Hirdetés
Noha a Sharp nem nagyon szeret "kirándulni", a készülékeik maximum Tajvanig jutnak, ha egyáltalán, azért igazán érdekes konstrukciókat álmodnak. Az Aquos R9 és a belépő szintű Aquos wish4 például ultraminimalista, hagyományos dizájn mellett kínál MIL-STD 810G és IP68-as minősítést, ami a legkeménykötésűbb strapatelefonok jellemzője, csak azok jellemzően nem így néznek ki.
Az Aquos R9 olyan paramétereket tud felmutatni a felső középkategóriás Snapdragon 7+ Gen 3 szett és 12 GB rendszermemória mellett, mint az 1-240 Hz képfrissítésű, 6,5 hüvelykes, FHD+ felbontású Pro IGZO OLED panel 50 megapixeles előlapi kamerával vagy a két, szintén 50 megapixeles, Leica Hektor lencsékkel szerelt, a főkamera esetében OIS-szel támogatott kamera a rendkívül letisztult, Miyake Design által tervezett hátlapon.
WiFi-ből a 802.11be szabvány is rendelkezésre áll, a Bluetooth 5.4-es, a hang sztereóban szól, megvan a Snapdragon Sound támogatás, van NFC, microSD bővíthetőség és eSIM támogatás. A töltésteljesítményre vonatkozóan nem közöltek adatokat, ahogy a vezetékmentes töltést sem keríti szóba a specifikáció az 5000 mAh-s telep kapcsán. A készülék Japánban kerül piacra július közepén, de az árát egyelőre nem fedték fel.
Az Aquos wish4 hozza az R9 dizájnkoncepcióját és ugyanúgy mindenálló, viszont egyéb képességeit tekintve meglehetősen szerény, kezdve a 2020-as, akkor még középkategóriás Dimensity 700-as szettel, a mellé kiosztott 4 GB RAM-mal és 64 GB belső tárhellyel. A 6,6 hüvelykes LCD panel HD+ felbontással dolgozik, ebbe egy 8 megapixeles előlapi kamera cseppen, a hátlapra pedig egy szem 50 megapixeles főkamera került.
Az NFC-n azért nem spóroltak és ujjlenyomat-olvasó került az eszközbe, amit a leírás alapján vélhetően inkább gyerekeknek vagy idős embereknek szántak a Google Family Link szolgáltatással kompatibilis Junior mód és Easy Mode alapján. A készülék 60%-ban újrahasznosított plasztikból készült és ugye bírja a kiképzést, az üzemidőről pedig 5000 mAh-s telep gondoskodik.