- iPhone topik
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Milyen okostelefont vegyek?
- Homokféreggel is pózolhatna a OnePlus 15
- Szerkesztett és makrofotók mobillal
- Yettel topik
- Apple iPhone Air - almacsutka
- One mobilszolgáltatások
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
-
Mobilarena
A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!
Tartalomjegyzék:
1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Clickbait
aktív tag
válasz
AdamP900 #20082 üzenetére
És látom 10.8.3-ad van, utánanéztem ilyet csak a Lion produkál, de nem is olyan meglepő.
Olyanokat kéne csinálni hogy egy teljes shutdownt csinálsz, és verbose módban elindítod.
Vagy esetleg más flagekkel (-v -s -x -f -F).
Nekem is voltak ilyen furcsaságok (beállításokban ha a networkre mentem, kifagyott az egész)
De vagy 10x újraindítás után jó lett, és letiltottam a szükségtelen kexteket. -
Máté94
addikt
-
-
ritterkrisz
tag
válasz
AdamP900 #17903 üzenetére
igen erre gondoltam én is, csak lion alatt soha nem töltött be kernel hibával leállt
félek tőle
ma vagy 10x telepítettem újra liont - moutain liont....
De ez még mindíg kérdéses....
"Illetve most csak úgy tudom működésre bírni a vga-m(gtx 560ti), ha az elején az usb-ről bootolásnál beírom ezt: GraphicsEnabler=Yes PCIRootUID=0 Enélkül meg sem nyikkan csak a proci vga-val hajlandó."Nem lehet ezt megkerülni egy kextel vagy integrálni valahogy a bootolásba (bootloaderbe)???
-
RaZroX
addikt
válasz
AdamP900 #17472 üzenetére
"Win+Tab"-ra sajnos nem reagál.. mondjuk nekem alapból furán működik a billem mert ps/2-es.. szóval az "í" betű nálam a "0"-n van, meg fel van cserélve az Option és Command (Crtl és Alt)...
Szerk.: Na utána jártam, működik mégis, csak pont cod2-nél nem.. a franc se tudja miért, de pl cod4-nél pöccre lerakta dockra.. szóval akkor így jártam
-
-
Máté94
addikt
válasz
AdamP900 #16654 üzenetére
Telepítsd ezt. Hátha.
-
Máté94
addikt
válasz
AdamP900 #16412 üzenetére
Inkább ezt ne. Ha veszel hozzá valamit, az legyen OOB. eBay-en van egy csomó "bontott" alkatrész.
Ne kelljen már kext-el szórakozni. De ez csak én meglátásom.
-
Phantomhive
aktív tag
válasz
AdamP900 #16126 üzenetére
igen, a pénztelenség jellemző dolog. főleg így 20 éves kor környékén +/- 4
a mac javíttatásról nem tudok nyalatkozni. szerintem, ha az ember nem gondolja azt, hogy ennyi pénzért mindent túl él a gép, akkor simán bírja hosszú-hosszú évekig.egyszerűen laptopnál van pár olyan szabályszerűség, hogy szőrös ágyon nem használjuk, koszos asztalra nem tesszük le és nem használjuk órákig az ágyon/paplanon vagy az ölünkben, mert megsütjük ill. mindenképpen rongáljuk az élettartamot.
de ezek olyan dolgok, amik minden laptopra igazak.és érdemes(lehet) fél/1 évente elugrani vele takaríttatni és jóban lesz vele az ember.
egy rokonom pár éve örökölte meg fiától az ő C2D-s asszem 4 giga ramos hófehér macbookját.(használtan) a mai napig működik a rendszer miután u.ezeket jól megtanácsoltam neki is.
az egyetlen hibája 1 repedés a házon, ami sajnos szériahiba és gari lejártával már nem foltoznak.no, jó éjszakát.
sikerült hajnali fél10-re időpontot kapni a fodrászhoz@ #16127 Xero:
tudtam írás közben, hogy ez a sor magas labda lesz, de alapvetően egy átlag végfelhasználó jobb, ha nem kezd tutorialokat követve mindenféle változtatásokat eszközölni. én is sokat játszottam már az osx kinézetével, sőt windowson az xp ősidőkben hwsw-n des(order)-re karöltve dolgoztunk active desktoppokon(illetve próbáltam utolérni őt
), szóval én is egész jól benne vagyok a modding dologban, de ettől függetlenül soha senkit nem buzdítanék rá
-
Phantomhive
aktív tag
válasz
AdamP900 #16123 üzenetére
hardwarefüggő és kényes.
még a legjobb hardwareket is ki tudja sz*patni az apple azzal, hogy megvariálja az energiagazdálkodási dolgokat. aztán vagy azzal kell szarakodni, hogy visszarakni valami régi kextet vagy eleve zsír újra kell várni, amíg valaki hackel egyet.nekem pl. a videókártyával van rendszeresen sz*póroller, mert állandóan meg kell szerkeszteni két kextben a dev és ven id-ket, hogy eleve felismerje.
de most legutóbb pl. az applesmc filet kellett régire cserélnem(életemben először találkoztam ezzel a kextel, illetve a fakeSMC-t kellett frissítenem és ha ki volt nyomva a biosban a speedstep, akkor pár óra után random lefagyott.szóval azt mondanám, hogy lehet 98% körüli hackintosht csinálni, de tökéletesen megbízhatót nem és ez valószínűleg az idők végezetéig így lesz.
én már régen tervezem, hogy szerzek egy macbookot és a pc-n pedig csak úgy lesz egy osx, "ha van valami alapon", de windows lesz rajta lebutítva földig, hogy csak játékra és skypera legyen alkalmas arra a napi 1-2 órára, amikor játszikolni akarokmacbookot akarok fő gépnek.
ja és most hackliról beszéltem.
a rendes mac gép elég atomstabil tud lenni, ha az ember kiöli magából a windows vénát és nem kezdi el baszogatni és átszabni meg a fene se tudja. -
tDr1v3r
veterán
válasz
AdamP900 #16107 üzenetére
"De azért gondolom egy rendes almás gépen, a saját hardverkörnyezetében amire megírták őket, jobban fut."
Nem feltétlen... pl. 365k-ból (21.5-ös iMac alapára) meg simán összerakhatsz egy olyan konfigot (akár 27"-os Dell monitorral) ami meg a mostani (lassan két éves) Mac Pro teljesítményét hozza.
Na, ez azért meg nem mindegy... a szépség mondjuk relatív, NZXT illetve Fractal Design (vagy Silverstone, etc) gyárt simán tűrhető kinézetű házakat (amelyek belsejét te is szépíthetsz, például harisnyázott tápkábellel), a halkságot is megoldhatod egy jobb hűtőrendszerrel (vagy vízhűtéssel)...
Kicsit elrugaszkodtam attól amit válaszolni akartam (sőt, eléggé, inkább külön akartam volna),mindegy is...
Amúgy az OS X honorálja azt ha erősebb hardver van alatta, a "saját hardverkörnyezet"től függetlenül.
-
Máté94
addikt
-
Máté94
addikt
-
Máté94
addikt
válasz
AdamP900 #15920 üzenetére
Igen, elég nagyot tud csinálni. Nem lehet más laphoz másik DSDT-t használni. Ez evidens.
Az Intel-t csak felbontásra lehet kényszeríteni, de nem lesz gyorsítás.
Kexteket innen mindenesetre lehet szerezni.
Easybeast-et kell majd használni és kész. -
Máté94
addikt
válasz
AdamP900 #15907 üzenetére
Az egy Gigabyte GA-Z77-DS3H lenne, de senki sem ajánlom egyelőre. Nem győzöm elhajtani tonymacen a sok Ivy Bridge-es idiótát, akik ilyet akarnak már most, holott nincs semmilyen support a processzorokhoz, csak moddolt kernel. Ráadásul Gigabyte váltott, VIA Audio-t használ a legtöbb lapján a Realtek-kel szemben így elég nagy szívás, mert arra nem csinál senki normális kextet. VodooHDA meg elvileg szar, pattog hang, recseg stb.
Legalább az új CustoMac 2012-es gépekig várj a lap cseréjével, ha mindenféleképpen Intel 7-es szériás lap kell. De szerintem bőven elég lenne egy Z68-as Gigabyte-ra cserélni a mostanit.
-
Xero
nagyúr
válasz
AdamP900 #15898 üzenetére
Kapcsold ki. Azért sipákol.
Valószínűleg, nincs meg jól a biosod a boot loaderrel, így hibás adatokat kap a rendszer.
(#15900) AdamP900: Ilyesmit élből felesleges használni az OS X felépítése miatt. A bezárt programok részei ott tanyáznak a memóriában mindaddig, amíg újra meg nem nyitod őket (így gyorsítva az indulást), vagy ameddig nem lesz szüksége más programnak arra a helyre. Ebbe belenyúlni bármilyen segédprogrammal felesleges és csak hibákat-lassulásokat szül. Ismét leírom: Ez nem az a rendszer.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen notebookot vegyek?
- Mikrotik routerek
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Windows 10
- Revolut
- Jönnek az egyes, problémákkal küzdő ASUS ROG noteszgépek kipofozott BIOS-ai
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Battlefield 2042
- Milyen program, ami...?
- További aktív témák...
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Vadiúj számlás VGA kártyák! Már kamatmentes rèszletre is! Kèszleten lèvő termèkek
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T460 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T470 - i5-G6 I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte A520M R5 5500 16GB DDR4 500GB SSD GTX 1660 Super 6GB CHIEFTEC Libra Zalman 500W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest