- Yettel topik
- Friss koncepciót hoz a Nothing Phone (3)
- Google Pixel topik
- Xiaomi Mi 11 Lite - 4G-vel vagy 5G-vel kéred?
- Itthon is kapható lesz a kerámia Xiaomi Band 10
- iPhone topik
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Magisk
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
-
Mobilarena
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
S_x96x_S
addikt
válasz
joysefke #22159 üzenetére
>A kérdés az, hogy a szingapúri lista több-e mint egy "educated guess". Szinte biztos hogy nem.
Ez a saját véleményed .. nincs ezzel semmi gond.
Én azért nem zárnám ki teljesen.Te csak akkor tudod megállapítani biztosan, hogy ez több-e vagy kevesebb mint egy "educated guess"
ha neked tényleg vannak bensős információid - és ezért vagy itt magabiztos. -
S_x96x_S
addikt
-
S_x96x_S
addikt
válasz
joysefke #22150 üzenetére
> Totálisan súlytalan
egy ici-pici súlya azért van - nem véletlenül irták, hogy, hogy a Bizgram-nak volt már egy hiteles Intel-es árleak-je.
Ez nem olyan nagy súly - a mostani lehet fake-is.
de mégse súlytalan, múltnélküli ..."While these news items fall under the label speculation, Bizgram is a real thing. As an example, the Intel Core 9000 Processor series Prices leaked a month or so before the launch of the processors at the Singapore Distributor, check that there."
https://www.guru3d.com/news-story/ryzen-3000-procs-model-names-and-prices-spotted-in-bizgram-price-catalog.htmlitt a Bizgram Intel-es Leak-je ( 09/12/2018 )
https://www.guru3d.com/news-story/intel-core-9x00-processor-prices-listed-at-singapore-distributor.htmlPersze ez még mindig nem garancia, hogy most is igazuk lenne.
de mégis valószínüségkről és súlyokról beszélünk.
Ha neked ez megfelelő - legyen ez pár ezrelék ...
( Biztos esemény legyen = 1.0 )( ahogy látom egyre több portálon jelenik meg a hír .. hexus, segmentnext, overlock3d , tomshardware ) és ez amolyan öngerjesztő buborék - Szerintem holnap a Prohardver is lehozza.
-
Petykemano
veterán
válasz
joysefke #22116 üzenetére
zen vs Skylake IPC 1.
zen vs Skylake IPC 2.Ez nem jelent különösebb problémát akkor, ha az IF2 órajelét elválaszották a memória(vezérlő) órajelétől, vagy esetleg annak 2x-énél fixálták.
A videoban elmondja, hogy a skylake ring busa a proci órajelével megy, a zen IF pedig memória(vezérlő) órajeléével. "Csak" ezt kell megoldani.
-
S_x96x_S
addikt
válasz
joysefke #22095 üzenetére
>A 2x ZEN chiplet L3 cache közé bekerül az IO chip.
Amit nem tudunk, hogy az I/O die -ban lesz-e extra cache vagy sem. ( L4 )
(megj: A jelenlegi tesztprogramok nem biztos - hogy tudják, hogy honnan kell ezt az infót kiolvasni. szóval az I/O chip egy nagy fekete doboz. )Amit tudunk, hogy az AMD a saját állítása szerint - jelentősen átdolgozta az Infinity Fabric-ot és a kommunikációt - az általad is emlitett késleltetési problémák miatt.
És ami még lehetséges - az I/O die és a ZEN chipletek közötti kommunikáció is járhat valami késleltetéssel.
Persze - Minden kommunikáció együtt jár valamifajta késleltetéssel.>Hiába több az L3, ha a játékok amelyek érzékenyek a késleltetésre
Azért a nagyobb cache és a jobb Infinity Fabric sokat fog segíteni.
>Borítékolom, hogy 1x Chiplet 8 maggal gyorsabb lesz,
>mint 2x Chilpet 2x4 maggal és dupla L3-mal (ami ugye nem is dupla, mert itt X+X =/= 2X)ez részletkérdés - és nehéz lesz kimérni - a végső öszteljesítmény számit.
Szerintem minden ZEN2-es chiplet-ben egyforma L3-as cache lesz.Amúgy a vásárlókat az ár-teljesítmény érdekli.
Feleakkora árért - 10%-ék teljesítménycsökkenést simán elviselnek.
És valószínüleg a játékok 1/3-ban ezután is az 9900K lesz a nyerő. És az szeméyes döntés lesz, hogy valaki ki akarja-e ezt a felárat fizetni vagy sem.Az új játékok viszont jobban fel lesznek készítve a Zen2-re.
A mostani játékfejlesztők alatt egyre több TR-van 16c/32t -el, vagyis az 1-2 év múlva megjelenő játékok egyre inkább ki fogják használni a 8-nál több magot ( 12c-16c-32c )de majd meglátjuk -
-
TESCO-Zsömle
titán
-
Oliverda
titán
válasz
joysefke #22086 üzenetére
Olyan nincs, hogy elég. Ostobaság lenne nem megragadni az alkalmat, ha technikailag és gazdaságilag megvalósítható. Ahogy bejön az Intel 10 nanométere a Sunny Cove magokkal, az előny nagy része elolvad majd.
TESCO-Zsömle: Nem, de szerintem ez nem változik, azt leszámítva, hogy hivatalosan bejön a képbe a 3200-as RAM-ok támogatása.
-
DraXoN
addikt
válasz
joysefke #22096 üzenetére
TR esetén 2 dolgot várok.
1. ott is jön a zen2 mag majd valamikor ... figyelembe véve a kapacitást nem számítanék rá ősz előtt.. de lehet inkább a karácsonyi szezonra csúszhat a startja ... illetve ott is lehetséges a magszám növelés
2. az oda érkező IO miatt a magok esetén mostantól "nincs büntetés" ha magon kívüli memóriavezérlőt kéne használni egy másik cpu-n át ... mivel a felépítés alapján mind azonos IO chippen keresztül kommunikálnak majd. Ami extrém módon alkalmassá tenné akár játékra is HA kihasználnák a játékok... de valószínű nem lesz belassulás mint a mostani TR esetén ha nincs GameMód aktiválva (feleslegessé válhat).Ami nem biztos, hogy kap saját IO chippet.. ha a piac csak korlátozott akkor lehet megkapja az EPIC IO-ját, de letiltva belőle pár memóriacsatornát... meg amit még gondolnak (pcie sávokat?)
a 4 magos cpuk esetében én se vagyok benne biztos, hogy megkapnák a zen2-t ... de majd meglátjuk.
én viszont tartom, hogy eltolhatja az amd a kategóriákat, és a 16magos kiadásnak is volna értelme 2 okból:
1. konzumer piacra "olcsó" platformos 16magos, amiről sokan beszélhetnek
2. ebből kifolyólag lehet a fejlesztők felé nyomás, hogy még jobban kihasználják a magokat, mert ha nem is a 16magost, de a kategóriák eltolása miatt nagyobb eséllyel vesz valaki 12 vagy 8 magos cpu-t...... legalábbis ez egy olyan dolog amit az amd meg tud lépni, de kb. semmit se tudtunk meg a terveikből, valószínű erősen befolyásolja az intel tervei és az elérhető zen2 magok száma.
ezzel kapcsolatban érdekes, hogy a zen2 elsődleges platformja az epic (oda mennek a chippek főként), a "maradék" kerül kiszórásra a ryzen platformba, elvileg az EUV-os gyártást várják majd az asztali "terjesztéshez" .. azonban az már a zen3 lesz (előre láthatólag az EUV további 30% körüli fogyasztás/teljesítmény javulást okozhat ... legalábbis ennyi a célszám amit várnak tőle).el tudom képzelni, hogy ez a ryzen 3000 egy "csonka vegyes" generáció lesz, nem mindenhol lesz benne zen2.. és ez látszik is az új apuk is a 3000hez tartoznak de azok csak zen+ magokat tartalmaznak (igazából nem sok különbség van a tavalyi modellekhez képest.. csak kicsit finomítottak)
-
-
S_x96x_S
addikt
válasz
joysefke #22086 üzenetére
>Szerintem kizárt, hogy egy két chipletes 4+4 vagy 6+6 magos RyZEN
>bármilyen játékban többet nyújtson, mint egy 1x chipletes 8c16t RyZEN.
>Teljesen kizárnak tartom.Ez a "teljesen kizárt" annyira magas labda.
Szerintem van már most is olyan játék, aminél a 12 mag (6+6 ) többet ér mint (1x8 ) mag.
Vagy ha nincs - akkor irok egy egyszerű mandelbrot játékot, ami párhuzamositható - fapados - de játék lesz pontokkal( amúgy meg ott vannak a sakkprogramok
)
Amúgy amit érzékelek, hogy te a régi ZEN1-es architektúrát vetited rá a ZEN2-re,
de itt éppen az a lényeg, hogy az I/O die-al egész másutt lesz a szűk keresztmetszete az új architektúrának.
( szűk keresztmetszet mindig van ! ) -
S_x96x_S
addikt
válasz
joysefke #22081 üzenetére
> aligha akarják a jól futó TR vonal alját kannibalizálni.
amit látok, hogy minden szegmensben a duplázás megy.
Vagyis nem csak az AM4 - hanem a TR és az EPYC vonalat is duplázzák.
és a kannibalizálásra már van precedens.
- pl. a Threadripper 2990WX 32-Core -al - amivel látszólag éppen az EPYC vonal alját kannibalizálták.A saját termékvonal közötti kanibbalizáció racionális - HA piaci részesedés növekedéssel együtt jár.
( és itt az a lényeg, hogy az INTEL-nek ez jobban fáj ) -
Petykemano
veterán
válasz
joysefke #22081 üzenetére
Nem állítom, hogy nincs igazság abban, amit mondasz, de szerintem előnyösebben jön ki az AMD, ha nem óvatoskodik azokon a dolgokon, amiket mondasz: higy olcsóbb az egy chiplet, meg ne kannibalizálja a threadripper alját.
Ha és amennyiben megfelelő válogatás és letiltás mellett és a nagyobb egy magra jutó cache 5-15%-kal gyorsabb egy szálas teljesítményt nyújtó sku -t lehet összerakni, akkor ezt meg kell tenni. Egy ilyen kis chiplet nem lehet több $20-30-nál. Egy 5-15%-kal gyorsabb 8 magos sku esetén ennyivel többet el is lehet kérni.
A presztízsnyereség viszont nagyságrendekkel emelheti az eladási volument. Gondolja bele, ha kidobnak egy intelverő gémer mainstream 8 magost, arra gémerek milliói ugranának rá pont úgy, ahogy a 4 magos i5 ia éveken keresztül a nem gazdag játékosok málháslova volt. Ugyanezek ha csak épphogy sikerül az Intel nyolcmagosát lenyomni, csak akkor fáradnak a pénztárhoz, ha olcsóbb emiatt lesz a 9900k.
Ennek aztán más vobatkozásban is fontos reklámértéke van - hosszabb kifutással. A diy piac a kisebb, az oemeket is meg kell győzni arról,.hogy rendeljenek. Az oemet nem a termék jósága és a cinebench csíkok győzik meg, hanem a kereslet. Az OEM nem akkor fog ryzen gépet összeállítani, ha megjelenő ryzen jobb az intelnél, hanem ha a vásárlók a kiskerekben azt keresik/viszik.
Ehhez elképesztően fontos a királytermék és az, hogy minden haverod gépében ryzen legyen. Azoknak a geekeknek, sznoboknak,.hozzáértőknek, influencereknek, jómunkásemberkenek, akiknek eddig (is) a bestofbest mainstream kellett (i7), azokat egy párszázalékos előnnyel nem győzi meg az amd. Nekik a 16 magos gémer proci kell. Csak mert. És ugyaninnen a 8 magost kell, hogy ajánlja.Szerintem ez sokkal többet ér, mint azon garasoskodni, hogy a 16 magra vágyó 100000 ember inkább $300-al drágább threadrippert vegyen. Az amd vidáman feljebb tudja tolni a threadripper magszámát is.
-
paprobert
őstag
válasz
joysefke #22070 üzenetére
A selejtet értheted alacsonyabb frekvenciára képes chipként is. Ami nem megy majd hasamraütök- 5.1 GHz-et, csak 4.7-et, az megy a 6 magosba.
A kis chiplettel mindössze hiba esetén kevesebb veszteség, illetve kevesebb wafer holttér keletkezik, de ASIC minőségbeli szórás ugyanúgy van.
Szerk. el kellett volna olvasnom végig a posztodat.
-
poci76
aktív tag
válasz
joysefke #22070 üzenetére
A chiplet mérete 80,8 mm2: https://www.anandtech.com/show/13829/amd-ryzen-3rd-generation-zen-2-pcie-4-eight-core
-
joysefke
veterán
válasz
joysefke #22070 üzenetére
Tehát RyZEN 3-5-7:
1x I/O die + 1x chiplet, ha véletlenül van mag/cahce hibás chiplet, akkor azokból lesz a RyZEN 3/5. Egyébként a chipletek itt olyanok lesznek, amelyek a feszültség-igényük miatt nem férnek be az Epyc-beRyZEN 9: (később)
1x I/O +2x chipletszerk:
Első kör:
Epyc 2, legjobb, legalacsonyabb áramigényű chipletekMásodik kör:
RyZEN 5-7, 1x IO+1x chiplet 6-8 mag: Minden ami nem fért bele az Epyc 2-beNevezéktan lehetne mondjuk: 8c16t: 3700/X, 6c12t: 3600/x
Harmadik kör:
Threadripper 3Ráadás kör, amikor a piac kikényszeríti:
RyZEN 9, 1x I/O +2x chiplet.
Nevezéktan lehetne mondjuk: 12c24t: 3800X, 16c24t: 3900XRyZEN 3, pedig nem lesz belátható időn belül ZEN2 alapon. Ha lesz, az akkor a TSMC-n és GloFo-n múlik, mennyire akarják feltölteni a kapacitásukat és mennyi engedményt adnak ezért cserébe. De szerintem inkább nem lesz RyZEN 3 ZEN2 alapon belátható időn belül.
-
Oliverda
titán
válasz
joysefke #22036 üzenetére
Nincs olyan helyzetben a cég, hogy csak éppen hogy veregesse az Intelt. Egyértelműen gyorsabb terméket kell valamivel olcsóbban letenni az asztalra addig, amíg az Intel nem kezdi el teríteni a 10 nanométeres Ice Lake-et. A 2950X simán feláldozható lesz nyártól, hisz egy rétegtermékről van szó, ráadásul az év második felében már azt is váltja a következő generáció.
-
S_x96x_S
addikt
válasz
joysefke #22014 üzenetére
>Innentől kezdve nem tudom, hogy milyen információja lehetett neki
>ami tényleg hivatalos helyről jött, azt leszámítva,
>hogy valamikor lesz valami ami nagyot fog ütni.Lehet, hogy tudatos "vakondüzés" volt.
Kell 12 különböző fake cpu lista - ameliyiket leközlik - ott a "vakond"A "dummy die"-t se láttam, i/O die -t viszont igen.
tévedni emberi dolog.
friss: @AdoredTV: "3 different leakers all told me different stories about the IO die not existing, which is just bizarre."
https://twitter.com/AdoredTV/status/1083078667742400512És az is lehet, hogy nincs elég selejt ; elfogytak a "dummy die"-ok.
-
Cathulhu
addikt
válasz
joysefke #22014 üzenetére
Lehet ez mar a vegso stepping attol, hogy nincs vegso orajel, csak meg megy a valogatas, aztan hatarozzak meg a vegso orajel kategoriakat. Az viszont szep, hogy a 9900K-t face-to-face hozta, meg ha csak cinebench is.
Az Epyc2 on track es a mid 2019 valahogy nalam nem illik ossze. Nem ugy volt, hogy az Epyc 2 az sampling 2018 es shipping 2019 eleje?szerk: amugy nekem gyanus, hogy cinebench demora 8 magos ryzent hoztak. Orajel szempontjabol valoszinuleg jobb mint a 16 magos, de cinebenchnel pont jobb lett volna a tobb mag. Tippre a ryzenek 1 chipletesek lesznek, afolott TR.
-
-FreaK-
veterán
válasz
joysefke #22014 üzenetére
Ez is csak találgatás a részedről.
A lényeg amit már leírtam: nem tudunk még semmit sem. Simán lehet, hogy igaza volt, de az is, hogy nem. Majd később kiderül.(#22013) Oliverda: Azon nyávog mindenki, hogy kevés infót kaptunk. Oké, ezt aláírom, nem mondta el az AMD, hogy mennyit fognak közölni, csak annyit, hogy valamit közölnek! Na de ez azért épp, hogy egy hangyafa**nyit több csak mint a 0...
-
DraXoN
addikt
válasz
joysefke #21999 üzenetére
úgy néz ki tényleg chipletes, és a megmutatott példányon ugyan csak 1 cpu chip volt, az elhelyezkedés és a nyákon levő fénytörés alapján mint ha lenne hely alatta is egy második cpumagnak...
sajnos nem mutatták be az érkező portfóliót ... és azt mondta middle 2019 .. lehet ez akkor tényleg nyár...
-
Petykemano
veterán
válasz
joysefke #21943 üzenetére
1. Igen, a válogatásra már a zen1 is lehetőséget teremtett. És éltek is ezzel a lehetőséggel.
De a válogathatóság nem csupán és talán nem is annyira 1db zeppelin lapka válogatott eladása során hasznos lehetőség, hanem akkor, amikor több válogatott zeppelin lapkából állítasz össze valamit (16-32 mag), amit máskülönben monolitikusan kéne legyártanod (lásd intel 28 magos processzora) A monolitikusnál (vagy véletlenszerűen összerakott chipletekből álló megoldás esetén) a szilikon egyes részei olyanok, amilyenek, vannak cpu magok, amelyek jól sikerültek, mások kevésbé. Chipletekkel meg tudod oldani, hogy összeválogatoda legkiválóbb zeppelin lapkákat és abból készíted a a threadrippert.Ez nem jelenti azt, hogy a zen1 ne ütközött volna falba. Teljesen nyilvánvaló, hogy 4.1Ghz magasságában volt valami bibi. Azt láttuk, hogy a legyártott zeppelin lapkák top 0.X%-a el tudta érni a 4.1Ghz-et és ez ment a csúcs threadripperbe. Abból mennyit adhattak el? pár-tízezret. Ennek lehet, hogy további 1%-a elérhette a 4.2Ghz-et is
Ha 10x annyit gyárttottak volna (ami ugye pont 10x annyi olyan lapkát jelent, ami 4.1Ghz-re képes), akkor elméletben lehetséges, hogy értelmezhető számosságban lett volna 4.2Ghz-et elérő lapka olyan lapka, amire már érdemes terméket indítani. Sőt, akkor lehet, hogy 1800X is lehetett volna 4Ghz turbo helyett 4.1Ghz.
Ez persze csak feltételezés és nyilván az ilyesfajta binningnek nem tesz jót a zeppelinre jellemző éles frekvencia fal. De ugyanaz az intelnél működik. AdoredTV-nek volt is egy olyan videója, amelyikben részletesen foglalkozik a 8700K megjelenésekor a cpu kupakoló cégek által nyilvánosan elérhető előfordulási adataival - vagyis hogy 5.3, 5.2, 5.1 Ghz-et eléri intel cpu-k milyen gyakoriak.
Tegyük hozzá, hogy a nyilvánosan elérhető adatok szerint az intel éves szinten 400millió cpu-t ad el (ebben nyilván benne vannak atomok is), míg idén Lisa Su azzal kérkedett, hogy túl vannak az 5 millió eladott Ryzenen. Ez legalább 1 nagyságrenddel nagyobb volumen.
2. Igen
2.1 mivel nyerstermékből egy típus van, amit több helyen is felhasználsz, ebből a nyerstermékből nagyságrenddel nagyobb volument gyárthatsz, nagyobb készletből válogathatod ki a jókat, mint a különféle monolitikus végtermékek számossága megengedné.
2.2 Igen, erről van szó
2.3 Igen -
DraXoN
addikt
válasz
joysefke #21945 üzenetére
de ha egy chippbe építenék bele mondjuk mind a 2 (vagy 4, nem tudjuk még hogy lesz a felosztás) CCX egységet, akkor könnyebben lehet az egyik "kishibás" de a "tökéletes" oldalival se tudunk teljes lehetséges "értéket" kihozni.. azzal viszont, hogy teljesen külön van, jobban tudunk válogatni..
persze vannak hátrányok, a legnagyobb, hogy az egészet le kellett fejleszteni... -
Petykemano
veterán
válasz
joysefke #21945 üzenetére
Nem jó oldalról nézed.
Az eloszlásgörbe harang, a top 5% jobb, mint az alatta levő.
Ha egymillió zenből válogatsz, akkor a top 5%-ból tudsz csinálni egy terméket. (Ez 50e példány)
A top 0.5%-ból tudnál.csinálni elvileg egy 5%-kal.jobb terméket, de 5e példányra nem éri meg külön skut kiadni. (Az okokba meg a számok helyességébe most ne menjünk bele) ezért ugyanazzal a paraméterezéssel adod el mint a top 5%-ot
Ha tízmillióból válogatsz, akkor értelmes volumenben indíthatod a top 0.5%-t is, ami egy 5%-kal jobb tényleges termék lesz, ámít drágábban adhatsz és főképp mindshare -t nyersz.vele. És semmi mást nem csináltál, mint hogy ugyanazt nagyobb volumenben állítottad elő.
-
DraXoN
addikt
válasz
joysefke #21943 üzenetére
csak 1 chip 7nm-en, az újféle design miatt sokkal egyszerűbb (kevesebb hibalehetőség chippen belül mert sokminden külön IO chippen van), és eleve a chip alapterülete is lényegesen kisebb (ez szintén csökkenti a hibalehetőséget, pluszban növeli a waferen elférő chippek számát, így többől lehet válogatni)
-
S_x96x_S
addikt
válasz
joysefke #21864 üzenetére
>>Közös címtérrel a mostani IGP jóval kevesebb RAM-ból is elvan
>És ez miért jó az AMD-nek? Miért lenne nekik prioritás, vagy bármiért fontos,
>hogy a user spórol-e 2-4GB memóriát?A te és az én lokális optimumonkun kivül sok más dolog is létezik, amire optimalizálni kell.
Mint már emlitették - performancia, sebesség, energiahatékonyság, költséghatékonyság.
- HPC piac ;
- GPU-val / FPGA-val támogatott adatbázisok ;
- konzolok ( PS5 ? )
- Mesterséges intelligencia
- önvezető autók ( energiahatékonyság, sebesség - az életed is múlhat rajta )
- de már az egyszerű böngésző is GPU-t kér a gyors rendereléshez.Ha az ügyfélnek jó, akkor jó!
- akkor pénzt lehet érte kérni
- marketingelni lehet.
- kompenzálni lehet vele olyan dolgokat, amit a konkurencia tud és mi nem.vagyis valamilyenfajta előny.
>Ha a user spórolhat ezzel a memórián, akkor ez elég lenne ahhoz,
>hogy érdemleges mennyiséget spóroljon
>és a számítógép beszerzési költségén is meglátszódjon?szerintem a SONY a PS5 tervezésén ( és a Microsoft is! )
minden chipet, tranzisztort átnéz, hogy felesleges-e ;
tényleg szükség van-e rá.
Ha 1USD-t sprórolnak, akkor az egy 100milliós darabszámnál - pont 100Millió USD .
És a memórián még többet lehet spórolni.És ha az AMD megrendelője a SONY/Microsoft - örül - az az AMD-nek is jó.
ha a SONY/Microsoft nem örül - megy a konkurenciához - aki megérti a panaszait. -
válasz
joysefke #21868 üzenetére
Ez nem így működik. Általában nem egy csodafeature hozza a megváltást, hanem több apróságból jön össze a teljesítmény. Az R=1 júzer számára nem a részleteket kell marketingelni, mivel őt az érdekli, hogy gyors legyen a termék. A részletek max minket érdekelnek, erről szól a topik.
-
-
DraXoN
addikt
válasz
joysefke #21838 üzenetére
Az első táblázat eredetiét nem tudjuk nagyon ... reditre postolták.
A második az AdoredTV forrásától van, ő meg igen sokszor "jól tippel" vagy csak minimálisan megy mellé a forrásának információja.Mivel még messze nincs megjelenés változhat bármi, lehet persze belső körökbe ez az aktuális "állapot", de még nem biztos, hogy fix.
Ugyan elvileg 7nm drága, de a chippek is kicsit, és igen sok kijön egy wafferből, így lehet még is "olcsó"... elvileg.. De majd meglátjuk az árakon.
Az árak nem biztos, hogy publikusan be lettek volna jelentve CES-en, így semmit se tudni, hogy tényleg ennyi lesz-e.
Illetve, egész biztos, hogy AMD tudja Intelnél mit terveznek, vagy mire készülnek, általában látják egymás terveit, fél évvel előre már biztosan. TR meglepte ugyan intelt anno, de azért volt előtte 1-2 hónapja akkor is mielőtt mi bármi is tudtunk volna róla, már akkor elkezdhetett tervezni ellene.. aztán tudott kezdeni amit tudott, a hirtelen hozott 12-18 magos termékeivel.. de csak a tervezett 10 magosával "bevérzett" volna HEDT-el.. De mivel egy-egy termék bevezetése akár több mint 1 év, lehet bőven kapkodásnak nevezni ami ott volt...
de valószínűleg már sejtik, hogy TSMC-nél a kihozatal milyen.. Ha EUV nincs is még, akkor is van "kép".. és biztos folyik az EUV-ra átültetés is, sejtés már ott is kell, hogy legyen.. persze utóbbira nem lehet terméket építeni. (nagyon kíváncsi lennék, milyen termékkel volt TSMC első tapeoutja).
és az egyértelmű, hogy amd nem a mikulás és nem is jótékonysági szolgálat...
egy profitorientált cég. De mint utaltam rá, a Ryzen árazása is megjelenéskor "brutális" lett, jóval a konkurencia alá árazva megjelenéskor, és TR ugyan ezt eljátszotta. Csak önmaga tarthatja vissza az AMD-t hogy megint ugyan ezt el ne játssza...És mint írtam, nem számítok nyár előtt tömeges Ryzen 3xxx megjelenésre, ha lesz egyáltalán és nem csak egy "bemutató" lesz a CES-en. De ha lesz megjelenés és jól elérhető is lesz (nem várólistás), az azt jelentené, hogy a 7nm-en nagyon jó a kezdeti kihozatal is.
-
DraXoN
addikt
válasz
joysefke #21836 üzenetére
Nem tudni a táblázat minden pontja hitele-e.. vagy egyáltalán az-e.
A Ryzen megjelenésekor is sokan nem értették az árat, jelentősen az intel alávágott vele az AMD, TR megjelenéssel szintén. Még 1x megtudja ezt tenni ha úgy számolták ki van értelme. Nem én vagyok a marketinges aki eldönti az irányokat ott..
Még az is lehet az adott árak igazad, de nem consumer szinten hanem legalább 1000db megrendelés esetén, akkor már megint más mert egy +20-30% rájöhet (az áfán kívül).De az ténylegesen számít programozás esetén, hogy mik a piacon elérhető hardverek, pl. eléggé kevés játék használ már csak 1 magot, mert látják több van, így használják is őket. És az új API-k is segítenek ebben, így abból a szempontból a jövőben nem lesz "baj".
Más desktop alkalmazásoknál is szépen nő a kiasznál hatóság, bár jelenleg a 8szállal rendelkező cpu elég lehet a legtöbb esetben (és azért a jövőben is), de könnyel lehet lépni majd felfelé és kap az ember cserébe extra teljesítményt.Részesedést akar amd az biztos, mert a ryzen "kicsit" különlegesebb a felépítése miatt és kellhet némi extra optimalizáció, és ha sokan használják nagyobb eséllyel lehet rá ilyesmi már játék engine szinten. (sok-sok kínai játékfarmra kéne bekerüljön a rendszerük, hogy pl. steam statisztikában is erősen jelen legyenek)
pletyka szinten létezik csak, de 5nm esetén elvileg további magszám növelést pletykálnak amd részéről... de 7nm-en belül is lesz majd még SMT száll növelés egy későbbi generációban.. Zen2+ról nem beszélnek, csak pletyka szinten emlegetik, kb mindenütt zen2 után a zen3 szerepel hivatalos diákon kb. 1 évre rá.. Azt meg a DDR5 minimum adja el, ha most nem is kapnánk PCIE4et.
De nem is az a cél, hogy generációnként váltson az ember, ha csak minden második-harmadik generáció "dobbant" egyet az is szép.. és már sarkalhat egy-két ember váltásra. -
DraXoN
addikt
válasz
joysefke #21831 üzenetére
Viszont terítheti a piacot, így erős részesedést szerezhet amit a fejlesztők is figyelembe tudnak emiatt venni majd, és általánosan megjelenhet a több szálra való programozási törekvés, de legalább a ryzen felépítésének megfelelő programozási szemlélet (kicsit nagyobb késleltettetési tolerancia tűrés a programkódban).
"Nem mellesleg ha kevés haszonnal is, de akkor is az én termékemet veszik nem a konkurenciáét." elv is játszhat.. bár a haszonkulcs mértékét nem tudjuk, lehet még a 99$ chipen is szépen tud majd zsebrekarni.. főleg, hogy azon chip elvileg akár a mostani magokból is kikerülhet, nem biztos, hogy az 7nm lenne feltétlenül.Szerintem eléggé esélyes, hogy nem lesz tisztán minden 7nm a 3xxx ryzenek között. Így meg az ellátással se lesz feltétlen akkora gond, mert nem mindenhova a 7nm+14nm chipkombó megy. plusz van "mód" a kicsit hibás 7nm chippek kiszórására is 6c és 4c+4c változatokban.
A piac telítése (most) kedvező lehet, intelnek kb válaszlépése se lenne. Mi meg csak jól járnánk.
Aztán későbbi generációk már nem feltétlen lesznek ennyire agresszíven árazva.A bejelentés CES januárban, a termék megjelenés nem tudom, én nyárra tippelném, mert sokáig úgy volt az asztali 7nm zen nagy mennyiségben a tsmc 7nm+ án (ami már EUV) jön csak.. elvileg utóbbi tapeoutja "csak" októberben volt.. nem hiszem hogy olyan gyorsan termék épülne rá, hacsak nem kimondottan az adott termékkel készült a tapeout is (nem lehetetlen, de egyszerűbb lenne valami egyszerűbb chippel).
De lehet a kihozatal annyira jó már EUV nélkül is, hogy megéri kiadni pár asztali chippet... meglátjuk CES után a megjelenéseket, árakat...
Ha jó a kihozatal akkor az csak jó nekünk, és az is érthetőbb lenne, hogy a szűkös gyártókapacitás mellett intel miért erőltette a 8 magos chipjének sorozatgyártási megkezdését mindenképp (és hogy kb. alig kapható legyen emiatt)... -
válasz
joysefke #21831 üzenetére
Az infó szerint CES-en már bejelentik. Az egy hónap, nem 3/4 év.
Az intel és az elmúltnyócév rászoktatta a népet a kivárásra és lassú váltásra. Emiatt szűkült a forgalom. Ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne rengeteg procit eladni, ha a kivárók aktivizálnák magukat. Én is szívesen lecserélném az irodánk összes sandy i3-át. De eddig nem volt értelme...
-
S_x96x_S
addikt
válasz
joysefke #21819 üzenetére
>Ezt most úgy kell értelmezni, hogy az eddigi várakozásokhoz képest később fog jönni a ZEN2 alapú EPYC2?
Akár olyan is lehet, hogy az új proci (Epyc 2gen) hamarabb kijön mint az új 2gen Epyc lap.
A kompatibilitás jó dolog. A mostani alaplapokba bele lehet tenni az új chipeket.
Egy új szerver alaplap ( + szoftveres támogatás) tervezése,tesztelése, kivitelezése hosszú idő.
Nem kell mindenkinek PCIE4.0 most még. -
válasz
joysefke #21811 üzenetére
Mi volt az elmúlt években az AMD problémája? A hype és aztán az underdelivery. Na most nem csodálkoznék, ha ezt a táblázatot ellenérdekelt felek a hype gerjesztéséhez gyártották volna, amibe természetesen az AMD belebukik, mert nyilvánvalóan nem tud sem árban, sem órajelben ilyet teljesíteni.
-
Z_A_P
addikt
válasz
joysefke #21813 üzenetére
Raadasul eleg nagy
hulyeseggelfurcsasaggal vannak tele:
-mi az hogy black edition? Mindegyik ryzen black edition (=szabadon huzhato)
-nem hiszem hogy csak a 64/128-asokbol lenne 5Ghz (ha tudja a zen3), ilyennek lennie kell majd az "alsobb" (vicces, 6/12 - 8/16 alsobbnak hivni) kategoriaban is.
-
paprobert
őstag
válasz
joysefke #21811 üzenetére
Az árak akár stimmelhetnének is, ha az AMD még tovább akarja nyitni az ollót, és egységnyi pénzért még több értéket akar adni a konkurenciához képest.
Viszont kérdés, hogy mennyire fognak hátradőlni, és inkább "utánaárazni" az Intelnek egy felsőkategóriás lineuppal, ha maga a termék elég jó lesz.
-
Oliverda
titán
válasz
joysefke #21762 üzenetére
"Azt viszont nem látom, hogy 7nm-en egy 8 magos monolitikus chip saját IO-val miért lenne nagyobb mutatvány, mint volt anno 14nm-en egy 4 magos CCX."
Pedig már leírtam. Azzal, hogy alaphangon kétszer (vagy akár háromszor) drágább egy lapkadizájn gyártásának beindítása 7 nanométeren és lényegesen magasabb a selejtarány (az egységnyi tranzisztorra eső gyártási költség magasabb), miközben az I/O nagy része semmit sem profitál a kisebb csíkszélességből, ergo még felesleges is shrinkelni.
Egyébként az Intel is ilyen irányba megy:
-
Remus389
veterán
válasz
joysefke #21764 üzenetére
Mobil vonalon az AMD-nek egyelőre csak álmai vannak, meg fél tucat nagyon félresikerült laptop design, ahol az OEM ki tudja mit gondolt, amikor elégtelen hűtéssel, single channel leglassabb RAM-okkal dobta drágábban piacra a termékét mint a hasonló intel+diszkrét NV alternatívát. A marketing is tökéletesen hiányzik innen
Az AMD miért nem állít fel valami követelményt, hogy minimálisan tisztességesen építsenek AMD-s laptopot?
Gondolom a gyártó mindenképp az olcsóságra törekedett.
Csak ugye ezzel az a baj, aki AMD-s laptopot vesz, rossz véleménnyel lesz a termékről és nem fogja ajánlani senkinek.
Szegény embert az ág húzza.
-
Simid
senior tag
válasz
joysefke #21758 üzenetére
"Szvsz felejtsük el ezt a deszktop másodlagos mantrát."
Én nagyon örülnék ha nem felejtenénk el (még úgy is, hogy termék szinten max a desktop érdekes számomra). Ha nem így állnak hozzá, akkor le is húzhatják a rolót."Desktop fronton lehet architekturális kompromisszumokat kötni ... azért hogy más szegmenseknek potenciális előnyöket teremtsenek (jobb skálázhatóság a szervereknél stb)"
Szerintem pont ez jelenti, hogy másodlagos. Azt senki nem mondta, hogy sz**ják telibe a desktop piacot. Egy olyan cégnél, aminek szerver/desktop processzorok, gamer és profi GPU-k, APU-k, semi-custom cuccok és
a jövőben még ki tudja milyen egyéb (FPGA?) termékek is ott vannak a palettáján, ott kifejezetten előkelő hely a 'másodlagos'.Az az érzésem, mintha chiplet fóbiád lenne, pedig ebben van most az AMD ereje.
A ZEN1 problémája játékokban abból adódott, hogy nagy volt a késleltetés a két CCX között. De ezek ugyan úgy IF-en (SDF plane) keresztül kapcsolódtak egymáshoz és a memvezérlőhöz is LINK. Ez valószínűleg nem változik (bár a megnövelt sávszélen kívül semmit nem tudni az IF2.0-ról), csak sokkal gyorsabb lesz. Szóval rendszermemória szempontjából szerintem tök mindegy, hogy a DIE-on vagy egy I/O lapkán van-e a vezérlő. Így is úgyis az IF-en keresztül érhető el.Az a probléma, hogy 2 CCX lassan tud egymással kommunikálni az nem attól függ, hogy hol vannak az I/O részegységek. Ha egy 8 magos chip egy CCX lesz, akkor ez számottevően fog javulni akár egy dieon van minden akár I/O chipen vannak a mem vezérlők. Ha továbbra is 2x4mag a felállás tehát 2 CCX, akkor meg szintén mindegy, marad a probléma továbbra is.
EPYC és TR esetében probléma volt még a külön lapkákon lévő mem vezérlők késleltetése. Ez gondolom abból adódott, hogy különböző SDF-en voltak elérhetőek. Tehát egy-egy SDF-nek a CCX-eken kívül még kommunikálni kellett más SDF-ekkel is IFOP-on (on-package) és IFIS-en (inter socket). A központi I/O die legnagyobb haszna szerintem az lehet, hogy egy nagy SDF-en lesz így a 8 csatorna unified lesz és egységesen alacsony késleltetésű. Szóval a Petykemano által linkelt lépcsős grafikonokon látható problémákból úgy tűnik kettőt is kiiktattak. 8 mag egy CCX (reméljük), így mindegyik ugyan olyan késleltetéssel hozzáfér a lapkán lévő L3-hoz. Illetve egy egységes SDF plane van 4 kisebb helyett (feltételezem), így egységes a rendszermemória késleltetése is.
Érdemes nézegetni az ITT található ábrákat, leírásokat.
Szerk:
"Nem deszktopra, hanem mindenhova ahová be lehet tenni. ugyanaz a chiplet szerverre, UHEDT-re, HEDT-re és mainstream desktopra. annyi különbséggel, hogy deszktopon aktív a chiplet beépített IO-ja, szerverben pedig deaktivált és a szerepét átveszi a dedikált IO chip."
Akkor te most arról beszélsz, hogy hogyan kellett volna? Mert ugye a 7nanós chipletek becsült mérete és pletykált spec alapján lényegében kizárhatjuk, hogy a bemutatott példányokban van I/O rész."A pazarlás ott van, hogy szerver procikban fölöslegesen foglalja a területet/tranzisztort a RyZEN-hez szükséges integrált IO. A szerverek marzsa ezt el kéne viselje, cserébe a RyZEN szárnyakat kap."
Nem, nem csak ott. A Desktop vonalon pazarlás a teljes IF SerDes. Azt is vedd bele, hogy nem csak DDR vezérlőt kell belerakni, hanem PCI-E csatornákat, fixfunkciós egységeket, teljes déli hidat stb. Mindezt úgy, hogy szerveren tök hasztalanul lennének a lapkában.Azt továbbra sem értem, hogy miért gondolod, hogy ettől sokkal jobb lenne a Ryzen, mintha külön I/O lapkával csinálnák meg.
-
Oliverda
titán
válasz
joysefke #21758 üzenetére
"A mobil egyelőre bukásnak látszik, legalábbis ZEN1 alapon semmit sem sikerült eddig elérniük."
vs.
-(1) Mobil, low end desktop: 12nm, a jelenlegi APU-k finomítása (+100-200MHz órajel)
Ennyi erővel akár fel is adhatnák ezt a szegmenst, semmi értelme nem lenne a 12 nanométeres fingreszelésnek a mobil piacon.
A nagy monolitikus chipeknek leáldozott, túl költséges és túl kockázatos az irány, pláne olyan nagy volumenű és relatíve kis árréssel működő piacon, mint a PC-ké. Ennek tükrében nincs reális esélye, hogy épp desktopra készítene ilyet az AMD, arról nem beszélve, hogy egy nyolcmagos dizájnnal nehéz lenne egyértelműen az Intel elé kerülni, és akkor egy év múlva már az Ice Lake ellen kell menni.
A korábbi, spekulációnak álcázott szivárogtatás tűnik reálisnak:
Az egyik CPU helyére könnyen be lehet illeszteni egy GPU-t, amit nem mellesleg diszkrét VGA-n is el lehet adni, amivel javítani lehet a méregdrága 7 nanométeres lapkák méretgazdaságosságán. Ha 100+ millió dollárba kerül csak a gyártás beindításához szükséges maszkok előállítása, akkor ki lehet számolni, hogy hány lapkát kell értékesíteni ahhoz, hogy egyáltalán nullszaldós legyen egy ilyen projekt.
-
válasz
joysefke #21758 üzenetére
Az AMD-nek a desktop eléggé másodlagos, mivel először a szerver processzorok jönnek, aztán a desktop, majd az APU-k (mobil chipek).
A jelenlegi mobil felhozatal nem tűnik bukásnak, hanem még az elején van. Pl nemrég jöttek ki a Ryzen Pro-val szerelt Thinkpadek, ami azért jelent valamit.
-
S_x96x_S
addikt
válasz
joysefke #21742 üzenetére
>így viszont a deszktop vonalat alárendelik a szerverek skálázódásának.
> a probléma ezzel az, hogy a deszktop az ami jelenleg hozza a pénzt, nem a servera Szerver az Intel fejőstehene. Ideje, hogy az AMD is megcsapolja.
És most a HPC-s vonalra is be akar törni az AMD.A Desktop vonalon nem nagyon lehet bővülni, A szerver és a HPC (és az AI ) egy jó kitörési pont az AMD-nek.
-
Oliverda
titán
válasz
joysefke #21739 üzenetére
Egy kétcsatornás memóriavezérlő nem elég, kell még egy rakás I/O is mellé ami az analóg részek miatt nem skálázódik jól, egy ~200mm2-es lapkát pedig nem lenne annyira gazdaságos 7 nanométeren gyártani, de még talán egy másik, alig nagyobb lapkát sem. Valószínűleg azzal az egyetlen 7 nanométeres dizájnnal próbálják lefedni a komplett PC-s piacot (is).
-
válasz
joysefke #21732 üzenetére
Kit érdekel az igény? Ennyi erővel a HEDT platformoknak sincs értelme. Az e-penis a lényeg. Ha az AMD egyedüliként hoz 16 magos bivaly teljesítményt mainstreambe az hatalmas jó PR. A ThreadRipperhez képest pedig az az előny, hogy sokkal olcsóbb az alaplap, sőt akár ITX-be is belefér.
Nem zárja ki a jó egyszálas teljesítményt az, hogy a mainstreambe is hoznak 16 magot.
-
S_x96x_S
addikt
válasz
joysefke #21732 üzenetére
> Tehát nem látom azt, hogy melyik az a réteg, amelyik a TR-t nem venné meg,
> de az asztali 16-magos AM4-gyel
> egy kétcsatornás memóriavezérlő társaságában tudna mit kezdeni.
> Szerintem elég kevesen lehetnek.Bárki akinek most 1700,1700X,1800X , 2700, 2700X -e van
és szeretné még pár évig használni az alaplapját, az potenciális ügyfél egy 16magos AM4-re.
Aki 8core-t ki tud használni az 16core-it is jó eséllyel ki tud.De R5 1600 -ről is még jobban megérheti upgradelni 12c/14t -re.
Csak Inteleseknél szokás új alaplapot venni minden upgrade-nél, az AMD az AM4-et fogja még támogatni.A DDR5-ös memóriák árai a következő évben még az egekben lesznek,
És egy ilyen AM4 refresh ideális lehet, nem kell alaplapot cserélni.Szerintem, Ha csinál ilyet az AMD, lesznek rá vevők! és szerintem fog csinálni!
-
válasz
joysefke #21732 üzenetére
Azért a szoftver technológia is fejlődik. A Naughty Dog ( Last of Us Remastered) már 2015-ben Christian Gyrling előadásában részletesen bemutatta a technológiáját, hogy miképp lehet párhuzamosítani hatékonyan monolitikus kódot. Ezekkel és más technikákkal rengeteg rengeteg mag használható ki.
GDC15: Parallelizing the Naughty Dog Engine Using Fibers
Az erre épülő könyvtárak is már szabadon elérhetőek, pl.
https://github.com/RichieSams/FiberTaskingLib
https://github.com/Freeeaky/fiber-job-system -
-
-=MrLF=-
senior tag
válasz
joysefke #21581 üzenetére
magyarul a topikgazdától
[Jelentősen növelte forgalmát az AMD]
-
HSM
félisten
válasz
joysefke #21456 üzenetére
"a desktop Core processzoroknak az Infinity Fabricnál egy sokkal hatékonyabb core-to-core összeköttetése"
Az Infinity fabriccal nem a magok vannak összekötve, hanem a két CCX. Ezért is fontos, hogy a késleltetésre érzékeny alkalmazások (pl. játék és VGA driver) jól optimalizálva legyenek erre az architektúrára az optimális teljesítményhez. Nem szerencsés, hogyha az egymással intenzíven adatot cserélő szálak külön CCX-re kerülnek.
-
DraXoN
addikt
válasz
joysefke #21417 üzenetére
Olcsóbb lappal az se biztos, hogy végig tartja a turbó órajelet mint itt: [link]
pont emiatt is nem ad meg most már az intel turbó órajeleket, csak 1 szálra.. erősen alaplap függő, pl. volt úgy 2-3 hónapja itt egy komplett medion PC hír aminél "panasz volt arra", hogy csak 10-30 másodpercig tartotta meg a turbó órajeleket, így közel se hozta a tesztek eredményeit (ez a 10-30 másodperc meg az intel ajánlás, ettől felfele persze el lehet térni, amit drága lappal meg is tesznek)Eléggé megtévesztőek lehetnek ezek a tesztek ha valaki nem tudja felmérni mit-mivel tesztelnek...
-
sb
veterán
-
Naturalist
tag
válasz
joysefke #21267 üzenetére
ezért komolytalanok azok a tesztek ahol nekiállnak 2667-es memóriával tesztelni. (tomshardware) és még az időzítését sem írják ki...
Pedig van létjogosultsága. Vannak olyan felhasználók, akik nem fognak semmilyen körülmények között tuningolni. Nekik is készülnek ezek a tesztek. Persze ideálisabb, ha csinálnak alap és tuning teszteket is, pontosan leírva minden változó tényezőt.
-
Petykemano
veterán
válasz
joysefke #21257 üzenetére
Hát igen, csak az a helyzet, hogy az az elképzelés, hogy minimum beállításon (tudom, ez ultra volt) és minimál felbontáson tesztelve a procikat jó előrejelzést jelent azok időtállóságára - megdőlt, de minimum megkérdőjeleződött. A játékok többszálúságának javulásával ugyanis például a sandy bridge és a bulldozer közötti különbség csökkent, helyenként meg is fordult.
És a jövőben is hasonló trend várható, hisz az intel is felfedezte a játékok többszálúsításában rejlő lehetőséget, most, hogy már nem szeretné, hogy a tavalyi négymagos gyorsabbnak látsszon a tesztekben, mint az idei nyolcmagos. -
sb
veterán
válasz
joysefke #21248 üzenetére
1-2%-ot mértek korábban. Tényleg mérési hibahatáron belül volt, abból is látszott, hogy volt ami gyorsult ennyit a patchek után.
Abban egyetértünk, hogy pár % is számít mert annyira kiélezett a verseny. Sokan a +10% előnyökre írják, hogy egyik-másik gyártó aláz.
De ez tényleg annyira minimális, hogy inkább csak a korrektség miatt érdemes rá figyelni. Legalábbis a korábbi tapasztalatok alapján. Nomeg a storage-nál számít pl, az biztos.
Én inkább a fordítottja miatt emeltem most ki: ha a korábbiak alapján nem okoz a patch drasztikus változást akkor az ennyire szóró teszteket érdemes átgondolni, hol máshol lehet az eltérés. Mert az elég durva, amikor -5-10%-okat mérnek tesztenként mindkét irányba.
Elég megint a fenti 160 pontos i7 eredményig visszamenni. Ott vmi nem kerek.Ram pl. simán okozhat nagy eltérést ahogy írod. Vagy a lap, órajel, TDP beállítások is esetleg. Vagy az XFR2.
-
joysefke
veterán
válasz
joysefke #21245 üzenetére
Elnézést a helyesírási hibákért, akadozik a böngésző a négymagos i5-ön, egy egyszálas játék fut a háttérben és nem tudom állítani a prioritását/affinitását, nehéz így gépelni.
Tehát nézegettem teszteket, ritka hogy a mem-beállítások bárhogyan igazságosak legyenek.
Ami az AT mellett kb összeszedett és tartalmaz low-res low graf teszteket az a Guru3d:
http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_2700x_review,8.html
A spectre /meltdown patchek és uCode megléte itt nem tisztázott, de gyors memória mellett az általam vártnál lényegesen jobban helytáll a RyZEN2 720p felbontáson és 1080p-n már alig van különbség. 1080-at használtak csak sajnos...
-
S_x96x_S
addikt
válasz
joysefke #21208 üzenetére
>Kiszedtem a lényeget
itt is megvannak - kiszedve
https://wccftech.com/amd-ryzen-7-2700x-gaming-benchmarks-vs-1700-at-4ghz-10-faster-on-average/ -
válasz
joysefke #20903 üzenetére
A tech pletykalap wccftech is ezeket írja:
https://wccftech.com/amd-ryzen-5-2600-pinnacle-ridge-cpu-performance-leak/
-
-
Balala2007
tag
válasz
joysefke #20830 üzenetére
Eddig arról volt szó, hogy közel nulla sebezhetőség...
Meltdownra ez igaz is, de a Spectre elol nincs menekves, meg az InOrder POWER6-on is mukodik
Hivatalos AMD Spectre workarounds
-
-
S_x96x_S
addikt
válasz
joysefke #20808 üzenetére
>és 2,5% jön IPC emelésből
egy mérés - még nem teszt.
Ha jól látom; ezek ugyanazok a pár napos SiSoftware -es számok az új ASUS ROG-os alaplappal. (X470?)
amelyek már pár napja keringenek a neten, csak most az ujságirók elosztották egy másik számmal.
( elnézést, ha másokat is megtévesztettem volna, én is bedöltem neki )szóval nem egy olyan igazi teszt, amikor pöpecre százalékokat ki tudunk mérni, ahhoz ugyanaz az alaplap, memória, windows verzió és ugyanazok a patch-ek kellenek.
Elnézést ...
Vagyis túl nagy következtetést ne vonjunk le belőle.
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
joysefke #20775 üzenetére
ha a tetejen nem lesz meg a +10% orajel // 4.4-4.5 // ugy, hogy az Amd alig nyul a magokhoz, akkor a glofo fullentett egy alaposat. az 5% ipchez meg hozza kell nyulni a maghoz, arrol volt szo, hogy ez egy uplift lesz minimalis kalapalassal, na ezt meg ezert vetnem el.
de legyen meg mindketto, es happysag van)
-
S_x96x_S
addikt
válasz
joysefke #20607 üzenetére
>Az AMD Azure winje hozhat némi compiler és Windows server optimalizálást specifikusan az Epycre?
Ahogy a Suse együtt dolgozik az AMD-vel a GCC fordítók tunningolásán[1],
szerintem az AMD a Microsofttal is dolgozik valami hasonlón.[1] (phoronix)Running Some Fresh GCC 8.0 Compiler Benchmarks On AMD EPYC With "znver1"
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=GCC-8.0-znver1-20171030De hogy ez nyilvános adat lesz-e
és hogy konkrétan az Azure-nek lesz -e mérhető és bizonyítható hatása azt nem biztos, hogy nyilvános infó lesz.Csak a versenyben bizhatsz, vagyis hogy a Windows servert a Linuxxal is benchmarkolják,
és a Microsoft rá van kényszerítve az optimalizálásra.Az alap Windows kernelbe is kezdenek leszivárogni a fejlesztések. A 2P-s EPYC 4TB-os memóriát támogat és emiatt a Windows-nak ("Windows 10 Pro for Workstations") is növelnie kellett a támogatást 2TB-ról 6TB-ra.
https://blogs.windows.com/business/2017/08/10/microsoft-announces-windows-10-pro-workstations/ -
csatahajós
senior tag
válasz
joysefke #20243 üzenetére
Nagyon egyetértek! Anandékat csak azért tartom fontosnak kiemelni, mert általában az egyik legkomolyabb súlyú oldalnak tekintik, de amikor ilyeneket méregetnek egy 16 magos CPU-val a nagy pdf. fájl 2,2 vagy 2,9 mp alatt nyílik meg rajta és ezt ráadásul az átlag értékelésbe is beszámítják...nonszensz.
Arról régen is voltak pletykák, hogy ők azért erősen az Intel házi tesztoldalaként működnek, szóval számomra az objektivitásuk kétséges, kb mint Abué a Radeon/AMD felé
(respect Abu
).
wsanyi: ez a fixáció az egyszálas teljesítméynre, emg a semmi nem használja ki a 16 magot szövegek engem is az őrületbe kergetnek, ilyenkor mindig lerí, hogy az illető nemhasznál napi szinten ilyet. Multi taskingról még nem hallottak
. Nyilván nem reális hogy egy ilyen drága munkagépre ráküldi az ember a feladatot és ül aztán csak nézi a bitkolbászt amig dolgozik és nem csinál semmi mást...naugye
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- Építő/felújító topik
- Windows 11
- PlayStation 5
- Háztartási gépek
- Milyen processzort vegyek?
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- Yettel topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest