Hirdetés
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- QWERTY billentyűzetes, üzenet-fókuszú androidos mobil a Clicks Communicator
- CES 2026: Minden kiszivárgott bemutatója előtt a Motorola új csúcstelefonjáról
- Mobilhasználat külföldön
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Visszatérnek a Samsung tervezte CPU-magok és GPU az Exynos 2800-ban?
- Yettel topik
- OnePlus 15 - van plusz energia
-
Mobilarena

Új hozzászólás Aktív témák
-
#48613632
törölt tag
válasz
Mr Bond 007
#12199
üzenetére
Azért léteznek megbízható források. Ráadásul, annyira nincs is elterjedve ez a hack. Én pl most hallottam róla először.
Vagy talán pár napja posztolt valaki egy kütyüt FB csoportban, de fogalmam sem volt róla, hogy mi az. Rákérdeztem, de aztán törölve lett a poszt, így csak sejtem, hogy a tárgyeszköz lehetett a témában. -
Mr Bond 007
őstag
(szerk: bocs félre címeztem, nem neked ment)
Engem egyáltalán nem zavart a játékok ára, és az akciók hiánya(bár szerintem elég jó a tendencia az eshopban ezügyben), mert ha kellett valami megvettem, aztán el tudtam adni ha mégse tetszett, vagy érte meg. Így viszont a bizalmatlanság miatt halálra lesz ítélve a használt játék adás vétel.
Megvizsgálva pl a használtautó piacot ahol kb 10-100x ennyi pénzekről beszélünk és szemrebbenés nélkül átvágják egymást az emberek, majd pont játékokkal nem teszik meg? Nincsenek illúzióim.
-
-
-
ayo
veterán
válasz
peternac
#12195
üzenetére
engem ez pl. soha se zavart, de az már igen, amikor az eredeti játékok kárára megy. használt cuccoknál ez azért igen para lesz, hogy most azért olcsó, mert szar vagy csak simán jó deal. azt persze ott az ebay meg minden, de ha rosszat fogsz ki, akkor pénz-idő-energia. egy jó dealnél meg nyilván belemész vagy sem, akár külföldön, akár a jófogáson. ez baromira kellemetlen a jövőre nézve, mivel én a játékaim nagy részét (nem csak Switch) használtan szoktam venni.
-
peternac
tag
válasz
Mr Bond 007
#12191
üzenetére
kövezzetek meg, de én már a sötét oldalon nyomom

amiért megvettem a switch-et anno: Zelda BOTW
már csak ezért megérte a gép+játék ára együttamiért azóta átálltam a sötét oldalra (pro):
- a multi/online rész engem nem érdekel, csak a single+couch coop (ha bannolnak sem esek majd kétségbe, de elővigyázatos vagyok), csak tudjak offline játszani
- a kedves Nintendo alig áraz le 1st party/exkluzív NSW játékot, ha igen, akkor is minimális a kedvezmény, szvsz nagyon sok játék nem éri meg a teljes árát náluk
- jelenleg egy fél játék áráért tied az egész NSW library, igaz csak offline mókáraamiért kontra:
- a backup loader jelenleg licenszhez kötött, meg kell venni (kb. akasztják a hóhért, vagy hogy mondjam
)
- online funkciók kiesnek, bannolhatnak stb., azaz kockázatos ilyen szempontbólamúgy ha PlayStation vagy PC (Steam, HumbleBundle és egyéb store-ok) szintű leárazások lennének, akkor biztosan nem térek át
PS-en és PC-n pont emiatt manapság már szinte nem éri meg w@rezolni -
-
#48613632
törölt tag
Pinball FX3-hoz keresek valami olyasmi tartót, amibe aránylag stabilan be tudom tenni a Switchet, függőlegesen, tehát állítva.
Tudtok valami ilyesmit? -
Mr Bond 007
őstag
Pont emiatt is mérlegelem erősen hogy átálljak a sötét oldalra, mert teljes áron biztosan nem tudom ezt most megfinanszírozni, csak használtan. De ha így is lutri, akkor meg már nincs vesztenivalóm...

Hatalmas öngól ez a Nintendonak, mert szerintem sokan vannak így. kb 65k-t már kiadtam játékokra. -
#48613632
törölt tag
válasz
petymek
#12184
üzenetére
Olyan forrásból kell vásárolni, ahol van garancia, még használt vásárlás esetén is. Pl ebay. De amúgy meg ... Na ne hülyéskedj már
"Főleg külföldről?"
Nagyobb eséllyel vásárolsz kamu cuccot Magyarországon, mint pl Európában, bárhol máshol.Ettől függetlenül, ha jó lenne egy külföldi, főleg UK beszerzési forrás, szívesen segítek. Ha többen rendelnétek ezt-azt pl ebay licitről, akkor el tudna menni a csomag, 1x postaköltséggel, és Ti szórnátok szét otthon a rendeléseket.
-
woros
őstag
válasz
petymek
#12184
üzenetére
Mivel a kártya eredeti és aki megveszi nyilván az is moddolatlan gépbe fogja tenni, így mégis hogy lehet joga a nintendonak tiltani? Tán a vevő felelőssége vagy mi? Nevetséges lenne. Azt inkább el tudom képzelni és valószínű ez lesz a realitás is, hogy a certificate ami a kártyán van, azt kibannolta a nintendo, így ha az a játék rendelkezik bármilyen online funkcióval pl. Mario Tennis, Kart, stb. az sajnos esélyes, hogy nem fog menni, ha hacker joe felhasználta. Ezért aki használt játékot vesz és érdekli az online multi része, előbb nézze meg, hogy fel tud-e jelentkezni vele.
-
djozsi
senior tag
-
petymek
senior tag
Más...
Koncsik: Összefoglalóba felvehető, magyar feliratú, a Lego Worlds.
Érdemes lenne a használt kártyák vásárlásánál is óvatosságra inteni a user-eket, különösen külföldről. Könnyen tiltott gépet eredményezhet egy dump-on átesett kártya online használata. -
djozsi
senior tag
Most nézek teardown videót, erre úgy néz ki gondoltak a tervezésnél, mert tényleg van patentja.
-
ayo
veterán
válasz
djozsi
#12178
üzenetére
ja ennek lehet valami alapja. igazából nem tudom, hogy belül mi lehet, csak a videókat néztem, ahol ált ez volt. simán lehet hogy mondjuk a vibrálás miatt rosszul csatlakozik, nem tudni.
(#12177) petymek: megírom, de lehet simán csak cserélik és kész. az SL SR gombok és a LED ezen van rajta, szóval több mint valószínű hogy azzal lesz a gond. az egy másik, hogy nem tudom miért. igazából nem zavarna, ha mondjuk 700 óra Mortal Kombat lenne benne vagy hasonló, mert akkor azt mondom oké, kicsi szar, megtörténik, de így hogy alig volt használva és végre lett volna akikkel játszunk és pont beszarik, hát képzelheted mennyire váratlanul fogadott
-
petymek
senior tag
válasz
djozsi
#12176
üzenetére
Persze, semmi gond. Nem ilyen irányban kértelek
.Ha később megcserélik, akkor megint van egy hibás darabja. Egyébként Alin minden darabja megvásárolható, sőt a tablet egyre több darabja is vásárolható, így ha valóban csak szalg kábel hibája van, simán javítható egy kis műszaki érzékkel. -
djozsi
senior tag
válasz
petymek
#12170
üzenetére
Nem véletlenül csak visszakérdezésre írtam le és akkor is spoilerben, eszem ágában se volt senkit "csalásra buzdítani", csak leírtam a tényeket.
Viszont ha igaz, amit írsz az is pofon egyszerűen áthidalható, maradnék a spoilernél:Egyszerűen kicseréled a javított joycont a kölcsönzővel és meg is oldottátok a garancia kérdését. Érdekesség amúgy, hogy én nem is tudom, hogy az eredeti joyconjaim vannak-e még meg, mert volt 1-2 több Switches több joyconos local party és ott simán lehet, hogy összekeveredtek, nem is igazán figyeltünk rá, csak utólag röhögtünk rajta, szóval a mi esetünkben akár akaratlanul is előfordulhat a fenti eset.
Nem akarom ezt újra felhozni, tudom, hogy kérted, hogy hagyjalak békén, de ha közvetlenül az én kommentemre reagálsz, akkor gondolom oké, hogy én is reagálok arra, amit nekem címzel.
-
-
ayo
veterán
piros jobb oldali, de ahogy olvastam szín és oldaltól független előjött ez a hiba.
-
petymek
senior tag
válasz
djozsi
#12138
üzenetére
Ez a csalásra való buzdítás a Joy Con -és más sorszámozott egység esetében- nem nyerő ötlet.
A garanciát "kölcsönző" tulj elveszíti a lehetőséget a sajátja meghibásodása esetén.Ugyanis a Joy sorszáma rögzítésre kerül a szervízben (min. saját rendszerük, gar levél), így a garanciát "kölcsönző" később sajátjára nem tudja érvényesíteni.
-
djozsi
senior tag
Az árat kihagytam, £15,99, €19,99, $19,99, eshopban már előrendelhető, dobozos verzió úgy tudom csak Japánban lesz, megjelenés augusztus 9.
-
djozsi
senior tag
válasz
Sirandrish
#12166
üzenetére
Na igen, ez a verzió azért nagyon adja, jól egymásra találtak a konzollal, nálam is újra megvásárlós lesz az biztos. Ja és a hab a tortán, hogy desktop/tabletop módban pedig gyroval lehet majd rajzolni.
-
djozsi
senior tag
-
djozsi
senior tag
válasz
Mister_X
#12163
üzenetére
A Nintendo az előző üzleti év végéig 18 millió Switchet adott el és erre az évre 20 milliós eladást becsül maga a cég, szóval ha tudják tartani a becsült értéket, akkor jövő március végéig 38 milliónál fog járni a platform.
A személyes tippem az, hogy a 20 millió elképzelhetetlen, ilyen példányszámban életük derekán szoktak fogyni a legsikeresebb konzolok, szóval talán majd 2-3 év múlva, ha lesznek jó bundlek és óriási first party library. Ha tényleg megcsinálja a Nintendo, akkor le a kalappal előttük, én nem hiszek benne és szerintem az új negyedéves jelentésben csökkenteni is fogják ezt a becslést olyan 16-18 millióra.A Microsoft már nem közöl konkrét számokat, ugyanakkor az EA a saját üzleti évzáró conference callján kiadta, hogy 30 millió körül járt a One 2017 végén, de ez nem lett megerősítve.
A 360 "párja" a Wii volt egyébként, abban a generációban a Nintendo a Wii-vel állt rajthoz és 102 milliót értékesítettek belőle. Ez volt egyébként a hetedik konzolgeneráció.
A Wii U már a current gennel esik egybe, nyolcadik generációs gépként tartják számon, csak már a gen közepén elengedték és váltottak a Switchre. Úgy is szokták mondani, hogy a Switch az, ami a Wii U kellett volna, hogy legyen, a Wii U egy útkeresés/prototípus platform volt.360 - 2005 november
Wii - 2006 novemberWii U - 2012 november
One - 2013 novemberWiki oldal az egyes generációkról: [link]
-
mattheus
őstag
válasz
koncsik
#12156
üzenetére
Írtak is vissza, hogy vigyem be az üzletbe és cserélik azonnal, amennyiben hibás.
Az az érdekes, hogy reggel, mikor tettem egy gyors próbát, akkor nem hallottam a videón is jól hallható fémes ,rugós hangot.Este megnézem, hogy van-e bármiféle köze a hibajelenségnek ahhoz, hogy "üzemmeleg" a controller vagy nem.?
-
Purple_46
tag
Nagyon jópofa
https://www.youtube.com/watch?time_continue=177&v=BdY5KMX_70M -
Ígéretes... A Nintendo idén megelőzi a Microsoft-ot a konzolpiaci részesedésben... (régebbi hír, nekem új volt)
-
mattheus
őstag
Sziasztok!
2 napja léptem be idős fejjel a Nintendo Switch világába.
Nagyon sokáig morfondíroztam, de a Nindendo egyedi játékai, a hordozhatóság miatt rábólintottam.
Első játékként Donkey Kong birodalmát fedezem fel, széles mosollyal . Körülbelül még csak 6-7 óra telhetett el játékkal amikor is azt vettem észre, hogy a bal oldali Joy Con analóg karja, amennyiben balra húzom, akkor olyan fémes hallat , mint amikor egy rugót mozgatunk el egy fémesebb közegben.... (elnézést, kicsit nehéz leírni).
Maga a kontroller működésével nincs gond, de csendesebb körülmények között, hallható és zavaró tud lenni. Bal oldali kontrollerrel ilyen gondom nincsen, de feltételezhetően azért sem, mert azt ritkábban használtam. Internetes fórumokon olvasva, nem ismeretlen a probléma.
A kérdésem az lenne, hogy volt valakinek ilyen jellegű problémája? Ha igen, akkor mi volt az eljárás? Komplett gépet be kell adni ilyen kor bevizsgálásra (bár még csak két nap telt el) ?
Köszönöm előre is!
-
Blaise
veterán
Crash Bandicoot és a Donkey Kong mennyire vészesek kezdőként? Abszolút élvezetes vagy Dark Souls szintü szívás?

-
djozsi
senior tag
Volt vele egy valóban tényleg arányaiban is sokakat érintő probléma, a bal joycon jeladó problémája. Szerencsére ezt aztán viszonylag hamar hivatalosan is javították, illetve a szervizmunka is pár perces csak vele.
Más arányaiban sokakat érintő hiba úgy tudom, hogy szerencsére nem volt.
A kényelmességet én is így látom, nem mindenkinek áll kézre hosszútávon, nekem is ezért lett pro controller. Szerintem ez főleg a hibridség és a kettészedhetőség következménye, amik mondjuk számomra olyan nagy előnyök, hogy bőven elfogadom cserébe ezt a kompromisszumot. Összeszámolni se tudom, hányszor jött már jól, hogy csak úgy a tokjából előkapva rögtön tudtunk ketten játszani hála a joyconoknak.
Az ár egyszerűen azért magasabb, mert egyrészt több benne az "anyag" (dupla bluetooth, dupla hd rumble rezgőmotor, dupla akkumulátor, 2-2 plusszgomb), másrészt azért van mögötte kutatás-fejlesztés és terméktervezés oldalon többletmunka, amit vissza kell hoznia. Na és persze a Nintendo azért szeret keresni a perifériákon..
-
ayo
veterán
válasz
Dr.F.E.R.I.
#12148
üzenetére
ettől független szerintem azért az első egy évben bőven több joy con meghibásodásról hallottam, mint kéne. független hogy most nekem is rossz. én előtte se tartottam a gépnek eme részét jónak, inkább azt mondom hogy tök jó hogy mobilis, de a gombok se olyan jók, a - + dizájnilag szépen mutat a fotón, de használni már kellemetlen, főként a - t és hát nem jól bírja a strapát, mert azért 10 embert tuti tudok mondani, aki már szervizelte valamiért a sajátját.
23K árral a piac legdrágább alap gamepadje egy picivel bírjon már többet.
egyébként alig volt használva, mivel fél év után vettem egy Pro kontrollert, szóval max 200 órát ha volt használva...most is simán lehet hogy hetek óta szar csak az a ritka pillanatot volt hogy többen voltunk és akkor vettem észre..
-
djozsi
senior tag
válasz
Dr.F.E.R.I.
#12146
üzenetére
Nem vagyok eltévedve, sőt, pont úgy jártam el, ahogy írod. Kis kereséssel találtam olyan 10 postot/kommentet ezzel a hibával, ezért mondtam az ezres számot. Lehet ha tovább keresgélek találok 20at és akkor 2000-et mondtam volna, a nagyságrenden nem sokat változtat. Szóval pont az általad is felvetett 1%-al számoltam.
Egyébként nem vagyok meggyőződve arról, hogy ilyen esetben ne lépné túl az 1%-ot a kommentek száma. Nagyjából amit koncsik írt, de még csak arra se gondolok, hogy valaki panaszkodik, egyszerűen csak próbál megoldást találni a problémájára, a vonatkozó postok egy része ugyanis a hivatalos Nintendo Support fórumán található. Szerintem azért a mai világban már jóval több, mint az emberek 1%-a nyúl az internet után, ha valami gond van egy műszaki cikkével. Persze hogy ebből hányan mennek el addig, hogy rá is kérdezzenek egy support fórumon vagy mondjuk redditen az egy másik kérdés.
Minden esetre én is az 1%-al becsültem.
-
válasz
Dr.F.E.R.I.
#12146
üzenetére
Ez igaz, de a fórumokon is főleg a panaszkodók írnak, aki rendben van, gyakran csak read-only...
-
djozsi
senior tag
Egy kis érdekesség, a Devolver Digitalnak még idén több, mint 1 tucat játéka fog kijönni Switchre.
Ez azért különösen érdekes, mert jelenleg összesen 5 játékuk van bejelentve Switchre, amiből az egyik ráadásul biztosan 2019-es, szóval ez minimum 9 új játékbejelentést jelent. -
djozsi
senior tag
Lekopogom, nekem semmi bajom nem volt még a géppel (pedig a fentiből látszik, hogy ritkán vagyok szerencsés
), pedig van 2 pár joyconom és 2 pro controllerem is. Mondjuk utóbbiak miatt nyilván az előbbiek nincsenek is annyi használatnak kitéve. -
ayo
veterán
válasz
koncsik
#12142
üzenetére
Hát igen, emlékszem hogy neked is gondod volt, de szinte mindig van Joy-con para valakinek, ami szerintem nem jó. Ezért is gondoltam, hogy jó lenne, ha mondjuk egy új rev.-ben legalább ezekre ügyelnének.
Köszi, én is remélem, holnap fogok írni nekik azt meglátás. Ilyenkor mondjuk nem a legjobb, hogy 17-ben van...
-
mekkora sz@r ez a túlárazott vacak. Nemhogy játékok nincsenek rá, tehát sokat nem is lehet vele játszani, még attól a kevés használattól is kifingik. Kivéve persze, aki "okosan" használja, ott hardware hiba sem fordulhat elő. Értsd jól, amit írtam...Mindjárt megkapjuk, hogy 
Komolyra fordítva a szót, remélem, hogy gyorsan megoldják, 2 év a garancia, úgyhogy pénzbe nem kerülhet...
Sajnos ténykérdés, hogy mostanában valahányszor kedvenc üzletemben leledzem, egyre többször hoznak javításra Switch-et, legtöbbször JoyCon-t, én is javítattam már a őket... -
szubrutin
aktív tag
Nekem a dokkolo romlott el, 3 hete vittem be a Gameparkhoz, meg nem jott uj.
-
djozsi
senior tag
Olyan sajnos nincs tömegtermékként gyártott műszaki cikkeknél, mert egyszerűen nem fér bele a termék árába a (közel) tökéletesség.
Érdemes például megnézni, hogy egy ipari felhasználásra szánt, nagyon strapabíró, nagyon sok évre hitelesített tablet mennyibe kerül. Legalább 10-szer annyiba, mint egy hasonló teljesítményű tömegtermék.
Azért, mert a tömegtermékeket egyszerűen más szempontok alapján tervezik, ott nem cél a tökéletesség, ott az a cél, hogy mondjuk 1000 tesztpéldányból legfeljebb 1 hibásodjon meg a tartóssági tesztek során, amik nagyjából azt tesztelik, hogy átlagos igénybevétel mellett hogy fogja bírni a cucc néhány évig. Ha ezt elérik, nem tökéletesítik tovább, nem növelik a költségeket további kutatás-fejlesztéssel és drágább anyagok felhasználásával. De ez még mindig azt jelenti, hogy nagyjából húszezer ember vett potenciálisan elromló Switchet, ami borzasztó sok fórumposztot tud generálni meghibásodásokról.Egyszerűen arról van szó, hogy nálad most előjött ez a hiba, rákerestél, és szembesültél vele, hogy nem egyedi. De ha a Sony tv-d képe kezdett volna el vibrálni, ha a Microsoft konzolod nem pörgetné a lemezeket, ha a Bosch ruhaszárítód nem melegítené a levegőt, ha az LG mosogatógéped PE hibakódot írna ki és nem indulna el, ha a Samsung telefonod spontán újraindulgatna és ezekre rákeresnél a neten ugyan úgy hasonló problémát megélt emberek sokaságával találnád szembe magad.
szerk: ja igen, a felsorolt hibák sajnos velem már előfordultak, mert alapvetően rettentő peches vagyok, ha műszaki cikkekről van szó
És igen, mindegyikre volt rengeteg találat hasonló problémával küzdő emberekről és egyedül az mosogatógépes problémát sikerült házilag megoldani. -
ayo
veterán
válasz
djozsi
#12138
üzenetére
tucat / találat. nem hiába adják már ebay-en is a dolgot. nagyjából ahogy olvastam olyan mint a megbízható iPhone SE képernyő lévállasa, ha olyanod van, akkor megvan rá az esély. Holnap beszélek szervizzel, de a megnyugtató az lenne, ha lenne már valami széria, amivel nincs semmi baj, ami az első egy évben kijött ezeken.
az ötlet nem rossz, remélem tényleg elég lesz majd. a gépemet ennyiért nem szeretném beadni.
-
djozsi
senior tag
Rákerestem, tényleg van erről jónéhány komment, szóval nem egyedi eset. De ez alapján a pár tucat komment alapján én azért nem szűrnék le semmit.
Eladtak nagyjából 20 millió Switchet, ami minimum 40 millió joycon, de inkább több. Ha ebből ezer elromlott az még mindig 0,0025%-os hibaráta, vagy máshogy mondva 40ezerre (vagy 20ezer Switchre) jut 1 meghibásodás.
Persze könnyen beszél az, akinél nem jött elő a hiba, egész biztos, hogy én is bosszús lennék, de ilyen tömegtermékeknél a legritkább alkatrészhiba se egyedi, sőt, valószínűleg elég sok embernél előfordult már.
Például az iPhone köztudottan egy megbízható telefon, mégis olyan hatalmas mennyiségben adják el, hogy tetszőleges "iphone XY function stopped working" keresésre százával-ezrével jönnek a találatok.Spoilerben leírom a türkközést:
Mivel a Switchez járó joy-con semmilyen módon nem köthető a Switchez, ezért ha bármilyen joy-con hibád van, elég egyszerűen találni egy tulajt, akinek van egy ugyanolyan színű még garanciális Switche és az ő garanciáját tudod érvényesíteni. Joy-con hiba esetén a Switchet nem kérik el, sőt, vinned se kell, elég a vásárlási bizonylat és a gép sorozatszáma. -
djozsi
senior tag
Nem tudtam, hogy ez ennyire népszerű cucc, Steamen a legjátszottabb játékok 10-es toplistáján is szerepel.
Szerintem ennyi multiplayer játék mellett nagyon érik egy olyan Switch, amibe SIM kártyát lehet rakni. Nálam day 1 lenne, az én élethelyzetemben nagyon adná magát. Persze megoldom mobilról, de mégis úgy lenne az igazi.
-
-
ayo
veterán
na nekem az egyik joy-con megadta magát 1 év után. led nem világít SL-SR gombok se mennek. ahogy néztem, a net tele van ezzel és csak garanciával lehet megtolni. egy 20+K-s cuccnak szerintem ez kicsit para. főleg majd ha lejár a gari...
-
oriic
HÁZIGAZDA
Wow:
Jön a Warframe Switch-re (Free-to-play)
-
SityiSXT
őstag
válasz
paraaa
#12128
üzenetére
Ha sokat hurcolod, egy táska nem árt hozzá. Ha sokszor játszotok többen, akkor egy-egy Joy-Con grip nagyon ajánlott. Én ezeken kívül még egy állítható támaszt is használok, mert a sajátja nem az igazi (főleg amiatt, mert az alján van a töltő csatlakozó, így tabletop módban nem lehet alapesetben tölteni). AliExpressen ezek nagyon olcsón beszerezhetőek.
-
paraaa
csendes tag
Sziasztok!
Jó ideje tervezgetem egy Switch beszerzését, de lenne 1-2 kérdésem..
Milyen kiegészítők ajánlottak hozzá? Gondolom képernyőre a fólia nem árt, de van esetleg valami más is? -
djozsi
senior tag
válasz
hszilard666
#12126
üzenetére
Lehet vele játszani letöltés nélkül is, azt hiszem, hogy az első 2 fejezet tökéletesen végigmegy és közben a háttérben letölti azt, ami kell még neki. Csak próbáld meg elindítani.
szerk: viszont a letöltés része a day 1 patch is, ami sokat javít a játék teljesítményén, illetvea day 1 patch után a mentésed az adott pálya elejére fog visszatenni, szóval a letöltés utáni első kilépést időzítsd egy új pálya elkezdésére. De a lényeg, hogy tudsz vele egyből játszani.
-
hszilard666
veterán
Ma sikerült átvennem a wolf2-t switchre, 12 óra meló után hazaesek és csak az kívánom hogy játszak egy picit. Berakom a kártyát a gépbeés jön az update required. 1ó50p-et ír most. Sosem voltam még ilyen csalódott

-
Vannak akik a fórum moderálását cenzurának vélik (bár a törlés lehet, hogy javítana a megítélésükön) nem törlök, de a személyeskedést privátban intézzétek, legyetek kedvesek. Előre is nagyon köszönöm a megértéseteket.

-
djozsi
senior tag
válasz
sittes79
#12122
üzenetére
Ez még az OFFnál is OFFabb lesz.

Komolyra fordítva ez sajnos egy teljesen általános társadalmi jelenség/probléma, a vitakultúra teljes kipusztulása.
Van a Paul Graham-féle egyet nem értési hierarchia, én ezt egy elég hasznos sillabusznak tartom, könnyen segít eldönteni önmagunkról, hogy mennyire tudunk valójában vitatkozni, milyen gyakran érintjük a vitázás felsőbb rétegeit. Illetve tapasztalatom szerint azt is segít eldönteni, hogy melyik vitát érdemes egyáltalán folytatni. Tapasztalatom szerint ha legalább 2 szint különbség van a két fél érvrendszere között, akkor érdemes rövidre zárni a vitát, mert az álláspontok nem fognak közeledni egymáshoz, csak egymás mellett elbeszélés, rosszabb esetben adok-kapok lesz a vége.
Fontos, hogy a két szint különbség egyáltalán nem jelent semmi általánosat a személyekkel kapcsolatban, egyáltalán nem degradáló egy adott vitában alacsonyabb szinten vitatkozni, egyszerűen függ az illető vitázásbeli rutinjától, a témához való viszonyulásától, a vitapartnerhez való viszonyulásától és még rengeteg mindentől. -
djozsi
senior tag
válasz
petymek
#12121
üzenetére
Úgy gondolom, ha valakiből ilyen reakciót vált ki az, ha valaki egy fórumon nem "magával törődik" hanem némi bizalmatlansággal fűszerezve érdeklődik, esetleg vitatkozik, akkor annak nem feltétlenül a legmegfelelőbb hely egy nyilvános közösségi fórum, mert itt úton útfélen vélemények ütköztetésébe fut az ember.
De mivel ez egy nyilvános közösségi fórum akkor ezennel tudomásul vettem, hogy nem szeretnéd, hogy hozzád szóljak a butaságaimmal, ügyelni fogok erre.Egyébként komolyan mondom, hogy érdekelt volna, hogy mit alakítottál át a gépeden ahhoz, hogy mégis szeresd használni, ha ilyen szinten nem rezonálnak veled a rá érkező játékok. De egyetértek, inkább ne firtassuk.
A Rage 2-s poénkodást lehet, hogy túltoltam, elnézést érte!
Egy fórumhasználati tanácsot engedj még meg, ha máskor érdemi válasz helyett inkább ilyen jellegű választ írsz, akkor a hozzászólás alatt billentsd be, hogy "off topic", jelezve a többieknek, hogy ennek nincs köze a Switchez.
A kritikádra reflektálva: konstruktív mondanivalóra mindig is törekedni szoktam, ha tréfálkozok azt jelezni szoktam (offtopic + szmájli), ezt a kritikádat nem érzem jogosnak, legfeljebb sokmindenben eltér a véleményünk és emiatt érzed úgy, hogy nem konstruktív a mondandóm. Azt nem ígérem, hogy magammal fogok törődni, mert szerintem a többség azért továbbra is beszélgetni jár ide, akkor is, ha ez néha kulturált vitázást jelent, de azt megígérem, hogy veled nem fogok.
-
petymek
senior tag
válasz
djozsi
#12120
üzenetére
Nem lenne kedved konstruktív mondanivalóhoz, magaddal törődéssel??
Csinálhatnál egy videót, mi hasznod, hogy ha neked nem tetszik amit mások írnak, akkor rögtön késztetést érzel, hogy leugass másokat. Jössz a butaságaiddal, mint valami tényt, töbször megbeszélted, többször kitárgyaltad, stb.Ne csak az sok hülyeség jelenjen már meg itt, amit te jónak vélsz, vagy támogatnak benne, hogy annak véld.
Láthatod, másokat nem csak a rózsaszín tejfel érdekel. Őket érdekelhetik az olyan hírek is, amit pl. linkeltem, ami szerint a részvényesek is aggályosnak látják a produktumot.
Te meg megint jössz mint megmondó ember. -
djozsi
senior tag
válasz
petymek
#12116
üzenetére
Nem lenne kedved csinálni egy pár perces videót vagy akár csak egy beszámolót arról, hogy pontosan hogyan és mire használod a Switchet és ez miért sokkal jobb annál, mint amire mi használjuk vagy annál, amire egy tabletet lehetne használni? Esetleg egy periféria bemutatót?
Mert jelenleg most az van, hogy néhány naponta/hetente újra beírod, hogy nincs a Switchre semmi normális játék és neked azért van Switched, mert te tettél rá jobbnál jobb cuccokat "más forrásból" és lecserélted a perifériákat és így már jó lett hordozható mindenesnek. A lehető legőszintébben mondom, hogy nem tudom eldönteni, hogy tényleg valami nagyszerű dolgot csináltál a Switchel vagy csak trollkodni jársz ide.
Nem tudom, hogy a topik/fórum szabályzat elbírja-e, de komolyan mondom, hogy érdekelne egy részletesebb beszámoló erről az egészről, amire rendszeresen utalgatsz. -
Aki21
aktív tag
Halihó. Dokkoloból leginkább a gyárit szereti a switch elvileg, ezek után az lenne a kérdésem, hogy akkor mi a helyzet az usb ethernet átalakitóról amit dokkoloba lehet dugni? Abból is csak a hori féle licenceltet lehet használni vagy ebből az átalakítóból jó lesz a más gyártók által készített is?
-
TomBennet
tag
Hollow Knight a Dél-Afrikai eshopban 3000 Ft-ba kerül, nagyon megéri. Annyira minőségi játék, hogy simán azt gondolnám, hogy gyári Nintendo, ha nem tudnám, hogy indie.
-
petymek
senior tag
Ahogy itt többen jelezték az E3 kapcsán, hogy a felhozatal igencsak sovány, magasab helyeken is így látják.
Kíváncsi vagyok mi lesz a most meglebegtetett dolgokból. -
#48613632
törölt tag
válasz
koncsik
#12094
üzenetére
"WTF?
Island Flight Simulator £949.99 ?????? "Amíg ebayeztem, én is csináltam. De ennek az az oka, hogy a hirdetésed, az eladott darabszámokkal, egyre feljebb, és feljebb került a listázásban. Ha elfogy az utolsó darab, kezdheted előről. Valószínűleg, nincs nekik készleten, és így tartják a frontot.
-
g@bo
nagyúr
s pl. ezek?

Új hozzászólás Aktív témák
A Switch OLED saját, előre telepített védőfóliával érkezett, ne vegyétek le!!!!! - bár jó esély van rá, hogy fel sem tűnik... a funkciója a szilánkos törés elleni védelem, mindenképp javasolt egy vékony üvegfólia a karcok ellen is.
TILOS A WAREZ! (Itt a„Warez” = a szerzői jog (vagy más jogszabály) által védett szoftver, adat, szöveg, kép, hang, mozgókép, stb. jogosulatlan megosztása vagy megosztás kérése. Készülék hálózati/szolgáltatótól függetlenítése.)
Az általános moderálási szabályok érvényesek.
A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler/Off tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!
Az ÁSZF alapján "Tilos...A hardverapro.hu, az Állásbörze és az Üzemeltető által kijelölt topikokon (részletszabályok itt elérhetőek) kívül máshol terméket, szolgáltatást, egyebet hirdetni."
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- eGPU tapasztalatok
- Sorozatok
- QWERTY billentyűzetes, üzenet-fókuszú androidos mobil a Clicks Communicator
- A legrosszabb CPU-k – az ExtremeTech szerint
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Milyen videókártyát?
- Arc Raiders
- Kés topik
- További aktív témák...
- Xbox One S 1 TB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- PS Vita 2000 japán dobozos újszerű állapot, új aksi, 16 GB Sony, 256 GB SD kártya, hordtáska
- PS3 Slim 320GB (CECH-2504B) Számlás 2 kontroller + PS Move szett + 12 játék!
- Sony PS Vita (PCH-1004) OLED Gyűjtői állapot 64GB+4GB Fóliázott!
- Raspberry Pi 5 + Recalbox retro játékkonzol
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3050
- Keresünk Galaxy S22/S22+/S22 Ultra
- Samsung Galaxy A71 / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12HÓ Garancia
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4243, 100% Akksi
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest




"Főleg külföldről?"
Kezemben van egy szétszedve.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=177&v=BdY5KMX_70M





