Hirdetés

Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Morden24 #32748 üzenetére

    Oké, átgondoltam miért nem fogy a win7.
    Ha lenne olyan szakértői mód a telepítő DVD-n, ahol normálisan ki lehetne jelölni hogy mit akarok telepíteni és mit nem ott kezdődne a történet. Talán nem kerülne fel hatszáz teljesen felesleges szolgáltatás. Nonszensz, hogy úgy kell kideríteni, hogy most éppen mit csinál a gép egy telepítés után, mert rogyásig van terhelve a HDD ütemezett feladatokkal. Ostoba dolgokkal van tele, amik csak dühítik az embert. Mondok egy példát: például default-ban leállítja a másodlagos HDD-t állandóan az energiagazdálkodás. Tök jó, csak utálom, hogy mindig leakad a tallózás meg kinyírja a HDD-met ami így naponta harmincszor leáll meg elindul és mivel 30000 felpörgetés az élettartama a motorjának így 1000 napra csökken az élettartama. Utálom, hogy nekem oda kell menni és ki kell ezt kapcsolni és ilyen intézni való százával van. A másik száz dologgal együtt egy telepítés után órákat szopakodok egy win7-tel, mire úgy-ahogy az van telepítve amit eleve fel szerettem volna tenni. Most én nyomozzam ki utólag hogy lehet kikeresni, átállítani vagy letiltani vagy leállítani vagy uninstallálni stb., a helyett, hogy eleve fel se telepíteném ami nem kell. Gyűlölöm ezt a "felhasználóbarát" baromságot, az idegeimre megy. Ütemezze, telepítse annak, aki a telepítéskor a "hülye vagyok hozzá" gombra klikkel.

    Lenne itt mit csinálni. Átgondolom én a második részét a hsz-nek, de ha párhuzamosan futtatok több régi külön-külön egy magot terhelő programot azokat illene már külön magra tenni automatikusan. Ha manuálisan meg lehet oldani a feladatkezelőben, akkor meg lehetne azt oldani automatikusan is, de magától elég béna hatásfokkal használja a procit a win még mindig. Van ott mit csinálni. Meg lehet magyarázni, de nincs lehetetlen csak tehetetlen. A másik tök alap, hogy a hálózati kapcsolatokat illene végre hatékonyabban priorizálni és a helyi böngészést előre venni. Miért kell ehhez külön program, pl. cfos és társai még mindig? Ez nem fér bele egy oprendszerbe, de a tököm tudja milyen médiacenter az meg igen?
    Én azt látom, hogy a csilli-villi asztal, meg az ilyen-olyan médiaközpont nem teszi vonzóbbá a windows-t.

    Hardverlesen

Aktív témák