Hirdetés
- Redmi Note 15 Pro 5G – a szokásosat?
- Android szakmai topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- iPhone topik
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Fotók, videók mobillal
- Nagy aksival és erős hardverrel megjött Magyarországra a Poco X8 Pro és Pro Max
-
Mobilarena
OLED tanácsok, tippek, tudástár
Új hozzászólás Aktív témák
-
4264adam
nagyúr
Ahogy Garsza
kolléga is írta:Nem meghatározható exact szám. Általában üzemórát írnak ameddig nem kell semminek megjelennie, de az Organikus led folyamatosan degradálódik, ennek a mértéke egyénileg és felhasználástól függően változik.
Amit Swaggering78
írt nem valós, 3 év burn in garancia van szinte minden márkán. Amit a Hardware Unboxed pedig csinál, hogy minden védelem kikapcsolva és napi 10-12 órában használják megállás nélkül --> legrosszabb forgatókönyv felhasználás alapján direkt azért, hogy a beégést vizsgálják. Lassan másfél évnél tartanak és a 6. hónapban kezdődött egy nagyon halvány szürke képnél látható enyhe beégés de "beégés". Napi felhasználásban más színekkel szinte nem is észrevehető.Szóval nem tudni kinek hol jelentkezik. Pont mint bármely használati tárgy valakinél a szalonos autó még garancia idő alatt is a szervízben van és motorcserés tud lenni másnál pedig 20 év után sem.
Ugyanígy az LCD monitor is tönkre mehet csak ott nem beégés van, de szintén elszállhat a vezérlő elektronika, háttérvilágitás, sérülhet a fényáteresztő rétege, az elektromos hatásra rendeződő folyadékkristály szerkezet és sokaknál a tápegység szokta megadni magát.Amit tehetsz:
- Nem használod max fényerőn. Meg úgy általában minek is használnád amikor 50-80cm-re ülsz tőle. HDR modot ne soroljuk ide mert az metaadat, nem mindig maxon mennek a pixelek.
- hagyod standby mode pixel refresht hagy csináljon amikor csinál.
- nem kapcsolod ki a beépített védelmeket.A mai OLED védelem már eléggé kiforrott és ritkább a beégés garancia idő alatt "3év" de ha van, cseréli szinte minden gyártó, még a Samsung is.
És szintén vannak akik a mai napig 2018-2019 LG OLED B6 TV-t használnak a nappaliba beégés nélkül de mondjuk 5-10 halott pixellel a széleken.
Új hozzászólás Aktív témák
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Revolut
- Természetfeletti erő? Acer Nitro V 16 AI notebook Gorgon Pointtal
- Luck Dragon: Óraátállítás
- Mesterséges intelligencia topik
- Trollok komolyan
- Last Epoch
- Diablo IV
- E-roller topik
- További aktív témák...
- SAMSUNG (LS27FG900XUXEN ) 27" 4K 165HZ 3D CSÚCS GAMER MONITOR ! AKCIÓ
- SAMSUNG (LLS49CG950SUXEN) 240HZ 5K OLED GAMER SMART ! AKCIÓ!
- SAMSUNG (LS49CG934SUXEN) 49" 240HZ DUAL QHD OLED GAMER ! AKCIÓ
- SAMSUNG (LS32FG812SUXEN) 240HZ 4K OLED GAMER MONITOR ! AKCIÓ!
- SAMSUNG (LS27FG810SUXEN) 4K OLED 240HZ GAMER MONITOR ! AKCIÓ
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
kolléga is írta:
írt nem valós, 3 év burn in garancia van szinte minden márkán. Amit a Hardware Unboxed pedig csinál, hogy minden védelem kikapcsolva és napi 10-12 órában használják megállás nélkül --> legrosszabb forgatókönyv felhasználás alapján direkt azért, hogy a beégést vizsgálják. Lassan másfél évnél tartanak és a 6. hónapban kezdődött egy nagyon halvány szürke képnél látható enyhe beégés de "beégés". Napi felhasználásban más színekkel szinte nem is észrevehető.
Skynet258
