Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz kugyu21 #1951 üzenetére

    Én pedig inkább itt válaszolok mert egyrészt így másnak is hasznos, illetve tudják javítani a többiek ha valahol hülyeséget írtam.
    ___________________________________________________________________________
    Helló!

    Te milyen tunert használsz a HD vételéhez? Én pesti vagyok, kb. 10 km-re a Széchenyi hegyi adótól, rálátok és a tetőn egy nagylepke antennám van.

    Én egy kölcsön DVB-T Tuner -t használok. Ez egy USB -s Pinnacle Hybrid Pro Stick ami analóg és digitális TV adást is tud venni, így ha csak digitális a szempont akkor ez feleslegesen drága, de ez volt kéznél. Én Kiskunfélegyháza külterületén fogom Szentesről az adást, nagyjából 40km légvonalban ezeréves analóghoz telepített antenna hálózattal és UHF tetőre szerelt lepkeantenna van fent. A kisebbik frekvenciájú muxon (786Mhz) tökéletes jelet fogtam tegnap. Sajnos valószínűleg az antenna és a kábelek miatt a 826Mhz -os mux -ot csak nagyon minimálisan érzékelem, gondolom az antennának ebben a tartományban nagyon kicsi a nyeresége, vagy a kábelek csillapítása túl nagy (pár fogalom akkor: mux=egy hagyományos analóg TV csatorna helyén található digitális jelfolyam amely több csatorna tömörített jelét fogja össze időosztásos módon; nyereség=ezt pontosan én sem tudom, dBi -ben adják meg ha jól emlékszem és az a jó ha minél nagyobb mert akkor érzékenyebb az antenna, a távolabb lévő adótornyok adását nagyobb jelszinttel tudja fogni; csillapítás= kábelre jellemző, a jel kábelen való áthaladáskori gyengülését jelenti. Különböző frekvenciájú jelekkel máshogyan viselkedik egy-egy kábel) Pest környékén pontosan nem tudom milyenek a körülmények, olvastam már olyat hogy pár kilométerről sem tudták megoldani a vételt, de olyat is aki nagyon messziről fogja elfogadható minőségben. Szerintem érdemes a fórumban kicsit utánaolvasni mások tapasztalatainak.

    Egy kis tudattágítást is szerettél volna, itt van akkor egy kis átvilágítás a rendszerről:
    Nézzük akkor röviden hogyan is működik a digitális TV adás vétele. Van tehát nekünk a tuner -ünk, amely veszi az analóg jelet és a demodulált digitális jelet (ami MPEG Transport Stream formátumú, innen ered a .ts kiterjesztés amiben pl. lementeni is tudod) szolgáltatja a számítógépen annak a programnak ami megnyitja. A Transport stream -ben helyet foglalnak leírók, az egyes csatornák videó és hang sávjai (egy adóhoz tartozhat több is, pl. több nyelvű adások esetén), EPG (Electronic Program Guide = elektronikus műsorújság), Teletext, idő adatok, stb. Ennek megfelelően a tuner -edet ha ráhangolod egy mux -ra akkor az fogja a rajtalevő adók összességét, így pl. ha a géped bírja akár egyszerre is nézheted őket PIP (Picture in Picture) módban, csak a lejátszó programnak kell tudnia. De ugyanakkor pl. ezeket az adásokat egyszerre felvenni is tudod mindenféle gond nélkül. Mind a videó, mind az audio jel többfajta kodekkel lehet tömörítve. A DVB-T szabvány kezdetben csak az MPEG-2 -es videó kodeket ismerte (ez használatos a DVD -ken vagy az SVCD lemezeken), a nálunk kiépített rendszer a sokkal modernebb ugyanakkor erőforrás igényesebb AVC/H.264 tömörítési formátumot használja amellyel 2-3x kevesebb sávszélességgel is sugározható egy SD adás (SD adás=PAL területen 720x576 pixeles felbontás 50Hz képfrissítéssel; a mostani mux -okon 1,5-2Mbit -et foglal el egy SD adás H.264 -el), illetve elérhetővé váltak a HD adások átvitele is (az Antenna Hungária az 1080i Full HD felbontást választotta, amelyhez 7-8 Mbit/s sebességeket társítanak az eddigiek alapján). A hang kodekeknél a régi rendszer az MP2 (MPEG 1.0 Layer II, az mp3 kodek elődje) illetve AC-3 hangsávokat ismerte (utóbbival akár 5.1 -es hang is átvihető). A nálunk kiépített rendszer alapkövetelménye lett az AAC audio sáv támogatása is, ezzel megint csak hely spórolható meg, az AAC az MP2 -höz képest kb. 2x hatékonyabb. Mivel a kép és hang kibontását nem a tuner végzi így a régi DVB-T tuner -ek is gond nélkül használhatóak a mostani H.264+AAC kódolású adásokkal is (ellentétben a TV -kkel és a set-top-box -okkal, amelyek a videó és hang adatok kibontását is maguk végzik, így egyértelműen az újabb tömörítéseket a régi vevők nem tudják értelmezni). A TV Tuner nagyjából úgy működik mint egy hálókártya, a rajta áramló kodekek típusától független.

    Eljutottunk odáig tehát hogy a jel már elérhető a gép számára. Kell egy TV néző program amely képes a fogott jelet megfelelő dekóderrel megjeleníteni. Ebből csomó létezik, használhatod a TV tuner gyári programját is, de akár külsőst is (pl. az ingyenes DVD Dream amivel én próbálkozom). Ha nem gyári programot használsz akkor a videó és audio dekódert te választhatod meg. Most az egyik legjobban optimalizált dekóder a fizetős CoreAVC. Érdemes még megemlíteni a HDPack nevű kezdeményezést amelyben számos audio és video kodek van összegyűjtve többek között digitális TV vételére. Ebben megtalálható pl. a Cyberlink H.264 dekóder amellyel ha újabb videókártyád van amely ismeri a DXVA (DirectX Video Acceleration) 2.0 technológiát akkor a dekódoláshoz használhatod a grafikus processzor erejét, ezzel tehermentesítve a központi procit. Ez erősen javasolt, mert a Full HD felbontás a régebbi gépeket (pl. a mostani P4 -emet) sajnos megfekteti. Audio kodeknek megint számos használható, az MP2 dekóder az összes modern Windows oprendszernek (XP -nek már biztosan) része, az AAC adásokhoz valószínűleg a KLite codec pack részét képező CoreAAC pl. megfelelő (erre még nem volt szükségem mivel eddig csak a két titkosított adás használja ezt a fajta tömörítést, de később valószínűleg mindegyik átáll erre vagy az AC-3 szabványra)

    A lementéshez többnyire megint csak a lejátszó program használható, itt jön képbe hogy akár menthetjük az éppen behangolt digitális adáshoz tartozó mux összes adóját vagy csak az aktuális adást. A kimenet többnyire egy TS fájl. A felvétel nem igényel különösebb processzor erőt, mivel lényegében a tuner -től érkező jel merevlemezre mentését kell csak elvégezni. A DVB Dream például lehetőséget biztosít arra hogy a felvétel alatt kikapcsolhatjuk a kép dekódolását (Ctrl+K), így csak menteni fogja a műsort de a képet és a hangot nem fogjuk látni. A felvett TS fájlbeli videó folyamok szétválasztására a TSRemuxer, míg vágására az itt javasolt H264TS_Cutter használható. Utóbbival több részre is szedhető a fájl ha nem akarsz pl. újratömörítéssel foglalkozni ha a felvett fájl nem fér fel egy DVD -re. De ha mégis újratömörítenél, használhatod a DGAVCIndex nevű programot amely egy frameserver modul az AviSynth nevű script nyelvhez amelyet aztán jó pár programban használhatsz videó bemenetként (VirtualDub, MeGUI, TMPGEnc, stb.) Az AviSynth -el egy csomó dolgot művelhetsz a képpel a számtalan szűrő és beépített függvény segítségével, pl. megszüntetheted a váltott sorosságot, zajt szűrhetsz, készre méretezheted a képet, stb. A végleges kép ezután jut el a fentebb sorolt programokhoz.

    Remélem tudtam segíteni. Kérdezz ha még van homályos folt. A többiek pedig kérem kommentálják ha valahol ellentmondás van a tudásommal.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz kugyu21 #1969 üzenetére

    Na akkor újabb fogalomzavar megszüntetés:
    A set-top-box PC -től teljesen eltávolodó dolog, arra találták ki hogy a DVB-T -vel fogott adást demodulálja, majd saját processzorával dekódolja a képet és a hangot majd ezeket nyers információként átvigye lapos TV -re HDMI -vel, vagy hagyományos analóg jelként mondjuk Scart kábelen/RF modulátoron keresztül régi képcsöves (CRT) TV -re. Lényegében olyan mint egy műholdas beltéri egység. Set-top-box -ról ennek megfelelően további veszteségek nélkül nem lehet felvenni PC -re sem, mert maximum azt tudod megtenni hogy összekötöd az analóg PC -s tuner -ed kompozit videó bemenetével és digitalizálsz róla. Ezzel egyrészt a felbontás SD -re esik vissza, másrészt a jelet újból tömöríteni is kell, illetve a kompozit jel behoz egy rakás nemkívánatos dolgot, mint zaj vagy a color rainbowing. Ha HD -t akarsz ez nem járható út.

    Hogy a PCI -os vagy USB -s tuner közül melyiket választod, ez csak rajtad múlik. PCI -osak valamivel olcsóbbak viszont helyhez kötöttek. USB -set akkor érdemes venni ha pl. több géped van és mozgatni szeretnéd köztük a tuner -t, esetleg később lesz laptopod is.

    Merevlemez lehet set-top-box -ban is, arra lehet rögzíteni vagy pedig time-shift funckiót kapsz (ez utóbbi azt jelenti hogy pl. ki kell menned a film közepén, megnyomod a pause gombot aminek hatására megáll az élő adás, valójában az eszköz veszi tovább a filmet a vinyóra a háttérben. amikor visszajössz akkor folytathatod a műsort, ekkor egyszerre játssza le a mentett videót illetve veszi fel az élő adást a set-top-box. Megjegyzem ilyet a PC -s programok is tudnak). Set-top-box -ról a mentett felvételt általában nem lehet sehogyan sem archiválni, maximum ha megbontod és átrakod a merevlemezt PC -be, de ekkor sem biztos hogy PC barát formátumban tárolt fájlt fogsz kapni.
    PC -s tuner esetén nyilvánvalóan a PC -be épített merevlemezre vehetsz fel, ennek megfelelően a mentett fájllal azt csinálsz amit jónak látsz, kedvedre vághatod, ha akarod újra tömörítheted (pl. átméretezve 720p -re) majd DVD -re is archiválhatod az anyagot egy íróval.

    A Hybrid tuner azért hibrid, mert az analóg és a digitális adást (ez utóbbi a DVB-T -t) is tudja fogni. A HD/mpeg-4 kérdésre pedig már a fentiben is megírtam a választ: amelyik tuner DVB-T képes azzal tudsz nézni MPEG-4 -es videót és HD -t is. A tuner teljesen független a használt tömörítéstől, az csak vakon küldi a gép számára a demodulált MPEG-TS jelet, a PC -n lévő szoftver feladata hogy ebből aztán számodra érthető információt jelenítsen meg. Régi csak MPEG-2 -es szoftverrel rendelkező tuner -nél csak a TV néző programot kell lecserélni, pl. DVB Dream -re.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz kugyu21 #1992 üzenetére

    USB -s HDD -t támogató set-top-box -okról nem hallottam, ez nekem is új, szóval bocsi én csak általánosságban próbáltam válaszolni.

    Ezeknél az eszközöknél nincs olyan amelyik a processzortól átvéve a feladatot, vagy annak nagy részét, tehermentesíti azt (HW-s dekódolás)?
    PC -s Tuner nincs, viszont írtam ha a videó kártyád tudja a DXVA 2.0 -át akkor arra rá lehet bízni és a főprocid lényegében semmit nem csinál, lehet CAD -ezni (feltéve ha ahhoz nem kell nagyon a videókari procija).

    Az a tuner a tv-készülékben van benne, vagy annak a programja is egyszerúen lecserélhető?
    Mi most csak a PC -s TV vevőkről beszélünk, ugye? :) Mert amit utólag írtam ezekre vonatkozik (igaz a kisregénybe belevettem a set-top-box -okat is egy-két mondat erejére). A szoftver alatt normális Windows -os alkalmazást értettem. Set-top-box -nál aligha lehet olyan hogy egyszerű szoftver frissítéssel H.264 képessé lehet tenni; a benne lévő célprocesszornak kell tudnia a dekódolást.

  • funkygee

    aktív tag

    válasz kugyu21 #2010 üzenetére

    Ez pl [link] bár ezen nincs hdmi, de van dvb benne , bár szerintem nem mpg4. Ezen van hdmi kimenet, de ebben meg szerintem dvb tuner nincs,csak analóg: [link] Nekem kicsit úgy tűnik, pl németeknél vannak dvb tunerek 250 gigás hdd-kkel tonnaszámra, Mustek, stb. egzotikus márkákban, nálunk hol lehetnek ilyenek?

  • wassermann

    Topikgazda

    válasz kugyu21 #2010 üzenetére

    Ha csak lejátszani is elég, ez most a legkorszerűbb és legolcsóbb HDMI-s cucc, januárban érkezik: KLIKK

  • romulan

    tag

    válasz kugyu21 #2014 üzenetére

    Próbáld meg ezt:

    http://www.ostelsat.hu/conditional_access_module_connax_mpeg-4_A9943.htm

  • romulan

    tag

    válasz kugyu21 #2017 üzenetére

    "tetszőleges CI slot-tal rendelkező mpeg2-es tunerhez is használható-e, vagy csak a hozzá linkelt STB-hez"

    Bármihez használható, de vannak sikeres és sikertelen próbálkozások is. Lehet, hogy firmware frissítés kell hozzá. Érdeklődj a TV gyártónál, szerviznél, a kártya gyártónál és forgalmazónál. Keress rá az Interneten.
    Minél pontosabb adatokat adjál meg, TV típus, jelenlegi dvb firmware stb.
    Interneten rendeld meg a kártyát, mert így 8 napon belül kötelesek visszavenni.

    Strong 8300-asom van, nem csak olvastam róla. Egy halvány kísérletet tettem a PC-n a felvett állományok lejátszására, sikertelenül. Szerintem most még korai ezt firtatni, elég új készülék. Ahogy terjed, biztos megírják hozzá a PC-s lejátszó szoftvert is.
    Szerintem a Strongnak most is van, de ez csak sejtés.

    [ Szerkesztve ]

  • wassermann

    Topikgazda

    válasz kugyu21 #2118 üzenetére

    A digitális vételnél a HD sok a gépednek, ezt mutatja a szaggatás és a 100%-os processzorterhelés : ( írtad is, hogy minimum 2magos 3GHz-es, tehát sajnos nincs min csodálkoznod. Nekem nem ilyen a cuccom emiatt a többihez nem tudok hozzászólani.

    [ Szerkesztve ]

  • cs_beno

    csendes tag

    válasz kugyu21 #2118 üzenetére

    Hali!

    kugyu21!

    Nekem is volt régebben Pinnacle tunerem, a gyári szoftvere akkor nagyon rossz volt, lehet azóta is olyan maradt.
    A linkelt kép alapján úgy látom a TV normát kellene átállítani PAL-ra, vagy ha ilyet nem találsz az országot Germany-ra, vagy Ausztriá-ra.
    Régen a Pinnacle Hungary-ra Secam TV normát állított be.

    Üdv

  • nrc

    tag

    válasz kugyu21 #2120 üzenetére

    Sajnos a h.264 HD dekódolás valóban meglehetősen erőforrás igényes feladat.

    Nekem pl Avermedia usb tunerem van és a kétmagos C2D E7200 2.54Ghz-es proci 50% körüli terheléssel megy mikor HD csatornát nézek.

    Tehát egy egymagos 2.4Ghz-es proci kb. éppen a határán lehet annak, hogy folyamatosan tudja megjeleníteni a HD adásokat.

    Mivel a pc-s tunerek nem tartalmaznak hardveres támogatást h.264 dekódoláshoz, ezért mindegyiknek hasonlóan magas a hardverigénye.

    Ha sikerülne befogni a Duna II Autonomia-t, akkor annak jobban kellene mennie, mert az egy kisebb bitsebességű SD adó, így nem annyira erőforrás-igényes a megjelenítése.

    A videókártya segíthet még sokat, ha támogatja az h.264-es mpeg stream dekódolását DXVA-n keresztűl. A jó hír, hogy megnéztem és úgy tűnik a kártyád támogatja a DXVA-at és az mpeg4-et. Már csak a gyakorlatban kell meggyőződni arról, hogy ez használható-e a MinDigTV adásaihoz is.

    Ehhez a próbához használhatod pl. a Dvbviewer Pro 3.9.2.0 programot. A beüzemeléshez leírást itt találsz, plusz még egy fontos kiegészítés van a leíráshoz itt.

    Mindenképpen telepítsd fel a HD PACK 1.8-at is, mert ebben van a Cyberlink és az Arcsoft codec amikben be lehet kapcsolni a DXVA gyorsítást.

    Ha nem menne a VGA gyorsítás, akkor pedig a Coreavc 1.7-es codec-et érdemes kipróbálni, mert ez a többi dekóderhez képest kisebb teljesítménnyel is beéri.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz kugyu21 #2128 üzenetére

    Igen, a lényeget jól érted, a részletekről itt van még némi infó :

    A Dvbviewer egy alternatív, áltlánosan használható tuner program, amit a Pinnacle programja helyett tudsz használni.

    A coreavc 1.7 egy általánosan használható, viszonylag alacsonyabb számításigényű szoftveres - tehát a dekódoláshoz a cpu-t használó codec - amit külön kell letölteni és telepíteni a rendszerre.

    A HD PACK 1.8 telepítő pedig több codecek is tartalmaz köztük olyanokat is amivel ki tudod használni a videókártyád DXVA képességeit. Ezek szintén általános codec-ek, tehát telepítés után elvileg bármelyik tuner, videómegjelenítő program használhatja ezeket.
    Már ha az adott program hajlandó a külső codec-ek használatára. Bár ehhez a konkrét Pinnacle tunerhez adott szoftvereket nem ismerem a múlt tapasztalatai alapján azt feltételezem, hogy a külső codec-ek használatára a gyári programban kicsi az esély.

    Ezért ajánlottam a próbához a Dvbviewer-t, mert az biztosan tudja használni ezeket a codec-eket.

    Tehát a teendők:
    - telepítsd fel a DvbViewer-t, de még ne indítsd el
    - telepítsd fel a HD PACK 1.8-at
    - telepítsd fel a coreavc 1.7-et
    - Csináld meg ezt a kis bűvészkedést, hogy működjön is a telepített DvbViewer.
    - Végül indítsd el a DvbViewert, amit már "csak" be kell üzemelni, hogy működjön a tunereddel

    Néhány tipp még a DvbViewer használatához:
    - az ffdshow codec-et ne használd ezzel a programmal, mert fagy
    - a "Settings/Options/Tv+Radio" menüpontban kapcsold ki a "Fast Channel Switching" opciót, mert pl. a coreavc codec ezt nem szereti (széteshet a kép csatornaváltásnál, ha be van kapcsolva)
    - a "View/Filters" menüpontban az aktuálisan használt video decoder-re kell kattintani, ahhoz, hogy a codec beállításait meg tudd változtatni. Itt lehet pl. a deinterlace módját megadni (a "hardware" és a "wave" a leggyorsabb), illetve a DXVA gyorsítást is itt tudod ki/be kapcsolni.
    - ha valamelyik beállítás miatt tartósan fagyna a program, akkor a legközelebbi indításnál érdemes kihúzni az antennát, így el tudsz jutni a menübe, hogy átállítsd pl. a codec-et

    Ha elakadnál valahol, csak írj és megpróbálok segíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz kugyu21 #2131 üzenetére

    Igen, telepítések után a tuner saját programja helyett kell a DvbViewer-t indítani.

    A gyári programra valóban nincs szükség, ha alternatív szoftvert használsz a digitális adásokhoz.

    Azért nem távolítanám el a helyedben a gyári szoftvert sem, mert a DvbViewer csak a digitális adáshoz használható, az analóg sugárzás befogásához továbbra is a gyári szoftverre van szükséged.
    Fontos, hogy egyszerre ne futtasd a két tuner programot, mert akkor valamelyik nem fog működni.

    A telepítések sorrendje tulajdonképpen mindegy, emiatt nem kell aggódnod.

    Ha egy program tud használni a sajátja mellett más codec-et is, akkor a beállításai között meg lehet adni, hogy melyiket használja.

    A Dvbviewer esetében a "Settings/Options/DirectX" menüpontban tudod kiválasztani a használni kívánt "H.264 video decoder"-t. Ebben a listában kell megjelennie többek között a coreavc, Cyberlink és Arcsoft dekódereknek is.

    A nem használt codeceket pedig nem érdemes leszedni, mert egyrészt egyszerű módon nem is lehet egyenként, másrészt, pedig jól jöhetnek később esetleg más feladatra is, mondjuk videó lejátszáshoz.

    A codec beállításainál egyébként meg lehet adni, hogy az adott dekóder legyen az alapértelmezett az adott rendszeren, de az már az egyes programoktól függ, hogy figyelembe veszik-e ezt a beállítást, vagy ragaszkodnak a saját beépített vagy mellékelt codec-jük használatához. Ez utóbbi a gyakoribb sajnos..

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz kugyu21 #2139 üzenetére

    Hát nem egyszerű helyzet, az biztos.. :N

    Azért mielőtt visszaviszed a tunert tényleg érdemes lehet még kipróbálni, hogy alternatív megoldással, másik szoftverrel lehet-e jól fogni a digitális adásokat.

    Már csak azért is, mert mégiscsak könnyebben tudsz pénzt kiadni bármilyen dvb-t eszközre a jövőben, hogyha láttad egyszer jól működni az adásokat.

    A blokkosodásnak és akadásnak egyébként 100% alatti cpu kihasználtságnál már nem kéne jelentkezniük, viszont lehet, hogy a gyári szoftver vagy codec nem kompatibilis a MinDig Tv-vel.

    Arra vigyázz még, hogy jelenleg (átmenetileg) hibás adásokat sugároz az Antenna Hungára.

    Konkrétan nálam az m1HD, m2HD képe csíkozódik és szint változtat elég gyakran, de akadás nincs. A Duna HD-val is volt gond, de azt tegnap megcsinálták, nálam jó, de van aki panaszkodik, hogy kb. fél percenként megakad a kép nála.

    Erről olvashatsz még itt és itt.

    Ez átmeneti jelenség, a hiba az adónál van, rendbe fogják hozni. Eddig mióta megy a sugárzás ilyen hiba nem jelentkezett és remélem ezután sem fog.

    Szóval neméppen a legmegfelelőbbek a körülmények most egy tuner teszteléséhez, de a Duna II tuti jó és a Duna HD képe is hibamentes nálam. Ezeken tesztelj inkább most, ha maradt még kedved és energiád..

    ui:
    Az antenna átdugdosást, pedig egy akár néhány száz forintos elosztó és némi kábel beszerzésével kiküszöbölheted. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • wassermann

    Topikgazda

    válasz kugyu21 #2141 üzenetére

    Teljesen érthető a csalódottságod. Nekem a gyenge vételi viszonyok miatt pihen a szekrényben az USB-s vevőm. Majd ha olyan lesz a sugárzás , mint amilyen az olimpia alatt volt, talán újra előveszem... : (

  • wassermann

    Topikgazda

    válasz kugyu21 #2143 üzenetére

    Korábban úgy működött a dolog, hogy az Olimpiát FullHD-ben műholdon megkapták Kínából és egy az egyben kisugározták ...

    Emellett akkor több helyről is sugározták Pesten és nem fogták vissza a sugárzási teljesítményt, mint most.

  • nrc

    tag

    válasz kugyu21 #2144 üzenetére

    Az attól függ, hogy miért visít.

    Talál valami nevesített károkozót, vagy azért jelez, mert a DvbViewer esetleg megpróbál valamilyen portot megnyitni, vagy internetre csatlakozni?

    Ha vírust, vagy kémprogramot talál akkor beállítástól függően fel szokta ajánlani az irtást/törlést/karanténba helyezést. Ha ez van akkor azt ne hagyd figyelmen kívül, válaszd az irtást, ha lehet.

    Ha valamilyen portot akar megnyitni vagy az internetre akar csatlakozni a program, akkor az normális lehet, ilyenkor akár engedélyezheted is, de szerintem ha tiltod akkor is futnia kéne.

    Ehhez még esetleg annyit, hogy volt, aki Vistán próbálta és neki nem működött a DvbViewer, XP-n viszont megy gond nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz kugyu21 #2149 üzenetére

    Örülök, hogy sikerült valami eredményt elérni, még ha közel sem teljes a siker.

    Pedig nagyon bíztam abban, hogy esetleg a VGA gyorsítás megoldja a problémádat.

    Nekem egy ATI Radeon 9600-as kártyám van a kisebb gépemben, de a specifikáció szerint az nem tudja a DXVA-t és valóban nem is megy hiába kapcsolom be (ugyanúgy 100% a proci terhelése, mintha kikapcsolnám).

    A te 9550-esed viszont egy újabb kártya ami a specifikáció szerint szerint támogatja a DXVA-t és említik itt még a DTV/HDTV dekódolás képességét is.

    Emiatt gondoltam azt, hogy esetleg menne így a folyamatos lejátszás.

    Esetleg még érdemes lehet ellenőrizni, hogy amikor Cyberlink vagy az Arcsoft codecet használod a DvbViewerben és megjelenítés közben a "View/Filters" menüpont alatt az éppen használt video decoder-re kattintasz, akkor ott be van-e kapcsolva a DXVA.

    Ha be van, akkor úgy tünik a leírásban állítottakkal ellentétben mégsem támogatja a kártya ezt a funkciót.. :(

    [ Szerkesztve ]

  • ati2

    őstag

    válasz kugyu21 #2149 üzenetére

    Azért esik le a proci terheltség, mert nincs mit dekódolni (a tunerből nem jön ki semmi kis ideig).
    Ez a rossz vétel miatt van általában, ilyenkor szakadozik a hang is.

  • nrc

    tag

    válasz kugyu21 #2154 üzenetére

    Tehát először válaszd ki a Cyberlink-et h.264 decoder-nek a Dvbviewer-ben, majd az "Apply" gomb használata után az "OK"-val hagyd el a menüt.

    Ezután lépj ki a programból majd indítsd el újra.

    Ha most a tv adás megjelenítése közben elmész a "View/Filters" menüponthoz, ott ki tudod választani a "Cbyerlink H.264/AVC Decoder (PDVD8)" nevű codec-et.

    Ekkor bejön egy ablak amiben megadhatod a codec beállításait. Itt nálam van egy olyan opció hogy "Use DxVA". Ezt kell elvileg bekapcsolni.

    Az Arcsoft codecnél hasonló módon tudod beállítani ugyanezt, csak ott külön lehet a DxVA 1.0 és a DxVA 2.0 támogatást engedélyezni.

    Javaslom, hogy a Duna II adó menjen miközben a beállításokat végzed, mert az terheli a legkevésbé a procit, így nem lassul le annyira a gép működése.

    Mikor befejezted a beállításokat akkor persze már átkapcsolhatsz a HD csatornákra ellenőrizni, hogy van-e javulás.

    A HD2600-as egyébként még sokkal nagyobb valószínűséggel támogatja a hardveres H.264 megjelenítést.. :U

  • nrc

    tag

    válasz kugyu21 #2160 üzenetére

    Erre írtam ezt, mint lehetséges okot: #2156.

    A leírása alapján a HD2600-on mennie kell a H.264-es gyorsításnak, tehát ha telepítenéd a DvbViewer-t és a Cyberlink vagy az Arcsoft codec-el próbálnád, akkor működne.

    Legalábbis nagy az esély rá, nálam HD3850-es vga-val megy rendesen.

    [ Szerkesztve ]

  • bzoley

    veterán

    válasz kugyu21 #2160 üzenetére

    Az, hogy a vga tudja, még nem jelenti azt, hogy a szoftver is jól fogja kezelni. Korábban felsoroltak néhány lehetséges alternatívát.

    ati2:
    [link]

  • nrc

    tag

    válasz kugyu21 #2163 üzenetére

    Azért csak sikerült 100%-os cpu terhelés alá menni, még ha keményen is kellett küzdeni ezért. ;)

    Az m1HD és m2HD jelenleg is hibásan jön az Antenna Hungáriától, tehát ha időnként csíkozódva elszíneződik és blokkosodik a kép az amiatt van és nem a tuner vagy a gyenge gép hibája.

    Ha a Duna HD-n vagy a Duna II-n is jelentkeznek képhibák, na az már vétel oldali hibára utal.

    Persze érdemes figyelembe venni, hogy a DxVA érzékenyebb az adáshibákra, mint a tisztán szoftveres dekóderek, így emiatt is lehetnek blokkosodások.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz kugyu21 #2181 üzenetére

    Az akadozás oka a következők valamelyike is lehet szerintem:

    - a vga teljesítménye kevés a HD csatornák dekódolásához. Ha ez a helyzet, akkor a Duna II Autonomia csatornának jónak, akadozás mentesnek kéne lennie ugyanazzal a Cyberlink codec-el és bekapcsolt DXVA gyorsítással.

    - a vga hibásan dekódolja a H.264-es adatfolyamot. Ekkor valószínű Duna II-n is jelentkezik a hiba ha a Cberlink-et használod bekapcsolt DXVA-val. Viszont ha kikapcsolod a DXVA-t vagy coreavc codec-et használsz akkor jónak kéne lennie. Ahhoz már elég kell, hogy legyen ez a gép, hogy a Duna II-t szoftveresen dekódolni tudja.

    - a deinterlace miatt eleve lehet kicsit darabosabb a mozgás, mint a hagyományos analóg adásoknál. Itt egy részlet még régebbről, ennél folyamatosabb mozgás nemigen lesz: link. Ezt a videót letöltés után a DvbViewer is le tudja játszani, a gépigénye is kisebb valamivel, mert a kisérleti adás alatt kisebb volt a felbontás is.

    - a tuner nem megfelelően jelzi a jelerősséget/minőséget. Erre az utalna, ha a Duna II sem lenne hibamentes sem coreavc sem Cyberlink + bekapcsolt DXVA használata mellett. Erre a variációra igencsak minimális az esély.

    Ha biztosan ki akarod zárni, hogy a gyenge gép/vga az akadozás oka, akkor ennek a legbiztosabb módja, hogy feltelepíted az erősebb gépre is a DvbViewer + HD PACK 1.8 + coreavc 1.7 kombót és kipróbálod ott is szofveresen és DXVA gyorsítással is. A próba után persze el lehet távolítani ezek a programokat a gépről.

    Tudom, már írtad, hogy a másik gépre telepítés nem megoldás neked, mert azt a fiad használja, így ez inkább csak arra lenne jó, hogy megbizonyosodj róla, hogy tényleg a gépeddel van gond és nem a tuner működik rosszul, esetleg a jelminőséget sem megfelelően jelezve. Bár ez utóbbira igen kevés esélyt látok.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz kugyu21 #2189 üzenetére

    Szívesen segítettem amiben tudtam, azt hiszem közös erőfeszítéssel sikerült kihozni a konfigurációból amit lehetett.

    Ez sajnos azt jelenti, hogy többletberuházás nélkül nem tudod gondtalanul, kompromisszumoktól mentesen a MinDig TV adásait nézni a gépeden.

    A tunert nyugodtan vidd vissza, hiszen így nem tudod használni arra amire vetted és nem is a figyelmetlenséged ennek az oka, hanem a hiányos tájékoztatás a csomagoláson.

    Tapasztalatom szerint általában könnyen visszaveszik a számítógéphez való kütyüket, mert rengeteg inkompatibilitási gond lehet, aminek a kinyomozásával az üzletek érthető módon nem akarnak foglalkozni.

    ui:
    Gondolom te mostanában nemigen fogod a DvbViewer-t használni, de azért leírom, hogy mit kell csinálni ahhoz, hogy ne essen szét a kép csatornaváltásnál, hátha más még hasznát veszi:

    A "Settings/Options/Tv+Radio" menüpontban kell kikapcsolni a "Fast Channel Switching" opciót, ezután már minden esetben jól működik a csatornaváltás coreavc codec használata esetén is.

    [ Szerkesztve ]

  • romulan

    tag

    válasz kugyu21 #2225 üzenetére

    60 Mbyte átkonvertálása kb. 8 perc. (1 óra 20 percnyi HD felvétel kb. 4.1 Gbyte)
    Kb. olyan gép kell, mint a HD DVB-T vételhez.

  • kutyuska

    aktív tag

    válasz kugyu21 #2232 üzenetére

    Nagyjából igen! Bár ha gyártók reklámjait nézed, minden egyszerűnek tűnik :)

    A jelenlegi eszközparkom:
    - LCD TV + mpeg4 tunerrel és új antennával és erősítővel a tökéletes DVB-T vételhez. :((
    - DVD lejátszó.
    - Sat-os STB PVR funkcióval a szolgáltatótól.
    - PC analóg és DVB-T tunerrel sok-sok HDD-vel és DL DVD pörkölővel.
    - miniDV kamera
    - WD Media Player + USB HDD
    és sok sok távirányító.
    Ami még nincs:
    - 5.1-es hangrendszer

    Ennyi eszközzel gyakorlatilag tudok SD/HD-ben analóg és digitális forrásból rögzíteni, szerkeszteni, archiválni és megnézni ( ha még marad rá időm :DD ) és még a nappaliba is beférek.

    [ Szerkesztve ]

    " Babra munka, de megéri! "

  • ChiliChili

    tag

    válasz kugyu21 #2232 üzenetére

    Ha már van mondjuk WD és egy HDD-s STB, akkor minek a DVD-recorder és a blu-ray?

  • PikkPukk

    csendes tag

    válasz kugyu21 #2232 üzenetére

    Na, én ezért vettem csak egy USB-s tunert a számítógéphez kb 10 ezer forintért. A többit megoldom a számítógépen (amiben már amúgy is van winyó és DVD író). :K
    Még arra próbálok törekedni, hogy tudjak venni egy full HD-s monitort (aminek általában jobb a képe, mint egy LCD-tévének), meg egy olyan számítógépet, amiben nincsenek mozgó alkatrészek (mindenhol passzív hűtés, winyó helyett SSD), hogy semmilyen zajt ne csapjon nekem tévézés közben... A hang meg a hifi-ből jön... (Milyen jó is volt hallgatni a Pavarotti emlékestet :) )

    Ja, azt elfelejtettem, hogy a kódolt DVB-C kábeltévés adásoknál persze ez az út nem járható, de az általad leírtaktól meg én is viszolygom... Passz, majd az idő megoldja...
    Ezért gondokozom én egyelőre inkább DVB-T + DVB-S kombinácóban (utóbbi még nincs).

    [ Szerkesztve ]

  • GBogyó

    tag

    válasz kugyu21 #2248 üzenetére

    Fogalmazzunk úgy, hogy konkrétan nem láttam még ilyen eszközt, de két irányvonalat tartok elképzelhetőnek:
    - teljes HTPC építés, elvileg szerintem teljesen kivitelezhető, de nem mernék belevágni, mert annyira sok szívást gondolok vele (hw-k sw-k összelövése, távirányító, ki-bekapcsolás, stb.)
    - Linux alapú műholdvevők már úgy tudom nagyon közelítik ezt a szintet (pl.: dreambox), talán a DVD játékos hiányozna belőle. Hátránya, hogy pláne nem olcsó.

  • ChiliChili

    tag

    válasz kugyu21 #2248 üzenetére

    Még azért annyira nem vagyunk ellátva HD-vel, hogy minden elérhető legyen HD-ben. Ha a kívánt műsor csak SD-ben elérhető, ahhoz kellhet a DVD felvevő.
    A BR pedig a jogkövető magatartás miatt esetleg legálisan beszerzett BR lemezekhez.

    Na de kérem szépen... A merevlemezre nem csak HD adást lehet rögzíteni. Jó reggelt! :)
    Ami a blu-rayt illeti, igazság szerint éppen a napokban kezdték piszkálgatni a témát, hogy a br-nek sem lesz nagy jövője, ha ilyen ütemben fejlődnek a hálózati szolgáltatások. Márpedig van benne valami.

    A Száva utcáról mit lehet tudni? Nálunk most szörnyű a vétel, de az Olimpia idején nagyon jó volt és az onnan jött.

    [ Szerkesztve ]

  • PikkPukk

    csendes tag

    válasz kugyu21 #2344 üzenetére

    Magának a tunernek nem sok köze van ahhoz, hogy akadásmentesen le tudd játszani a DVB-T-n fogható adásokat. Elsősorban a vett adás felbontásától, kódolásától, bitrate-jétől függ (H264 HD-hez sokkal erősebb gép kell, mint az MPEG2 SD adásokhoz kellett). De ezt már talán sokszor elmondtuk...
    Talán csak annyi, hogy a tunerek és az USB lassúsága (nem tökéletes/folyamatos átvitele) miatt erősebb gép kell az akadásmentes lejátszáshoz (tévénézéshez), mint hogy ha winyóról játszanád le ugyanazt a filmet.
    Nekem AMD X2 3800+ (2Ghz) proci van, a winyóra felvett full HD műsor lejátszása kb. 60% körüli CPU-t használ (VGA rásegítés nélkül). Közvetlenül a TV adást nézve - gyorsabb mozgásoknál - néha megakad, bár ez most lehet a gyenge jel miatt is.
    Ja, és egy megfelelő H264 támogatású VGA kártya jelentősen gyorsít a dekódoláson. Ilyenek az ATI HD sorozatú kártyái (bár van 1-2 kivétel) és az újabb GeForce (9xxx ?) kártyák is. Persze a hardveres (VGA) dekódolást a dekóder szoftvernek is támogatnia kell (pl. a Leadtek PVR2 lejátszójához adott ArcSoft dekóder támogatja).

    Szóval nem egyszerű az eset, utána kell nézni egy kicsit...

    Summa, summárum: majdnem mindegy, hogy melyik DVB-T tunert veszed (bár azért legyen valami márkás darab), sokkal lényegesebb a software támogatás.
    Akadnak még nem "gyári" (alternativ) lejátszók is: pl. ProgDVB (fizetős sajna), DreamDVB (ezt nem próbáltam még). Nekem Leadtek DVB-T USB vevőm van, amihez a Winfast PVR2 lejátszót használom. Ez sem egy csúcs progi (sok bosszantó apró hibával), de azért még használható.

    [ Szerkesztve ]

  • bzoley

    veterán

    válasz kugyu21 #2361 üzenetére

    Sajnos nem létezik akkor csomagoló doboz, amire ráférne a követelmény országonként.
    Ahogy korábban említve lett, feltüntették az épp aktuális, átlagos követelmény, a lokális követelményeknek sajnos a fórumokon kell utána járni. Hw-es vevőt nem nagyon árulnak, jelentőssen megnövelné az eszköz árát. Kiegészítő, transcoder kártya létezik, nem feltétlenül emberi áron, inkább érdemes a vga-t segítségül hívni. Cpu még talán érthető, de ha tévézel, miért ne dolgoztatná a vga-t, azért(is) van, más munkája nem nagyon van közben.

  • bzoley

    veterán

    válasz kugyu21 #2363 üzenetére

    Attól függően változhat, hogy milyen formátumot, felbontást használnak az adott országban. HD adás nem mindenhol van, és ha ráírnának a dobozra 5-6GHz-es cpu-t, kicsit elriasztaná a vásárlót, holott egy 2GHz alatti cpu is elég lehet, ha a vga tud segíteni, és az OS sincs leamortizálva, teleszemetelve. Az átlag adáshoz általában elég a feltüntetett követelmény.
    Mondjuk ahhoz, hogy minden flottul működjön, kell némi szerencse is.

    Tévékhez hülye vagyok, ezért sincs tévém :)

    [ Szerkesztve ]

  • zhagyma

    őstag

    válasz kugyu21 #2454 üzenetére

    Szia!

    Ha jól vettem ki, akkor [Conax MPEG4 NP4 Neotion Processor HDTV], ami szerintem NP4 neotion processort tartalmaz [link]. Ha ez igaz, akkor a beépített NP4 processor csak MPEG-4 AVC MP L3.0 profilt támogat, amely 720x576 felbontású SD adásra jó. Neked olyan kártyára van szükséged, amely NP4HD processort tartalmaz, amely MPEG-4 AVC MP L4.0 profilt is támogat 1920x1080 felbontásban HD adásra.

  • zhagyma

    őstag

    válasz kugyu21 #2459 üzenetére

    Azért van a nevében a HDTV címke, mert ez a "logo" nem az MPEG4 kódólásról szól, hanem a jeltovábbítás képességről.[EICTA definíció]. A "logot" a gyátó saját hatáskörben bírálja el, gyakorlatilag kontroll nélkül. Ha már megvetted, akkor úgy is csak a próba van hátra (például: műszaki bolt eladóját megkéred, hogy próbálja ki egy kiállított MPEG2 tuneres FULL HD TV-n).

    nrc Csak óvatosan azzal 2x50kW ERP-vel, mivel az jelenleg Szentesen "csak" 1x50kW ERP csatornánként, horizontális polarizációval. A 2x50kW = 1x50kW horizontális és 1x50kW vertikális polarizációt jelöl, amelyet a GE06 tervben engedélyeztek Magyarországnak az összes DVB gerincadóra, az összes csatornára. Viszont "keresztpolárban" nem valószínű hogy adnak, mivel a adó / vevő oldalon ehhez megfelelő antenna is szükséges, különben nem lehetséges az ilyen jellegű sugárzás és vétel.

  • zhagyma

    őstag

    válasz kugyu21 #2464 üzenetére

    Értem. Én is visszaküldeném, így látatlanban. Legközelebb válaszd az eredeti gyártót. [link]

  • zhagyma

    őstag

    válasz kugyu21 #2466 üzenetére

    Értem. Utána nézek és visszajelzek.

    nrc Igen jól értelmezed.

    [ Szerkesztve ]

  • zhagyma

    őstag

    válasz kugyu21 #2466 üzenetére

    Szia!

    Az általad vásárolt CAM és a többi CI alapú MPEG4 AVC dekóder működése a DVB-CI által specifikált infrastruktúrán alapul, amely a kódolt adások "kikódolására" lett kitalálva. A folyamat a következő:

    A DVB-CI szabvány a digitális adások kódolásához biztosít egy szabványosított infrastruktúrát. A vevő oldalon a "kikódoláshoz" szükséges egy CI (Common interface), amely fizikailag egy PCMCIA csatlakozó. Ebbe kell behelyezni egy CAM (Conditional Access Modul), amelybe bele lehet helyezni a szolgáltató által biztosított előfizetői kártyát.

    A kikódolás folyamatában a DVB-T demodulátorból kijövő mpeg transport stream (kódolt és kódoltalan TV műsorok együttese a DVB szabvány szerint), bizonyos feltételek mellett átadásra kerül a CI interface-n keresztül a CAM-nak. Ott az transport streambe elhelyezett kódinformációk és az előfizetői kártyában tárolt kódok segítségével a kódolt csatorna "kikodólásra" kerül és visszaíródik a transport streambe. Ezután kerül a transport stream a CI interface-n keresztül vissza a TV-be, ahol a TV műsor kiválasztása, majd annak MPEG dekódása következik és nézhető az adás.

    Az általad vásárolt Conax MPEG4 Neotion Processor HDTV CAM is a fenti folyamatot használja. Az eltérés az, hogy nem a kódolt tartalmat kódolja ki, hanem az MPEG4 tartalmat "realtime" kódolja át MPEG2-re és azt visszaírja a transport streambe. Ezután a CI csatlakozón kersztül visszadja a jelet a TV-nek, amely már csak MPEG2-es adásokat lát a transport streamben.

    Megjegyzések:

    Az MPEG4 -> MPEG2 átkódolás minőségvesztéssel jár! Azaz már csak azért kellene NP4HD neotion chip, hogy a HD adást képes legyen átkódolni MPEG2 HD adássá.

    Szerintem azért nem működött együtt a TV-del a CAM modul, mert a CI sloton keresztül csak akkor kerül ki a CAM kártyára a transport stream, ha abban kódolt adás van. Radásul a kódolt adás érzékelése az egyes TV-kben, a transport streamben biztosított összes információnak csak részleges felhasználásán alapul (PHILIPS például nem figyeli a CA descriptiorokat). Ebben az esetben, ha azt az UHF csatornát vetted, amelyen nincs ATV / HÍRTV, akkor a kártya nem csinált semmit, ha pedig a másikat, akkor nem volt a CAM-ban előfizetői kódkártya. Emiatt lehet, hogy nem minden TV-ben fog működni az ilyen típusú MPEG4 dekóder.

    Van vele még egy elméleti probléma: A transport streamben több MPEG4 TV adás is benne van, amelyeket együttesen kéne átkodólni MPEG4-ről MPEG2-re. A TV adás kiválasztása a transport streamből, egy későbbi logikai lépés, amivel a párhuzamos árkódolás kiküszübölhető lenne. Hogy ezt hogy bírja "szusszal" ? ...

    Ha ezek után is próbálkozni akarsz, ezt javasolnám: [NEOTION Pocket HD] Ez ismeri az előző eljárást, de ha nem megy így, akkor van HDMI kimete is. Itt sem írják le egyértelműen, hogy NP4HD neotion chip van-e benne és szintén MPEG4 -> MPEG2 realtime átkódolást végez, ezért szerintem ha ez sem kapja meg a trasport streamet (lásd fenn), akkor ez sem fog csinálni semmit.

    Ui.: Mivel nagyon hiányosak a fellelhető információk, ezért javasolt ebben a témában gyakorlati tapasztatokkal rendelkező embereket felkutatni. Az eddigiek alapján inkább STB lenne a célszerűbb.

  • zhagyma

    őstag

    válasz kugyu21 #2474 üzenetére

    Az MPEG4 -> MPEG2 konverziós megoldás, a minőségromlás miatt valóban zsákutcának tűnik. Viszont a CAM modul és a TV "együttműködése" esetén az általam, információ hiány miatt (kicsit több idő a "guglizásra") felvetett problémák orvosolhatók: A transport stream átengedése a CAM modulnak bármikor, a több mpeg4-ben tömörített adás küzöl csak az aktuálisan kiválasztott átkódolása MPEG2-re, vagy akár a belső MPEG2 dekóder tiltása és a CAM MPEG4 AVC dekóder használata. Mivel a CAM és a digitális TV is számítógép, ezért ez csak szoftver és megállapodás kérdése. Ilyen értelemben a CAM dekóder egyáltalán nem zsákutca. Ez egy "dugd be és használd technológia".[Link: Ha mégis érdekelne]

    Viszont az gáz, ha nem megy PCMCIA a TV-ben. [PCMCIA]. Ebből négy fajta van. Úgy tudom a DVB-CI type II-t használ és tönbbnyire a TV kikapcsolt állapotában kell bedugni a CAM modult és utána bekapcsolni. Csak ekkor ismeri fel. Van hot-swap megoldás is (menet közben cserélhető), de eszköze válogatja.

  • zhagyma

    őstag

    válasz kugyu21 #2477 üzenetére

    Ha azonos márkájú, azonos képernyőméretű és típusú TV-ben ment a CAM, a Tiedben meg nem, akkor ebből szervíz lesz. Vagy kapsz egy firmware update-t a TV-be, vagy kicserélik a hibás modult. Az STB típusokban nem vagyok otthon.

Új hozzászólás Aktív témák