Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _q

    addikt

    válasz Mercutio_ #90819 üzenetére

    Videó miatt Panasonic G80-nál maradnék, persze emiatt meg kompromisszumos a fotózás. Legjobb lenne 2 gép :D

    (#90824) Mercutio_
    Igen, a használtan ~130 ezer Ft-os verzióra gondoltam, most látom van belőle 300 ezer Ft feletti árban is.
    70-200 tartományon gondolom jó ha van stabilizálás, ha nem akarok állvánnyal próbálkozni.

    (#90820) Studi
    Köszi. Ez kicsit több, mint amilyen kategóriában keresgélek :(

    (#90821) MrChris
    Köszi. Ez is az ára miatt tart vissza.

    (#90822) Lassú Víz
    42.5mm f1.7-ben gondolkozok a portré miatt. 12-60-al nem nagyon tudok sajnos szép elmosott bokeh képeket csinálni :( Láttam, hogy messzebbről sokszor a Canon 70-200-as objektívet használják és kicsit ezért elgondolkoztam, hogy talán kiválthatnám egy hasonló objektívvel az 1 db fix-et. Mondjuk az f1.7 szemben az ajánlott minimum f2.8-tól, olcsóbbnál f3.5-től kezdődő fókuszhoz, lehet nem lenne az igazi.
    Nem használtam még fix objektívet, de kicsit félek, hogy a zoom tartományt fixekel fedjem le. Azt tudnám elképzelni, hogy az ajánlott 130 ezres kategóriából egy nagyobb távolságot lefedni, mellé egy fix portré.

    Igazság szerint portré lenne a lényeges, de volt olyan eset, amikor vízpart, móló miatt nem tudtam elég közel menni vagy ha tudtam volna, akkor meg kellett a távolság és nem volt elég a 45mm ekv 80mm. Hiába lenne jó kiváltani egy nagyobb átfogású objektívvel a 45mm-es (ekv. 80mm) portrét, nem fogom tudni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák