Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • makszi

    aktív tag

    Hétvégén közeli barátságot kötöttem az LX7-tel. Számomra nem hozott csalódást semmiben sem.
    Nagyon kis kezes és megfelelően gyors kis kompakt.
    Külön öröm, hogy a 100fps-es videót nem nekem kell pl Sony vegas-sal lelassítanom, hanem ezt elvégzi a gép, tehát én már eleve a 25 fps-es videót tudom lejátszani PC-n. Egyébként nagyon állat ez a lassított videó :C
    Pl gyerekről, kutyáról nagyon cool snitteket lehet lőni és tényleg gyerekjáték a kezelése.

    Este beltérbe is bőven elég az AF sebesség szerintem.

    A zoom léptetés nagyon nagy találmány, bár azért ha meg kéne neveznem a legnagyobb gyengéjét akkor a zoomolás sebessége lenne az.

    A másik ami nem tetszik, hogy nagyon védtelennek tűnik a frontlencse és nincs szűrőmenet, szóval aki LX7-et használ hogy tesz rá UV vagy Polár szűrőt?
    Napsütésben 1.4 es rekesszel még az ND szűrővel is túl sok volt a fényből, ezért is lehet érdekes a Polár szűrő.
    GF2 után én dinamikában nem érzek visszalépést egyébként. Raw-ba fotózva LR-ban nagyon sokat lehet visszahozni akár égboltból, akár sötét részekből.
    ISO 1600 ig szerintem vállalható a zajosság is. Megkockáztatom, hogy van olyan mint a GH1.
    Tudom, hogy ez utóbbi nem a low light ISO etalonja :DD , de azért csak egy kategóriával nagyobb szenzora van.
    Ennyit számít 3-4 év a szenzorok fejlődéstörténetében...
    Szóval remek kis masina a maga nemében.
    Persze kell bőrtok, meg LVF meg pótakksi, meg szűrők és akkor igazából 200 a vége a mókának... :B
    Szóval olyan "panásan olcsó" ez a pana gép is. :D

Új hozzászólás Aktív témák