Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • siletto

    tag

    Hali!
    Úgy látszik, ahogy jönnek a hidegek, kezdenek megbolondulni az Opelek.
    Ma életemben először otthagyott(egy időre) az F Astrám(X16SZR) az úton, pedig azt hittem, sosem fog erre sor kerülni.

    Elindultam reggel, előtte hagytam egy percet melegedni a járgányt, mentem jó 1. 5km-t vele, majd egy motorfékes enyhe lassulásnál Check Engine, olajnyomás, minden, leállt a motor. Újra indulni sem akart, csak nagy nehezen úgy, ha nyomtam a gázt, aminek az érzete is furcsa volt, mintha beesett volna. Elmentem így a legközelebbi biztonságos megállóhelyig, közben folyamatosan 3000-et pörgött a motor magától gáz nélkül, persze a sárga hibalámpa végig égett. Gondoltam biztos befagyott a gázbowden, megmozgattam a motortérben a végét.
    Innentől kezdve szerencsésen eljutottam az utcánk elejéig, a sárga lámpa elaludt, az autó rendesen ment. Egy kereszteződésnél megállva az alapjárat leesett ilyen 400 körülre, megint előjött a Check Engine, a gázreakció is furcsa lett, de hazajutottam.
    1405-ös hibakódot villogott ki, de azóta a lámpa is elaludt. Leszedtem az EGR-szelepet, megmozgattam, kiszedtem a dzsuvát belőle(volt benne), most hibátlan.

    Kell félnem, hogy megint otthagy?

Új hozzászólás Aktív témák