- Kisebb, könnyebb, kitartóbb: szupermobillal hűti a Honor a kedélyeket
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Azonnali navigációs kérdések órája
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Felrobbant a Pixel Fold Zack Nelson kezében
- Telekom mobilszolgáltatások
- Kedvezőbb áron újráz a Vivo Pad3
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Samsung Galaxy Fit 3 - keveset, de jól
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
-
Mobilarena
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
leviske
veterán
Sziasztok!
Tudom, hogy nem facebook, meg tanácsadó iroda a topik, de esetleg tudnátok segíteni észérvekkel, hogy megálljak a distróhoppolásban?
Alapvetően több hónapot stabilan elvoltam az openSUSE Tumbleweed-en, egy rosszabbul sikerült snapshot 1-2 hónapja elvette a kedvem és azóta 1-2 hetente újra rakom a rendszert és ugrálok a Tumbleweed, Leap, Ubuntu és Fedora között.
Alapvetően az elvárásom a rendszerrel szemben a következő:
- Az alap repo szoftverkínálata legyen széleskörű, vagy legyen a csomagkezelő jól támogatott, mert nem szeretek forrásból telepíteni, meg tar csomagokkal vacakolni. Tudom, hogy a flatpak/snap/appimage ezen a téren nagy segítség, de érezhető sebesség különbség van még mindig a natívan telepített alkalmazásokhoz képest.
- Lehetőleg legyenek friss csomagok, de ne a stabilitás/működés kárára.
- Nem bánnám, ha állna a közösség mögött egy szervezet is.
- És nagyon fontos, hogy a GUI-t ne nekem kelljen használhatóra faragnom.A leíráshoz a Fedora áll a legközelebb, de a system tray hiánya pl a Dropbox érdemi menedzselését megakadályozza és a tárolójukból telepített szoftvereknél előfordul (pl Telegram), hogy eleve inaktiválva van a csomagban, szóval shell kiegészítővel sem jelenik meg a értesítési területen az ikon és a flatpak verzióval is volt rossz tapasztalatom etéren.
A második logikus választás az Ubuntu volna (a 20.10-en vagyok most is), de azon meg rendszeresen random hibákat kapok már évek óta. Hol a lutris dobott folyton hibát leállításkor, hol a Gears miatt panaszkodott folyton a rendszer, hol a Valgrind áll le hibával, most meg a Vivaldi omlik össze egymás után többször teljesképernyős Youtube videó nézés közben. Ilyesmit se openSUSE, se Fedora alatt nem tapasztaltam azonos felhasználási mód mellett.
A Tumbleweed, bár nagyon a szívemhez nőtt, a túlságosan új csomagok miatt tud problémát okozni játékok alatt (Borderland 2 el sem indul, ha a Steam nem flatpakből van telepítve). A Leap meg számomra túlságosan statikus és emiatt kevésbé vagyok elnéző olyan problémákat illetően, amik nem a régi csomagok miatt jönnek elő és emiatt mindig hamar törlöm.
A többi disztrót illetően, a Debiannal szimpatizáltam, míg fel nem fogtam, hogy csomagfrissességet illetően kb 30 évente ugranak egy nagyot.
A Manjaroval is volt rövid kalandom, de a kevesebb csomag miatt rosszabb élmény volt, mint a TW. Az Arch nem szimpatikus amiatt, hogy az olvasataim alapján a nekem kényelmesnél több erőforrást igényel az embertől. Az Ubuntu flavorok és deriváltak meg az Ubuntut érintő problémáim miatt nem merülnek fel bennem.
Elnézést a nagy blokkért. Előre is köszönöm a segítséget.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- SSD kibeszélő
- PlayStation 5
- Kisebb, könnyebb, kitartóbb: szupermobillal hűti a Honor a kedélyeket
- OLED TV topic
- Windows 11
- Simbin topic (GTR, Race07, GTR Evolution, RaceRoom Racing Experience, stb.)
- sziku69: Szólánc.
- Battlefield 6
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3605
- KERESEK: Poly Voyager 4320 M UC USB-C 218478-02M Part number: 77Z30AA
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3047, 94% Akkumulátor
- Telefon szerviz helyben - Gyors javítás, akár 30 perc alatt!
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B650M R5 7500F 32GB DDR5 1TB SSD RX 7700XT 12GB Zalman Z1 PLUS A-Data 750W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest