Hirdetés
Órás fronton nehéz évről-évre valami újat kitalálni, főleg ott, ahol egyébként is a drágább kategória van terítéken. Hogy ezekbe lehet eSIM-et tenni, hogy van bennünk mobilfizetés, hogy tudnak navigálni és hogy elég frankó a kijelző az már alapvetés, az Apple, a Samsung, de még a Garmin is inkább reszelget és csiszolgat a forradalmi újítások helyett. Nincs ez másképp a Watch8 és a Watch8 Classic esetén sem, hacsak ez nem borzolja a kedélyeket, hogy utóbbinál megint van tekergethető lünetta, amit hol belerak a Samsung (és akkor ikonikus megoldásként aposztrofálja), hol pedig kihagyja (és akkor egy mukkot sem szólnak róla).
A Watch8 40 és 44 mm-es méretben készül, a kijelző továbbra is kör alakú, de maga az óra test alul-felül kissé túlnyúlik, amivel sikerült némi egyediséget csempészni a külsőbe. Az is új, hogy megváltozott a szíj csatlakozója, ami miatt a korábbi órákhoz való szíjak nem lesznek kompatibilisek. Ennek a gyártó szerint az a magyarázata, hogy nem az óratest aljával egy síkból indul a szíj, így jobban rá tud illeszkedni a csuklóra a hátlapon levő szenzor (ami egyébként csont ugyanaz a BioActive, mint tavaly), ami javít a mérések pontosságán.
30 és 34 grammot nyomnak (szíj nélkül) az órák a mérlegen, a kijelző a kisebb modellnél 1,34 inches átmérőjű (438 x 438 pixel), a nagyobbikon 1,47 hüvelykes a megjelenítő (480 x 480 pixel), minden esetben zafírkristály védelemmel. A hardveres oldalon az ötmagos, 3 nanométeres Exynos W1000 dolgozik, 2 GB RAM és 32 GB belső tárhely mellett, az akkumulátor kapacitása a tavalyi szériához képest átlagosan 8%-kal lett nagyobb, most a 40 mm-es verzióban 325 mAh-s a telep, a nagyobb kiszerelésben 435 mAh-t találunk. Megvan az 5ATM vízállóság és néhány MIL-STD 810H szabványt is kipipál nem csak a Watch8, hanem a Classic is.
Ez csak 46 mm-es méretben készül, 63,5 grammos tömege érezhetően több, miközben a kijelzője a kisebb Watch8-nak megfelelő méretű és felbontású. Ennek oka, hogy a kijelző körüli gyűrű (ún. lünetta) megint csavargatható, így is lépkedhetünk a menüpontok között. Akinek volt már ilyen órája, az tudja, hogy ez egy igen hasznos megoldás. Az akkumulátor a Classic modellben 445 mAh-s, továbbá újdonság, hogy a két oldalsó gomb között van egy harmadik is, amely a tavalyi Watch7 Ultrához hasonlóan alapesetben az edzéseket indítja, de át lehet programozni más funkcióra is. Itt már 64 GB a tárhely mérete.
Az összes óra Wear OS 6 rendszert futtat, de a Samsung hozzátett még ezt-azt. Például van AI asszisztens benne, megjelent itt is a telefonokról ismerős Now Bar, illetve egyéb szoftveres extrák is érkeztek, mint amilyen futósegéd, ami komplett edzésprogramot állít elő és vezényel le attól függően, hogy mi a célunk és milyen edzettségi állapotban vagyunk. Továbbá a Galaxy Watch8 széria bevezeti az Antioxidáns-indexet, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók mindössze akár öt másodperc alatt megmérjék karotinoidszintjüket, ezáltal segíti őket, hogy megalapozott életmódbeli döntéseket hozzanak az egészséges öregedés érdekében. Kétcsatornás GPS, 5 GHZ-es WiFi, NFC, eSIM-es modellek esetén LTE támogatás és 5.3-as Bluetooth is adott, Android 12-es rendszerű telefon minimum kell a használathoz, de most is megvannak ugyanazok a Samsung-only funkciók, mint korábban. A gyártó azt mondja, hogy az új szoftveres okosságok egy része a korábbi órákon is elérhető lesz, de még nincs végleges lista arról, hogy mely órákra mi és mikor érkezik.
Az árak az alábbiak szerint alakulnak:
- Galaxy Watch8 40 mm Bluetooth: 159 990 forint
- Galaxy Watch8 44 mm Bluetooth: 169 990 forint
- Galaxy Watch8 40 mm LTE: 179 990 forint
- Galaxy Watch8 44 mm LTE: 189 990 forint
- Galaxy Watch8 Classic 46 mm Bluetooth: 229 990 forint
- Galaxy Watch8 Classic 46 mm LTE: 249 990 forint