- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Egy szenzor, két zoomkamera: újraírta a Huawei a mobilfotózás történetét
- Google Pixel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- One mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- Olcsó Galaxyk telepíthetik a One UI 7-et
- Milyen GPS-t vegyek?
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
-
Mobilarena
"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!
Új hozzászólás Aktív témák
-
pethYeti
addikt
Az nagy hátrány ha kikapcsolom a memóriavizsgálatot induláskor, ugyanis ahogy megfigyeltem ez lassítja nekem borzasztóan a bootolást
-
wilburwalsh
tag
válasz
wilburwalsh #5294 üzenetére
C:\Users\All Users\AppData
e helyett próbáld inkább ezt:
C:\ProgramDataElvileg mindkettő ugyanoda mutat, de az előbbivel lehetnek jogosultsági problémák.
-
wilburwalsh
tag
Volt itt jó néhány érdekes bejegyzés... Az ezekhez hasonlóakat:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\NtWqIVLZEWZU (Trojan.FakeAlert) -> No action taken. szerintem törölheted a registryből.
De ha biztosra akarsz menni, akkor inkább vmi Malwarebytes'-os support fórumra is tedd be ezt a listát. -
wilburwalsh
tag
válasz
Krystal_s #5292 üzenetére
A kép alapján az explorer, az xnview és a mbam is a cmdagent.exe memóriájához akart hozzáférni. Azt nem tudom, hogy ezek miért történtek, de a Comodo önvédelme blokkolta és blokkolni is fogja az ezekhez hasonló próbálkozásokat.
Esetleg megkísérelheted ismét leszedni a Comodót, simán a Vezérlőpultból a Programok telepítése és törlésénél. Utána pedig manuálisan takaríts ki.
XP alatt töröld ezekből a mappákból, ami a CIS-sel kapcsolatos (a Sajátgépben állítsd be, hogy mutassa a rejtett fájlokat és mappákat):
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Comodo
C:\Documents and Settings\Felhasznaloneved\Application Data\Comodo
C:\Program Files\Common Files\Comodo
C:\Program Files\ComodoWin 7 alatt nem tudom fejből, de kb. ilyesmi lehet:
C:\Users\All Users\AppData\Local\Comodo
C:\Users\All Users\AppData\LocalLow\Comodo
C:\Users\Felhasznaloneved\AppData\Local\Comodo
C:\Users\Felhasznaloneved\AppData\LocalLow\Comodo
C:\Program Files\Common Files\Comodo
C:\Program Files\ComodoHa nemcsak a CIS-t használod a Comodótól, hanem pl. a Dragont vagy más programot is, akkor ne töröld a teljes Comodo mappákat, hanem a bennük lévő, CIS-sel összefüggő almappákat távolítsd csak el!
A registryből is kellhet kézzel pucolni. A Start menüben válaszd a Futtatás...-t, majd írd be, hogy: regedit. (A Futtatást a Windows+R billentyűkombinációval is elő lehet csalogatni.) A Rendszerleíró-adatbázis szerkesztőben a Szerkesztésnél válaszd a Keresés...-t, majd keress rá a Comodo-ra. A CIS-sel kapcsolatos találatot a Delete gombbal tudod kitörölni. A következő találatra ugráshoz válaszd a Szerkesztésnél a Következő keresését.
Vagy másik megoldás, ami elég lehet, de nem olyan alapos, mint az előző:
HKEY_CURRENT_USER\Software
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software
HKEY_USERS\Mindegyik\Software
Ezeken belül nézd meg a Comodót (ComodoGroup) és töröld a CIS-sel kapcsolatos dolgokat. Ha más Comodo programot is használsz, akkor itt is figyelmesen távolítsd el a cuccokat! -
blattida
nagyúr
válasz
Gaberking #5282 üzenetére
Szevasz!
Pontosan annyira jó, amennyire kell.
Úgyis a felhő alapú keresővel és a sandboxal együtt érdemes használni, úgy pedig nagyon jó.
Ha csak az adatbázist veszed figyelembe, akkor az avira egy kicsit jobb, az esettel pedig partiban van.
De ezt így nem lehet nézni, illetve csak elméletileg van jelentősége, mivel a védelmük több összetevős és rétegzett. -
blattida
nagyúr
Nincs mit.
A böngésző kiegészítőket le lehet szedni, amennyiben nem használja őket, ezek a PUP-ok.
A youtube downoader nem kártevő, ez fals, jelenteni kell az mbam-nak, a diaszerkesztőben található keygen exe-t esetleg föl lehet tolni egy elemző oldalra, de sanszos, hogy az is téves.
A többivel, szerintem, nem kell foglalkozni, a rendszer visszaállítást esetleg előtte ki lehet kapcsolni, hogyha a későbbiekben használná, akkor ne hozza vissza őket.
A CIS karantén meg magáért beszél.Az mbam nem jelez minden szart, csak követik a trendet, a PUP kategóriában olyan alkalmazások szerepelnek, melyek semmi gondot nem okoznak, csak települnek más alkalmazásokkal együtt, melyek vagy figyelmeztetik a felhasználót erről vagy nem, vagy akkor is települnek, ha a júzer nem akarja, azaz a telepítés előtt bejelölte, hogy ne települjenek...
-
riki
senior tag
válasz
blattida #5285 üzenetére
Nagyon szépen köszönöm a választ ! Akkor a Cis szépen végzi a dolgát. Akkor az MBAM most már minden sz&rt jelez. Azért nem értettem a dolgot,mert még soha nem panaszkodott volna ,hogy gondja lenne, más se.. Csak én kértem meg a srácot majd 1 évnyi használat után,hogy nézze meg az MBAM-el ,van e valami lakó a gépén mert ő "nagy" felhasználó. Tehát ezek szerint a Cis jelesre vizsgázott. Még egyszer köszönöm az értékelést.
-
riki
senior tag
válasz
blattida #5280 üzenetére
Még egy kérdésem lenne. Mint már említettem elég sok gépre raktam Cis-t. Eddig nem is volt gond. De, most az egyik gépen az MBAM ezt találta.Fertőzött Rendszerleíró kulcsok:
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{e312764e-7706-43f1-8dab-fcdd2b1e416d} (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Settings\{e312764e-7706-43f1-8dab-fcdd2b1e416d} (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{e312764e-7706-43f1-8dab-fcdd2b1e416d} (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\{e312764e-7706-43f1-8dab-fcdd2b1e416d} (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\application updater (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{0bda0769-fd72-49f4-9266-e1fb004f4d8f} (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{0bda0769-fd72-49f4-9266-e1fb004f4d8f} (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\{0bda0769-fd72-49f4-9266-e1fb004f4d8f} (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f3fee66e-e034-436a-86e4-9690573bee8a} (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{f3fee66e-e034-436a-86e4-9690573bee8a} (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\{f3fee66e-e034-436a-86e4-9690573bee8a} (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\NtWqIVLZEWZU (Trojan.FakeAlert) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\� (Hijack.Zones) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\JP595IR86O (Trojan.FakeAlert) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Z30KYPG3WS (Trojan.FakeAlert) -> No action taken.Fertőzött Rendszerleíró értékek:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\URLSearchHooks\{e312764e-7706-43f1-8dab-fcdd2b1e416d} (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDLLs\C:\Program Files\YouTube Downloader Toolbar\SearchSettings.dll (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDLLs\C:\Program Files\Application Updater\ApplicationUpdater.exe (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDLLs\C:\Program Files\Common Files\Spigot\wtxpcom\components\WidgiToolbarFF.dll (Adware.WidgiToolbar) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\URLSearchHooks\{0bda0769-fd72-49f4-9266-e1fb004f4d8f} (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\{0bda0769-fd72-49f4-9266-e1fb004f4d8f} (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDLLs\C:\Program Files\YouTube Downloader Toolbar\SearchSettings.exe (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\{f3fee66e-e034-436a-86e4-9690573bee8a} (PUP.Dealio) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\searchsettings (PUP.Dealio) -> No action taken.Fertőzött Rendszerleíró adatelemek:
HKEY_CLASSES_ROOT\scrfile\shell\open\command\(default) (Broken.OpenCommand) -> Bad: (NOTEPAD.EXE %1) Good: ("%1" /S) -> No action taken.
HKEY_CLASSES_ROOT\regfile\shell\open\command\(default) (Broken.OpenCommand) -> Bad: (NOTEPAD.EXE %1) Good: (regedit.exe "%1") -> No action taken.Fertőzött mappák:
(Nem találhatók rosszindulatú elemek)Fertőzött fájlok:
C:\Program Files\YouTube Downloader Toolbar\SearchSettings.dll (PUP.Dealio) -> No action taken.
C:\Program Files\Application Updater\ApplicationUpdater.exe (PUP.Dealio) -> No action taken.
C:\Program Files\Common Files\Spigot\wtxpcom\components\WidgiToolbarFF.dll (Adware.WidgiToolbar) -> No action taken.
C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\Quarantine\A0254160.exe (Trojan.Qhosts) -> No action taken.
C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\Quarantine\A0254163.exe (Trojan.Qhosts) -> No action taken.
C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\Quarantine\A0254164.exe (Trojan.Qhosts) -> No action taken.
C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\Quarantine\A0254167.exe (Trojan.Qhosts) -> No action taken.
C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\Quarantine\A0254170.exe (Trojan.Qhosts) -> No action taken.
C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\Quarantine\A0254171.exe (Trojan.Qhosts) -> No action taken.
C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\Quarantine\A0254172.exe (Trojan.Qhosts) -> No action taken.
C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\Quarantine\A0254173.exe (Trojan.Qhosts) -> No action taken.
C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\Quarantine\A0254174.exe (Trojan.Qhosts) -> No action taken.
C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\Quarantine\A0254190.exe (Trojan.Qhosts) -> No action taken.
C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\Quarantine\A0254191.exe (Trojan.Qhosts) -> No action taken.
C:\Program Files\IObit Toolbar\WidgiHelper.exe (PUP.Dealio) -> No action taken.
C:\Program Files\IObit Toolbar\IE\4.1\iobitToolbarIE.dll (PUP.Dealio) -> No action taken.
C:\Program Files\YouTube Downloader Toolbar\SearchSettings.exe (PUP.Dealio) -> No action taken.
C:\Program Files\YouTube Downloader Toolbar\SearchSettingsRes409.dll (PUP.Dealio) -> No action taken.
C:\Program Files\YouTube Downloader Toolbar\WidgiHelper.exe (PUP.Dealio) -> No action taken.
C:\Program Files\YouTube Downloader Toolbar\IE\1.0\youtubedownloaderToolbarIE.dll (PUP.Dealio) -> No action taken.
C:\System Volume Information\_restore{B4053F8E-A7A8-45BD-8391-FA5C61592064}\RP263\A0253684.rbf (PUP.Dealio) -> No action taken.
C:\System Volume Information\_restore{B4053F8E-A7A8-45BD-8391-FA5C61592064}\RP286\A0261511.exe (RiskWare.Tool.CK) -> No action taken.
E:\Dokumentumok\Ashampoo WinOptimizer 7.11\Ashampoo WinOptimizer 7.11\Crack\Patch.exe (RiskWare.Tool.CK) -> No action taken.
G:\Mentések\Progik,és PPS-ek\Progik\Diaszerkesztő\keygen.exe (Trojan.Agent.CK) -> No action taken.
G:\NELLI GÉPE\C megh\Program Files\Application Updater\ApplicationUpdater.exe (PUP.Dealio) -> No action taken.
G:\NELLI GÉPE\C megh\Program Files\YouTube Downloader Toolbar\WidgiHelper.exe (PUP.Dealio) -> No action taken.
G:\NELLI GÉPE\C megh\Program Files\YouTube Downloader Toolbar\IE\4.1\youtubedownloaderToolbarIE.dll (PUP.Dealio) -> No action taken.
K:\Programok\Diaszerkesztő\keygen.exe (Trojan.Agent.CK) -> No action taken.
C:\Program Files\Common Files\Spigot\Search Settings\SearchSettings.exe (PUP.Dealio) -> No action taken.
Ez most mind fals riasztás lenne ? -
Krystal_s
addikt
válasz
blattida #5278 üzenetére
szia
a méretkorlát alapon 20Mb , néha én átírom 100-ra,
egy film mérete min. 700Mb, és volt h film megnyitásnál fagyott...ami ügye már kiesik h ellenőrizze ,mivel 100MB-nél nagyobb és mivel nem új dolog ezért az állapottartó beállítás miatt már nem kéne h nézze. a képes mappában van 30KB-tól akár 3MB-os is...találtam egy ilyent -> Repeating alerts when trusted file tries to access explorer.exe in memory, és addig ok h d+ szabályok és ott explorer.exe : windows rendszeralkalmazás...egyedi-létrehoz - védelmi beállítások - folyamatok közötti meómória- inaktív..stb. önálló szabályt én nem tudok létrehozni ,mert nem értek hozzá...
If you look in Computer Security Policy ~ D+ rules, you should find a rule for explorer.exe. If you look at the protection settings tab, you have probably got 'interprocess accesses' set to 'ask'. Protyections settings over-ride permissions, so setting the file trusted won't help this problem.
-
Gaberking
senior tag
Sziasztok!
A Comodo internet security, antivirus része mennyire fejlett (a tűzfala nagyon jó, azt tudom)?
Például, Avira -val, Nod32 -vel vagy más közkedvelt antivirus programmal összehasonlítva, hol helyezkedne el? -
blattida
nagyúr
Új Comodo szolgáltatás: webcímek káros anyag kibocsájtását mérő Site Inspector.
Virtuális közegben futtatott böngészőn keresztül történik az ellenőrzés, ha káros, veszélyes tartalmat talál, azt is megmutatja.
Krystal_s
A Revo csak akkor tehet ilyesmit, ha nem biztonságos módban kereel vele és minden találmányát ki is törlöd.
Jobb, mint a Comodo saját eltávolítója, mert azt még nem aktualizálták, azaz az 5-ös sorozathoz annyira nem jó.Azt tudom még javasolni, hogy átmenetileg a valósidejű vizsgálatnál vedd lejjebb a méretkorlátot, így a képek és a filmek vizsgálata ilyenkor kimaradna...
-
Krystal_s
addikt
válasz
Krystal_s #5276 üzenetére
azt hiszem feladom. eltávolítottam , ccleaner + cis clean tool-al is takarítottam, még az elmentett beállításokat sem töltöttem vissza, hanem újra egyesével állítgattam mindent, és még másfél órát futtattam a full scant. nagy öröm volt főleg h most ismét 1perc fagyi volt a kva cmdagent és explorer.exe miatt. pff kész vagyok feladom nem érdekel.
ha ezt csinálta volna az 5ösnél ,akkor felfognám h nálam nem jó vmi.
a másik gépemen nincs gondja, mert azon se képek se zene se semmi. csak böngészek nem töltök, levegőt sem veszek... -
Krystal_s
addikt
válasz
blattida #5274 üzenetére
simán eltávolítottam és csak ccleanerrel néztem át...nem gondoltam h komolyabban takarítani kéne, mivel sima frissítéssel is jónak kellene h legyen. revot-n nem használok, mert egyszer úgy kitakarította az msn-t h köv. rendszer indításnál az ikonok fele eltűnt és sok program nem indult.
találtam egy CIS Ceal-up Tool-t lehet h kipróbálom remélem nem tesz kárt :\
-
SLYM
veterán
ebben a cikben elég sok jó tippet olvastam a biztonságról, viszont egyből az elsőt, ezt a csevegőprogram titkosítást nem értem. illetve értem, csak azt nem tudom, hogy ezt hol kell ezt beállítani? tudna valaki segíteni? köszi
-
Krystal_s
addikt
válasz
blattida #5270 üzenetére
mivel a frissítésnél vmi gondja volt , inkább uninstall és tisztán telepítettem fel...igen az elmentett konfigot töltöttem be...(olvastam többször h van ilyenre lehetőség h az a sok beállítás, ne vesszen el, amit hónapok alatt sikerült végre beállítanom)
átraktam internet security-ről - proactive-ra a konfigurációban...mivel az gyári beállításon van...
megnyitottam egy mappát ahol képek vannak miniatür nézetben és megint kifagyott.
szóval nem a mentett konfig a gondja, hanem a miniatür nézet, pedig most windows intézőben újra kikapcsoltam h ne gyorsítótárazza a miniatűröket. -
Krystal_s
addikt
-
blattida
nagyúr
válasz
Fire/SOUL/CD #5267 üzenetére
Igen, és korábban már linkeltem...
-
Ez jó: [link]
blattida #5268
Akkor nem jó.
(valószínűleg a hétvégi "crazy" user-invázió hozza ezt ki belőlem, sosem olvasok eleget vissza, na meg megint nem vettem be a cavintonomat)
-
wilburwalsh
tag
Ismét töröld ki a Defense+ szabályokat. Utána a Defense+-nál add a Megbízható fájlokhoz a nyomtatóddal kapcsolatos mappát az almappákkal együtt (ez vmi ilyesmi mappa lehet: C:\Program Files\Epson). Majd a Defense+ beállításoknál A végrehajtás vezérlés beállításainál a Mellőzöttekhez is add hozzá ugyanezt a mappát.
-
Yosido
csendes tag
Segítséget szeretnék kérni. Kicsit hosszú lesz és ezért előre is elnézést kérek. A Comodo IS van az itthoni számítógépen már elég régóta és eddig hiba nélkül teljesített. (Windows XP/SP3) De!
A napokban vettünk egy Epson AcuLaser M1200 lézer nyomtatót. A nyomtató telepítő CD-vel minden az előírásoknak megfelelően volt végig csinálva, néhány <tovább> fülre kattintás és ennyi, és nyomtat is a nyomtató, de csak akkor, ha nincs a gépre telepítve a Comodo.
Unokám aki informatikai emelt szintű gimnáziumba jár már mindent kipróbált de semmi előre jutás. Ki lett törölve minden szabály (többször is) a Comodoból és az indított alkalmazásoknál újra megint szabályokat hozott létre, de a nyomtatóra amikor elindítottam még rá sem kérdezett, nemhogy valami szabályt hozott volna létre úgy és automatikusan mint ahogyan a többihez tette. Ebből kifolyólag hiába indítanám a nyomtatót nem csinál semmit és nem tudunk nyomtatni. Ha leszedjük a Comodot és csak (próba képpen felrakva) a NOD32 van a gépen a Win XP saját tűzfalával akkor azonnal lehet nyomtatni. Megpróbáltuk még azt is, de csak kizárásos alapon, hogy tényleg a Comodo tűzfala kavarhat-e be, hogy fel lett telepítve a PCTools tűzfala. Ennél a tűzfalnál amikor elindítottam a nyomtatót kétszer kérdezett és máris tudtam nyomtatni. Valahogyan így kellene lennie a Comodoval is csak valamiért mégsem így van.
Átmeneti megoldásként jelenleg fel van rakva most az Eset Smart Security, a tűzfala interaktív módban. Itt csak annyi történt, hogy amikor először el lett indítva a nyomtató kétszer kérdezett amit engedélyeztem és szabályt hozott létre. Ettől kezdve lehet nyomtatni. Valami ilyesmire gondolok a Comodo esetében is, de fogalmam sincsen, hogy hol és mit kellene beállítani.
Ha valaki tud akkor segítsen nekem legyen szíves ,és előre is köszönöm.Posted via http://www.vastbrowser.com
-
Krystal_s
addikt
nem tudom már mi a gond a CIS-el nálam
átállítottam állapotartóra, a memória vizsgálatot is kikapcsoltam a valósidejű keresésnél ,de most is pl elindítottam egy filmet, erre a cmdagent.exe cpu használat felugrott 85-100%-ra 1 percig fagyás...nem tudok közben semmit csinálni..a képeknél is gyakran ez van még mindig. ilyenkor a Defense+ naplóban
C:\windows\explorer.exe Memóriahozzáférés Cél ...\cmdagent.exeképnézegető: xnview. lejátszó: smplayer, kmplayer, de most épp media player classic-nál akadt ki. random csinálja, van h akár 10 filmet vagy bármennyi képet nézhetek, akkor sem akad ki.
Figyelési beállítás - folyamatok közötti memória hozzáférés be van kapcsolva, de ha mindent kikapcsolnék, akkor már értelme sem lenne a programnak...
ui: az előző CIS nem csinálta, csak mióta 5.3 van...
-
blattida
nagyúr
Ha a cis-t is kikapcsolod és a win falát is, akkor megy?
F34R
Nem az a kérdés, hogy milyen nyelvű a program és az op rendszer, hanem az, hogy mely országban használod.
Azért írja a súgó, hogy nem angol cis esetében, mert akkor szinte biztos, hogy nem az amerikai földrészen használják, ergo, inkább az európai szerverekhez vagy közel, amik egyébként Angliában találhatóak.Alapbeállítás esetén .22 végződésű címek vannak (ezek az amerikaiak), más földrészeken (így nálunk is) viszont a .25 végződésű címek a jobbak.
-
F34R
nagyúr
Blattida hozzád szólna a kérdés mi az alternatív Secure DNS ha Angol az Oprendszer és a CIS is ?
-
blattida
nagyúr
Valószínűleg telepítés után, amikor értesít az elérhető hálózatról, ott nem jelölted be a nyomtató és fájlmegosztást.
A kérdéses zónát töröld ki a hálózati biztonsági házirendeknél található hálózati zónák közül, majd az ismételten felugró értesítésnél jelöld be a megosztás engedélyezését. -
adise
őstag
hello!
cis-t hasznalok win7en..
az lenne a problémám, hogy ugye miutan felraktam ez kikapcsolja a windows tuzfalat.
ekkor nem mukodik nekem a halozaton a fajlmegosztas.. vissza kapcsolom a windowsoat egybol megy.. megférnek ezek egymas mellett?
vagy hogy tudnam azt megcsinalni, hogy kikapcsolt wintuzfal mellett is mukodjon a megosztas..
koszi -
blattida
nagyúr
Elérhető a CAV for MAC első bétája!
LetöltésEgyelőre még Defense+ és felhő alapú kereső nélkül...
-
blattida
nagyúr
Most már biztos, hogy az av-comparatives tesztelni fogja a cis-t, ugyanis jeleztél a comodonak, viszont először csak önálló teszten, ám ugyanazokkal a mintákkal, mint amit a fő teszteken használnak.
-
Rönó
tag
válasz
wilburwalsh #5252 üzenetére
Szia!
Köszönöm a linket. Ilyesmire gondoltam...!
Üdv: Tóth Attila -
wilburwalsh
tag
Ez az én receptem a Tűzfal és a Defense+ beállításairól: általános beállítások
-
Rönó
tag
válasz
blattida #5249 üzenetére
Szia!
Szóval mintha gyorsabb lenne....
Viszont ha nem lenne túl nagy kérés akkor szeretnék egy leírásfélét vagy egy linket a Comodo tűzfal részének az általános felhasználók számára szánt beállításokról. Ha nem tartozik az utópia kategóriába akkor jó lenne...
Előre is köszi!
Üdv: Tóth Attila -
Rönó
tag
Sziasztok!
Nekem 2 gépem van. Mind a kettőn a legújabb Comodo tűtfal + Avast vírusírtó van. Az velük a gondom hogy bekapcsolás után nagyon nehezen kerülnek használható állapotba. Más kombinációknál, vagy régebbi verzióknál ez nem jelentkezik. Mi ennek az oka? Illetve mi a megoldás rá? Aki tudja kérem ossza meg velem.
Üdv: Tóth Attila -
W666W
tag
Várható linuxos verzió a CIS böl ????
Azt ha nem akkor szerintetek miért nem ??? -
Visormail
addikt
Tegnap nekem közvetlenül a win indulása után kiadott egy üzenetet hogy a cis hibát okozott akarok e jelentést küldeni. Ez után viszont nem záródott be a cis futott továbbra is, csak mindenre újra rákérdezett (firefox.exe, stb,stb), elfelejtette hogy eddig miket állítottam be megbízhatóra.
-
blattida
nagyúr
válasz
Herr Fackel #5236 üzenetére
Igen, ritkán, de előfordul.
-
Krystal_s
addikt
hát már régen szóltam hozzá
most olyan gondom lenne a kis drágával h naponta kb 2x-3x az xp-s rendszeren ,ha megnyitok egy mappát ,amiben sok kép van és thumbnails - miniatűr nézet, akkor felugrik a cmdagent.exe procihasználata 80-100%-ra és kb fél percig minden lefagy, amíg az vmit leseget. elég zavaró
képnézegetőben szintén volt ilyen sok kis kép esetén...és néha filmek lejátszásánál is. azt hiszem az új CIS óta van ez, de lehet h mióta a mappa beállításokban bekapcsoltam h gyorsítótárazza a miniatűröket. ugyanis így nem dolgozik annyit az explorer.exe, gyorsabban betöltődnek a kis képek, és megszűnt a defense+ naplóban az a sok explorer.exe memória hozzáférés ,amit korábban már említettem.
nem tudom mit kéne kikapcsolnom, vagy átállítanomsemmi ötletem.
légyszi help ! -
F34R
nagyúr
ne is mond én is bekaptam egy szép ki FakeAv-t
majd írok többet ha Safe Return megtörténik
-
blattida
nagyúr
Megjelent a CCE 1.4.177889.49 RC1, letöltés: 32 bites, 64 bites
A változások:
NEW! Option for unhooking possible kernel hooks before cleaning
NEW! Option for checking for suspicious MBR entries in full scan
NEW! Option for creating a windows restore point before performing the scan
FIXED! Memory leaks in registry scanner
FIXED! Replacing the task manager does not work
FIXED! CCE driver does not disappear when the the program is closed/system is
restarted
FIXED! Hidden registry key FP under certain circumstance
FIXED! Hidden directory FP for avast sandbox storage folder
FIXED! Memory leak during CCE scanLesz még RC...
-
blattida
nagyúr
válasz
nasinas #5219 üzenetére
Az, hogy tízpercenként frissíti magát, egyrészt furcsa, másrészt sok értelme nincs, mivel ilyen gyakran nem frissül az adatbázisa.
Szedd le a gépről, például Revoval és rakd föl újra.
Öndiagnosztikát futtattál vele?
A standby.exe-t add hozzá a megbízható fájlokhoz, az talán segít a gyorsabb leálláson. -
blattida
nagyúr
Még a héten megjelenik a CCE RC kiadása, újabb védelmi megoldásokkal és hibajavításokkal.
-
Cs1csó
titán
Üdv, van aki a komplett CIS-t használja és nem csak a tűzfal és/vagy defensfe+ modult a víruskergetője pl. avg, avast, bitdefender, avira stb. mellé? Mert már máshol is olvastam, hogy sokan így használják azaz nem használják a víruskergetőjét. A többi ingyenes víruskergetőhöz viszonyítva hogy teljesít?
-
nasinas
tag
Sziasztok!
De jó hogy vagytok!
Én pár napja töltöttem le a Comodo oldaláról a free CIS-t, a 2010-est.
Nem értem miért, de kb 10 percenként frissíti a vírusadatbázist.
Van tipp mi lehet?Amikor kikapcsolom a gépet, akkor meg a Standby.exe program futása akadályozza a kikapcsolást - írja az üzenet, meg hogy 2 program még fut. De ekkor vagy kényszerítem a leállást vagy leokézom az üzenetet és leálla gép. W7 van rajta.
Nem tudom van-e összefüggés a CIS-val de kb azóta van ez,hogy van a Comodo. -
janes1976
őstag
Sziasztok!
A tűzfaltesztnél nekem csak 290-et ér el, a következőknél van vulnerable:
10. Injection: SetWinEventHook
11. Injection: SetWindowsHookEx
23. Impersonation: ExplorerAsParent
24. Impersonation: DDE
25. Impersonation: CoatEzeket hogy tudom megcsinálni hogy protected legyen, azaz hogy minden protected legyen.
Előre is köszi!
Üdv.
Janó -
blattida
nagyúr
Ha a saját letöltésvezérlőjét használod, akkor a virtuális mappába tudsz letölteni vele, ha külső letöltésvezérlővel dolgoztatsz, akkor pedig a megszokott módon tölthetsz le vele, vagy azt is futtathatod állandóan sandboxban.
Részben korlátozott beállítás mellett lemezre is tudsz vele írni, az előbb említett módokon. -
A Firewall 5.3-ban kiválasztottam a firefoxot sandboxban való futtatáshoz. Milyen jogkört érdemes megadni, ill. ezek után, amíg át nem állítom mindvégig a sandboxban fut majd a böngésző?
-
-
HZoli87
veterán
válasz
Fire/SOUL/CD #5204 üzenetére
Ő jelezte először: Link
-
FREE TIBET
csendes tag
válasz
Fire/SOUL/CD #5204 üzenetére
nálam is frissült. 5.3.176757.1236
-
-
blattida
nagyúr
válasz
Fire/SOUL/CD #5202 üzenetére
Nem, más is jelezte már korábban, két napja jött k ez a frissítés, az üzenetközpont hibáját javították vele, más is és én is írtam...
-
-
vv5204
senior tag
válasz
Fire/SOUL/CD #5200 üzenetére
Mintha fentebb kérdezted volna a build frissítést.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● olvasd el a topic összefoglalót!
- Beszámítás! HP Victus 16-R1002NF Gamer notebook - i7 14700HX 16GB RAM 1TB SSD RTX 4070 8GB WIN11
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H370 i5 9500 32GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB ZALMAN S2 TG be quiet! 650W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550M R7 5800X 32GB DDR4 512GB SSD RX Nitro+ 6700XT 12GB Corsair 4000D ASUS ROG 650W
- LG FLATRON L1942s 19"-os 1280x1024-es monitor eladó
- Bomba ár! HP ZBook 15 Studio G3 - Intel Xeon I 32GB I 512SSD I 15,6" FHD I Nvidia I Cam I W10 I Gar
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest