Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szulita28

    senior tag

    válasz Parci #1648 üzenetére

    Azt gondolom, tipikusan olyan dologról beszélünk, ami erősen szubjektív és egyénfüggő. Ha a palacsintákból indulunk ki, amik 10-15 dkg és 3-4 cm vastagok, akkor bármilyen régi lencse otrombának hat(hat) mellettük. Ebből konkrétan 2 van (14 és 20); a 25 f1.4 már nem pancake, a 12 f2-t nem tudom, de sztem már nem ez a kategória lesz, mint ahogy az 50 f1.8 sem
    .
    Egy FD 35 f2 hossza 4.5 cm, plusz adapter, súlya 25 dkg körül. Egy 50 f1.2 ugyanilyen méretű, picit nehezebb, az 50 f1.4 kisebb és könnyebb. A 85 f1.8 5.5 cm és 35 dkg. Egy 50 f1.2 így néz ki GF1-en:

    [link]

    Az persze egyéni dolog, h ez kicsi vagy nagy egy GF1 vázon (amúgy elég rossz ez a szög ebből a szempontból, mert valójában egy GF1/PL2 vázon nagyon jól kiegyensúlyozott az obi, sztem kimondottan kellemes páros használat közben). A 85-ös nem sokkal nagyobb, az még elmegy. A 135 f2.5 és 135 f2 már 65-70 dkg-os obik, azokkal már nagyon súlyosan orr-nehéz és kényelmetlen, az tény.

    Ha konkrétan egy 5D-hez kellene hasonlítanom a PL2-őt egy 50 f1.2-vel, nem vagyok benne biztos, h jobban tetszene (mondom ezt úgy, h sosem volt a kezemben sem 5D :) ). Neked a 14-150 után biztos furcsa és nehéz lenne egy 50 f1.2 a PL1-en, de az árukat és a képminőséget nézve, sztem nagyon is életrevaló párosok tudnak lenni a 35-50-85-ös fixek. Efölött már nehéz tolerálni (esetleg a Nikkor 105 f2.5, bár azt meg te látod, ha melléteszed). Nagyobb, jobb fogású váz (főleg egy általad oly sokat preferált markolattal) nyilván sokat dobna a dolgon (MF-segéddel meg pláne).

    A makróban egyetértünk; az egy kicsi, speciális - ámbár sokak által kedvelt - terület; ott kevésbé jönnek ki a különbségek. Összegezve, csak azt akartam jelezni, h az 50-es alatt és felett kicsivel még sztem elmennek a régi fixek, főleg az árukat nézve (az persze bosszantó, h értelmes, megfizethető rendszerobik nincsenek helyettük).

    Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

Új hozzászólás Aktív témák