Hirdetés

2019. február 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#2451) he7edik.

he7edik.
(PH! addikt)

És ráleltem erre a fórumra. :K

Égő szöveg a flém vázon

(#2452) duo válasza he7edik. (#2451) üzenetére

duo
(őstag)

ahogy én is. :)

linkek jönnek
leszedi a fejed akkora flow. és nincs refrén. nincs b+ nincs rá idő :) viszonylag új cucc de oldskool a javából. asszem bristoli a fazon

kicsit túlmozgásos fiatalok, de hálistennek ez sem blingbling shithop

omega és roots manuva bootleg. all time fav. sajnos ennél jobb minőségben nincs az egész. interneten omega -léna, roots manuva- join the dots. <- ez utübbi önmagában is rohadt jó. ahogy szinte az összes ninja tune kiadvány.

nos most ennyi legközelebb beatmakerektől linkelek :))

"...de a backup VI s szállítás A nap a legvégén a firmware helyreállításnál dobott egy Failed-et(...)A System bűn e rá mar az alól ment." :D

(#2453) duo válasza duo (#2452) üzenetére

duo
(őstag)

szerk: bocsánat nem Bristol, Brighton. Odavalósi Ocean Wisdom.

"...de a backup VI s szállítás A nap a legvégén a firmware helyreállításnál dobott egy Failed-et(...)A System bűn e rá mar az alól ment." :D

(#2454) Viktor77 válasza duo (#2452) üzenetére

Viktor77
(Jómunkásember)

Huhh, ez az Omegás szám nem tréfa. :K

Some people move on, but not us ... not us

(#2455) duo válasza Viktor77 (#2454) üzenetére

duo
(őstag)

nem bizony! :K

szerintem ez is tőle van.
kicsit más, de azért. na

[ Szerkesztve ]

(#2456) duo

duo
(őstag)

no igen. őt is szeressük. mármint a producert

(#2457) Trailblazer

Trailblazer
(PH! addikt)

De ezek egyike sem '90s...

Ellentétben a manapság ragályként terjedő pongyola igénytelenséggel, a magyar nyelv szabályai szerint az ige előtt álló igekötőket egybe KELL vele írni!

(#2458) duo válasza Trailblazer (#2457) üzenetére

duo
(őstag)

jogos észrevétel, de ezek azok amik a 90' évek hiphopjából táplálkoznak (meg 70'-80' funk, jazz)
mindenképp a szellemi örökösei annak. Véleményem szerint a 90es évek csak egy szám ami kortalan hiphop remekeket termelt ki és a itt a kortalan a kulcsszó, mert pl a fentebb linkelt clear soul forces simán lehetne 93-as pl. fel sem tűnne.

(oké a máté péter-prodigy bootleg valóban kilóg, elnézést ha OFF.)

[ Szerkesztve ]

(#2459) Trailblazer válasza duo (#2458) üzenetére

Trailblazer
(PH! addikt)

Az mondjuk elég baj, hogy egyre kevesebb mai produkció táplálkozik a 90-es évekből... Maradt a bling bling, az irritáló stílus, a műmájer gengszterkedés, a pénzközpontúság. Épp elég öreg vagyok, hogy emlékezzek arra, amikor mindez másodlagos volt, és még true arcok nyomták.

Ellentétben a manapság ragályként terjedő pongyola igénytelenséggel, a magyar nyelv szabályai szerint az ige előtt álló igekötőket egybe KELL vele írni!

(#2460) duo válasza Trailblazer (#2459) üzenetére

duo
(őstag)

úgy van. :K egy (egyébként maga is zenész, meg zenei újságíró) rocker barátom mondta (bár ő sajnos egy kalap alá veszi a stílus egészét) "a hiphop az mikor egy hülye bűnöző néger talpig aranyban valami drága kocsi előtt hadonászva bosszantja a többségi társadalmat"
és bár nincs igaza természetesen több szempontból sem, sokaknak biztos hogy ennyi marad meg a hiphopból. vagy az mikor valami nyálpopban van egy rap betét.

(#2461) Trailblazer válasza duo (#2460) üzenetére

Trailblazer
(PH! addikt)

Ezt én röviden úgy szoktam megfogalmazni, hogy az ilyen macskajancsik égetik a stílust.

(#2462) hr2

hr2
(őstag)

(#2463) he7edik.

he7edik.
(PH! addikt)

Ugyan nem a kiencvenes évek

Égő szöveg a flém vázon

(#2464) -secret-

-secret-
(Arcképgyáros)

Ohh, hogy ilyen topik is van. Kár, hogy '90-es évek...én inkább a frisseket követem.

(#2465) Trailblazer válasza -secret- (#2464) üzenetére

Trailblazer
(PH! addikt)

Pedig a 90s az igazi, a maiak nagy többsége lópikulát nem ér. :N

(#2466) -secret- válasza Trailblazer (#2465) üzenetére

-secret-
(Arcképgyáros)

Pedig van jó pár a magyarok között is akit imádok. Persze nem minden számukat de pl. a Fel az égig című számot nem bírom abbahagyni amióta kijött. Persze sokak szemében ez nem rap. Lehetne egy vegyes rap topik is de azt hiszem olyan nincs.

(#2467) Trailblazer válasza -secret- (#2466) üzenetére

Trailblazer
(PH! addikt)

Nem kizárt, hogy csinálj egyet. :)

(#2468) duo válasza Trailblazer (#2465) üzenetére

duo
(őstag)

van azért bőven aki érzi.
például

(#2469) Trailblazer válasza duo (#2468) üzenetére

Trailblazer
(PH! addikt)

Nem ugyanaz a kávéház. :N Érdemes volt akkor azokon felnőni, nagyon magasra került a mérce...

(#2470) duo válasza Trailblazer (#2469) üzenetére

duo
(őstag)

szó se róla, nagyon jók voltak, de megváltozott a világ és a hiphop, és míg az egyik fele elment egy vállalhatatlan blingbling shit-hop wannabe gangxta high-life förmedvény felé, a másik fele csendben undregrounddá vált, él tovább sallangmentesen de a korszellemnek megfelelően, töredéke pedig fuzionál az elektronikus műfajokkal nu-jazz, chillhop, glitch, triphop. igazi csemegék.

hint: high focus records, ninja tune records, shema, warp, mindben ott él tovább a 90' évek hiphopja valahogy.

egy kis high focus:
[link]

ha már volt bocs.

(#2471) Trailblazer válasza duo (#2470) üzenetére

Trailblazer
(PH! addikt)

Ninja Tune-t ismerem, nagyon régóta tolják az underground cuccokat.

(#2472) Saint_

Saint_
(PH! nagyúr)

Vanilla ice: ice ice baby volt mar?

I humbly and respectfully decline™ _____ ELADÓ patika állapotú HP Elitebook 8470p kiegészítőkkel + Dell Latitude E7240! Érdeklődj privát üzenetben!

(#2473) duo válasza Saint_ (#2472) üzenetére

duo
(őstag)

Üdv Saint! :) Te itt? :R

(#2474) hr2

hr2
(őstag)

(#2476) he7edik.

he7edik.
(PH! addikt)

Nagyon nagy zene

Égő szöveg a flém vázon

(#2477) RexMaximus

RexMaximus
(senior tag)

A jo oreg albumok, amikor meg ilyeneket is halgattunk, nem csak trackeket

Eveken keresztuk, gyakorlatilag napi szinten vonatoztam be a varosba igy volt alkalmam kazettakat halgatni. Erdekes de nagyritkan ha meghalgatok ma egyett kozuluk, az akkori emlek/elmeny foszlanyok villannak be.

Elso Fila Rap Jam - fullaszto BP-i nyar, csajozas, csavargas szerelem, szabadsag. Valoszinuleg elso kozepiskolai nyaramon kerult a kezembe :)

Jegre Teszlek / Feher ho - A teli kora reggeli hideg es sotetseg. Ho es jeg (meg volt ho akkor, he) Vonatozas, dohos dohany feeling amikor mar tultoltuk a cigit, harapni lehetett a fustot es minden bajunk volt. Bandazas hulyules fiatalsag

Onyx Bacdafucup Budapest telen, keleti aluljaro, es nagyon kemenyek vagyunk (oszinten, lehet mast erezni ha ezt halgatod? )

Cypress Hill Black Sunday / Temples of Boom, szerintem ezektol fu nelkul is beallsz, sokat mentek, foleg az utobbi

Ez is sokat szolt, nem vajtfulu kottavadaszoknak ajanlom - House Of Pain - Same As It Ever Was

[ Szerkesztve ]

(#2478) Runner_fxr válasza duo (#2470) üzenetére

Runner_fxr
(PH! addikt)

Van ami soha nem változik! hazudnék ha azt mondanám, hogy nincs pár vállalható új Hip-Hop muzsika, de a 80-as és 90-es feelinget a büdös életben nem tudják hozni.
Mercenaries - Rhymorator

Da Youngsta's Illy Funkstas - I'll Make You Famous

Geto Boys - My Mind Playing Tricks On Me

(#2479) duo válasza Runner_fxr (#2478) üzenetére

duo
(őstag)

a kérdésem az hogy miért kellene hoznia? elég ha tiszteli a gyökereit és alázattal nyúl a stílushoz.
szerintem. minden kor ki tudja termelni a maga géniuszait. abban nem vitatkozunk hogy a 80-90 aranykor volt.
itt van egy új Portland Oregonból.
Land On Words Well

bitang.

(#2480) Runner_fxr válasza duo (#2479) üzenetére

Runner_fxr
(PH! addikt)

Nyilván 2016 van, nem lehet ugyan azokat a zenéket játszani mint 90-ben, mert így senki nem lehet ma már befutott zenész. De ettől még nekem egyik sem tudja azt nyújtani mint régen.
Valahogy nem érzem azt egyik mai zenében sem, hogy csak meg tudná közelíteni a régi nagyokat.
De szerintem ezek generációs okok is, 80-as születésű vagyok, nyilván más tetszik mint egy 95-ös születésűnek.

Amit linkeltél, olyan egy tucat. Jól mondogatja, de semmi olyan nincs benne ami megfogna.

"Újabb" zenék közül egyébként a spanyol ajkúak még érezik azért. Ilyeneket szoktam hallgatni.

Sinful el pecador - mi confesion

Dj Elite - Sinful aka el Pecador - S.I.D.A

Dyablo - corrido quintero

Hát ez meg egy igazi állat! :D

NECRO - "LICINPUSEE" OFFICIAL VIDEO

[ Szerkesztve ]

(#2481) Trailblazer válasza Runner_fxr (#2480) üzenetére

Trailblazer
(PH! addikt)

Pláne, hogy 2017 van. :)

(#2482) Runner_fxr válasza Trailblazer (#2481) üzenetére

Runner_fxr
(PH! addikt)

Pláne, igen. :D

(#2483) RexMaximus

RexMaximus
(senior tag)

Kóbor Jánossal (Omega) halgattam egy interjut amiben ezt mondta, hogy amit a rockban meg lehetett csinalni azt az elmult evtizedekben meg is csinaltak.

Na, ugyanezt erzem mi mufajban is. Tulvagyunk az aranykoron, kifulladt. Ez van.

(#2484) Runner_fxr válasza RexMaximus (#2483) üzenetére

Runner_fxr
(PH! addikt)

Számomra soha nem fog kifulladni, mivel a mai napig a régi muzsikák tetszenek a legjobban, az egy más kérdés, hogy manapság már nem annyira eladható az ecsethajú metroszexuális gyerekeknek. Bár hozzáteszem, egy rendes Old School Hip-Hop, RnB, Funky mix még ma is ütős egy bulin.

Portrait - Here we go again

(#2486) Trailblazer válasza Runner_fxr (#2485) üzenetére

Trailblazer
(PH! addikt)

Látom, neked is bejön a 3rd Bass-féle vonulat. :) Valaha ('91 tán) még bakelitem is volt tőlük, maxi.

(#2487) Runner_fxr válasza Trailblazer (#2486) üzenetére

Runner_fxr
(PH! addikt)

Igen, bírom őket. :)

(#2488) Trailblazer válasza Runner_fxr (#2487) üzenetére

Trailblazer
(PH! addikt)

Állítólag Pete Nice-ból baseball szakíró lett. Volt értelme az ütőlengetésnek a klipekben. ;]

(#2490) Runner_fxr

Runner_fxr
(PH! addikt)

(#2491) tlv

tlv
(MODERÁTOR)

NAS - 2Pac anno-osellensege rappeli a Keep Ya Heads Up-ot.

Runner_fxr :R
Imadtam az Outlawz ficsoros szamokat, sajnos azota tobb, mint a fel banda meghalt. Talan mar csak E.D.I. Mean es Napolean el az otbol.

[ Szerkesztve ]

Derp

(#2493) Runner_fxr válasza tlv (#2491) üzenetére

Runner_fxr
(PH! addikt)

Nekem ez DMX-nek tűnik. :)

2 Pac, Outlawz félelmetesen jó, még ma is. :) Igazi Old School.
Ezek még hiteles rapperek voltak, hullottak is sajnos sokan.
Kíváncsi is vagyok, mit hoznak össze az új 2 pac filmben. :)

[ Szerkesztve ]

(#2494) tlv válasza Runner_fxr (#2493) üzenetére

tlv
(MODERÁTOR)

Azota javitottam a linket, ugrott az oldal egyet, mikkor klattyoltam, aztan rossz linket raktam fel a vagolapra.

Jah, klasszikus Hit 'Em Up-on kivul ott volt a Made Niggaz pl, ami meg nagy kedvencem volt, de meg szamtalan van.

Derp

(#2495) Runner_fxr válasza tlv (#2494) üzenetére

Runner_fxr
(PH! addikt)

Ja, már látom, nagyon jól nyomta Nas ezt a számot.
Bírom őt is.

Nekem is megszámlálhatatlan kedvencem van az akkori időkből, nem csak a legismertebbek. Viszont kétségtelenül volt valami Pac-ben és Biggie-ben is ami a többiekben nem volt. :) Lehet elcsépelt, de nem véletlenül tekintenek rájuk ma is a Hip-Hop királyaiként.

The Notorious B.I.G - One More Chance

[ Szerkesztve ]

(#2496) LaciCRM

LaciCRM
(PH! kedvence)

az a Eazy-E tisztára olyan mint Ryder a san andreasból

A madár az ász.

(#2497) tlv válasza Runner_fxr (#2495) üzenetére

tlv
(MODERÁTOR)

Akkor meg volt zene, meg jelentese a lyricseknek. Mostanaban nem hallasz egy Dear Mama vagy egy Juicy-szintu zenet.

I Wonder if Heaven's Got a Ghetto.

[ Szerkesztve ]

Derp

(#2498) Runner_fxr válasza LaciCRM (#2496) üzenetére

Runner_fxr
(PH! addikt)

Mert Gondolom Eazy-E és az akkori Hip-Hop kultúra ihlette ezeket az arcokat a játékban. :) Elég meghallgatni a playlistet. :)

tlv: Nyilván minden korosztálynak meg van a maga kedvence, de valahogy tényleg szánalmas a mai felhozatal. Szinte minden stílusban.

2pac - When We Ride On Our Enemies

2Pac ft Jodeci - How Do U Want It (live) Micsoda Live-ot tol a Pac. :) Hát ilyen ma már nincs az tuti. :D

[ Szerkesztve ]

(#2499) tlv válasza Runner_fxr (#2498) üzenetére

tlv
(MODERÁTOR)

Erre csak ennyit, nagyon igaza van :K

2pac - Temptations (Es akkor meg Coolio sem volt sehol a Gangsta's Paradise-szal :N)

ps: Az a live verzio kegyetlenul odabasz! :Y (Ir VPN cimrol kellett megneztem, mert innen USA-bol le van tiltva :D)

[ Szerkesztve ]

Derp

(#2500) Runner_fxr válasza tlv (#2499) üzenetére

Runner_fxr
(PH! addikt)

Sajnos nem teljesen értettem meg, hogy mit mond csak úgy kb. :B

Snoop-ot egyébként régen nagyon kedveltem, de az újabb zenéi borzalmasak voltak.

Az jó, hogy az USA-ból van letiltva az a Pac videó. :D

2pac - Starin' Through My Rear View

Coolio-ért igazán sosem rajongtam.

(#2501) lorcsi

lorcsi
(PH! kedvence)

hirtelen nem találtam jobb topikot
[link]

(#2502) tlv válasza lorcsi (#2501) üzenetére

tlv
(MODERÁTOR)

Ganxta Zolee is az AC egy klipben. 20 eve ezt sem gondoltam volna!

Derp

(#2503) hr2

hr2
(őstag)

(#2504) lorcsi

lorcsi
(PH! kedvence)

ez jó lesz : bp magyar földalatti

(#2505) Runner_fxr

Runner_fxr
(PH! addikt)

(#2506) RexMaximus

RexMaximus
(senior tag)

UP

Mostanaban megint jobban megjott a kedvem a hasonlo muzsikakhoz :)

2Pac - Thug Life - Pour Out a Little Liquor

(#2505) Runner_fxr

'há hova tunt az aktivitasod 'tessirem? :D

[ Szerkesztve ]

(#2507) RexMaximus

RexMaximus
(senior tag)

Filjelenetekkel - Menace II Society -Mc Eiht-Straight Up Menace

Kis '90-es kruzer :)

A felni

Zaraskent megint egy kis 2Pac

2Pac- Pain

[ Szerkesztve ]

(#2508) RexMaximus

RexMaximus
(senior tag)

Mar csak a ho hianyzik de hasonlo a hangulat ma :)

Redman - Tonight's Da Night

(#2509) Runner_fxr válasza RexMaximus (#2506) üzenetére

Runner_fxr
(PH! addikt)

(#2510) 8th

8th
(őstag)

(#2511) RexMaximus válasza Runner_fxr (#2509) üzenetére

RexMaximus
(senior tag)

(#2513) RexMaximus válasza Runner_fxr (#2512) üzenetére

RexMaximus
(senior tag)

Ezert is tetszett ez a vonal, eloben nem kisgatyaban tancolo "sájgájok" nyomtak playbackbe :)

Masik klipp is jo (zene is) , nem ismertem. Bar latom remake, de klippekben is jobban fekudtek a hasonlo stilusok. Vagy amikor maszkaltak a varosban vagy barmi hasonlo.

Kb egy idoben kezdett el valtozni is a stilus amikor studioba vonultak a klipekkel is. Nem tetszenek.

lasd:

Das Efx - Baknaffek

Naughty By Nature - Everything's Gonna Be Alright

Mostanaban ez megy - oke francia de megis a regi alapokra epul zeneileg - Seth Gueko Ft. Nekfeu & Oxmo Puccino - Titi Parisien Remix

Na ha mar pofavizit van :D - Mafia K'1 Fry - Pour ceux

No lezarasnak egy igazi old cucc - Eazy-E - Any Last Werdz klipp (gyenge hang) és hq hang

(#2514) Runner_fxr válasza RexMaximus (#2513) üzenetére

Runner_fxr
(PH! addikt)

Nekem is jobban bejöttek az alacsony költségvetésű, real gangsta klippek! :D
Goodie Mob - Cell Therapy
BAD AZZ x The Comrads * Addicted To Crime

[ Szerkesztve ]

(#2515) Runner_fxr válasza RexMaximus (#2513) üzenetére

Runner_fxr
(PH! addikt)

Ghetto Biz- Miilkbone
Mystikal - Ain't Gonna See Tomorrow

Most kicsit ünneprontó leszek, de nekem bejön pár újabb style is, bár nem sok ilyen van.

Hoodstarz - Kush Clouds ft. 4rAx
The Hoodstarz - The Elevator
Dream Junkies - I Got The Juice

És akad még pár újabb cucc ami egész jó.
De így a végére térjünk vissza az old school-hoz. :)

Kool Moe Dee - Death Blow
Father MC - Everything's Gonna Be Alright

(#2516) Runner_fxr

Runner_fxr
(PH! addikt)

(#2517) Runner_fxr válasza RexMaximus (#2507) üzenetére

Runner_fxr
(PH! addikt)

Paid In Full

La Cosa Nostra - Dirty And Grimy

[ Szerkesztve ]

(#2518) hr2

hr2
(őstag)

La Brigade - Liberez

[ Szerkesztve ]

(#2519) RexMaximus válasza Runner_fxr (#2517) üzenetére

RexMaximus
(senior tag)

Ez jo kis film volt, sok jo verda is akad benne es pont a Sotteres idokben neztem :)

Van egy uj sorozat - THE LAST OG - a sztori az, hogy fohosunket bekaszlizzak kb 2000es evek elejen es ul 15 evet majd szabadul es visszamegy a “gettoba” ami megvaltozott ugye :D - [link]

Na az elejen Paid in fullt idezik, a kocsija rendszaman is az van, ami egy ujabb cabrio Saab.

Ami az uj zeneket illeti, nehany akad de igazabol a multban maradtam. Sokminden lehet az oka, azon felul amiket ismetelgetni szoktam, talan meg az egyik, hogy azokhoz elmenyek is kotodnek, bandazas, csoron- szabadon de megis tobb csajjal mint most :D, hasonlo erdeklodesu emberekkel klikkesedes, nomeg akkor az ilyen zenek beszerzese is melo volt. Itthon szerintem olyan underground volt ez az egesz.

Olyasmi volt a feeling mint mondjuk a Hosszu leben (aki nem ismerne - [link] ) a rablas lovodozes reszt azert leszamitva, nyugisabb volt itt a szitu… :).

Amikor zenet halgatok tisztesseges hangeron - mint most soraim gepelesene epp - Tupac - Straight Ballin nehany uj zene utan mindig visszaterek a gyokerekhez.

Ujbol ezt nezegetem - halgattam ep - A$AP Rocky - Praise The Lord (Da Shine) (Official Video) ft. Skepta de klippszinten nem picit probalnak retrosabbnak tunni, lasd kepi vilagot, verdat stb :)

[ Szerkesztve ]

(#2520) Runner_fxr válasza RexMaximus (#2519) üzenetére

Runner_fxr
(PH! addikt)

Ez jópofa sorozat lehet. :)

Hát ja az Old School az Old School :D ,nekem is erre húz a szívem, sok szép emlék.
Da Original - Somebody Else
H.E.A.L.(Big Daddy Kane,Freddie Foxxx,MC Lyte,KRS-One,Queen L., Run DMC &More) - Heal Yourself
Punk Barbarians - Bubblin'

Nagyon kevés az újak közül ami tetszik, és ami tetszik az se annyira mint anno a régiek.
Újabb cucc, de van egy stílusa ennek a formának. :)
John Givez - Get a Bar of Tha Side
John Givez - "3 MINUTES"
John Givez - I'M WORKIN' ft. Jay Prince

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.