- Yettel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Ismét a Honoré a legvékonyabb hajlítható
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- iPhone topik
-
Mobilarena
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fiery
veterán
válasz
zsolt320i #22822 üzenetére
Az Intel sok vonalon (pl. NDA alatt is) nagyon titkolja, rejtegeti a Lakefieldet, amirol eddig nagyjabol azt lehetett sejteni, hogy -- a Kaby Lake-G-hez hasonloan -- az Apple altal kieroszakolt paradigmavaltas [[[ ertsd: az Apple vagy atall ARM-ra a Macbook/Macbook Air vonalon, vagy kell neki egy ARM-hez hasonlo parameterekkel biro x86 platform ]]]. A Lakefield egy heterogen, "big.LITTLE" x86 CPU, amihez hasonlot sem lattunk még. Ezen felul, jott a pletyka, hogy a Microsoft tesztelgeti -- a még hivatalosan nem is letezo -- Windows 10 Core OS-szel a Lakefieldet, amibol egy okostelefont fognak epiteni. Ezzel parhuzamosan a Microsoft latvanyosan hanyagolja a cca. masfel evvel ezelott, nagy erokkel beroffentett Windows 10 ARM-ot (pl. azota sincs szo x64 emulaciorol), valamint nem nagyon akarnak erkezni az ujgeneracios Windows 10 ARM tabletek es laptopok sem. Innen mindenki eressze szabadon a fantaziajat
Az en fantaziamban az van, hogy a Microsoft cca. 3 eve beleunt abba, hogy az Intel toketlenkedik az ultramobil piacon, es valaszut ele allitottak az Intelt: vagy csinalnak egy 20+ oras uzemidore alkalmas, gyors, modern ultramobil SoC-ot _barmi_ aron, vagy mennek es kiadjak -- az amugy belso projektkent folyamatosan fejlesztett -- Windows 10 ARM-ot, es akkor reszeltek az Intel remenyeinek az ultramobil vonalon. Ezt az Intel (Krzanich vezetese alatt) vagy komolyan vette mint fenyegetest vagy nem (en az utobbira tippelek), es aztan jott a koppanas. Amikor mar piacon volt a Windows 10 ARM, hirtelen megjott az Intel jobbik esze is, es elkezdtek osszelapatolni a Lakefieldet, amivel aztan vegre sikerult meggyozni a Microsoftot, hogy kicsit visszafogja az ARM-os "lovakat". A Windows 10 Mobile nagyjabol akorul mehetett a levesbe, amikor mar latta a Microsoft a Lakefield alagut vegen a fenyt. Ennek a projektnek kellene beernie iden, es a regota pletykalt x86 alapu "Surface Phone"-nak (vagy hivjak akarhogy is) piacra kerulnie. Rohadt nehez dolga lesz, de van esely ra, hogy vonzo keszulek legyen. Vegre beerhet a Continuum gyumolcse is, hiszen vegre igy lehetoseg lesz arra, hogy zsebben hordja az ember az irodajat, es ne kelljen Store-os appokkal bibelodnie amikor nagy kijelzore van kotve a telefon. SZVSZ igazan akkor utne ez nagyot, ha full wireless lenne, meghozza wireless (Qi) toltos monitorokkal, Microsoft markanev alatt. Nagyjabol ugy kepzelem el, hogy a telefon a zsebedben erzekeli, amikor leulsz az irodai monitorod, billentyuzeted es egered ele, automatikusan atvalt Continuum modba, es onnantol minden Win32 szoftvert tudsz hasznalni, nagyjabol olyan tempoval, mint egy izmosabb Gemini Lake alapu Pentiumon. Plusz 1 mag Ice Lake teljesitmeny, de az velhetoen elso korben nem lesz annyira szamottevo (kene 2 vagy me'g inkabb 3 eros mag, hogy erezheto legyen a difi SZVSZ). Amikor a telefont a monitor talpara teszed, akkor meg tolti is szepen. Szamomra igy nezne ki egy igazan hordozhato iroda. Ezt aztan meg lehetne fejelni egy tablet meretu, beepitett akkumulatorral szerelt kijelzovel is, ami pl. vonaton adhatna Continuum "elmenyt" a telefonhoz. A lehetosegek szinte korlatlanok, egyedul az hianyzik az egeszhez, hogy legyen egy igazan eros, megis ARM-szeru fogyasztassal biro x86 platform. Minden mas epitokockaja megvan a Microsoftnak ehhez.
-
Fiery
veterán
válasz
zsolt320i #21587 üzenetére
Tul kicsi a piac, nem eri meg az AMD-nek ebbe tul sok energiat fektetnie. Lesz egyebkent megvagott Raven Ridge-bol hasonlo termek, hasonlokepp mint ahogy a Carrizo felezesevel keszult el a Stoney Ridge. De ez a "Raven Ridge Lite" csak jovore erkezik, nem surgos az AMD-nek ez a termekvonal.
-
stratova
veterán
válasz
zsolt320i #20490 üzenetére
We noted that the Acer Swift 3 with a Core i7-8250U 8th Gen CPU and GeForce MX150 pulled about 9 Watts at idle and 13 - 16 Watts under the light duty load of our HD video loop test. The HP Envy x360 15z with Ryzen 5 Mobile pulled about the same 9 Watts at idle and with similar panel brightness, but under the load of video playback with VLC, pulled 20 Watts with peaks to 30 Watts in spots. We also quickly tested CPU utilization whether running VLC or the Windows 10 video player, and saw Ryzen 5 2500U CPU utilization oscillated at a low 4 - 12 percent. So, it appears at least with respect to VLC and video playback, that Ryzen Mobile with Vega 8 graphics is more power-hungry or perhaps has a bit more driver maturity to undergo to be fully optimized.
-
Fiery
veterán
válasz
zsolt320i #19889 üzenetére
Na ez egy jo kerdes. A stepping valtas nem gyakori az AMD-nel, altalaban csak komolyabb hibaknal szokott elofordulni. Viszont, tekintettel a Ryzen modularis felepitesere es a tenyre, hogy hamarosan erkezik a szerver verzio (Naples es Snowy Owl), konnyen lehet, hogy a szerver CPU-kba mar uj Zeppelin mag stepping kerul, es az vissza tud konnyen szivarogni a Ryzen csaladba is.
-
Fiery
veterán
válasz
zsolt320i #13540 üzenetére
Carrizo, FM2+ tokozas, belemegy a most mar kaphato FM2+ alaplapokba. Varhatoan 2 modul / 4 mag, 4 GHz koruli orajelek, AVX2 tamogatas, szelesebb vegrehajtoegysegek, full HSA, Mantle, TrueAudio, tovabbra is Bulldozer csalad, tovabbra is 28 nm. A GCN alapu iGPU-ja minden bizonnyal atlepi az 1 TFLOPS-os "alomhatart".
-
leviske
veterán
válasz
zsolt320i #6768 üzenetére
Ne feledjük, hogy anno az AMD marketingesei a 9950-eshez mérték a 940-est. Szóval a különböző órajelek nem nem jelentenek semmit. (Szóval az is lehet, hogy ezt a Bulldozer 2GHz-en tudta, az is lehet, hogy 4GHz-en. Nem tudjuk, hogy végül milyen órajeleken fognak érkezni a processzorok és azt sem, hogy az órajelnövelés mennyire fogja dinamikusan növelni a teljesítményt. Ettől függetlenül újra felhoznám a Radeon vs. GeForce példát, ahol senkit nem érdekel, hogy más órajeleken ketyegnek a GPU-k, míg hozzák az adott teljesítményt.)
Amúgy meg -ahogy Oli is írta- azt vegyük figyelembe, hogy ez 8 modul vs 12 mag, szóval hiába kommunikálja le az AMD az Interlagost 16 magosnak és a Valencia/Zambezi-t 8 magosnak, messze nem ez a helyzet. A CMT -tudtommal- x1,8 szorzót ígér 1 mag teljesítményéhez viszonyítva, szóval -ha hozza az igért maximumot- kb ~14 magosnak tekinthető az Interlagos.
MÁS: Arról viszont egy jártasabb felvilágosíthatna, hogy mi van akkor, ha egy adott program csak annyi szálat igényel, ahány modul van a processzorban?
Konkrétabb példa:
Ha a Dragon Age négy szálon fut, akkor egy teljes értékű, 4 modulos Zambezi hogy hajtja meg? Csak 2 modult fog a munkára és azok dolgoznak 2-2 szálon, vagy mind a 4 modult befogja és 1-1 szálra jut az a bizonyos x1,8 teljesítmény?Rémlik régebbről, hogy hogyha 1 szálon kell csak dolgoznia egy modulnak, akkor kijön az az x1,8 erőtöbblet, de jó lenne, ha valaki ezt megerősítené.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
zsolt320i #6768 üzenetére
Gondolkodtam azon, hogy megírom a fószer közleményét hírnek, de annyira nehéz értelmezni a mondandóját, hogy inkább várok konkrétabb bejelentésre. Sajnos az a pár mondat bármilyen összehasonlítást jelenthet, nem lehet belőle kiindulni, mert hiányoznak azok a konkrétumok, amik a termékekre utalnának. Gyakorlatilag egy egyszerű marketingböffentésről van szó, ami jól hangzik, de nem derül ki belőle semmi.
-
Oliverda
titán
válasz
zsolt320i #6768 üzenetére
"...mert ha mag teljesítmény növekedésről beszélnek általában ugyanolyan freki-ről beszélnek, különben nincs értelme hasonlítani."
Általában... csak nem most. Láthatóan szándékosan ködösítve van az egész. A legvalószínűbb, hogy két csúcsmodellről beszélt az arc hasonló ACP/TDP mellett.
Amúgy esetleg gondolkozz el azon, hogy kit és mennyiben érdekel egy akármilyen személyautó motorjának fordulatszáma. Vagy melyik a hatékonyabb? Az az autó ami 75 perc alatt 6 literes átlagfogyasztással 3500 átlagfordulat/perces fordulat mellett teszi meg a 100km-es távot vagy az amelyik 80 perc alatt 6,5 literes átlagfogyasztással 2000 átlagfordulat/perces fordulat mellett teljesíti ugyanazt a távot? A fordulatszám irreleváns az idő és a fogyasztás mellett mint ahogy az órajel is az a számítási teljesítmény és a fogyasztás mellett.
-
Oliverda
titán
válasz
zsolt320i #6765 üzenetére
Én viszont számítottam arra hogy ezt megint nem fogod érteni.
A "per-core" performance az az egy magra kivetített számítási teljesítmény. Ennek pedig a szóban forgó megfogalmazásban semmi köze ahhoz, hogy azt a teljesítményt milyen órajelen és milyen fogyasztás mellett éri el. Biztos feltűnt hogy az órajelről meg a fogyasztásról egy árva szó sincs ott.
"While "per core" performance of Bulldozer may not be that impressive, the new chip designs may allow AMD to clock the forthcoming microprocessors higher without increase of power consumption and heat dissipation or to pack more cores into the next-generation processors without any running into thermal problems."
Másrészt ha modulokról beszélünk (ami jóval közelebb áll egy jelenlegi magnak nevezett egységhez) akkor már eléggé más számok jönnek ki.
TESCO-Zsömle: Gőzöm sincs. A mobil vonalon biztos lesz majd lekapcsolósdi.
-
Oliverda
titán
válasz
zsolt320i #6761 üzenetére
"Itt is emlegetik a per/core performance, amint említettem régebben számomra ez az egyik legfontosabb mutatója egy CPU-nak mert ez arányaiban mutatja a teljesítményt, olyan mint a % vagy a PPM."
A "per-core" performance és az órajel/számítási teljesítmény aránynak semmi köze egymáshoz. Te az utóbbit szajkóztad nem pedig az előbbit.
"From a performance standpoint, if you compare our 16-core Interlagos to our current 12-core AMD Opteron 6100-series processors (code named “Magny Cours”) we estimate that customers will see up to 50% more performance from 33% more cores. This means we expect the per core performance to go in the right direction - up,"
Ebből pedig szinte semmi konkrétat nem lehet levonni a számítási teljesítményt illetően max csak azt amit a végén ír ("This means we expect the per core performance to go in the right direction - up").
-
#95904256
törölt tag
válasz
zsolt320i #6713 üzenetére
Nem értek veled egyet. A cél mindenütt az, hogy jól legyenek megcsinálva a dolgok. Valamit jól megcsinálni csak akkor lehet ha ráfordítottad a szükséges időt. Rosszul megcsinálni lehet hamarabb is. Ebből szerintem elég egyértelmű, hogy a minél jobban szeretnél valamit megcsinálni annál több idő kell hozzá. Az más kérdés, hogy ki milyen hatékonysággal használja fel az erőforrásokat.
-
#95904256
törölt tag
válasz
zsolt320i #6710 üzenetére
(#6710) zsolt320i: "1. ha fejlesztek nem mindegy hogy milyet fejlesztek, ugyanannyi időbe és munkába kerül egy jót is kifejleszteni meg egy "szart is", szal közel a zs is amit bele kell ölni ugyanaz"
Ezt most viccnek szántad vagy tényleg ennyire homályos a dolog?
(#6710) zsolt320i: "biztos hogy növekedne, a "core" mérete nagyobb az amd magjánál?"
Éppenséggel lehetne fejleszteni olyan technológiát is ami egyben csökkenti a méretet és növeli a hatékonyságot. Ezeket a "kombinált fejlesztéseket" hívják alapkutatásoknak és a világon a legköltségesebb és legidőigényesebb móka. Tehát ha olcsón akarod megúszni, akkor muszáj lesz helyet biztosítani az extra tranzisztoroknak...
-
Oliverda
titán
válasz
zsolt320i #6705 üzenetére
Mondjuk ha nem olvasgattam volna már viszonylag sokat a Bulldozer-ről akkor még talán ki is egyeznék ebben a végletekig leegyszerűsített józan paraszti ésszel kigolyózott teóriával de így ez szvsz badarság. Elég sok szempontot kell figyelembe venni egy ilyen cucc megtervezésekor és a clock 2 clock mutató a sok szempont végének a legvégén szerepel mert finoman szólva a kutyát sem érdekli (pár ember kivételével).
A Bulldozer a számítási teljesítményt és a gyártási költségeket is figyelembe véve úgy lett megtervezve, hogy magas core órajel kell majd ahhoz, hogy igazán "kifussa magát". A Ilyen szempontból a Netburst hasonló volt csak ott a gyártástechnológia ennek útját állta.
"Én, nem látok sok összefüggést a kettő között (c2c teljesítmény és gyártástechnológia)"
Olvass el egy Netburst-ös (mondjuk Prescott) elemzést akkor talán majd látni fogod az összefüggést.
"persze nem érdekel senkit a gigaherz, c2c jobb, hatékonyabb a cpu, és ezért nekem ez az egyik legfontosabb mérce."
A hatékonyságot a CPU-knál (is) teljesítmény/watt mutatóval szokták jelezni és nem teljesítmény/órajellel.
Példa:
Sandy Bridge@4GHz - 125W TDP - 100% számítási teljesítmény - $999
Bulldozer@5GHz - 125W TDP - 105% számítási teljesítmény - $800
Akkor ezek szerint te inkább a felsőt választanád mert az a hatékonyabb.
-
Oliverda
titán
válasz
zsolt320i #6703 üzenetére
Ez hülyeség. Önmagában semmit sem érne ha gyorsabb lenne azonos órajelen. Mert ha mondjuk 5-10 százalékkal gyorsabb lenne azonos órajelen miközben a leggyorsabb modell órajele 30 százalékkal lenne alacsonyabb mint az Intel aktuális leggyorsabbja CPU-ja akkor az már megint csak nem jó.
...ha az 5GHz-es Bulldozer lesz olyan gyors vagy kicsit gyorsabb mint a 4GHz-es Sandy Bridge és ugyanannyit fognak fogyasztani hasonló ár mellett, akkor a vásárlók magasról tenni fognak a c2c-re. Mint ahogy az sem érdekel sok embert, hogy melyikben mekkora cache van. Nem az órajel meg a cache mérete dönti el hogy ki mit vesz.
-
Oliverda
titán
válasz
zsolt320i #6614 üzenetére
Nagyrészt persze mert elég sok hivatalos anyagot vesznek át ők is de nem válogatnak.
Igen, én is szoktam itt találgatni mint még jó páran itt és is ezzel nincs is baj sőt ezek általában jó témák szoktak lenni mert el lehet vitatkozni rajtuk. Amit viszont az ipon meg a fudzilla művel az sokszor sz@rkavarás mert válogatás nélkül, tényként közölnek hülyeségeket sokan meg azonnal rábuknak ezekre mint gyöngytyúk a takonyra.
Felőlem bárki nyugodtan olvasgathatja a bulvárt csak ide ne dobáljuk már be a szemetet ha nem muszáj.
-
Oliverda
titán
válasz
zsolt320i #6430 üzenetére
Egyrészt nem hülyéztem le itt senkit. Másrészt nem probléma az ha valaki egyszer-kétszer nagy ritkán rossz következtetést von le, de ha szinte minden alkalommal ez van az már "kissé" fárasztó tud lenni. Mondjuk nem is ezzel van a probléma hanem azzal ha valaki szinte tényként kezeli ezeket a rossz következtetéseket. Elhiszem hogy ez téged nem zavar de ettől még engem zavarhat.
Amúgy ha emiatt legközelebb már kétszer meggondolja hogy mit ír akkor már van/volt értelme.
-
Balala2007
tag
válasz
zsolt320i #6403 üzenetére
Mennyit lehet tudni a Sandy-ról?
Ez egy hivatalos vazlat, latszik, hogy a 6 portbol 5db 256 bit szeles.
A Bulldozerrol tudtommal a legkonkretabbakat Dresdenboy blogjaban irjak, kar, hogy ezek tobbnyire csak talalgatasok a keves hivatalos adatbol tovabbgondolva.
Meg nagyon sok adat hianyzik, es az utasitaskeszlet specifikaciok is tobb korben valtoztak, de sztem az idezett sorokban olyasmire gondoltak, hogy amig a Bulldozeren egy clk alatt lekuldheto egyvfmaddsubpd ymm0, ymm1, ymm2, [yword]
addig a SB- a fenti vazlat alapjan elkepzelheto, hogy csucsertekben lemegy akar ez is:
vmulpd ymm0, ymm1, ymm2
vaddpd ymm3, ymm4, ymm5
vandpd ymm6, ymm7, ymm8
vmovapd ymm9, [yword]
vmovapd [xword], xmm11(Latszolag meg egy plusz vmovapd ymm10, [yword] is beleferne az VE-k szempontjabol, de az L1D bandwidth csak 48 byte. A Bulldozer ezen parametere -- tudtommal -- meg nem ismert, de nagyon sok mulhat rajta.)
Bonyolitja a dolgot, hogy a csucsertekek kihasznalasahoz uj kodot kell gyartani. (Kerdes, hogy ha valaki elkezd AVX-re fejleszteni, akkor megelegszik-e ezzel, vagy egy lendulettel megcsinalja mondjuk az FMA4 verziot is...) Aztan kevesnek tunhet az 1 FMA4 az 5 AVX ellen, de sok olyan kodot el tudok kepzelni, ahol FMUL+FADD latency kritikus, es ott a Bulldozer tarolhat az FMA4-gyel. -
Bluegene
addikt
válasz
zsolt320i #6403 üzenetére
infók a fusionról, alsókategóriás termék leszhú most látom igen régi a cikk
Elmélet/Találagatások alapján tényleg a lebegőpontos számításoknál 4X gyorsabb lehet a Bulldozernél? fogalmam sincs, azért talán ez a 4X túlzás, alábecsüli az AMD-t
-
Bluegene
addikt
válasz
zsolt320i #6344 üzenetére
Looking at public and leaked roadmaps, it looks like AMD's K11, or Bulldozer core is shaping up to be what Core architecture was for Intel.
igen az a 10% döntő lehet, megkérdik: most milyen gépet érdemes venni, most melyik a gyorsabb gyártó
a boltos azt mondja, sokág az intel volt a gyorsabb, jelenleg az AMD éri meg
-
Bluegene
addikt
válasz
zsolt320i #6342 üzenetére
szerintem keményen dolgoznak rajta, a csúszás több száz millió dollárba kerül nekik
lehet lesznek pletykák, de ezeket nem kell komolyan venni, én egy duplázást várnék a jelenlegi phenom2höz, de legalább +60-70%-ot
persze ha +100% felett van az nagyon zorall lenne, de akkors +150% a legfelső haár
szal +60-140% a teljesítménynövekedés a ph2-höz sztem, jó
az i7-nél tuti jobb lesz és az i9nél is, az igazi ellenfele:[link]
bízzunk benne h lenyomja
-
csatahajós
senior tag
válasz
zsolt320i #6225 üzenetére
A lényeg, hogy az AMD-t tétlenséggel vádolni elég komoly igazságtalanság velük szemben. Arról nem is beszélve h az Intelhez képest lényegsen kisebb R&D büdzsével rendelkeznek no és persze az Ati felvásárlás meg a Barcelona kezdeti bénázásai sem segítettek a dolgokon. Viszont mostanra újra megerősödött a cég (persze ehhez kellett az arab tőke is), de elég jók a kilátások hogy a next gen architektúra (feltehetően a Bulldozer) nagyot szóljon.
A CMT meg egyelőre csak feltételezés, ha jól emlékszem onnan indult ki a dolog, hogy egy AMD mérnök-fejes kijelentette, hogy ők nem fognak SMT-zni, legalábbis nem úgy ahogy az Intel értelmezi. Aztán később ha jól emlékszem mégiscsak azt mondták, h de lesz valami új, többszálú számolást segítő eljárás, na és ekkor vették elő a jobban informáltak a CMT-s szabadalmat. Ha ez valóban az lesz mint aminek most értelmezik (azaz hogy akár az egy szálon futtatható kódot is képes lesz több szálra bontani és így a párhuzamosított számolássan gyorsítani annak lefutását) akkor egy elég komoly dolgot tennének le az asztalra, ami véleményem szerint sokkal többet ér mint az SMT. Magyarán végre lenne értelme a 2+ magnak minden alkalmazásnál, mert a számítási telejsítmény összeadódna, még ha nem is lineárisan persze. Az én értelmezésemben ez kb olyan mint egy CPU magok közötti CF vagy SLI, persze jelentősen leegyszerűsítve
.
-
Oliverda
titán
válasz
zsolt320i #6224 üzenetére
Aha, és hol van azon a dián a Bulldozer?
Itt csak arról van szó hogy korábban kitaláltak valamit amit szabadalmaztak és most ezt majd talán felhasználják egy architektúrában. Szó sincs arról hogy 7 éve fogtak volna neki az architektúra fejlesztésének.
Megjegyzem hogy elég sok olyan szabadalom van amit már évekkel ezelőtt bejegyeztek aztán majd egyszer vagy felhasználják vagy nem.
-
nandon
tag
válasz
zsolt320i #6196 üzenetére
Az új stepping kb. egy finomabb hangolású chip, ami kell ahhoz, hogy majd a hatmagos desktop cpu-k energia-felhasználása is jobb legyen! A tesztben látható, hogy az energia-menedzsmentet finomították.
Szerintem lesz majd Athlonoknál is, de egyelőre a termék-paletta felfuttatásával vannak elfoglalva abban a piaci szegmensben! -
Oliverda
titán
válasz
zsolt320i #6194 üzenetére
Nem tudom hogy mégis mit várt szőröstalpú barátunk egy stepping váltástól. Fel kéne világosítani hogy egy ilyen ugrás nem hoz +1000MHz-et.
"azt írja, hogy ez a C3 stepping a penryn megjelenésekor kellett volna megjelenjen"
Szerintem meg 2005 karácsonyán kellett volna hogy megjelenjen.
-
Thrawn
félisten
válasz
zsolt320i #6136 üzenetére
Hivatalosan 2011:
The “Interlagos” 12- and 16-core processor, based on the “Bulldozer” core and manufactured on 32nm process technology, is planned to ship in 2011 and will also be supported by the “Maranello” platform. The 6- to 8-core “Valencia” processor, also manufactured on 32nm process technology, is planned for shipment in 2011 on the “San Marino” platform.
Linkszerk: Link
szerk2: újabb infók szerint lehet, hogy kamu a kép...
szerk3: kamu...
-
Oliverda
titán
válasz
zsolt320i #6030 üzenetére
Arról is összevissza születtek a kamu eredmények tehát szerintem jobb is hogy nincs semmi ameddig nem mutatják be hivatalosan. Amúgy max. annyit lehet ettől várni hogy csökken a fogyasztás, illetve lesz DX 10.1 támogatás és valamivel gyorsabb IGP. A többi már úgyis modellfüggő lesz.
-
Oliverda
titán
válasz
zsolt320i #5627 üzenetére
- 2 magos olcsóbb mint a 4 magos
Igaz.
- napjainkban 2 magos kb ugyanúgy teljesít mint egy 4 magos
Milyen alkalmazásban? Mert ez egy elég durva és nem is túlságosan helytálló általánosítás szerintem.
- kb 3-4 évre venném a következő gépem is, addig sztem egy jó kétmagos fogja bírni,
Szerintem 2 év múlva kb. olyan ketegóriát fog képviselni a 2 magos proci mint most az 1 magos. Hogy csak egy aktuális példát említsek a közemúltban megjelent Far Cry 2 is használja a 3-4 magot. Mondjuk a 4.-et már kevésbé.
A manapság már nem túl borsos quad CPU árak mellett már bőven megéri befektetni főleg ha 3-4 évre vesz az ember gépet.
-
Oliverda
titán
válasz
zsolt320i #5624 üzenetére
"a cikk meggyőzött 2 magosat fogok én is venni"
Ilyen "remek" cikkekre kell hallgatni... főleg akkor ha 4 évre vesz az ember gépet. Pfff..
Egyre több alkalmazés és játék lesz ami profitálni fog a 4 magból és ahogy telik az idő ez csak méginkább igaz lesz.
r1E3S3E7T: Tudtommal a HL2-ben is Havok van. Az Intel és az AMD a Havok mellett tette le a voksát. Az nV-nek nem lesz könnyű dolga.
-
leviske
veterán
-
Rive
veterán
válasz
zsolt320i #5203 üzenetére
szted a buldozer fog rajtuk segíteni?
Tudjuk, hogy az Intel mivel áll, illetve állhat elő addig, szóval SZVSZ minimum kétséges a dolog. Ha nem lesz ugyanolyan zökk meg nyekk, mint most utóbb a Phenom kapcsán, akkor segíthet stabilizálni a helyzetüket. De a sz@rból nem fogja kihúzni őket.
-
Rive
veterán
válasz
zsolt320i #5199 üzenetére
Gyártástechnológiailag a K8 időkben is le voltak maradva - ugyanakkor amíg a netBurst procikhoz képest kellett versenyezni, addig architekturálisan procc-, és rendszerszinten is előnyben voltak.
A jelen helyzetükből nem fogja kihúzni őket, ha csak gyártástechnológiailag kerülnek partiba a riválissal. -
Cagm^c
tag
válasz
zsolt320i #5144 üzenetére
Ha nem növelik az IPC-t, akkor max 10%-kal lesz azonos órajelen gyorsabb a nagyobb L3 miatt. Csak ebből már könnyebben lehetnek 2.8GHz-es példányok is gyárilag. Húzva 3.2-3.4-et kéne mennie léggel.
Ha növelik, akkor ugye 3->4-re emelés az 33%. Az nem lenne semmi, ha tényleg ennyit gyorsulna is.(A K10 zseniális, csak nem PC-be.Valószínű, hogy megint inkább olyan dolgokat fejlesztenek rajta, ami a szerverfronton lesz kifizetődő.)
-
leviske
veterán
válasz
zsolt320i #5063 üzenetére
Annyira azért talán nem vészes a helyzet. (SZVSZ) Server fronton kéne hamar behozni a DDR3-at támogató cpu-kat és megint csak szerver fronton minnél hamarabb át kell állni 32nm-re.
A többi már mind csak csiszolgatás kérdése.
Ha a Nehalem féle architekturával összehasonlítom a K10-et, akkor találok nagyon sok komoly hasonlóságot. Én spec. arra leszek kíváncsi, hogy mit tud villantani az AMD 45nm-en. Ha letudják kellő képpen alázni a Core2-ket akkor az AMD már nyert, mert nem hiszem, hogy a komolyabb Nehalem-ek a közeljövőben 100k alatt lennének.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- DELL PowerEdge R730xd 12LFF rack szerver - 2xE5-2680v3,64GB RAM,4x1GbE,H330 RAID v ZFS
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 4070Ti Super GAMER PC termékbeszámítás
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz LGA775 Processzor
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged