- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Három Redmi 15 érkezett a lengyel piacra
- Telekom mobilszolgáltatások
- Fotók, videók mobillal
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Kikristályosodik a Razr 60
- Samsung Galaxy Z Flip7 - kis fogyás is sokat számít
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Mobil flották
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!
Új hozzászólás Aktív témák
-
zzolika
aktív tag
válasz
fecosrac #101404 üzenetére
Nem vagyok szaki, csak sima felhasználó. Most vettem egy ilyen tv-t és teljesen meg vagyok vele elégedve. Az ips fekete para nekem egyáltalán nem jön ki, a fekete az fekete, és oldalról is jó a betekintés, nem torzul a szín. Kicsit sötét volt alapból a kép, ezen lehet korrigálni. Bevilágítást nem látok, szép egyenletes a kép. Sportközvetítésnél sem látok elmosódást.
A fullhd adások nagyon szépek, az sd is jó/nézhető, sokkal rosszabbra számítottam. 4K-t még csak a youtube demo videókban néztem, tényleg a lefosom a gatyám érzés
Az egyetlen negatívum, hogy kicsit tükrözõdik, a szemben lévő állólámpa látszik a képernyőn. Mondjuk ez is műsortól függ, van ahol nem zavaró. (Vagy tedd odébb a lámpát)
Gyors a csatornaváltás, a magic távirányító meg tényleg szuper! Sokkal könnyebb vele navigálni, jobb mint egy egérrel.
A wifi (22/46) nem sokkal lassabb mint a kábel (31/92), bár azt nem értem miért sokkal gyorsabb a feltöltés mint a letöltés (és itt a feltöltés semmire se kell). 1000-es neten azt hittem azért többet visz, még ha 100-as a hálókártya a tévében akkor is jobbnak kéne lennie.
A hang is elfogadható, azt hittem rosszabb lesz. Kár hogy nincs analóg kimenet, még egy fülhallgató sem, hogy egy 2+1-es pc hangszórót hozzá lehessen tenni. Lehet venni ebayen optika/analóg rca átalakítót ~2ezer forintért, ez megoldhatja a gondot, vagy egy bluetoothos hangszórót. De elvagyok most még a beépített hangszóróval is.
A beépített internet böngésző is használható. Videa filmeket is lejátsza.
Usb felvételt/lejátszást még nem próbáltam.
Szóval nekem megfelel, ajánlani tudom másoknak is, ennyi pénzért, ilyen méretben, szerintem jó vétel. -
Bugatti63
csendes tag
válasz
fecosrac #84647 üzenetére
Nekem egy LG 43UJ7507 tévém van. Ha a külső média playerről 4k HDR filmet játszok akkor automatikusan bekapcsol, pedig gyárilag kikapcsolt állapotban van. CEC/ARC nálam nincs bekapcsolva. Az előző tévém egy LG 43UF778V volt azon manuálisan kellett bekapcsolni és újraindítani.
-
-
blakey
titán
válasz
fecosrac #64704 üzenetére
A router "csak" 2,4 GHz-en kommunikál, ennek max. átviteli sebessége 100Mbit/s (ne tévesszen meg a 450 megy 600), ennek elégnek kell lennie a filmek átviteléhez, nézd át a beállításokat, nézd át, hogy a tv n-es wifir csatlakozik-e vagy sem, wifi analyzerrel (telefonon) nézd meg, hogy mennyire telítettek a csatornék és olyat válassz ahol kevesebben v. épp nincsenek, netán a leggyengébb a többi wifi jele.A szerveren (gépen) is ellenőrízd a beállításokat, egyáltalán megfelelően csatlakozik-e a hálózathoz, n-es wifi-n csatlakozik-e vagy sem. Valamelyik eszköz nem elég ehhez a mérethez, a router, megfelelő beállításokkal képes továbbítani az anyagot.
-
-
vigyori78
őstag
válasz
fecosrac #64693 üzenetére
Szia.
Milyen progi van a PC-n amivel megosztod ?
Ehhez a funkcióhoz tök mindegy mekkora neted van ( internet nem is kell hozzá) a router wifije legyen erős.Én LG Smart Share progit használok már vagy 1 éve és 20-40GB-os MKV-kat nézek ,avatar 3D 50GB+ os film sem akadt.
Egy gagyi t-home wifis routerem van. -
gertitorpe
tag
válasz
fecosrac #64695 üzenetére
Ha a géped és a TV is a router sávszélességét használja valamint valamelyiknél keresztül megy a jel két falon (szobán) szerintem soha nem fog működni. És ez nem a TV hibája. Egyszerű fizika, függetlenül attól hogy a marketingesek mit írtak rá a router dobozára. Egy blu ray 50 mbit is lehet. A két irány miatt az már 100 mbit folyamatos stabil kapcsolatot igényel amit ezek szerint nem bírnak az eszközeid a jelenlegi körülmények között
Ha nem akarsz kábelezni javaslom hogy szerezz be 2 powerline adatpert, hogy legalalább csak egy irányú legyen a wifi adatforgalom. A TV-t és a routert pedig dugd rá powelinera.
Esetleg vegyél egy blu ray lejátszót -
_Dumber_
őstag
-
olasz69
senior tag
válasz
fecosrac #61424 üzenetére
Nekem is csinálja wifi-n az FHD illetve 3D filmeknél! 30 cm-re van a router a tv-től! a laptop 50 cm-re!!
javaslat: esetleg egy utp kábel,ha ezeket néznéd,
Esetleg egy gyári visszaállítás, vagy keress gyorsítótár illetve cookie-k törlését a tv-nEz már egy örök téma a fórumon,olvass vissza többek leírták már.....
Hátha mégis ...? -
vigyori78
őstag
válasz
fecosrac #61424 üzenetére
200/50-es a netem : ebből a szempontból ez teljesen lényegtelen.
Egyetlen szoba van a router és a tv között tehát még a távolság sem nagy. : egy szoba vagy egy fal mert nem mindegy ,nézd meg mondjuk telefonnal mennyire csökken a neted ott ahol a tv-d van ,ugyanilyen arányban csökken a helyi hálózat is. Ha mondjuk csak 2 csíkod van a wifi jelen ott ahol a tv van az már lehet kevés .Ja és milyen router ?
-
Laca0
addikt
válasz
fecosrac #60644 üzenetére
Általános tévézéshez teljesen jó a hangja. Kicsit véknyabb, mint pl. a samsung-okon, de legalább érthetőségben jobb. Filmezéshez erősítőre küldöm a hangot.
De vannak olyan filmek, ahol nem jól van keverve a beszéd és az effekt, akkor a tévé hangszóróját használjuk a jobb érthetőség miatt. -
#94529552
törölt tag
válasz
fecosrac #60631 üzenetére
Már hogy lenne csak
1 dbHDMI ? Még a legalapabb 28 és 32"-os FHD LG-ben is 2 csati van.
Az LG 42UB820V-ben 3 db HDMI csatlakozó van.(#60645) csab2 2. Nem kötelező kivenni a kártyát újabb hangolás esetén, nincs ilyen előírás, ez csak a szolgáltatók javaslata.
-
pyth
tag
válasz
fecosrac #60590 üzenetére
Nekem van egy Trust Thinity billenytyűzetem integrált touchpad-al. Igaz nem wifi, de tökéletesen működik az LB730-al, a Mede8er 600X3D-al, a Dune HD101-el. Persze nem a TV-n netezek, de ha kell a szövegbevitelre akkor jól szolgál - és szerintem még pofás is a kis állványával- Használtan vettem 7e pénzért. Az új 10-13e koröl van [link]
Illetve csak volt annyi, már nem lehet kapni... -
-
csab2
veterán
válasz
fecosrac #60516 üzenetére
Szerintem minél nagyobbat vegyél.
Ajánlom figyelmedbe ennek a cikknek az áttanulmányozását. Hasznos! -
Stevenstyle
senior tag
válasz
fecosrac #60590 üzenetére
Nem akarok bele okoskodni, de tényleg a Tv böngészőjét szeretnéd használni netezésre? Kb. mint sajtreszelővel r*cskázni, mazohista hajlamúaknak javasolnám csak.
Ezek a Smart Tv-k (márkától függetlenül) korlátozottan alkalmasak böngészésre, illetve alkalmasnak ugyan alkalmasak, de helyén érdemes kezelni a dolgot. Pusztán segítő szándékkal, én nem javasolnám, hogy súlyos ezreket kiadj egy billentőért amiből aztán, ha úgy akarnád használni mint egy asztali gépet vagy notebook-ot csak hajtépés lenne a vége.
Részemről úgy fogom fel, hogy igen van bennük böngésző ha gyorsan meg kell megnézni valamit és éppen nincs más, akkor arra az 1-2 esetre ok, de mindennapos használatra szerintem alkalmatlanok.
Persze ön dönt... illetőleg ízlések és pofonok... ez csak egy vélemény
-
Thomyyyyy
tag
válasz
fecosrac #60528 üzenetére
Figy!
Én végig úgy voltam, hogy 55 ", de az utolsó pillanatban mégis a kisebb mellett döntöttem. Az az igazság, hogy szerintem rossz döntés nincs, bármelyiket veszed fülig ér majd a szád, a másik pedig, hogy ma már szerintem nem 10 évre vesz tv-t az ember. Lehet 5 év múlva kicsi lesz a tv (biztos
), viszont 5 év múlva valszeg sokkal jobb tvt kapsz majd, mert fejlődik a technika. Én végül emiatt is vettem kisebbet, mert szerintem mindegy milyet vettem volna 4-5 év múlva úgyis nagyobb kell majd!
-
Beni2360
félisten
válasz
fecosrac #60523 üzenetére
Én is 42" után váltottam 50"-ra és 3.2-3.5 m-ről nézem. Így kényelmesen átlátom az egész képernyőt.
Közelebb ültem hozzá 2 m-re de már nem láttam be az egész képernyő méretet vagyis a szélén levő dolgok nem voltak teljesen a látó körömbe.Ez ugyan személy függő de én lényegesnek tartom, hogy minden részlet a képen észlelhető legyen.A térlátásommal semmi gond tv nézés közben meglátom, hogy oldalt 90 fokban az előszobában valaki elmegy, pedig a szemüveg már arra a területre már nem hat ki.
Tehát neked kell eldönteni melyik képernyő tud kényelmes tv nézést biztosítani.
Ez az 50" nekem még beleférne 2.5 méterig, addig még be tudná fogni a szemem az egész képernyőt, de mint mondtam embere válogatja.
Nekem is 60k lett volna a nagyobb 55" TV , ez 12.7 cm, de annyit már nem ért. -
Stevenstyle
senior tag
válasz
fecosrac #60514 üzenetére
Szia!
Bár én nem vagyok tulaj, de ha nem bánod leírom azért a véleményem.
Véleményem szerint nincs olyan, hogy elég nagy Tv
Persze létezik olyan, hogy a szoba méreteihez és a bútorokhoz képest túlságosan dominál egy nagy Tv (elnyomja a szobát), de ha a Tv nézést (és/vagy játékot) vesszük alapul minél nagyobb annál jobb a "mozi élmény" 2-3 m távolságra pedig szerintem jobb egy 55" mint a 49. Én 2,5 méterről nézek egy 50"-ost és bizony el kelne egy nagyobb, de ez ízlés (és pénztárca) kérdése. Ha a kisebbet veszed az első időszakban az is nagyon jó lesz, aztán 1-2 hónap miután megszoktad és azon fogsz gondolkozni, hogy mégis csak a nagyobbat kellett volna választani (mondjuk ez nagy valószínűséggel igaz lesz az 55"-ra is
)
A Tv input lag-ja egyes tesztek szerint 50-55 ms, máshol (hdtvtest szerint ami véleményem szerint relevánsabb) 60-66 ms körül van, game módban. Az, hogy ez mennyire zavaró az teljesen egyén függő. Szerintem, ha nem HC Gamer a gyerek akkor nem is feltétlenül fogja észrevenni a különbséget, de tény, hogy az abszolút optimálisnál ez az érték kicsit feljebb van. Ugyanilyen típust volt már fórumtárs aki direkt úgy vett, hogy főleg játékra és elégedett volt vele.
Garancia kérdésében továbbra is az a fő tapasztalat, ami az összefoglalóban is benne van. Ha be regisztrálod a készüléket hívhatod az LG-t probléma esetén, nem szoktak problémázni.
Egyre inkább az a valószínű, hogy nem teljes 2.0 update lesz (kvázi 2.0 light), ahogy az összefoglalóban is szerepel.
Remélem tudtam én is valamelyest segíteni.
Killerlaca: 90 fokban elforgatott koax csati nem megoldás? Az kapható szinte bármilyen hasonló beállítottságú üzletben. pl.: Conrad
-
Gtaati
őstag
válasz
fecosrac #60514 üzenetére
Helló!
Nekem is 55UB850-em van és fórumon azért vagyunk még jó néhányan akik UB850v tulajok
Én ár/érték arányban nagyon ajánlott vétel! A mi nappalinkban egy 50-es Lg plazmát váltott, keret nélküli verzióban kisebbnek hat mint a régebbi 50-es plazma aminek van kerete. Mi kb 2-2,5 m -ről nézzük és egyáltalán nem tűnik nagynak és a szemnek is kellemes ilyen felbontás mellett. Elsőre ha jóval kisebb készüléked volt, akkor első ránézésre huu de nagynak tűnhet, de a jót azt nagyon könnyen-gyorsan meglehet szokni. Mi tv-t nézünk rajta, hd filmek, bd filmek és xbox. Full HD nagyon jól néz ki rajta a sima sd adás az már nem annyira de nézhető. Én xbox-al játék módban használom és az is a saját ízlésre beállítva. 4K videók illetve a nagyon jó minőségű FullHD anyagok felskálázva gyönyörűek! Médialejátszó rész, hálózati dolgok smart nekem tetszik és jól működnek. Garancia ha normális boltból veszed számla minden megvan akkor az LG tuti szervizelni fogja, meg ajánlatos az LG oldalán beregisztrálni a terméket. A frissítés elméletileg már aug. hónapban várható, de talán nem teljes webos 2.0-a lesz. Hát röviden ennyi, ha van kérdésed akkor nyugodtan kérdezz!
És nyugodtan vedd meg ne görcsölj rá -
KOHO
senior tag
válasz
fecosrac #60514 üzenetére
Szia, ugyan nekem nem ez a típus van, hanem egy mezei 82 centis LG FHD tévém, de én is ps4-hez használom, és mivel viszonylag kicsi a szobám, teljesen elég a 82 centi! Viszont mivel szemüveges vagyok, én közelebb szoktam ülni a tv-hez, hogy a kis részleteket is megfelelően lássam! Én speciel ennél a tévénél semmi laggolást nem tapasztaltam, gondolom a te UHD-s tévéd, mivel jóval drágább, szerintem annál sem lesz laggolás!
Új hozzászólás Aktív témák
Hozzászólás előtt olvasd el a téma összefoglalót!
• TV/Hifi beárazás
• Házimozi topik
• Hangprojektor/SoundBar
• Használt TV-k javítása
• A webOS kezelése (3.0)
• OLED topik
• LED / LCD TV topic
• Milyen TV-t vegyek?
- Milyen videókártyát?
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Napokon belül megjelenik a Warhammer 40k: Rogue Trader
- Adatmentés - HDD - SSD - Flash
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Kerékpárosok, bringások ide!
- ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
- Három Redmi 15 érkezett a lengyel piacra
- Házimozi belépő szinten
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Azonnali készpénzes AMD Ryzen 1xxx 2xxx 3xxx 5xxx processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! R9 3900X / RX 6700XT 12GB / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- Medion Erazer Beast X40-hez vízhűtés (MD 60961)
- Újszerű Apple Macbook Air 15,3" M3 8C CPU/10C GPU/16GB/256GB-(MC9E4MG/A) Ezüst -3 év gari
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest