- Jövőre az Apple megérkezhet 2019-be
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
- Milyen okostelefont vegyek?
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Fotók, videók mobillal
- Szerkesztett és makrofotók mobillal
- Magisk
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Megérkezett a Pixel 5 és 4a 5G
-
Mobilarena
AMD AM5 Platform - Zen 5 processzorcsalád - Ryzen 9xx0(X/X3D) széria
A Zen 4 (Ryzen 7xx0) topic [erre található]!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ájszii
tag
Még mindig nem gondolnám, hogy a hiba nálam van mert szögre ugyanaztokat a beállításokat használom hónapok óta biostól függetlenül mind harver mind pedig szoftver oldalon. Szerintem a feladatütemezőben lesz valami változás 9950x3d esetén. Minden esetre az egyértelműen látszik, hogy a 9800x3d-k teljesítményét nem igazán befolyásolják a mostani bios updatek.
-
-
-
Ájszii
tag
Biztos, hogy a mostani ( 1504) biosban van valami flick mert az a kép amin alacsonyabbak a lowok az (1401) es biossal van és hasonló eredményeket produkált (1203 és 1303) as biossal is.
deathcow42:
BF2042-t teszteltünk egyik barátommal mert pont ezen ment a diskurzus, hogy én azt mondtam, hogy a 9800x3d nem elég gamingre. Ő pedig azt hogy simán elég. Az ő gépén natív 4k ban 120hz en teszteltük a gamet 80-100w ot evett az ő 9800x3d je és bőven tudta tartani curve shaperrel az 5600-5750mhz et úgy, hogy a cpu kihasználtság nem igazán ment 40-50% fölé. Az én gépehen DQHD ban teszteltünk fps limit nélkül a fogyasztás olyan 130-170w körül volt emiatt az órajelet se tudta tartani rendesen pedig a curveshaper ugyanúgy 5600-5700 környékére volt belőve. A cpu kihasználtság pedig átlagban olyan 80% volt de nagyon sokszor belekarcolt a 100% ba ami érezhető stuttert is generált. Szóval arra jutottunk, hogyha valaki magas felbontáson játszik relatív magas hz es monitorral és az fps is el van engedve oda indokolt a 9950x3d. FHD QHD vagy 4k de max 144hz esetén bőven elég a 9800x3d.
Egyébként a 2 chip nagyon hasonló volt szilikon minőségben mert együtg bineltük az elején őket. -
Zsohi
őstag
Amugy en mar csak azt nem ertem, hogy ha az eredeti AMD altal meghatarozott PBO limiteket is nagyon nehez meghaladni sub zero hutes nelkul, akkor most ha ezeket a limiteket kitoljuk a vilag vegeig akkor az min valtoztat?
Ha pedig a gyari AMD ertekeken is megpusztulnak akkor mas alaplapok mellett miert nem jelentkeznek ezek a gondok olyan mertekben, mint az Asrock deszkakban. Folleg, hogy szerintem Asus lapokbol sokkal tobbet adhatnak el.
-
Az Asrock alaplapok specben tök jók, meg árban is korrektek, csak ha van a kitétel, hogy 9000-s/9800X3D procival pár százalék eséllyel elfüstöl a proci, máris sokkal kevésbé vonzó opció.
És akkor most ez a szerencsétlenkedés is a bios update-vel. Esküszöm ez már lassan az a szint, mint az Intel 14. Genes degradációs problémája - csak most Asrock only.
-
Rewmac
aktív tag
Nekem csak volt a fura, hogy 15 és 19 között szinte semmi, de 20-nál már 3-4 fok. A CB pontszámom is sokat esett amióta az Uncore OC-t kikapcsoltam, de azt leszarom. Stabilitásra törekedtem, csak ezt furcsálltam. -20-ar ki kéne tesztelnem, de akkor már vissza kéne emelnem szerintem 1.25V-re. Most mondjuk éppen -20-on tesztelem és alacsonyabbak a számok stb mint -19. Szóval szerintem az Uncore is számít valamit. Azért durva mennyit teszteltél.
-
omfgk
veterán
Tudom.
Az benne volt már a hsz-ben amire válaszoltam.
Mert ugye csak a venti más, minden más ua..
Erre írtam az Inteles felfogatót.
AMD részen tényleg csak a venti változott.
Nem is fizetnék emiatt nagy felárat a sima 360-hoz képest.
1-1,5 fokos különbségek vannak csak noise normalized.Még az Arctic saját mérése is ilyen hibahatár közeli különbségeket mutat.
-
-
hackeeeee
Jómunkásember
Ha már felmerült itt h 0-ról kéne biost konfigolni, gondoltam akkor felrakom.
Ha már úgyis resetelek..
Elsőre megborul a setup, de sztem a soc fesz lesz a ludas.. Holnap HO, kitesztelem. De már 1.2V 1.22V-n megy és már tovább ment mint eddig.. Ugyan úgy 1.24V-n megy, ergo 2 századdal többet ad neki.
De olvasgattam az Asus topic-ot, van akinek expo-n 1.35V-n megy.
-
parandroid
félisten
Jelenleg inkább úgy vagyok vele, hogy kb 800 eur lenne a váltás (9800X3D 500, B850 lap 200, RAM 100, és mindent lefelé kerekítettem), és nyerek az 5800X3D-hez képest játékokban mennyit is? 20, max 25%-nyi FPS-t? És az már egy nagyon jóindulatú becslés. Egy éve léptem fel 5600-ról 5800X3D-re, ja, kicsit megkésve, akkor is az volt a dillemma, hogy legyen-e AM5 rögtön, vagy upgrade-eljek csak procit? Valahol 265 EUR környékén volt akkor az 5800X3D, és 400 körül a 7800X3D, lapom jó, RAM-om 32GB 3600-os, nem akartam mindent lecserélni. Igazából még most is kicsit feleslegesnek érzem a váltást, lásd bekezdés eleje... OK, ha sikerül eladnom az 5800X3D + B550 Gaming Plus + 32GB 3600 Vengeance RAM-ot, abból bejön kb az elköltött pénz fele, de akkor is egy szabad szemmel látható összegről van szó, és lesz Forza Horizonban 140 helyett 165, Motorsportban meg mittudomén, 120 helyett 140 FPS-em 1440p-ben.
Szóval a józan ész azt mondja, hogy maradjak a seggemen, a vezérhangya meg ott masírozik körbe-körbe, hogy vegyünk már valamit.
p
-
-
-
-
Novver
senior tag
But, but, new tech
Amúgy tudom, csak mániámmá vált hogy száműzöm a 4TB-os HDD-met a gépből és 3db M.2 SSD legyen az alaplapon, a HERO meg erre tökéletesen alkalmas.
Egy 5.0 az 1 slotba, és a két 990 PRO pedig a 4. és 5. slotba, így nincs lane sharing, és gond nélkül tudom mindegyik SSD-t max potenciálon használni. -
Utoljára én kb 5.éve egy ASUS Maximus XII Hero-t gariztattam(iPon) nekem se cserélték 30.nap után én írtam rájuk hogy mi a helyzet letelt a 30 nap, másnap feladták a megjavított lapomat, szerencsére nekem nem másikat adtak, a sajátomat javították és szerencsére mindent ugyan úgy vissza kaptam hozzá ahogy én is feladtam nekik, és a lapon se okoztak kárt sőtt még a javítás sem látszódott rajta!
Pedig 5.éve még elég sok kiegészítőt adott az ASUS a csúcs lapjaihoz, nem úgy mint az elmúlt 2-3.évben hogy már a csúcs lapokhoz is elkezdik kispórolni a kiegészítőket!
-
gery14
senior tag
-
omfgk
veterán
Mondjuk itt már az Alzánál kell reklamálni. Nekik kellett volna ezt említeniük.
Asrock RMA esetén biztos ,hogy kitér a gyártó arra ,hogy miként kell visszaküldeni.
Milyen doboz, milyen tartozék, még arra is ,hogy hogyan illene becsomagolni.
Egy sima wd winchester-nél még illusztráció is volt ,hogy a csomagolás milyen legyen.Alza a middle man.
Az igaz ,hogy nem az Alza adott vissza egy használt lapot, tartozékok nélkül.
De innentől ,hogy az Alzával intézzük, velük is kell végigvinni.Miért nincs tartozék?
Miért ilyen ütött-kopott?Elsőnél elbaszták, mert nem volt info, másodikat meg az Alza boxolja le a gyártóval.
-
gery14
senior tag
Az oké értem én. Ha az enyémet kapom vissza akkor az patika ütés mentes volt neked kéne ez az ütött kopot vert szar ?...
Odadod a 4090 et ami patika volt visszakapsz egy odavert itt ott eltort darabot es lenyeled ? A vga kioldonal is kivan torve egy par mm es muanyag db pl.. ha ugy nezne ki ahogy kell nem problémáznék. Ja meg a sajátdobozában kapom meg nem nyelik be az enyém dobozát es tartozékait.Ja igen azt nem mondták hogy ne a saját dobozában kuldjem es tartozékok nélkül . Ja és annyit irtak a megoldás a termék cseréje.
-
Floyd80
addikt
Éredekes amit írsz, úgy tudom csere esetén nem adhatnak használtat, (használtan hogy indulna újra ugyanaz a garancia, ami új termékekre vonatkozik), vagy ezt közölniük kell, hogy ebbe belemegy-e a fogyasztó. Szerintem ha használtat küldenek vissza, az javításnak minősül.
-
hackeeeee
Jómunkásember
Mondjuk tegyük hozzá, hogy van olyan gyártó aki feltünteti, h ne küldd vissza a kiegészítőket, mert azokat nem kapod vissza.. Régen alaplapnál is volt ilyen akinél szólt a disztri, h mondjuk a backplate-et ne küld vissza, mert ha javítják, tuti nem kapod vissza..
VGA-k sem saját dobozban jönnek vissza ilyenkor, sajnos..
csak ott az a kellemetlen amikor a tápátalakítót is elküldöd hozzzá, és nem kapod vissza.. hallottam már ilyenről is..
-
Zsohi
őstag
A tRAS-ra gondolsz? Azzal Buildzoid videóját követtem [link] és valóban működik a dolog.
A -40 jelenleg működik, egyenlőre... és idle se dobta el magát, de ahogy írtam ez szerintem csak a VID tábla miatt van, talán pont kicsúszott az alacsonyabb osztályból.
A GDM-mel őszintén nem akarok szenvedni 4x16GB van benne.
-
ezt már korábban is leírtam, hogy le fogom írni a valóságot ha jó, ha rossz, ez nem változott azóta sem!
És igen ahogy mondod potenciált látok benne, ezért adok neki egy komolyabb esélyt, aztán majd kiderül.
De ezis csak azért van, mert itt van még mellette a 14900KS és a 265K és a 285K is, tehát ha mégse jön be itt van még 3. kék amihez át ülhetek!
Úgy 1000% hogy nem cserélném le ahogyan te is, hogy kukáztad a régi gépedet!
-
Productivity: 285 illetve 9950X / 9950X3D hamarosan
Gaming: 9800X3D
Hibrid: 9950X3DLevel 1-t is nézem, a sima 285 is használható productivity melóban, és gamingre is okés most már. Ettől még sajnos az a helyzet, hogy csak egy kategoriában van értelmezhető top választásuk.
-
őőő, kicsit hárítasz!
Nem azt mondtam hogy fos, meg semmire nem jó, hanem azt hogy SEMMIVEL nem jobb mint egy szépen beállított 14900K.
És igen, minden másban sokkal gyengébb mint a 14900K, még egy játék betöltés is jóval lassabb vele mint a kékkel!
tehát baromira nem mindegy az amit próbálsz be állítani!
Amúgy nem játszottam még vele játékokat szóval még előre ne igyál a medve bőrére!
Volt nálam egy gép amiben egy RTX5080.as VGA volt, azzal sikerült kipróbálnom 2.játék benchmark alatt, NEM VALÓS játékban(sok időm nem volt kb 1.órát próbálgattam), tehát még változhat a véleményem, ugye pár HSZ.el fentebb is írták hogy akadozik játék(ok) alatt, és ezt nem most olvasom először, és nem 1-2.esetről van szó
De adok neki egy esélyt, ha már beépítem a gépbe meg bekötöm a vizes rendszerembe akkor már olyan lappal szeretném amibe tudok használni legalább 5.db M2 SSD-t ezért is írtam fentebb amit!
Sajna ilyen lap nemsok van ami 5db M2.est tud fogadni, STRIX-E.t láttam még(mondjuk nem hiába kerül annyiba, mert ahogy a kezedbe veszed egy giga, vagy msi vagy ASRock után egyből rájössz hogy miért olyan drága, mikor a STRIX Z890-E után kezembe vettem az ASRock TAICHI OCF-et ott is előjött ez az érzés, az OCF egy játék lapnak néz ki a STRIX-E után, hiába jobb sokkal mindenben OC-téren az OCF), de az itt ahogy a másik oldalon is túl van árazva, annyit már nem szánok rá!
-
Lefuttattam a CoreCyclert . Eddig -17CO volt allcore . Most -23 a leggyengébb mag(core0) ,és -30 a többi , durván sokat gyorsultak a játékok ,még full VGA limit mellett is , ezt nem is értem
Semmit más nem változott a pár nappal ezelőtti méréseimhez képest , csak a CO.
COD
-17CO
Vs -30
Cyberpunk
-17CO
vs -30
-
MaddeNNNN
addikt
itt inkább az az érdekes miért csak 9800X3D-k vannak ebben a szedett vedett listában
az meg hogy sok az asrock gondolom azért van mert ár/érték miatt jóval többen veszik.
jó lenne az am5 mobo eladásokról vmi listaplusz akinek hibátlanul megy nem fogja kipostolni hogy hibátlanul megy
-
Afterburner + hwinfo off ,2000 pontot számított :
A régi eredményemtől meg a tiedtől még így is messze vagyok . De betudom annak ,hogy új driver +a réginél még -35CO volt ,most már csak -17 mert ez a 100% stabil csak sajna. Ha nem lenne ilyen rhadt bonyolult kitesztelni melyik mag nem szereti a -35 akkor szroznék vele, de már elengedtem.
-
Kiteszteltem már 1000x , atomstabil a ramom. Másrészt nem tud 6400-at az én CPUm sajna még 1,3soc-al sem.
Régebben több pontot dobott ,itt még GDM on volt ráadásul.
,Nem tudom mi változott, felraktam az nvidia appot , lehet az rontott ennyit a teljesítményen .
Meg akkor még engedte bezárni a hwinfo-t . Most hiába zárom be , 5sec múlva újra megnyílik magától ,ha fut az MSI AB. -
Yodamest
veterán
Annyit tudok az hűtőn upgradelni még, hogy tervezek egy 2nd fant venni rá és akkor push pullban elméletileg -2-4 fokot még nyerhetek, ez jelenthet ventilátor szinten -200rpm-et is.
Meg mondom, gyakorlat teszi a mestert (pun intended), ha már bent lesz a prockó majd még úgyis jelentkezem mérési adatokkal, hogy mit tud ezzel a hűtővel és mennyire módosulnak az adatok ECO módot bekapcsolva. -
Yodamest
veterán
Nyilván, ha stock beállításokon megfelelőek a hőmérsékletek/zajszint és nincs throttling, akkor nem piszkálom. Nem minden áron akarom én baxtatni.
Másik, a hűtő kérdés nem olyan egyszerű ám: tudnék venni 360aio-t nem azzal van a baj. Sokat rágódtam ezen, de arra jutottam, hogy nem szeretnék vizet a gépbe, nem a spriccelés miatt, hanem az esetleges egyéb hibák, pumpa elromlás miatt. Nekem hét közepén filmezés közben behal a pumpa, fú már a gondolata is borzaszt, a léghűtő pedig még passzívban is elmuzsikál ha esetleg a ventilátor megáll rajta.
Továbbá nagyobb léghűtő sem játszik, mert nem akarok 2 kilós táglát aka D15 és társai, a gépembe. Ezért is vettem anno a U12S-t, mert szépen látszanak a ramok, nem fekszik fel a VGA backplatere, szép esztétikus és mégsem víz. Szóval ennél nagyobb tömegű vagy víz jellegű hűtést nem akartam, így ebből próbálom kihozni a maximumot.Tesztek alapján még hűvösebb is kell legyen alacsony fogyasztású felhasználásban a 9800 mint a 7800, ezért is vettem, nem csak a + teljesítmény miatt. Ha ez így lesz, akkor nyilván nem fogok PPT vagy egyéb limitet beállítani rá. Max egy kis curve optimizer valami -20 vagy -30-at ha bírja, úgy már akkor nem lehet gond.
-
Yodamest
veterán
De pont ezért kérdezem, mert reddit meg egy teszt alapján amit találtam kb 6-7% a performance loss, viszont ilyen 10-15 fokkal hűvösebb a proci. Nekem ennyit megérne, ez még bőven nem 7700 szint.
Van hűtőm, egy Noctua U12S, viszont ennek azért megvannak a korlátai, nekem nem a CB23 24K pont számít, hanem a halk működés. A 65W bios opció a gyakorlatban nem 65W-ra korlátozza le, ez valami tpu érték ezt nem tudom pontosan, de így is olyan 80-90W-ra fel tud menni még a proci, csak mégsem 120-ra.
-
#90868690
törölt tag
De jó lett volna egy azonos mhz-en történő teszt is. 6400mhz cl28 és cl30. Így hogy a cl28 6000-en ment a cl30 pedig 6400-en, számomra pont a lényeg hiányzik. Egal a kettő, de vajon mi lett volna 6400 cl28-on?
Én nem tudok cl30 alá menni értelmes fesszel a jelenlegi ramokkal, és pont néztem a g.skill új kiteket. Kérdés mennek e 6400-en. -
hackeeeee
Jómunkásember
Hátjó..
6200-on elvileg menne a Cl28.. de, nem tudom, mérve minden lassul, ingame meg, nem tudom.
Látszik h nem kell rommá feszelni, én azért használom így.. De az 1.42V-t kéri.. lentebb nem megy. Dual CCD még hozna, de annyit nem szánok procira, mert nem kell, bár őszintén szólva kíváncsi lennék..
-
Codiee
tag
A múltkor ahogy beszéltük az Alza-t telefonon, hogy mennyire jó. Annyira jó, hogy elvileg már Pénteken feladták a lapot.. Na ma kaptam a DPD-től confirm SMS-t, hogy tényleg feladták.. Sose tapasztaltam még ilyet Alza-nál, ha valamit rendeltem Pénteken akkor megjött általában hétfőn, mert pénteken feladták...
-
warcat
veterán
A normál verzióhoz sincs hűtő, itt inkább az a probléma, hogy nem a kisker forgalomba szánt, dobozos kiadás, hanem tray gondolom szériaszám nélkül - ezt tipikusan rendszerépítőknek adják el mennyiségi kedvezménnyel.
Szerintem ezt nem tudod AMDvel közvetlenül gariztatni, csak az aki vette. -
steewcv65
őstag
Amugy az is lehetseges, hogy van amiben nem erzed hatranyat?Rengeteg jatek x beallitasra mashogy viselkedik, erdemes lehet megnezni azzal amivel szoktunk jatszani es nelkule...
Par napja valtottam amugy erre a platformra, en ugy erzem, hogy zen3 tekinteteben tobb lehetoseg volt -
Ájszii
tag
Szerintem tesztek előtt rakd fel a beta biost abba már az 1.2.0.3 as agesa van ami AM5combo néven fut. Csak pár gamet teszteltem még mert nem volt most időm meg mai naptól már nekem sincs kártyám de ott sokkal jobban muzsikáltak az 1% lowok. Azért is lenne érdemes ezzel tesztelni mert akkor tudnánk viszonyítani az online 1.2.0.2b tesztekhez.
-
Ájszii
tag
-
omfgk
veterán
https://www.alza.hu/patriot-viper-venom-64gb-kit-ddr5-6000mhz-cl30-d12439736.htm
De ez nem G.Skill vagy Corsair vonal, hanem BB vonal.
A-die lesz. -
RI/OS
addikt
Corsairből a Vengeance-ot kerüld, mert PMIC lockosak, patriot szintén, kingston beast szintén, adata ami az Ájsziinek van vagy corsair dominator ami jó lehet, de dominatorból is csak az aminek X van a típusszámánál az órajel előtt, mert azok vannak kinyitva, és baszott drága.
[link]
[link]
Adata lancer sokkal jobban megéri. Viszont ott nem tudom hogy lutri-e a PMIC, vagy fixen mindegyik nyitott.
G.Skillből is biztos van ami jó, de engem idegesít az RGB, meg hogy nincs hűtve a PMIC -
hackeeeee
Jómunkásember
-
C64
őstag
Pioneerhoz már futott be pár 9800X3D delidre és pozitívan számoltak be a javulásról. 15 fokot lehet nyerni kb.
Am alzába is már 268k, szal aki nem akar várni, nem olyan sok az a +8k érte, sztem. Nekem még sikerült az első áron lecsapni rá, már rég ki van fizetve, remélem ezen az áron is fogom megapni, nem azért vártam rá 2 hónapt
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Jövőre az Apple megérkezhet 2019-be
- Egy helyre gyűjti az eltérő áruházak játékait a Microsoft
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Kevesebb dolgozó kell az Amazonnak, AI veszi át a rutinfeladatokat
- Tőzsde és gazdaság
- Autós topik
- További aktív témák...
- AMD Ryzen 7 5700X processzor eladó /Garanciás/
- Ryzen 9 7900X /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
- Ryzen 9 7900 /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
- Ryzen 7 5700X3D /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
- Ryzen 7 8700G /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
- ÚJ Lenovo Legion Pro 5 16IRX9 - 16" WQXGA 165Hz - i5 14500HX - 32GB - 1TB - RTX 4060 - 3 év garancia
- Szerezd meg a tökéletes házat most!
- BANKMENTES részletfizetés Acer Nitro 5 AN515-54-77VS
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 65QNED87T / 65" - 164 cm QNED / 4K UHD / 120Hz & 3ms / HDR 10 Pro / FreeSync Premium / HDMI 2.1
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest