennás szaküzlet is, ahol esetleg visszaveszik, becserélik, ha nem felel meg.
De így vaktában előre megmondani, hogy mi a jó, az elég érdekes lenne.
-
azbest
félisten
válasz
andris811 #11877 üzenetére
Komoly szakember nem találgat, ha nincs elegendő információ a kérdésről. Körülbelüli vételi viszonyokról a http://mindigtv.hu/lefedettseg oldalon lehet informálódni, de a helyi eltérő körülmények miatt az sem szentírás.
-
Kernel
nagyúr
válasz
andris811 #11875 üzenetére
DVB-T tuner nem alkalmas sem DVB-C, sem analóg adás vételére, antennát pedig mindig a helyi térerő függvényében kell kiválasztani és felszerelni, ezért komoly szakember ilyen kérdésre nem tudhat válaszolni.
Még ha elárulnád a vételi helyet, akkor is nehéz megmondani (én legalábbis nem vállalkozom ilyenre), így meg pláne.
-
andris811
tag
Sziasztok!
Kaptam egy dvb-t vevőt, és szeretném megkérdezni, hogy tudnátok-e ajánlani hozzá valamilyen olcsóbb antennát, mellyel nem lenne gond az adás minőségével? Hogy szobai, vagy padlás/tető az mindegy.
Köszönöm!
Ja és még valami! Ugye arra nincs lehetőség, hogy a kábeltv antennáját bedugva a készülékbe, a csatornákat a vevőn keresztül nézhessem?
-
fradi81
veterán
válasz
mackosajt #11872 üzenetére
A képminőség tökéletes, mikor ment az F1 belenéztem. A lényeg hogy legyen jó vétel. Nekem a szürke van és a hozzá adott kis antennám van csak. Az adó közel van, a mux A mindig bejön rendesen ha a megfelelő helyen van az a antenna, viszont a c az általában nem, és nagyon nem mindegy hogy milyen pozícióban van, mondjuk most jó.
-
mackosajt
addikt
Kérdéssel fordulnék a topik szakértőihez.
Tervezem, hogy veszek a PC-hez valamilyen USB-s DVB-T vevőt.
Ebay-t bogarászva rá is találtam a topikban is már korábban linkelt ezüst, meg fekete stick-ekre.
A kérdésem az lenne, hogy ezekkel milyen minőségben lehet nézni a földi HD adásokat?
Vagyis pl. amikor valamit neadj 1080p-ben adnak, azt leadják ezek is a PC-ben rendesen, vagy romlik a minőség?Tv-t nem sűrűn nézek, többnyire csak ha valami technikai sport (pl. F1) van műsoron, ezért nincs is a szobánkban TV, csak a fiaimnál, de persze amikor ők mesét néznek, nem örülnek, ha én F1-ezni akarok.
-
Stirbi
addikt
-
azbest
félisten
válasz
Stirbi #11867 üzenetére
az astra egészen jól vehető, de van pontosabb footprint is róla: [link] vagy [link] Persze ha jön a rossz idő, akkor elromolhat a nagyon szűkre méretezett vétel.
Fejekkel kapcsolatban úgy tudom relatív kis árkülönbséggel vannak különböző érzékenységűek. A linkelt google translate-tel megbolondított adatlapon lehet rajta van ez milyen. Jó pár éve néztem utoljára műholdas adást, még az analóg időkben.
-
OTika
aktív tag
-
Stirbi
addikt
Üdv.
Egy ilyen 60centis parabola ilyen fejjel megfelelő lesz digitális satellites tv nézéshhez?
Családi házra menne a parabola, nincs előtte semmilyen panel, vagy fa, ami zavarná a jelet.
Vagy inkább 80-as parabola legyen?Köszönöm
-
OTika
aktív tag
Jó ez a Wayteq HD-95CX vevő?
Valahol olvastam, h nem olyan jó a tuner része vagy van valami 10-15eFt-os kategóriában? -
wwenigma
Jómunkásember
válasz
nfsu17 #11860 üzenetére
Sajnos az adatok alapjan nem csak ezt csinalja a drága hanem Freemake video encoderrel csapatja át... tudom hogy lassu az encode, raktam mar le ezt-azt az asztalra (
) csak azota valtozott a vilag - immaron HD-be van lehetőségem dolgozni es nem tudom normalis sebességre belőni a dolgot - lásd a fenti példa. 52 percnyi 1080i anyag áttolása 720p-be (DXVA kompatbilitas ofc) audio reencode nelkul ~4óra és ezt szeretném tovabb csökkenteni (szvsz még lehet) a minoseg megmaradása mellett. Pillanatnyilag 55/45% procihasznalat avs4x264mod/x264_64 között. 40 perc mulva kiderul hogy mit csesztem el.
wassermann: köszi megnézem.
-
nfsu17
veterán
válasz
wwenigma #11859 üzenetére
Amit a "rilizer" csinál, az nem újrakódolás, csak belecsapja mkv-be és kész. Amit Te akarsz, és csinálasz is, az meg újrakódolás. A 2. sokkal lassabb, időigényesebb feladat, de a végeredmény rosszabb, mint a forrás, hisz 1080i-ből csinálsz kisebbet. Én meghagynám a .ts eredeti streamet, azt sok minden lejátsza. Ha meg nem, akkor kell belőle más formátumot csinálni. Én tudok 1080i-ből 720p-t csinálni, viszont a .ts-t én sem tudom normálisan becsomagolni mkv-ba, hiába szedem szét tsmuxer-al, majd mkvmerge-vel meg össze, az 50i-től megbolondul a program. De ezt max 1x-2x próbáltam és nem sikerült, tovább nem is érdekelt a dolog, hagytam a csudába. Úgyis mindent tévén nézek meg, amit előtte felvett a STB.
-
wwenigma
Jómunkásember
Nem találok topikot, ez ami a legközelebb all a problemamhoz.
Meguntam hogy nem kepesek a modern kor rilizerei normalis minosegben backupolni a kedvenc adasaimat (gyk. az stb felvetelet atfuttatjak egy freemake mkv reencode-on... nagyszeru eredmény, 50fps , képhibák, etc.) igy elkezdtem utanajarni mi merre. Hdbits leiras utan első körben megui+avisynth+x264 párossal elkezdett TS encode-ra kaptam (alap beallitasok, 720p resize, deint, yv12 conv) 2pass kodolasnal 1st passban 6fps sebességet, MT-s avisynth-tel ez majd a háromszorosára szökött fel (15fps) normalis procikihasznaltsaggal. (100% de spawnol 8db haali media splittert
) Gép adataimnál.
Tehat aki ertette amit fent mondtam az el tudna kalauzolni esetleg a megfelelő topikba? Egyaltalan letezik ilyennel foglalkozó topik itt pH!-n vagy logouton?
-
Fulmi
senior tag
Sziasztok!
Tudom, hogy mostansag nagyon sok ilyen kerdes van, de nagyon sok idobe telne nekem utananezni, hogy megtalaljak egy olyan egyseget, ami a kovetkezokre kepes, es szerintem Ti tudnatok nekem segiteni. A minimum elvarasaim lennenek az eszkozhoz:
- kulso doboz legyen
- analog TV bemenete legyen
- LAN portja legyen
- USB portjai legyenek kulso vinyonak
- NAS-kent tudjon funkcionalni (DLNA, upnp tamogatas sem artana)
- RCA vagy mas normalis hangkimenet
- HDMI, DVI, VGA videokimenetHa tudtok ilyet ajanlani nekem, azt nagyon szepen megkoszonnem!
Fulmi
-
azbest
félisten
Feltettem logoutra az új realtek chipsetes olcsó tunerre vonatkozó alapvető információkat. [link]
-
horika79
csendes tag
válasz
zichie #11855 üzenetére
a veetle egy stream "osztó" oldal, feléjük nyomom az adatot, és ők osztják szét, így akármennyi ember nézheti egyszerre nálam csak 1 feltöltés megy, a veetle osztja a többiek felé. igazából ott be lehet állítani, hogy mekkora legyen a bitráta, az talán nem lesz gond, a net meg 40/20.
-
zichie
senior tag
válasz
horika79 #11853 üzenetére
Én korábban próbaképpen TSReaderrel streameltem UPC-s ismerősnek a Digisport HD-t bl meccs alatt. Min. 40/20-as net kell hozzá és HD esetén csak egy kliens megy, mert kb. 12-13 mbit/s az adásfolyam és ennyit bír el a 20 mbit/s upload. SD adás akár mehet 3 kliensnek is, mert alacsonyabb a bitráta. Minden az adás bitrátájától függ. Pl. a közszolgálati HD-k esetében két kliens is kiszolgálható, mert itt 10 mbit/s alatt van a bitráta.
Mi az a veetle.com?
-
kmarci25
veterán
Sziasztok!
Nemrég vettem egy ilyen beltéri antennát. Kicsit ráfaragtam, mert a tv-men nem jön ki a kábelen 5V, így külső adapterre kellett kötni az antennát, annak meg rövid volt a kábele, úgyhogy csak egy irányba tudtam állítani az antennát, de így legalább kipróbáltam, hogy működik-e. Így jöttek szépen a MindigTV adásai, csak éppen bekockásodtak, kimerevedtek elég gyakran. Lehetőségem van visszakérni a vételárat vagy kicserélni az antennát.
Így az lenne a kérdésem, hogy ha veszek ehhez egy adaptert, akkor van-e rá esély, hogy gond nélkül foghatom a jelet, vagy inkább másik antennával kellene kísérleteznem, vagy esélytelen a dolog bármilyen beltérivel. (Kültéri/tetőantenna sajnos nem jöhet szóba.) Egyébként XVIII. ker., a torony kb. 4-4,5 km-re van ÉNY-ra, az ablak ÉK-re néz, általában családi (tetőteres) házak vannak a közelben, mi elsőn lakunk.Lécci segítsetek!
-
horika79
csendes tag
Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy mostanában akarok tv tunert cserélni a gépemben, eddig egy régi leadtek analóg kártya volt és kinéztem magamnak pár DVB-C képes tunert (digi a szolgáltató). Elég sokat utánaolvastam a dolgoknak, gondolom eddig megvalósítható lenne, de a sima tv nézésen kívül az adások streamelésével (veetle.com-on keresztül) is szoktam foglalkozni (van 1-2 haver akinél nem lehet digi és szeretik az angol focit
) ami az analóg kártyával nem volt gond, de nem tudom hogy az új kártyával (Technisat CableStar HD2 vagy Terratec Cinergy T PCIe Dual kártya lesz, esetleg valami usb-s ha nincs más) ugyanúgy lehetséges e, vagy a dvb-c bekavar e valamit. Hátha van valakinek tapasztalata, esetleg ötlete, tanácsa, stb. Előre is köszönöm a válaszokat.
-
Balinov
titán
válasz
Balinov #11849 üzenetére
bocsanat, lejart az 5 perc. Ezt talaltam, 6£ + 2£PK. Ez megfelelo alany lenne kiserletezgetesre?
-
azbest
félisten
válasz
Balinov #11845 üzenetére
Asztali géphez két féle tunert kapni mostanában: it9135 rev2 chipsetesek az ezüst színű 8 dollár körüliek, bővebben: [link].
Újabban lehet kapni dizájnosabb külsejű tunereket is 10 dolcsi körül, rtl2832u + r820t chipsettel, például ez [link] . Ez utóbbi dvb-t, fm és dab+ rádió vételét is támogatja. De más csuda dolgokra is képes [link]
Mindkét fajtára igaz, hogy újabb driver kell hozzá, mint amit a windows feltesz magától. BlazeDTV progit szoktak adni mellé, ami tévézésre nem túl alkalmas, szóval a sokféle ingyenes alternatívából érdemes választani hozzá.
Tabletes területen azt kellene kideríteni, hogy milyen chipseteset támogat.
(#11846) PeachMan
megmutathatod, de garantálni nem tudom, hogy az is tökéletes lesz. Fontos hogy legyen linux alá driver hozzá.
Ami ajánlott lehet például:
- Alcor micro AU9540 10 usd [link], linux alapból kezeli, kipróbáltam
- Castles Ez100pu 12 usd [link], zárt driver [link], kipróbáltam
- Omnikey 3121 USB, alapból támogatja a linux, drágán szoktam látni, kipróbáltamEz valószínűleg jó:
- SCR001 USB SIM Card/Smart Card Reader $8 [link], nem igazán kapni
- Gemalto IDBridge CT30 / PC Twin USB TR [link]
- további linux alól valószínűleg támogatott olvasók: [link]Úgy mondták, hogy problémás vele a tévézés:
- msi 72 in 1 olvasó -
Balinov
titán
Sziasztok,
lenne egy, amolyan vegyesfelvagott, kerdesem a szakikhoz.
Szeretnek venni egy olcso, megbizhato usb-s DVB-T tunert ebayrol, DX-rol es szeretnem a tanacsaitokat kerni, hogy milyen modelleket ajanlotok, melyek a kerulendoek, ill. milyen chipsetest erdemes nezni.
2 fo felhasznalasi terulet lenne:
Az elso egy win7 x64 alapu desktop (lasd adatlapom). ingyenesen nezheto foldi sugarzasu adokhozA masodik, es igazan ez az, amiert batorkodtam hsz-t irni, a kovetkezo:
Androidos tabletre (Nexus 7) szeretnek DVB-T-t varazsolni microUSB OTG kabel segitsegevel. Androidos programokat talaltam, van koztuk par igeretes, de, amennyiben lehetseges, szeretnek biztosra menni az usb stick kivalasztasanal. A Play-en elerheto EyeTV Micro-hoz hasonlo megoldassal valszeg mukodne, a 3rd party app azert kellene, mert ez valoszinuleg csak a sajat tunerjevel mukodik, csak annak a 63€-s ara kicsit borsos ill. tobb, mint amit a projektre szannek. Szoval ami eddig adott az par app, az N7 ill. az OTG kabel.
Milyen tipusokat ajanlotok? Mivel tablet gondolom valami olyan chipsetes kellene, ami nem tul energiaehes.
Koszi a tippeket
Balinov
-
#68216320
törölt tag
válasz
azbest #11841 üzenetére
Ha jól gondolom, akkor egyidőben képes megoldani 2 különböző tuner általi stream dekódolását. Ez nekem feltétlen szükséges lenne, mert biztos h több multiplexet nézünk egyszerre. Tehát, ha jól értem, akkor vennem egy USB-s kártyaolvasót kell és 1db előfizetői kártyát.
vitemerius: Egyelőre nem merem megvenni, amíg nem biztos a TVHeadend alatti működés. Próbálom kideríteni mi a helyzet.
-
Kernel
nagyúr
válasz
werszomjas #11836 üzenetére
A SAT-bemenetre parabolaantennát kell / lehet csatlakoztatni.
A digikábeles fali csatlakozót (is) F-csatlakozónak nevezik, de attól még az nem SAT.
-
azbest
félisten
válasz
#68216320 #11839 üzenetére
Egy kártya és kártyaolvasó kiszolgálja a tvheadend minden tunerjét. A ci/cam megoldást azt hiszem nem is támogatja jelenleg a tvheadend. Helyette a sokkal rugalmasabb szoftveres dekódolást támogatja, amihez kell mellé egy program ami az előfizetői kártyát kezeli (newcs 1.67rc1, ami MALLOC_CHECK_=0 ./newcs,i686.pcsc -vel indul. Zárt forrású progi, kicsit régi és bugos, de működik.. Helyette jobb lehet a nyílt forrású oscam-et beüzemelni).
-
#68216320
törölt tag
válasz
vitemerius #11833 üzenetére
Alchor Duo-nak is kernel szintű, de a Conax verzióét nem tudom. Pár oldalon azt olvastam, hogy a Technotrend CT-3650 CI-vel gondok voltak és nem látta a TVHeadend. Esetleg te magad próbáltad is?
azbest: Mindenképpen kell majd vennem egy új tunert a B Multiplex miatt. Szükség van rá, mert több laptop van a családban és persze mindenki mást akar nézni egyidőben. Viszont úgy tudom a C Multiplex-ben is vannak kódolt csatornák. Ha azokat is akarom nézni a B-vel egyidőben akkor 2db kártyaolvasó és előfizetés szükséges?
-
#93794560
törölt tag
válasz
werszomjas #11836 üzenetére
A földi sugárzású ingyenes csatornákat DVB-T formátumban adják. Ehhez és a DVB-C-hez a hagyományos antennabemenet kell, DVB-S-sel még nem volt dolgom, de valószínű, hogy a SAT oda kell.
A jó vételhez megfelelő tetőantenna szükséges, néhol szobaantenna is megteszi. -
werszomjas
addikt
válasz
werszomjas #11836 üzenetére
Ja és társas ház, tehát csak szoba antenna jöhet szóba, tetőre sajnos nem tudok antennát tenni.
Budapest IX. kerület, Mester utca.Milyen antennát érdemes?
-
werszomjas
addikt
Sziasztok.
Vettem egy TV-t, melyben elvileg benne van a DVB-T, DVB-C és DVB-S is.
Hogyan is tudok akkor erre ingyenes TV adást varázsolni?
Alap esetben sajnos nem talál semmilyen jelet, gondolom valami antenna kéne neki. A hátulján két fajta antenna dugó van, egy TV (jobb oldali) és egy SAT
Ha én az ingyenes mindigTV-t szeretném fogni melyik csatlakozóhoz kell kábelt / antennát vennem, illetve milyet érdemes?
A lakásban nincsen előfizetve TV, a digi-nek van a modemes netje, melyhez be van húzva egy kábel, melynek ugyan olyan sat csatlakozója van, mint ami a TV-be is belemegy. Ha azt hozzá kötöm azon kaphat olyan jelet, amitől talál tv adást?
-
gorgocska
tag
Sziasztok.Vettem egy új TV és az tudja a DVB-T csak az lenne a gondom hogy a földszinten lakok.Az lenne a kérdésem hogy szerintetek milyen típusú antennát vegyek? fel raknám a tetőre és lehúznám a kábelt(a Digi is így van megcsinálva)Mohácson lakok.Előre is köszi a segítséget.
-
azbest
félisten
válasz
#68216320 #11832 üzenetére
a jelenlegi tunereddel is megoldhato az elofizetoi kartya kezelese. Ehhez egy bankkartya olvasot szukseges a gephez kapcsolni, amelyeket 10 usd koruli osszegert talalni ebayen vagy a dx.com-on.
Ezt kezeli a linux beepitett drivere is [link], vagy a masik bevalt olvaso az ez100pu ebayrol, de annak zart drivere van linuxhoz.szoftveresen a kovetkezokre van szukseg: newcs vagy oscam kartakezelo program, tvheadend ami felcsatlakozik az elobbi programra.
-
#68216320
törölt tag
Valaki tudna ajánlani olyan USB-s DVB-T vevőt, ami tartalmaz kártyaolvasót és Linux alatt támogatott?
Jelenleg az ingyenesek vételére Alcor DVB-T Duo-t használok. Dupla tuner, így az A és C multiplexből szépen látom a szabad csatornákat.
A fizetősekhez egy Alcor DTV Conax-ot néztem ki. Viszont nem tudom mennyire támogatott Linux illetve TVHeadend alatt.Tapasztalata v. ötlete valakinek?
-
VGYke
addikt
válasz
vitemerius #11830 üzenetére
-
VGYke
addikt
Bocs a tolakodásért. Erre senkinek nincs javaslata? Vagy legalább más fórumbeli (cím) kérdezősködés tippje?
-
#51736960
törölt tag
sziasztok,
keresek egy szobaantennát hagyományos tv adás (m1, rtl, tv2) vételéhez , ha valakinek van elfekvő, baráti áron megszabadítom tőle
bp és környéke.priviben, ha kérhetem
-
golya87
őstag
Hello
Attól szeretnék kérdezni aki Wayteq HD95CX-et használ.
Ez a kis szerkezet mekkora hdd-t tud kezelni maximálisan? Esetleg támogat-e usb hubot?Köszönöm a segítséget!
-
vito555
tag
Köszi a segítséget...Kíváncsi leszek este vissza jön-e
Bár ez így elég tróger...
Lehet hogy az elosztás nem a legjobb saját szerelés 3 felé osztva.Az analóg elviselhető volt.
Azt hittem a digitális is jó lesz.
A probléma az hogy pont most szeretnénk tv-t cserélni,akkor vmi szakival át kell nézni a kábeleket. -
Kernel
nagyúr
válasz
vito555 #11817 üzenetére
Mindenesetre, ahol gond volt, egyúttal ellenőriztem a kábelezést, csatlakozásokat is lakáson belül, persze nem találtam hibát.
De ha több ágra van szétosztva a kábel, érdekes lehet megpróbálni közvetlen bekötéssel, vagyis elosztás nélkül, ami magasabb jelszintet eredményez.
Az alacsonyabb frekvenciák átvitelét leronthatja az is, amikor laikusok rosszul kötik be az F-csatlakozót, illetve koax. dugót. Vagyis a fémharisnyát nemes egyszerűséggel nem kötik sehová, F-csatlakozót rátekeri a szigetelésre. Sőt, van olyan alufóliás kábel, ahol az alufólia egyik oldala műanyaggal bevont, de ez szemre nem látszik, az is egy jó poén. A magasabb frekvenciák ilyenkor átszűrődnek kapacitív úton, de lejjebb már egyre kevésbé.
-
vito555
tag
válasz
vitemerius #11818 üzenetére
A dvbviewer-n belül nem állítotam szerintem...Viszont én is gondoltam rá,mert uninstaláltam a vlc playert mert azzal is kínoztam a tv kártyát.Nemtudom az nem vitt magával vmit ami kell neki.
Csak a többi más nem közszolgálati hd csatorna meg tökéletes. -
vitemerius
tag
-
Kernel
nagyúr
válasz
vito555 #11811 üzenetére
Van egyébként a lakásban kábeltuneres TV, és azon bejön?
Mert Miskolcon én már nem egy helyen tapasztaltam, hogy a kábelen a DigiTV DVB-műsorainak egyik multiplexe nem jön be, vagy egyszer csak eltűnik. Ez egy alsóbb sávba eső multiplex egyébként, tehát úgy tűnik, mintha a kábelen az alacsonyabb frekvenciák jelszintje túl alacsony lenne, emiatt a TV vagy átugorja keresés közben, vagy ha be is volt már hangolva, később eltűnhet.
Az egyik ügyfelemnek például, akinek a TV-jét javítottam, mondtam, hogy tegyen panaszt a Diginél, mert ez nem TV hiba. Ott már egyszer beállítottam neki, majd egy nap eltűnt.
Vagy nemrég is volt egy másik eset, aki csak azért hívott, hogy üzemeljem be a TV-t (laikus), ott is csak szívtam, mert pont ez a multiplex nem akart bejönni sehogy (automata vagy manuális), plusz még a TV is borzasztó lassan keresett, igen unalmas volt kivárni. Végül kénytelen voltam analógon beállítani a hiányzó műsorokat.
-
vitemerius
tag
-
vito555
tag
válasz
vitemerius #11812 üzenetére
Valamit nagyon nem jól csinálok...Tart vagy 1 fél óráig és semmi
-
vito555
tag
Sziasztok
Kis segítség kellene...
Vettem egy Technisat Cabelstar HD2 tv kártyát,Digi Miskolc,DVBviewer 4.5
Megcsináltam az ini file-t miskolci frekvenciákkal,kerestem az itt fellelhető ini file-kal,
átírtam a Digitális közszolgálati csomagok csatornáinál: 6000-re,6003-ra,6900-re,
de nem tudom megtalálni a közszolgálati csatornákat.
Érdekesség 1 Bp ini -vel megtaláltam tegnap este ment isma már megint nem.
Igy csináltam,mi lehet a baj?[SATTYPE]
1=4000
2=DIGIMiskolc
[DVB]
0=14
1=121500,5,6000
2=128500,5,6000
3=354000,5,6900
4=362000,5,6900
5=370000,5,6900
6=378000,5,6900
7=738000,5,6900
8=746000,5,6900
9=754000,5,6900
10=762000,5,6900
11=770000,5,6900
12=778000,5,6900
13=786000,5,6900
14=794000,5,6900Előre is köszi.
üdv: vito -
burriebonz
tag
Hy!
Valaki tudna nekem olyan dvb-t vevőt ajánlani ami dual tuneres és conax olvasó is van benne? -
VGYke
addikt
Sziasztok! Annyi hozzászólás van itt, hogy a fórum kereső sem segít (vagy rosszul keresek).
Röviden: egy PC (win7) USB csatlakozású, Digikábel előfizetésű helyre keresek egy magyar fizetéshez igazodó (ár/értékben jó) PC-be USB csatolású eszközt, minek bemenete a szabványos koax kábel.
Célom: kódolatlan digitálisan sugárzott adások PC-n történé nézése, esetleg rögzítése.... -
sazabi
aktív tag
válasz
vitemerius #11806 üzenetére
Kicsit gyanús hogy kihúzott antennával is 100% jel/minőség.
Na majd szerzek átalakítót, meg nagyobb antennát és kipróbálom úgy.Köszönöm a segítséget!
-
sazabi
aktív tag
-
Poplacsek
senior tag
Technisat Cablestar HD2 CI slotja működik CI+ Conax modullal?
Vagy csak fordítva működik? (CI+ slotban CI modult használtam már évekig hibamentesen) -
Kernel
nagyúr
válasz
sazabi #11799 üzenetére
Jobbklikk, beállítások (F5), de most jobban megnézve, egyelőre nem tudom, MPEG4-re hogyan lehet majd beállítani. Eddig ugyanis azt hittem, hogy mivel a külső DVB-T felvételeket gond nélkül lejátssza, a tunert is majd ugyanúgy feldolgozza.
Tehát így nem tudok garantálni semmit, csak mivel egyébként jól bevált nekem ez a lejátszó, ezért gondoltam, hogy ha majd kerítek egy tunert, hátha jó lenne arra is:
-
sazabi
aktív tag
válasz
vitemerius #11800 üzenetére
Erre viszont Azbeszt kolléga azt írta hogy:
"Nem támogatott programok:
- TsReader Lite nem tudja kezelni"
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- 16GB-os SODIMM (notebook) DDR4 RAM bazár - nézz be, lesz, ami kell neked!
- HP 15-af105nh laptop (15,6FHD/AmdQuad/4GB/128SSD/Magyar) - Akku X
- JOYOR S5 Pro 10" Elektromos Roller 26Ah Akkumulátorral Moddolt!
- XPS 13 9310 13.4" FHD+ IPS i7-1185G7 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Megkimélt Apple iPhone 8 Plus 64GB Fekete szinben, 100% akkuval, kártyafüggetlen, garanciával
- Egyedi ékszerdobozka
- LG 27GS60QC-B - 27" Ívelt - 2560x1440 - 180Hz 1ms - AMD FreeSync - Bontatlan - 2 Év Gyári Garancia
- LG 45GR65DC-B - 45" Ívelt 1500R / 5120x1440 / 200Hz 1ms / Adaptive Sync / AMD FreeSync / HDR 600
- Új! Targus - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 HDMI-vel. Saját töltő nélkül 2 monitorral (120Hz)
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 1st - i7-6G I 8GB I 256SSD I 14" WQHD I HDMI I W10 I CAM I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged