- iPhone topik
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Foreo FAQ 202 – LED it be!
- Milyen okostelefont vegyek?
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Hetekig bírják töltő nélkül a Huawei sportórái
- Realme GT 2 Pro - papírforma
- Telekom mobilszolgáltatások
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
GAgyiXyXy
aktív tag
Nem lehet, hogy a libreelec/openelec rontja el a kártyákat valahogyan? Nekem itthon egy pi2 megy samu evo-val, openeleccel kb. 3-4 éve, már nem is emlékszem, de 3 biztos. Semmi bajom vele, bár csak online megy, néha-néha felcsatotolok valamit és töltögetek.
Viszont használok pi2 és pi3-at is folyamatos üzemben extrém körülmények között, szintén samu evo 8 és 16-os kártyákkal, webszerverrel, gpio alkalmazásokkal, teljes megelégedettséggel, debian 8-al. Semmi, de semmi baj nem volt még velük, pedig 16 db-ról beszélünk. A PI3-tól tartottam, mert a kártyafoglalat elég gagyi a 2-höz képest, de semmi baja azoknak sem.A kártyák helyrehozhatatlanok? Mert ha nem, akkor nem hardver hibára gyanakodnék.
-
-
Celtis
veterán
wetek topic nyílt.
-
Celtis
veterán
Kezdjük ott, hogy nincs libcec. Nem lehet semmit sem konfigurálni a CEC-en.
Már a CEC bekapcsolása is trükkös, és ami utána van abban sincs köszönet. 3 gombnyomásból ha egyet érzékel, akkor már örülhetsz.
Nekem legalábbis Sony TV-vel teljességgel használhatatlan volt.Ja és ha jól tudom, CEC-en küldeni nem tud parancsokat csak fogadni.
-
-
Sk8erPeter
nagyúr
Csak éppen szerintem fölösleges, a Total Commander lokális fájlkezelésre nagyon jó, imádom, de távoli kapcsolatokhoz én nem ajánlom, nagyon nem szeretem, persze ebben közrejátszik az, hogy régen nagyon bugos volt a működése ilyen célokra. A stopperos által ajánlott WinSCP nekem is kedvencem a célra. Nagyon kényelmes, TC-hez hasonlóan kétpaneles fájlkezelő, csak épp távoli kapcsolatokhoz, (S)FTP, SCP, stb., portable is van belőle (kibontod a zipet, és kész, megy, hurcolhatod a beállításaidat egy ini-fájlban), több sessiont is tudsz futtatni párhuzamosan (különböző füleken jelenik meg), tudsz könyvtármonitorozással és manuálisan is szinkronizálni, meg csomó beállítási lehetősége van. Linuxosok kár, hogy nem tudják használni, pedig nagyon jó.
-
feco93
tag
Először is köszönöm a sok segítséget!
Itanczos vkp linkje segített megoldani ezt a problémát!
Kavinton75 Igen ezzel próbálkoztam helyi hálózatban tökéletesen működik de amikor az internet felől csatlakozom hozzá "Segmentation fault" üzenet jelenik meg a putyba s bontja a kapcsolatot. (Kamerán a led is kialszik Port nyitva!) Esetleg ha van ötleted szívesen fogadom
vkp köszönöm a linket sokat segített! Most már csak a beállításokkal kell szórakozni mert nagyon akadozik a kép sajnos valamiért! S egy idő után azt dobja ki hogy: A következő kép nem jeleníthető meg mert hibákat tartalmaz (A kamerán égve maradt a led!) Erre esetleg valami ötlet?
A (/home/pi/motion.log) fájl ezt tartalmazza:
[-1242438816] [NTC] [ALL] [May 10 12:09:49] motion_startup: Using log type (ALL) log level (WRN)
[0] [ERR] [STR] [May 10 12:09:49] httpd_run: motion-httpd failed bind() interface 127.0.0.1 / port 8080$
[0] [ERR] [STR] [May 10 12:09:49] httpd_run: motion-httpd socket failed interface 127.0.0.1 / port 8080$
[0] [ERR] [STR] [May 10 12:09:49] httpd_run: motion-httpd failed bind() interface 127.0.0.1 / port 8080$
[0] [ERR] [STR] [May 10 12:09:49] httpd_run: motion-httpd socket failed interface 127.0.0.1 / port 8080$
[0] [CRT] [STR] [May 10 12:09:49] httpd_run: motion-httpd ERROR bind() [interface 127.0.0.1 port 8080]:
[1] [ALR] [VID] [May 10 12:09:49] mmalcam_start: MMAL Camera thread starting... for camera (vc.ril.came$
[1] [ALR] [VID] [May 10 12:09:49] mmalcam_start: MMAL Camera using video capture
[1] [ALR] [VID] [May 10 12:21:45] MMAL Camera cleanupValamelyik megoldás ha működne viszonylag stabilan nagyon jó lenne.
-
azbest
félisten
nem [link]
mondjuk az A modellről nem sokat olvastam még, jó lenne látni, hogy tényleg mentes-e a B problémáitól. Ha a broadcom belső usb-je is bugos, akkor nem oldódik meg minden probléma smsc nélkül sem. Ha jól vettem ki, akkor a DWC OTG driver, aminek a paramétereit lehet állítani bootcmd.txt-ben, az a belső usb vezérlőhöz tartozik.
-
Lin3Lord
tag
a telefon SGH-L700, ttyACM0-nak látja, root jogosultsággal futtatom a gnokii-t, config az alap csak a port = /dev/ttyACM0 és a model=AT amit modositottam. desktopon debian7 alatt ugyan ezzel a gnokii verzioval, ugyan ezzel a configgal hibatlanul mukodik. a gnokii --identify is kiirja a telefon adatait, tehat latni latja, csak a --sendsms ir hibat:
SMS Send failed (Problem occurred internal to model specific code.)@azbest: próbáltam kivenni, először csak a cmdline-ból, majd az inittab-ból is, de nem segített. így még a gnokii --identify is timeoutra futott, így visszatettem őket.
-
Lin3Lord
tag
most ott akadtam el, hogy desktop probalva tokeletesen ment gnokii-val, atraktam rpi-re es felismeri, megjelenik az eszkoz, gnokii --identify is kiirja az adatait, de --sendsms hibara fut:
GNOKII Version 0.6.30
SMS Send failed (Problem occurred internal to model specific code.)ha debugot bekapcsolom akkor se jutok tovabb, latszolag minden lepes az utolsoig OK valasszal ter vissza, majd ott hasal el: http://pastebin.com/Bu60Hz1F
egyelore meg nyomozok a hiba utan, de mostanra elfaradtam, viszont ha valaki tud ra tippet akkor hatalmas koszi.
-
Peter789
senior tag
én csak mikrokontrollerrel próbálgattam a ds1820-at és úgy stabilan viselkedett, viszont ha I2C van akkor a jóval olcsóbb LM75-öt használnám
egyébként nem lehet hogy az adott ds1820-ad volt kehes, vagy a vezetékezése, forrasztása problémás ha többféle módon is hasonló hibákat generált?
-
tomzi1
tag
A 1-wire support csak a 4-es pinen érhető el. Nem igazán értem mi a probléma, a "más eszközt" miért nem tudod áthelyezni?
Szerk.: ha a másik eszköz is 1 dróton kommunikál, akkor ugyanúgy mehet a 4-esre a hőmérők mellé. Az azonosítás az eszközbe égetett cím alapján történik.
Új hozzászólás Aktív témák
- Asztali PC , i7 12700e , RTX 3060 12GB , 32GB RAM , 512GB NVME , 1TB HDD
- EVGA 3090 + 32 GB DDR4 + RYZEN 7 5800X3D + B550 TOMAHAWK + LG 27" 144hz 2560x1440 1 MS
- Full HD Gamer PC / Intel i7 6700K / RTX 2060 6GB / 16GB DDR4 / 128GB SSD / 1TB HDD /
- Eladó Konfig I9 9900K 16GB DDR4 1TB SSD RTX3060Ti 8GB!
- Újszerű, igényes épített gép: Ryzen 5 5600, 32GB, RTX 3060Ti, 1TB SSD
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad Gaming L340-17IRH i7-9750H I 16GB I 256SSD I GTX1650 I Cam I W11 I Gari!
- ÚJ Dell Latitude 15 5550 - 15.6"FullHD IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - 2,5+ év gari
- REFURBISHED - HP USB-C Dock G4 docking station (L13899-001)
- Bomba ár! Dell Latitude 5495 - Ryzen 5 I 8GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Radeon I Cam I W10 I Gari
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest