Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    no, újragondolnám a vakuvásárt én is... adott egy metz 24, három nd szűrő (nd4, nd16, nd32 úton van) meg egy panasonic g3. a cél az, hogy derítsek, nappal, árnyékokat arcon, ellenfényben, vagy pl. most, télen ha a háttérben a vakító fehér hóval portrézok vagy az alany lesz sötét, vagy a hó ég ki... szal ezeket szeretném megoldani valahogy, lehetőleg minél olcsóbban. jó lenne plafonra irányítható fej, zoom, és kompatibilitás diffúzorokkal, egyéb fényterelőkkel (a metz 24-re semmit nem igazán lehet felrakni ). Na most sztetek erre mekkora kulcsszám kell minimum ekv 100-120mm obikhoz? illetve ttl szükséges, vagy ilyen felhasználásra fölösleges? valaki valami ötlet? yn560 III-ról egyelőre lemondtam, élőben a II-es verzió mérete sokkolt, nem lennék képes a kis g3-on egész nap hurcolni :DDD remélem nem off nagyon, legutóbb mikor vaku topikba írtam nem igazán válaszoltak, valszeg inkább canikonra vannak hangolódva.
    szerk: esetleg a metz 24-emmel is meg lehet oldani a nappali derítést? fel lehet applikálni rá valami normális fénylágyítót? elég a 24-es kulcsszám?

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák