Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kugyu21

    senior tag

    válasz nrc #2132 üzenetére

    Na ez egyre bonyolultabb („a DvbViewer csak a digitális adáshoz használható, az analóg sugárzás befogásához továbbra is a gyári szoftverre van szükséged”).
    Eredetileg az LCD tv-met akartam felokosítani a korai mpeg2 tunerjével a Mindigtv vételére - már több mint egy éve meg van a jószág és nagyon jó lenne már végre HD-ban nézni (a különböző teszteken kívül még nem tudtam megfelelően etetni ).
    Ezért először hosszú heteket töltöttem el a kutatással egy olyan kütyű után ami Tv CI slotjába dugva az mpeg2-ből mpeg4-t csinál, mint legegyszerűbb megoldás.
    Mire végre megtaláltam kiderült, hogy nem beszerezhető.
    Ezután következett az STB, plusz egy készülék, plusz egy távirányító, a beígért olcsó STB-k elmaradtak, HD adás még alig van és azzal is mindenféle problémák jelentkeznek még.
    Gondoltam ezzel várok még és átmeneti megoldásként kipróbálom a PC-s tunert. Bedug, feltelepít, használ.
    Már eleve nem számoltam azzal, hogy az antennát folyamatosan dugdosnom kell tv-ből PC-be és vissza.
    És ehhez még nem egy, hanem két programot használjak (analóg/digital) különböző kodekekkel?
    De az „í”-re az tette fel a pontot, hogy próbaképpen a fiam laptopjára is feltettem a tunert, ő ugyanis játszik vele ezért a gépe kicsit erősebb (AMD Turion 64 X2, 2GHz, 2GB memória, HD2600-as VGA).
    Na a Pinnacle szoftver ezen is 85-90% CPU foglaltságot produkált és szaggatás, kockásodás is előfordult
    Ezért úgy döntöttem, hogy bár a kíváncsiság miatt megpróbálom a Te általad leírt szoftverekkel is, de hétfőn mindenképpen visszaviszem ezt a tunert a boltba.
    Nagyon köszönöm a sok segítséget :R :R :R de ez azt hiszem már túl nagy kitérő az eredeti célhoz képest.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák