- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Youtube Android alkalmazás alternatívák reklámszűréssel / videók letöltése
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Tesztpadon az exynosos Galaxy Z Flip7 FE
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- iPhone topik
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szerintem csak annyi, hogy a második "nagy" partíció direkt valami nem szabványos módon van létrehozva + encryptelve, hogy csak a wd szofvereivel lehessen hozzáférni.
Én egy linuxban megnézném fdisk-el hogy mit látni a diskből, vélhetően kiderül a turpisság. Aztán gyalulnám a fenébe az egészet. Eddig egyetlen speciális esetet láttam ami firmware szinten avatkozott be a működésbe, de az egy WD black dual drive volt, ami 1db sata csatolón keresztül 2db fizikai disket mutatott az os-nek (1db hdd-t, és 1db ssd-t). Na oda kellett mindenképpen driver, meg támogatás, mert máshogy nem tudott működni a egyáltalán.
A többinél általában csak telepakolják az agyatlan szoftvereikkel az amúgy közönséges, mezei hdd-t.
-
slacktide
csendes tag
Találtam én is pár megoldást, ezeket jó részt ki is próbáltam. Ezt, amit javasolsz még nem, viszont alapból nincsen rajta jelszavas védelem. Szóval kvázi nem az a gond, hogy nem éri el a meghajtót, hanem az, hogy konkrétan azt a partíciót nem mountolja, ami maga a külső HDD területe.
Este kipróbálom, amit írtál, köszi! -
Tudja valaki hogy kell e még ehhez valamit varázsolni? Mert nálam sajnos nem megy. Rbpi2, Openelec, és a megjelenítő biztosan tudja a 24hz-t, mert pc-vel működik jól.
A kérdéses opció természetesen be van állítva, a lejátszás indításakor próbál is frekit váltani (látszik a projektoron hogy újraszinkronizál), de 60hz marad.
-
DarkByte
addikt
Köszi a tuner-eket!
Egyébként van esély arra hogy a Realtek-es stick-ekhez készülni fog utólag DVB-T2 képes driver/firmware? Ha már ennyire SDR az egész.
Jack-et úgy nézem egyszerűbb és olcsóbb lesz házilag összerakni mert ami készen kapható az is zsákba macska hogy jó lesz-e kiosztás alapján az RPi2-höz.
-
attiki
csendes tag
Amiket elmondtál az egyszerüségről, az a raspbmcre is igaz, csak szerintem stabilabban.
Az Openelec nekem egy hiányos és kicsit hibás másolatnak tűnik. Ezért is sajnálom, hogy a PI2-őt nem támogatja a Raspbmc, vagyis most már Kodi. Ez minden képp hátrányos lessz a későbbiekben.
Amugy nem véletlen, hogy olyan sokan rá izgultak a win10-es támogatás miatt. Pedig szerintem sem ér majd semmit, de kis reményt ad, mert nem lehet mindenki linux guru! Ezt kellene elfogadni és ehez mérten adni a támogatást. A microsoft ezt teszi. Vagyis elfogadja, hogy nem mindenki guru és olyan támogatás nyujt a termékekhez. Persze amiért ezt írom nem jelenti hogy micrsoft fan vagyok, nehogy meg kövezzetek.
Aktív linux felhasználó vagyok, már nagyon régóta. Nem vagyok guru, de már sok disztrót telepítettem konfiguráltam, és meg kell hogy mondja, minden problémával vért kell izzadni, és napokat googlizni.
Microsoftnál azért ilyen ritkán fordul elő. Az emberek ezért is ölik bánatukat windowsba.
Itt van pl. a GPIO portok programozása. A mai napig nem találok rendes infót róla, egy átfogó ismertetőt, programozási segédletet. Pedig sokunknak erről szol a málna. Át jöttűnk az arduinok Pic-ek AVR-ek világábol, hátha málnával jobb szebb egyszerűbb dolgokat alkothatunk. Hát meg kell, hogy mondjam tévedtünk, a támogatás és információk hiánya miatt a fejlesztések maradtak a jól bevált arduinó platformon, mert ha megakadok legalább tudok hova fordulni. Így egyenlőre a málna csak marad egy érdekes szuper játékszer ami alapjában véve semmire nem jó, pedig ott vannak benne a lehetőségek. Nézegetem, tanulgatom én a pythont, de nem tudom átültetni abba a felhasználási környezetbe amibe szeretném. Hiába tanulom a Gérard Swinnen: Tanuljunk meg programozni Python nyelven, könyvét, ami szerintem a legjobb python tananyag, egy szó nem esik benne a GPIO portokrol, az I2C buszrol, stb..
Persze nem mindenki ért velem egyet mert azért sok guru kezében is van egy -egy málna, de a nagy többség szerintem az én véleményem osztja. -
attiki
csendes tag
Nagyon hasonlítunk egymásra. :-)
Igen Kodi van, de más build. Én az Openelecet nagyon laggosnak találtam, míg a raspbmc által telepítet kodi ez első pillanattól stabilan fürgén működött. Valoban uaz van mind kettő mögött, csak az openelec szerintem nincs olyan jól optimalizálva, mint a "gyári kodi". Mondom én a részben laikus windows user aki át-át kalandozik más világba.
A WIFI-hez nem kellett emelni B+-nál az USB áram korlátot, de ez nem zárja ki, hogy a 2 ver.-nél nem kell, ezért köszönöm az infót kifogom probálni áram korlát nélkül milyen. Amúgy, ha nem válaszolsz akkor fogalmam sem lett volna róla, hogy van ilyen.
Ezért buknak el ezek a jónak talált fejlesztések, platformok, mert nincs rendesen támogatva. Egy-két beavatott félisten ismeri a rejtett titkokat, amiket vissza szivárogtatnak az ilyen szerencsétlen usereknek mint én is.
Soha nem értettem, miért nem lehet egy átfogó mindenre kiterjedő ismertetőt manualt létre hozni. Miért kell félinformációkat közölni mindenhol, és szerencsétlen felhasználó vadássza össze a félinfókat és probáljon meg egészet össze rakni.
Na azért köszönöm az infót erröl nem te tehetsz.
Továbbra is látogatom majd a fórumot, hátha még több okosság rám ragad itt. -
bambano
titán
nem, azért kellett mókolni, mert a kártyaolvasó indítási áramát nem bírta a pi b+ alaphelyzetben.
te ástad ki, hogy ez gpio-n vezérelhető, én megcsináltam, hogy 10 másodpercre megnöveli a tápot az usb-n, ennyi elég arra, hogy elinduljon az olvasó, utána lecsökkentem, és akkor már jó. -
solti_imre
tag
Köszönöm a leírásokat és főleg köszönöm a kiegészítéseket! Nem hogy nem haragszom, de kifejezettem köszönöm!. Sok ilyen emberre lenne szükség - nem csak ezen - a fórumon!) És elnézést kérek mindenkitől, akit túlzott arroganciámmal, hozzá nem értésemmel megbántottam! Köszönöm.
https://www.youtube.com/watch?v=hko1TNkgUUE -
solti_imre
tag
Igen, a futó program a legfrissebb, 01.31-es kiadás. Ami nem fut a pi2 -n, azok:
V0.3.2 - DIRECT DOWNLOAD - Get the image at: http://download.chameleon.enging.com/chameleon.v032.img.bz2
V0.3.1 - TORRENT - Get the image at: http://chameleon.enging.com/chameleon.v031.img.bz2.torrent
V0.3 - TORRENT - Get the image at: http://chameleon.enging.com/chameleon.v03.img.bz2.torrent(Mindegyik fut a Raspberry előző HW verzióján, ergo nem a letöltött file-okban van a hiba)
Ami elindul (a telepítő) feltelepül és utána nem indul:
wget http://svn.stmlabs.com/svn/raspbmc/release/installers/python/install.py
chmod +x install.py(Szintén kipróbálva azokon a 8,16,32 GB -os kártyákon, amikről a 01.31.-es simán indul)
-
Bitlisz
aktív tag
Igazad van, a DIVX 3 problémára emlékeztem, de ezeket annó át is kódoltam, vagy leszedtem újabb release-t.
(+ nem ok a DV és "Windows Media MPEG-4 Video V3 " fájl sem)
WMV az meg VC-1, és van pár DVD képem is, ami meg ugye mpeg2.
Nem tudom mért felejtettem el, hogy ezekre licenc kell...
Akkor már csak Blu-Ray menüről kell lemondani.
Szal berendeltem a licenceketValószínűleg a színmélységbeli (fekete szint...) beállítás (hdmi_pixel_encoding) lesz az oka, annak, hogy az ION képminősége jobbnak tűnik.
Lehet az erősítőn keresztül nem jól detektálta a TV-t, de ezzel talán megoldom.Plusz az rPi-n kicsi kockásabbnak tűnnek az SD DivX-ek, nem lehet vmi utófeldolgozást beállítani (Kodi/Openelec)?
-
fpeter84
senior tag
eddig nyilván nem voltak érdekeltek abban hogy arra fordítsanak erőforrásokat, ami utána alapból képtelen értékelhető sebességet produkálni az újabb droidokkal - ezen most hátha változtat az RPi 2... a win 10 érdekességnek jó de nem hiszem hogy átütő siker lesz - ha már win akkor az legyen x86 hogy valamire használni is lehessen...
Meegopad M1 Mini PC Intel Quad Core Window/Android Dual System -
fpeter84
senior tag
Android+XBMC-vel szerintem sokkal vállalhatóbb a BPi multimédia célra is mint az RPi első generációi XBMC-vel, és win 10-el a 900MHz-es 2-eshez sem fűzök sok reményt ilyen téren - talán ha hatalmas tuningpotenciál rejlik benne, és egy bordával megtámogatva 1.5-2x órajelre fel lehet húzni akkor már villantana valami használhatót. Androiddal / optimalizált XBMC-vel már valószínűleg kisebb tuninggal is használható lesz az RPi 2 ilyesmire is. De igazából továbbra sem erre tervezték az RPi-t elsősorban, csak sokan kalapácsnak szeretnék használni a sarokcsiszolót
-
buherton
őstag
Milyen torrent klienssel próbáltad? Nekem a transmission alatt volt workload, de nem volt vészes.
(#155) OddMan: Ha komolyabb dolgokat akarsz csinálni, akkor a Raspberry Pi felejtős az Ethernet miatt és mindegy, hogy milyen erős a CPU. Vegyél NUC-t, vagy ha tényleg komolyan gondolod, akkor: [link].
-
OddMan
őstag
A régi raspi-t én is próbáltam, de az torrent szervernek vérszegény. Persze pár torrent-el biztosan jól működik, de amikor már 100-150 torrent meg van nyitva plusz néha még a htpc is innen olvassa az adatokat a lejátszáshoz, akkor azért már van terhelés rendesen. Erre most egy régebbi 2magos atom procis gépet használok gigás hálókártyával, de szívesen kipróbálnék egy combosabb arm-ot erre a feladatra. Persze azzal tisztában vagyok, hogy egy ilyen gép jóval drágább lesz, mint egy raspi.
-
betyarr
veterán
hát,ezaz,hogy majdhogy semmi nem olyan egyszerű ezek alatt a kis pc-k alatt.
anno én is végigzongoráztam a pí-től kezdve a banánon át az odrodig majd mindent,de aztán szerencsére mégsem ezek mellett döntöttem,hanem egy kisfogyasztású am1 mellett.ezek a tepertőpc-k nagyon jók fejlesztésre,szervernek,garázskapunyitónak meg hasonlónak (amire tervezték tulképp),de egy asztali pc-t egyáltalán nem tudnak kiváltani (még)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen légkondit a lakásba?
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Nintendo Switch 2
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Milyen okostelefont vegyek?
- Suzuki topik
- Autószerelők, autószerelés
- Autós topik
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- További aktív témák...
- Panasonic Lumix gx80 + sok tartozék
- iBasso SR3 fejhallgató eladó
- GL65 9SD 15.6" FHD IPS i7-9750H GTX 1660Ti 16GB 256GB NVMe + 1TB HDD gar
- ZBook Fury 16 G9 16" FHD+ IPS i7-12850HX RTX A2000 32GB 512GB NVMe magyar vbill ujjlolv IR kam gar
- AKCIÓ!!! GAMER PC: Új i5-14400F +RTX 4060/5060/4070/5070 +16-64GB DDR4! GAR/SZÁMLA! 50 FÉLE HÁZ!
- Samsung Galaxy S21 Ultra 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Yettel függő, 1 Év Garanciával
- Új! HP 230 Vezetéknélküli USB-s Billentyűzet
- DDR3 BAZÁR! 8GB 16GB 1333MHz 1600MHz 2400MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- 15" Workstation: Lenovo Thinkpad P1 gen2 // P52s // P15 gen1 // FHD, 4K oled touch
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest