- Átlépi végre az iPhone az 5000 mAh-t?
- Milyen okostelefont vegyek?
- Yettel topik
- Motorola Edge 60 Fusion - nem csak a forma időtálló
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Google Pixel topik
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Nem minden Nothing Phone (3) születik egyenlőnek
-
Mobilarena
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
wsanyi
aktív tag
válasz
shabbarulez #20393 üzenetére
Ez mondjuk igaz.
De úgy láttam, hogy 2 GHz volt odaírva az órajelhez. Ami reális is. 3,2 GHz 65 W TDP, 2 GHz-en simán lehet 15 W. A fogyazstás exponenciálisan növekszik, és csökken is. Alacsonyabb órajelhez kevesebb feszültség is kell. 2 GHz-en olyan 0,8 is elég lehet, vagy még kevesebb. De ezt le kéne mérni.
-
Balala2007
tag
válasz
shabbarulez #19936 üzenetére
Az anomáliák a L2 és L3 cache-eknél jönnek elő. Ott lehet tudni hogy Intel esetén 64B széles az adatbusz, Zen esetén 32B-os.
Nem stimmelnek az adataid: SKL/KBL-nel az L1D read tenyleg 2x32 B/clk, de az L2 es az L3-nal mar nem.
Az L2 peakben ugyan 64 B/clk-ot tud, de nem tudja kitartani, ahogy az Intel optim guide-ban irjak ~29 B/clk a sustained L2 BW (azaz 32 B/clk lehet az elvi maximum).Az L3 -> L2 BW meg 32 B/clk iranyonkent, viszont a clk ott a "ring clock", ami gyakorlatban csak ~16 B/clk-ot jelent:
Ezzel szemben Ryzennel az L3 is core clk-kal megy, es csak a data fabrichoz fordulasnal (azaz masik CCX eleresnel) lassul memclkra:
-
válasz
shabbarulez #19936 üzenetére
Nem mindegy, hogy egy cingár kis pulyát tuszkolsz át a kis fürdőszobai ablakon, vagy a 100 kilós nagybátyját. Előbbivel hamarabb kipakolod a házat!
-
Balala2007
tag
válasz
shabbarulez #19724 üzenetére
Ott lehet tudni hogy Intel esetén 64B széles az adatbusz
A SKL/KBL cache-ekrol ez az Intel hivatalos allaspontja (Optim Guide 24896635 p. 38):
Ezt meg most mertem egy 7700K-n, Read only, singlethread, TurboOff/C1EOff, 4200MHz:
L1D 268345.8MiB/s( 63.894B/c)
L2 133257.8MiB/s( 31.729B/c)
L3 67280.9MiB/s( 16.020B/c)
Mem 21858.9MiB/s( 5.205B/c) -
Fiery
veterán
válasz
shabbarulez #19724 üzenetére
Az L1 cache es memoria Zen eredmenyek mar most is korrektek. Az L2 es L3 cache savszelesseg es kesleltetes eseteben -- bar ez me'g nem 100%-os info, csupan 99%-os biztonsaggal sejtheto -- ugy tunik, a problemat az okozza, hogy sokkal kisebb blokk merettel kell mérni, mint amit maga a Zen architektura indokolna. Ha ugyanis a varhatoan korrekt blokk merettel tesztelunk, akkor nem tudja kifutni magat az L2 es L3 cache, es a csucsteljesitmenynel rosszabb ertekek jonnek ki: ez latszik most az AIDA64 es Sandra eredmenyein is. Ha azonban jelentosen lecsokkentjuk a blokk meretet, kb. 192 KB-ot hasznalva csupan az 512 KB-os L2 cache-bol, ill. 3 MB-ot a 8 MB-os L3 cache szeletbol (egy CCX-re 8 MB jut a 16 MB-bol), akkor a szamok felugranak oda, amit az ujsagirok szamara osszeallitott, "AMD Ryzen 7 1800X Processor Media Reviewer's Guide" cimu PDF-ben az AMD is kozol. Az AMD ugyan egy eleg komoly hibat elkovetett a cache benchmark kapcsan, de ez csak kb. 1 es 10% kozott valtoztat az altaluk mért szamokon, tehat fogadjuk el nagyjabol korrekt referencianak, es elvarhato ertekeknek azt, amit ok kozoltek (ez lathato a "Source:AMD" felirat feletti 2 grafikonon itt).
Amint kezhez kapunk egy Ryzent, javitjuk a cache benchmarkokat, hogy a cache csucsteljesitmenyet mutassa az AIDA64, ne egy atlagos, barki szamara elerheto teljesitmenyt. Nyilvan a Sandra iroja ugyanezt a bugfixet fogja implementalni hamarosan, a Sandra 2017-ben.
-
Oliverda
titán
válasz
shabbarulez #17222 üzenetére
Szerverre Q1 helyett H1, a többi egyezik.
A link pedig egy hasonló fórum topikra mutat mint amilyenben itt vagyunk, az nem egy cikk.
-
stratova
veterán
válasz
shabbarulez #10078 üzenetére
Látod ebben igazad van. Annyira megszoktam már hogy a mobil Core i-k magonként 2 szálat kezelnek, hogy kiment a fejemből a 2500K ez irányú "hiányossága".
-
Oliverda
titán
válasz
shabbarulez #6143 üzenetére
"Comparing the new roadmap to the last update, the foundry company has slightly pushed out the introduction of its 32-nm, silicon-on-insulator (SOI) technology based on high-k and metal gates."
Szerintem SOI + high-k and metal gates nem lesz talán nem is lehet és nem is volt ilyen tervben. Vagy SOI vagy high-k and metal gates. Eredetileg az (volt) a terv hogy a 32nm SOI-t a magas órajelű performance kategóriába szánt CPU-khoz fogják használni még a high-k and metal gates a low power cuccokhoz lesz felhasználva.
Arról nem is beszélve hogy legkorábban 2010Q4-2011Q1 körüli időpontra tervezik az első CPU-t amihez 32nm szükséges. Bár lényegtelen mert Thrawn már linkelte a cáfolatot. Legközelebb kevesebb bulvárt ide plz.
Thrawn
Akkor ha minden jól megy áprilisra már lesz X6 mivel akkorra ígérték a 890FX-et és gondolom hogy ez egyben az új platform indulását is jelenti. Egyébként a 890FX (aka RD890) már régen készen van, olyannyira hogy a héten útjára indított Fiorano platform SR5690 nevű északi hídját is tulajdonképpen ez a chip képezi. Szvsz azért tolták ki áprilisra a 800as cuccokat mert az X6-al egy időben akarják kidobni őket. Bár szerintem már az X6 is készen van csak tippem szerint valamiféle háttérben húzódó stratégiai döntés miatt nem adják ki még egy darabig. Vagy még inkább csiszolnak a gyártástechnológián hogy meglegyen a 3GHz@125W. ...vagy mindkettő.
Zambézia pedig még odébb van.
leveske
"Most már nem plusszoznak majd, hanem r2-znek?"
Mindig is r2-eztek sőt S1-nél már van r3 is (Tigris). A hivatalos AMD dokumentációkban az AM2+ az AM2r2.[link]
"Az várható volt, hogy valahogy jelölni fogják, hogy nem mennek már bele az AM2-es lapokba."
Szinte biztos hogy a 32nm-es procikban már csak DDR3-as IMC lesz. Ezért is lesznek AM3+ tokozásúak.
"A Lynx-nél viszont nem említenek új foglalatot. Akkor végül is a Fusion is marad AM3 tokozásban?"
Egyik Mainstream-nél sincs foglalat említve de valahogy kétlem hogy Liano is AM3+ lenne majd de ez idővel kiderül.
-
Thrawn
félisten
válasz
shabbarulez #6143 üzenetére
GlobalFoundries denied its roadmap has slipped. ''Our roadmap for 32-nm SOI has not slipped,'' according to a spokesman for the company. ''Yes, the timeframe for introduction has been altered slightly compared to the roadmap we showed you in July, but that is not because of any issues with the technology. The roadmap has simply been adjusted to align with AMD's product needs. We have solid natural yields ramping up every week, and we have high confidence in our ability to demonstrate the same robust yields and manufacturing capability on 32-nm that we have historically had.''
-
Oliverda
titán
válasz
shabbarulez #6088 üzenetére
Szerintem meg kicsit vissza kellene olvasni még mielőtt elindítod a már szokásos hülyeség áradatot.
"Az AMD eddig is implementálta más "találmányait" a chipjeibe, szóval ez azért nem lenne olyan meglepő. Az IMC sem saját "találmányuk", nem ők alkalmazták elsőként."
Oda vissza megy már egy ideje... [link]
-
csatahajós
senior tag
válasz
shabbarulez #6088 üzenetére
Az AMD nem SMT-t fejleszt igazából hanem egy CMT néven futó cuccot a Bulldozerhez. Amennyit lehet tudni a dologról ez az IBM most bemutatásra kerülő Power 7 architektúrájában alkalmazott megoldásra fog hasonlítani.
Mindkét gyártó implementálta mások megoldásait is ezt nem vitatja senki. Azonban Olinak abban úgyszintén vitathatatlanul igaza van, hogy ezúttal a cél hasonló de a megoldás teljesen más lesz. Tudomásom szerint amennyire földi halandók számára tudható az Intel féle QPI pl. eléggé hasonlít a HT-re, no itt ettől nem kell tartani.
X86-os asztali CPU-ban szerintem igenis az AMD volt az első IMC-vel, ha jól tudom a DEC-Alpha és az IBM előzte meg őket, de szerver fronton.
-
leviske
veterán
válasz
shabbarulez #5219 üzenetére
Az OC eredményeket már csak azért sem érdemes figyelembe venni, mert eddig egyik tesztben sem próbálták SB750-el párosítani a procit.
Ha pedig utánajársz, hogy mekkorát dob a proci tuningképességein az SB750, rájössz, hogy ezek az eredmények a SB600-al nem is olyan rosszak.
-
Oliverda
titán
válasz
shabbarulez #5219 üzenetére
C0 stepping, nincs még hozzávaló lap sem, optimalizált BIOS sem. Ennyit erről. Felesleges belekötni mindenben bár ezt már megszokhattuk...
-
válasz
shabbarulez #5082 üzenetére
Nagyon köszönöm
így már értem (illetve nem értem, de ez nem a te hibád).
Mit kavarnak ennyit? -
csatahajós
senior tag
válasz
shabbarulez #5075 üzenetére
OK akkor nevezzük annak
Azt meg ne feledd hogy egy neha mag helyére be fog férni 2 Sanghai mag, szóval ez a HWSW szerinti elsöprő fölény azért még eléggé kérdőjelezhető...kötve hiszem hogy a HT skálázódás 100%os lesz (mert hogy a 16threads az nem 16 cores azért).
Mellesleg tényleg nem a K10 topikban kéne a Nehalemet isteníteni...
-
VaniliásRönk
nagyúr
válasz
shabbarulez #5069 üzenetére
Na innen húzzál el de mint a villám.
-
csatahajós
senior tag
válasz
shabbarulez #4967 üzenetére
Azért bizony bizony Barcelonából is vollgtak 3.0Ghzes példányokkal ref. hűtéssel ha emlékszel rá és azt a bizonyos 3.2-es Nehalem-et sokan megkérdőjelezik, hogy nem valós órajel volt az, nem véletlen hogy kisebbre is tippelik a gyártásba kerülő első procik órajelét.
Az hogy mim ennyire sikeres üzletileg szerintem kívülről láthatatlan, úgy értem gőzünk sincs, nem is lehet, hogy pontosan minek mennyi a kifejlesztési költsége, előűééítási fix költsége blahblah. Az egy dolog hogy mit ír a fudzilla meg a többi oldal (beleértve a hihetőbbeket is) és megint egy másik hogy mi a valóság. Nem mondom hogy K10 annyira nyereséges volt persze, de nem tudhatjuk biztosan, sőt szerintem a szerver vonalon csak most a B3asok kiadásával lesz igazn felfutása és majd azután érdemes ítélni (és ha jól emlékszem itt bizony az AMD megint eladta a procijait mielőtt legördültek volna a gyártósorról, úgy mint anno a K8as szépidőkben.
Sajnos az AMD marketingje és kommunikációja erősen hagyott kívánnivalókat az elmúlt időben, de nyílván nem segített ezen az hogy a sajtó a TLB patchet iszonyatosan felfújta, illetve a tegnap is linkelt Intel "mutatvány" finoman szólva is gusztustalan húzás, ami megintcsak nyílván nem segített...Ezen felül nem azt mondtam, hogy a Nehalemmel annyi is olyan problémák lesznek mint a K10zel, csak azt hogy nem lesz valószínűleg olyan "cakewalk" nekik sem mint Core volt (amire azért a 10X akkora Intelnek is 3 év kellett, hogy lenyomja a K8ast).
Paul Otellini: sajnos már nem emlékszem a forrásra és csak fejből "idézem" de nekem úgy rémlik hogy konkrétan a K10től féltek, mert tudták, sejtették hogy egy elég komoly technológiai dobás és hogy ők nem merték volna meglépni 65nm-en, erre szó szerint emlékszem (nyílván pont azért, mert ismerték a velejáró lehetséges buktatókat).
-
csatahajós
senior tag
válasz
shabbarulez #4964 üzenetére
Azért én nem venném készpénznek a Nehalem olyan gyors elterjedését. Mivel a Nehalem elég hasonmló a K10-hez architektúrálisan (mármint amennyit felgounk belőle úgy nagyobb vonalakban - tisztelet a kivételnek) ezért szerintem az Intel is meg fog szenvedni vele valaemnnyire, csak maximum könnyebb dolguk lesz a nagyobb tőkéjüknél fogva. Anno talán pont Paul Otellini nyilítkozta, hogy az Intel nem merte volna megpróbálni a K10-et 65nm-en...az AMD nek sikerült, igaz nagyon nyögvenyelősen és egyelőre kompromisszumokkal...de szerintem így visszagondolva okosan döntöttek, hosszú távra ez volt a jobb befektetés mégha rövid távon szívnak is vele mint a torkosborz. Mivel pont a szerver piac az AMD elgerősebb pontja és mivel a nehalem pont itt jelenti majd a legnagyobb veszélyt ezért teljesen logikus hogy ide koncentráltak, beáldozva némileg a desktop és mobil vonalat.
Én is csak abban bízom, hogy a Griffin proci elég erős lesz ill. a Puma platfrom sikeres és akkor a desktop fronton csak kibírják valahogy a nyomott árakkal...
Thrawn, egyetértek, szerintem is majd a Rev D.-k lesznek az igazán nyerők, addig meg egy Blackbox 9850-es Phenom egy 790FX/SB750es deszkába sem lesz rossz
-
Balala2007
tag
válasz
shabbarulez #4860 üzenetére
AVX vs. SSE5 ahogy en most latom
(szigoruan elso benyomasok, lehetnek benne sulyos felreertesek, raadasul erosen szubjektiv is)
- SSE5 nem definial uj architekturalis allapotot, a meglevo 8 ill. 16 SSE regisztert hasznalja, nem kell hozza a meglevo OS-eket patchelni. Az AVX nagyobb regiszterteret hasznal (YMM regiszterek) ezek mentesehez bele kell piszkalni az OS-ekbe. Ez a 256 bites regiszterek nyilvanvalo hatranya. A helyzet analog az SSE vs. 3DNow! helyzettel kb. 10 evvel ezelott.
- SSE5 ortogonalis, azaz a regiszterek teljesen egyenranguak, minden mindenhol hasznalhato. Az x86 egyik fo baja amugy is a dedikalt regiszterhasznalat, marmint bizonyos muveletek kotelezoen megadott a regisztereket hasznalnak (pl. full MUL eseten eredmeny mindig rAX:rDX-ben, stb.) Ez egy rakas plusz mozgatast igenyel a kodban. Az SSE1,2,3, SSSE3 ugyan ortogonalis, de az SSE4 mar nem, abban az xmm0-nak kiemelt szerepe van. Az AMD cuccai ebben sokkal jobbak, az SSE5, a 3DNow! es a TFP (Technical Floating Point, piacra nem kerult, de az opkodok megtekintenthetok itt: http://www.sandpile.org/ia32/opc_k3d.htm) 100% ortogonalisak.
- Az AVX a boviteseket a 2 vagy 3 byte-os VEX prefixszel vezeti be, helyettesitve az SSE ill. REX prefixeket, emiatt az atlagos AVX utasitasok vszeg hosszabbak lehetnek az SSE5-os megfeleloiknel. Nem lepodnek meg, ha legkesobb a Sandy Bridge-ben a 16 byte-os Ifetch ablak 32 byte-ra novekedne.
- Az AVX onmagaban csak az alap float es double tipusokra vonatkozik. Egyreszt kiszelesednek a regiszterek 128-rol 256 bitre, masreszt lehetoseg nyilik 3 operandusos muveletekre. SSE1,2,3,SSSE3,SSE4.1 lebegopontos muveletei 2 operandusosak, az egyik forrast az eredmeny mindig felulirja. src,dst->dst helyett src1,src2->dst, ez mar nagyon kellett.
- Az AVX nem foglalkozik egesz tipusokkal 256 biten.
- Az SSE5 komoly egesz tipus tamogatassal rendelkezik. Rendre byte, word, dword, qword-re is ki vannak dolgozva a horizontal ADD/SUB, MADD, shift, rotalas muveletek, nagyon elegans es teljesen szimmetrikus.
- Az SSE5 permutalo utasitasai sztem kulon tapsot erdemelnek. Pl. a PPERM egymagaban tobbet tud, mint az osszes Inteles MOV/PACK/UNPCK. Ehhez kepest az Intel megoldasa enyhen szolva trehany.
- Az AVX csak az egyik a most bejelentett 4 fele fuggetlen Inteles utasitaskeszlet bovites kozul. A Nehalemekben ezekbol meg egy sem lesz benne, a Westmere-ben lesz HW AES tamogatas, a tobbi egyelore kerdojeles.
- Az AVX nem tartalmazza az igazan nagy ujitast, az FMA-t (fused multiply-add). Ez egy utasitasban egyesiti a szorzast es az azt koveto osszeadast, mikozben az utasitas latency tipikusan nem nagyobb a sima szorzasnal. Az Intel az SSE4.1 probalkozott valamit a DPPS/DPPD-vel, de az a gyakorlatban nem mutat igazi elonyt, az csak valamilyen mikrokodos varazslas.
- Az Intel az AVX-tol fuggetlenul definialta a sajat 4 operandusos FMA supportjat az YMM regiszterekre. Az egyelore nem vilagos, hogy mikor kerul implementalasra.
- Az Intel FMA-ban van kevert ADDSUB ill. SUBADD-os verzio is, azaz az FFT butterfly muvelete 1 utasitasra egyszerusodhet.
- Az SSE5 tartalmaz egy olyan FMA supportot, aminek az a hatranya van az Intelehez kepest, hogy csak virtualisan 4 operandusos. Az dst = op1 * op2 + op3 muvelethez teljes megvalositasban 4 fuggetlen regiszter kellene, az SSE5-ben viszont a dst sajna az egyik az op1, op2, op3 kozul.Tomoren: sztem az SSE5 a maga korlatai kozott atlathatobb, szimmetrikusabb, kovetkezetesebb (es talan konnyebben hasznalhatobb is lenne), mint a (sztem szokasosnak mondhato) Inteles takolas, de nem hinnem, hogy valaha is piacra kerul.
Az AMD sztem a "koszonjuk a reszvetelt" fazisban van, mert a jovendobeli sikereihez nem csak onmagaban kellene jol teljesitnie, hanem az Intelnek is rosszul.
-
VaniliásRönk
nagyúr
válasz
shabbarulez #4860 üzenetére
Mi lett volna, ha csak kérdezel, és nem írsz megint Intel marketing-hsz-t?
-
#95904256
törölt tag
válasz
shabbarulez #4860 üzenetére
Érdekes hogy pl. a horizontal add-nál a 128->256 bit szélesítés helyett inkább csak az operandusokat variálták meg, de nem végez több munkát az AVX. ( dest,src->dest helyett src1,src2->dest )
-
J03Y
tag
válasz
shabbarulez #4682 üzenetére
Hát valóban nehéz helyzetben van az AMD. Amíg nem tudja a csúcs-prociainak az órajeleit emelni, (esetleg optimalizálni) addig nagyon óvatosan kell áraznia (és főleg megválasztania a "value" termékeit.
-
Oliverda
titán
válasz
shabbarulez #4682 üzenetére
Szerintem lesz 2 magos is, mintha olvastam volna már valamit róla, majd megkeresem.
-
slett27
addikt
válasz
shabbarulez #4675 üzenetére
Értem.
Hogy mikorra fog ismét megfordulni a helyzet...
Amúgy hogy a fenébe tettek szert ilyen "hamar" Intelék a Core2 architektúrára, hogy egyik pillanatról a másikra egy teljesen másik rendszert alkottak, persze ez nem teljesen a topichoz tartozik. Más mérnökök ? Esetleg az Izraeliek is segítettek (Pentium M)?
Úgy érzem, hogy ez a K10 mintha teljesen "szerver orientált" proci lenne, szerver alkalmazásokban nagyon jó, de játékokban csapnivaló.
-
Oliverda
titán
válasz
shabbarulez #4575 üzenetére
Ja, igen tényleg.
Nem valami jól sikerült sajnos a Brisbane sorozat. Valami oknál fogva tényleg nem "fekszik" a 65nm az AMD-nek. 90nm-en azért nagyobb sikereket értek el. Ugye a 45nm pont fele a 90nm-nek, ez biztos jót jelent.
-
zlutor
aktív tag
válasz
shabbarulez #4396 üzenetére
Tovabba van meg egy olyan rossz szokasuk, hogy amivel elkezdenek foglalkozni, abbol elobb-utobb vilagelsok is. Vagy legalabb azok akrnak lenni...
A mult evben valmelyik Samsung fejes jelentette ki, hogy a cel eloszor megszoritani, majd megelozni a Nokiat a mobiltelefongyartasban. Mindenki jot rohogott a dolgon, aztan most meg a Samsung a masodik gyarto es jon fel, mint a talajviz...
Mondjuk, ahhoz meg lehet izmozni, hogy beerjek a finneket, de a tobbieket mar lenyomtak...
Azt nem tudom, hogy a beszallitioi-e az Intelnek felvezetokbol? Ha igen, akkor nem biztos, hogy megeri nekik megvenni az AMD, mert akkor az inteles uzletnek tuti annyi...
-
Raymond
titán
válasz
shabbarulez #4396 üzenetére
net income amirol szo volt, nem revenue...
-
hunnylander
őstag
válasz
shabbarulez #4381 üzenetére
A Samsung általi akvizíciónak bőven megvan a racionális alapja. Éves nettó bevételéből kétszer is megveheté az AMD-t. Kérdés, hogy az AMD szellemi és anyagi javai mekkora értéket jelentenének a számukra. Szerintem az Intel-lel való harc elijeszti még a legtőkeerősebb cégeket is az AMD felvásárlásától.
-
Oliverda
titán
válasz
shabbarulez #4381 üzenetére
Bon3ss: Ez nem így működik. Aki kimarad az lemarad, vagy aki lemarad az kimarad... már nem is tudom hogy hogy volt..
-
dezz
nagyúr
válasz
shabbarulez #4258 üzenetére
És? Az Intel piaci megfontolásból mindig a csúcsprocikkal indít (türelmetlenebbek inkább azt vegyék, mintsem az olcsóbbakat), azaz megvárja, amíg finomodik valamennyire a gyártás. Az AMD meg azonnal indít, és inkább a piac alsóbb fertájára koncentrál. Meg is mondták, hogy ők abban látják inkább a pénzt. (Főleg persze most.)
(#4257) fLeSs Kíváncsivá tettél, meg is próbálok majd utánanézni. Mindenesetre tudtommal nem egy nagy megolsztott L2 van ott, hanem 1-1 magnak magvan a magáé.
(#4259) Raymond: Hopsz, igazad van, valahogy megfeledkeztem a koherens HT szükségességéről. Opteronokkal meg csak Socket F lapban működne a dolog a registered ram miatt. De még úgy is érdekes lenne.
-
Thrawn
félisten
válasz
shabbarulez #4258 üzenetére
Ez igaz. Az Intel így nyomta. Az AMD nem. Miért nem? Na ez itt a kérdés, ha tudsz róla valamit akkor hajrá
-
fLeSs
nagyúr
válasz
shabbarulez #3964 üzenetére
Egyébként amikor már ennyire komoly mélyrepülésben vannak egy cég részvényei nem kéne vmi nyilatkozatot tenniük? Bár végülis hülye kérdés, mit nyilatkoznának, hogy bocsi?
És mi lesz, ha mondjuk lemegy az árfolyam 1 dollárra, mi fog történni? -
Raymond
titán
válasz
shabbarulez #3890 üzenetére
Ez az idezet nincs par hetes: [link]
-
laci666
senior tag
válasz
shabbarulez #3776 üzenetére
Valami újabbat nem tudsz mondani már kis millió egyszer le lett írva (de de nem tudom minek) hogy az AMD-nek ámen és ez már kezd unalmas lenni mert még mindig talpon vannak.
-
fLeSs
nagyúr
válasz
shabbarulez #3776 üzenetére
Szerintem nem akarják, hogy így folytatódjon, de nem tudnak mit kezdeni a helyzettel.
-
Oliverda
titán
válasz
shabbarulez #3642 üzenetére
Monnyonle'!!
-
yakuza.tora
addikt
válasz
shabbarulez #3642 üzenetére
Ez komoly!
-
VaniliásRönk
nagyúr
válasz
shabbarulez #3642 üzenetére
Bakker, nincsenek magyar gyökerei?
-
fLeSs
nagyúr
válasz
shabbarulez #3640 üzenetére
egy kis plusz infó,
A64 X2 G1 stepping, 2 GHz.
89
94
119
135Penryn 2,33 GHz, 1,2V
89
90
111
119
148 -
Raymond
titán
válasz
shabbarulez #3628 üzenetére
Azokrol a valtozasokrol mar olvastam. De nem ertem hogy erositene meg az allitasodat az hogy az eredeti ertekeket felfele korrigaltak. Tehat nem jobbak lettek mert fejlodott a technologia hanem roszabbak az eredetileg bejelentettnel. En meg a regi (alacsonyabb) ertekek alapjan allitottam hogy nem lesz 3Ghz Barcelona 65nm-el. Az uj ertekek meg roszabbak tehat az esely nem nott hanem csokkent.
-
dezz
nagyúr
válasz
shabbarulez #3628 üzenetére
Hmm, én is hallottam valamit, de itt 95W-tal szerepelnek.
Az is látható, hogy nem kis variancia van a kihozatalban a feszt illetően (1.10/1.15/1.20/1.25V). A TDP nyilván a legmagasabbra, az 1.25V-ra van megadva. Nyugodtan elképzelhető egy olyan újabb stepping, aminek 2.4GHz@1.1V változata a 3GHz-t is 140W körül viszi.
Egyébként az AM2+ platform jóval magasabb fogyasztást képes kiszolgálni:
AM2: 95A magok és NB együtt
AM2+: 110A magok + 20A NB -
dezz
nagyúr
válasz
shabbarulez #3617 üzenetére
A C2-nél is volt valamilyen TLB bug. Nem tudom, végül hogy javították, de valószínű az is némi időbe telt.
Raymond: A 2.6-osra megadott TDP nem az aktuális fogyasztás (főleg AMD-nél), hanem a következő TDP kategória. Ettől még lehet, hogy csak pár W-tal fogyaszt többet, mint a 2.4-es. A B3 amúgy is magasabb frekit visz azonos feszen.
A Black Editiont meg teljesen "legális" olyan órajelen járatni, amit bír. Tehát aki 3GHz-t akar, és nem ért különösebben a tuninghoz, megteheti, hogy ilyet vesz, aztán ad neki.
(#3620) fLeSs: Ja, azt nem tudom. Én még DDR400-at használok, itt pár programnál jópár %-ot számít a C.R.
-
Raymond
titán
válasz
shabbarulez #3622 üzenetére
9900 - 2.6 GHz - 140W
9700 - 2.4 GHz - 125W
9600 - 2.3 GHz - 95W
9500 - 2.2 GHz - 95WNem latom hogy jonne egy 3Ghz-s elo 65nm-en. Meg a K8-bol sem szallitanak hivatalosan 3Ghz-n mukodo Brisbane magos verziot. A 2.7Ghz a csucs most es a bejelentett K8 szeria atrendezesevel (eltunnek a 90nm valtozatok) is csak a 2.9Ghz-en jaro uj 5600+ lesz a csucs. Meg a fenti tablazatbol hianyzo (es valoszinuleg a 125W-be belefero) 2.5Ghz-es valtozatnak is csak aprilis/majus a cel. "...the company also revealed more details about future individual products. For instance, Rivas stated that we can expect 2.5GHz quad-core chips in the April-May time frame." [link]
-
fLeSs
nagyúr
válasz
shabbarulez #3622 üzenetére
A QésA részben azt nyilatkozták, hogy talán Q2-re lesz 2,5 GHz-es Barcelona.
-
Oliverda
titán
válasz
shabbarulez #3622 üzenetére
Meg a meghosszabbítot pipeline-t is meghagyják neki, így némileg majd könnyebb lesz vele elérni a 4 gigát...
-
Gyuri27
félisten
válasz
shabbarulez #3619 üzenetére
[link] minek egyedül erölködni, ha egy ekkora mamut mint az IBM besegít?
-
Raymond
titán
válasz
shabbarulez #3617 üzenetére
Probaltam itt elmagyarazni jo par hete hogy a 3Ghz-es negymagosbol nem lesz semmi 65nm-en, de vannak akik egyszeruen nem akarjak elhinni. Pedig a kozolt TDP adatokbol mar akkor tudni lehetett hogy nem lesz ilyen. Olyanok is voltak akik 2008Q2-re vartak. De hogy mi alapjan azt nem fogom megerteni soha.
-
fLeSs
nagyúr
válasz
shabbarulez #3596 üzenetére
Azon csodálkozom, hogy a HT3-at csak a Montreallal együtt vezetik be, mintha nem ezt ígérték volna...
-
Andre1234
aktív tag
válasz
shabbarulez #3596 üzenetére
azért 65 nm gpuról elég hamar és simán átugrottak 55nm-re
én bízom hogy talán az ibm-el együtt nem csúsznak majd és talán tartani tudják a határidőt.
mert azért a hd3800 tartotta a határidőt... -
dezz
nagyúr
válasz
shabbarulez #3482 üzenetére
Te vagy az egyik fő éllovasa az AMD leírásának... Nos adódik a kérdés: ennyire eszelősen utálod az AMD-t, hogy inkább szeretnél 5x annyit fizetni egy (Intel) prociért, de az AMD tűnjön el a Föld színéről - vagy az Intelnél dolgozol?
-
dezz
nagyúr
válasz
shabbarulez #3292 üzenetére
Talán mert az egy októben 9-i levél volt?
"2x Xeon 5365 3 Ghz, 1333FSB, 8MB L2
SpecINTrate 107, base 98.9
SpecFPrate 66.9, base 63.1"
Ez nyilván egy újabb compilerrel született - ugyhogy a Barcelonánál is frissebb eredményeket kellene alapul venni, de ilyenek egyelőre nincsenek."2x Xeon 5460 3.16 Ghz,1333FSB, 12MB L2
SpecINTrate 138, base 112
SpecFPrate 78.5, base 70.3"
Gondolom, itt is bejátszik az újabb compiler. De még így is beelőzi fp_rate-ben a Barcelona: 86.3 / base 80.6 - 2,5 GHz-en.Aztán itt van még ez az Auto-Parallelization dolog is, ami elég jót tesz az ezt felhasználó teszeredményeknek. Persze ha az Intel nem hajlandó (rendesen) támogatni a K10-et, nincs mit tenni - viszont nem minden project születik az Intel fordítóját használandó.
Raymond: Ami még kimaradt:
"SPEC-rol beszlesz vagy ugy altalaban?"
Nagyjából mindegy, mert a SPEC tesztek is valós alkalmazások.És ezekről a SPECint tesztprogramokról gondolom, hogy esetleg SIMD-esek lehetnek (akár compileres optimizáció által, ha van már ilyen lehetőség):
Artificial Intelligence: Go; Search Gene Sequence; Artificial Intelligence: chess; Physics / Quantum Computing; Video Compression.fLeSs: A vastagon szedett részeket azért megnézheted.
Hát, nem tudom, milyen úton-módon, de az azzal és anélkül született eredményekből (lásd pl. SPECfp_2006) az tűnik ki (egyelőre), hogy bizony előnyhöz juttatja az Intel procijait. Vajon miért nincs auto-paralellized Barcelona eredmény?
-
dezz
nagyúr
válasz
shabbarulez #3193 üzenetére
"- Az Intel 45nm-es gyártástechnológiára képes waffert, SRAM chipekkel 2006 januárjában mutatta be, ugyanezt az AMD 2007 májusában demonstrálta vagyis 16 hónappal később."
Az Intel akkor még csak egy teszt-wafert mutatott be, nem demonstrálta, hogy működik is."- A 45 nm-es Penryn tape-outja 2007 januárjában van, vagy 1 évvel az első működőképes waffer bemutatása után"
Ez nem jelenti azt, hogy minimum egy évnek kell eltellnie a kettő között. Egyszerűen akkor készült el a Penryn."AMD-nél is nagy valószínűséggel inkább csak ez várható 2008Q1-ben, nem pedig a tömeggyártás."
Szerintem senki sem mondta, hogy ekkor már a tömeggyártás indul."- A 45 nm-es Penryn tömeggyártásban 2007 novemberében és 2008 januárjában kerül a polcokra vagyis 2 évvel az első 45 nm-es waffer, és 1 évvel a tape out után."
1. A tape-out lehetett volna előbb is.
2. Az Intel bőven hagyott időt magának a rampingra (nem hajtotta a tatár), lásd 3 GHz-es launch órajel, stb."45 nm-es K10-es tape outról még nem voltak hírek, csak az általad is említett linken utalás arról hogy folyik a procik próbagyártása."
Ha valóban folyik a procik próbagyártása, az azt jelenti, már volt tape-out, hiszen éppen azt próbálják meg működőképesen legyártani."de feltételezzük hogy még úgy van, akkor is a tömeggyártásig még legalább lenne 1 év"
~1 év a kihozatal és minőség viszonylag magas szintre fejlesztéséhez kell. Ha sietni kell, már előbb elkezdhetik gyártani kisebb mennyiségben."- 2006 november tömeggyártásban elérhetővé válik az Intel első 4 magos procija"
2x2 magos."- 2006 december K10 tape-out, konkrét órajelről nincs hír, de fórumokban lehetett olvasgatni 800 Mhz-en ketyegő példányokról."
Tudtommal 2006 novemberében már zárt ajtók mögött néhány partnerüknek élőben demonstrálták."- 2007 május az AMD ominózus prezentációja kikerül amiben a elméleti 2.6 Ghz-es Barcelonát összeveti a 2.66 Ghz-es C2Q-dal. Viszont trükköznek mert a C2Q-hoz olyan eredmény választanak amiből a publikálás idején már van frissebb, de ők szándékosan egy régebbi mérést választank és így papíron a Barcelona 2.66 Ghz jobb"
Tévedés!!! Ezek a grafikonok még a 2006 novemberi prezentációról származtak."-2007 július, az AMD újra publikálja a korábbi prezentációját, ráadásul most már széles körben a weboldalán. Továbbra is az ezer éves Intel adatokkal, holott közben már kijött hivatalosan is a 3 Ghz-es C2Q. Az Intel most már beszól hogy használja a jó adatokat. Persze azok mellett már nem lenne gyorsabb az elméleti 2.6 Ghz-es Barcelona ami illuzió romboló lenne, ezért inkább eltávolítja az egész prezentáció az oldaláról az AMD."
Ez sem pont így volt. Ekkor újabb grafikonokat prezentáltak, amikben a 2-magos Opteronokkal hasonlították össze. Az Inteles grafikonokat csak nem frissítették az oldalukon. (Az Intel site-ja is tele van out-dated grafikonokkal, talán naponta frissítenk kellene az összeset?) Az egészből egy Chen nevű seggfej csinált botrányt, aki mindezt nem tudta (mert nem tud semmit), és azt hitte, azok is újak. Mellesleg csalt is a saját kis összehasonlításában, mert az egy jóval korábbi compilerrel kapott Barcelona számokat egy vadi új, jelentős fejlesztésen átesett compilerrel kapott Xeon számokkal hasonlítgatta. SIMD FP teljesítményben igenis veri a K10 a Core-t."-2007 augusztus, mindenféle rejtélyes 3 Ghz-es K10 demonstrációkról érkezik hír, felcsillan a remény hogy jön majd a kóró gyilkos"
Nincs itt semmi rejtélyes, több újságíró megnézhette közelebbről, CPU-Z-t is futtattak. -
dezz
nagyúr
válasz
shabbarulez #2819 üzenetére
"Az Intel meg kitűzött egy dátumot és úgy tűnik szokásukhoz híven tartsák is magukat ahhoz."
"tartják"ps. mást is akartam ide írni, de aztán mégsem.
-
Thrawn
félisten
válasz
shabbarulez #2819 üzenetére
Talán még nem lenne késő visszacsábítani Atiq Raza-t az AMD-hez, az ötleteivel együtt. Anno nagy húzás volt mikor felvásárolták a NexGen-t.
-
dezz
nagyúr
válasz
shabbarulez #2816 üzenetére
"A szept 10-es paper lauchra legyártottak 10-20 ezer Barcelonát, amit gondolom szétküldtek sajtónak meg egyéb helyekre tesztelni, hogy benne lehessenek a hírekben, mert kell a PR gépezetnek működnie kell. Ami meg maradt az gondolom olyan kevés hogy nem sok mindenkinek jutott."
Ennyit tuti nem küldtek szét újságíróknak - közel sincs ennyi tech. újság, és amúgy is csak az ismertebbek kaptak."Az Intel 3. negyedévben 2 millió 4 magos procit szállított, a 4. negyedévben ami jellemzően a legerősebb szokott lenni nem lenne meglepő ha akár 3-4 millió között teljesítenének. Ehhez képes az AMD termelése még mindig harmat gyenge."
Na ja, mert az Intel x millió 2-magost "termelt", és ebből csomagolt 4 milliót kettesével egy tokba. -
fLeSs
nagyúr
válasz
shabbarulez #2736 üzenetére
Igaz, a fesz nem magonként független, hanem a chipsettől független.
Érdekes egyébként, hogy nekem van egy rakat slide-om, de amit most linkeltél az még nincs meg. Nekem csak 2006-osok vannak. Ha tucc olyan helyről, ahol vannak újabbak, akkor lécci szóljál. Az AMD nem ad segítséget. -
Raymond
titán
válasz
shabbarulez #2736 üzenetére
Pontosan. Csak ket power plan van. Egy az NB-nek egy pedig a magoknak.
-
dezz
nagyúr
válasz
shabbarulez #2163 üzenetére
Te is tudod, hogy ez félrebeszélés.
Nem a koppintás a gond, hanem az inkompatibilis megoldáson alapuló erőből kitúrás.
Itt található egy RWT-s elemzés a CSI/FPI-ről.
A K8/K10 IMC-je mennyiben is koppintás?
#2165: "Persze most idővel még bármi előfordulhat, az Intel tuti fog lobbyzni hogy egyes cégek jöjjenek át az ő portájára, de közel sem biztos hogy sikerrel jár."
Csak kb. 99%."A 64 bites kiterjesztés sikerét is a szélesebb körű elfogadottságnak köszönheti"
Mert a Linux, és mondjuk a GCC már támogatta? A Microsoft ultimátuma nélkül nem sokat ért volna."Végülis ha az Intel nem Itaniumozik, szinte biztos hogy előbb megcsinálta volna a saját 64 bites kiterjesztését"
Aha, hát persze, az Intel, mint nagy innovátor, üttőrő.Az AMD eleve erre építette a K8-at, ehhez képest a P4-nek igencsak nem feküdt a dolog, tehát esetleg egy következő uarc.-ban tudta volna megvalósítani hatékonyan az Intel. Ehhez képest úgy tűnik, még a Core2 sem remekel annyira 64 bites kóddal.
Az "Itaniumozás" is az AMD-t kitúrás egy módozata akart lenni. Annyira elvakultan kergetik ezt, hogy az sem számított, az Itanium valójában nem is volt alkalmas erre a feladatra.
"A 3DNow esetén a széles körű sw támogatottság kevésbé jött össze, az a projectjük nem is lett akkora siker"
Ha az Intel normálisan átveszi, és nem csak egy hasonlót csinál, ami nem kompatibilis, sikeres lett volna."IBM Cellje, AMD Fusionja, Nvidia Cellje, Intel Larrabeeje. Biztos lesz majd amelyik ebből elbukik, az egész a sw támogatottságon fog múlni, nem véletlen hogy az Intel is e fronton egyre inkább nyomul. Idővel rájöttek hogy ez fontos front, az IBM már hamarabb rájött."
A IBM Cell nem igazán GPU, szóval ha ezt is belevesszük, inkább mondjuk stream computingről beszélhetünk, bár a Cell nem csak erre alkalmas. Talán a high performance parallel computing a legjobb kifejezés, vagy más ilyesmi. ("Nvidia Cellje" - ez nem tudom, mi akar lenni.)De ne keverjük ennyire össze a dolgokat. A Cell felhasználási területe nem egészen ugyanaz, mint a GPGPU-s vonal, de persze vannak átfedések. Az AMD Fusionja (ill. annak ide vonatkozó változata) a meglévő GPGPU-s vonalat bővíti ki. Az Intel a Larrabee-t megint csak a mindenkit kitúrás jegyében hozta létre. (Az Intel Fusionhoz hasonló megoldása előre láthatóan nem GPGPU-s célokat fog szolgálni, hanem csak egy energiahatékonyabb IGP.)
-
VaniliásRönk
nagyúr
válasz
shabbarulez #2163 üzenetére
A K7-ek egy az egyben az EV6-ot használták ha jól emlékszem, kötve hiszem hogy ha az Intelnél lettek volna a jogok akkor ezt szó nélkül hagyják.
-
dezz
nagyúr
válasz
shabbarulez #2152 üzenetére
Szerintem több ponton nem stimmel, ill. átgondolatlan, amit írsz. Úgyhogy mielőtt AMD fannak nyilvánítasz, talán hallgasd meg a válaszomat is...
Nos most nagyon is lemásolta az Intel az AMD-t, és éppenhogy arra az útra lépett, amit az AMD már jópár éve követ! Ez persze teljesen logikus és várható volt. De ha már ezt teszi, miért nem veszi át szépen a HT-t (ami egy elég komplikált rendszer, aminek nem ma kezdték a fejlesztését, több területen is használják, kvázi egy ipari standard), ahelyett, hogy csak lemásolja? Ez kb. olyan, mintha az AMD úgy vette volna át az SSE1-3-at, hogy csak hasonlót csinál, ami nem kompatibilis.
Na persze az Intel a 64 bites kiterjesztésnél is saját, az AMD64-gyel nem kompatibilis megoldással próbálkozott, csak a Microsoft nem hagyta.
És miért csinálja ezt az Intel? Azért, hogy megosztottságot idézzen elő, és az erejéből fakadóan egy-az-egyben kitúrja a másikat... Ez éppenhogy versenyellenes törekvés, visszaélve a helyzetével.
Az AMD célja nem az Inteltől való elkülönülés, hanem az előrelépés. Mellesleg kénytelen is előre menekülni.
Az SSE-kkel kapcsolatban is problémás, amit írsz. Az SSE1-3-at rendesen, kompatibilisen vette át az AMD. Az SSE5 sem az elkülönülést szolgálja, hanem egy nagyobb továbblépés, ami ugyanakkor tartalmazza az SSE4 fontosabb utasításait is, és a maradékot is tervezik átvenni. Tehát egy jól átgondolt, fer dolog.
[link]
Erre is mi az Intel reagálása: lesöpörni az egészet az asztalról, és majd egy teljesen másra ösztökélni a fejlesztőket. Megint csak versenyellenes, kitúró jellegű viselkedés.
(Ja, és az Intel már az SSE1-et is a 3DNow! kitúrására hozta létre.)
A Larrabee mellett az Intelnek is lesz Fusionhoz hasonló megoldása (GPU on-die a Nehalem magok mellett). Az AMD-nek meg ott vannak az ATI GPU-k, azokat fogják továbbfejleszteni, optimálisabbá tenni egyéb számításokra is.
[Szerkesztve] -
ftc
nagyúr
válasz
shabbarulez #2152 üzenetére
Igazad is van.
Legyen mindenre 8 féle megoldás...azt kompatibilitás szó kukázható...
HT nem az AMD terméke hanem egy mamutokból álló közösségé.
Intel már másolt... csak szeretnek más néven eladni dolgokat. pl 64bit x86 alatt.
SSE5A tartalamzni fog ha jol tudom 3-4 utasítást SSE4-hez képest...ennyi
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- Autós topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Gitáros topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Bluetooth hangszórók
- Xbox Series X|S
- Átlépi végre az iPhone az 5000 mAh-t?
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- BESZÁMÍTÁS! MSI Z370 i5 9500 16GB DDR4 512GB SSD RX6600 8GB Cooler Master MB510L Chieftec 500W
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- AKCIÓ! Acer Predator Triton Neo 16 15 notebook - Ultra 9 185H 32GB RAM 2TB SSD RTX 4070 WIN11
- Bomba ár! Dell Precision M4600 - i7-QM I 8GB I 500GB I Nvidia I HDMI I 15,6" FHD I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest