Hirdetés

2017. augusztus 18., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-07-26 08:34:50

Mobilarena

Összefoglaló kinyitása ▼

(#12201) Szilasi70

Szilasi70
(újonc)

Valaki meg tudja mondani, hogy Dual Active vagy csak Dual Standby? Lehet, hogy én voltam figyelmetlen, de nem találtam sem a cikkben, sem a hozzászólásokban.

(#12202) z0d1AK

z0d1AK
(PH! nagyúr)

A Huawei tovább kínozza a szériát, jön a Huawei P9 Lite Mini.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12203) bmt50 válasza z0d1AK (#12202) üzenetére

bmt50
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Kenjék a hajukra. 4x1.4 Ghz Qualcomm? Lesz ott lassúság meg melegedés, a qualcomm procik étvágyáról nemis beszélve. De sebaj, a 2.5D kijelző majd "kárpótol" mindenért.. plussz annyi a kontra, hogy előbb lehet ROM-ot főzőcskézni.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#12204) 98bja válasza z0d1AK (#12202) üzenetére

98bja
(fanatikus tag)

Ennek a telefonnak nem látom sok értelmét...

Huawei P9 Lite | Intel Core i5 3570 | Nikon D5100 | Sigma 10-20 f3,5 | Nikon 18-55 f3,5-5,6 | Nikon 55-200 f4-5,6

(#12205) balgab84

balgab84
(tag)

Telenorosoknak meg jott mar 7.0 frissites?

(#12206) Piedon válasza balgab84 (#12205) üzenetére

Piedon
(tag)

Nem.

(#12207) Robertó79

Robertó79
(tag)

Hogy tudom megcsinálni hogy a teló naptárába elmentet emlékeztetőket a pcn is lássam azokat is amelyek már elmultak?

(#12208) winben

winben
(tag)

::info::
MobileVOIP-ot használok StuntCalls-al.
Mióta frissítettem az új droidra panaszkodnak az ismerőseim, hogy nehezebben értenek és akadozik a hangom. Semmi más környező tényező nem változott.

(#12209) keszo

keszo
(őstag)

Sziasztok!

Valamit elnyomkodtam a telon :O
hogy lehet beállítani egy névjegyen ahol több tel.szám is van, hogy melyik legyen az elsődleges ?

megvan

[ Szerkesztve ]

Attila

(#12210) minimumgame válasza minimumgame (#12134) üzenetére

minimumgame
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Hosszas levelezés után írta a TMX, hogy küldjem vissza és felteszik a megfelelő C432-es szoftvert a L21C900B161-es helyett.
Ma kaptam vissza újra és mi van rajta ? L21C900B171
Nem hittem a szememnek...

Elegem van belőlük, kérem aki tud segíteni, hogy kell feltenni a C432-est ami frissül is azt megköszönném.

youtube.com/MinimumGame

(#12211) bubus66 válasza minimumgame (#12210) üzenetére

bubus66
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ez jól sikerült megint

C432 ez alapján tudsz átállni

[ Szerkesztve ]

Ubi dolor ibi vigiles (Ahol a fájdalom ott segítség) A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind hallottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért. http://androware.hu Huawei P9 Lite

(#12212) rob210

rob210
(PH! nagyúr)

Sziasztok.

Elolvastam az összefoglalót, csak azt szeretném megerősíttetni veletek, hogy jelen állás szerint.
A telóm telekomos, 7.0-ás ha be szeretném az OTG-t "aktiválni" akkor downgradelnem kell előbb igaz?

Renault power :D

(#12213) hefike

hefike
(kvázi-tag)

Be lehet állítani,hogy hívásnál alapból hangos mód be legyen kapcsolva?ne kelljen mindig a hangerőgombbal állítgatni?köszi

(#12214) F.B.I.

F.B.I.
(PH! addikt)

Üdv urak!
Segítsetek: az asszony kapott cégesnek egy ilyen szép kis telót, aminél ugye a gmail névjegyzéket szépen berendeztem neki ABC sorrendben de a kedvenceknél nem tesz így. Hogyan tudnám ott is ezt beállítani? :F

The Last Ogre. Segítő válaszokat köszönöm! Apád lehetnék Luke!

(#12215) kazy76

kazy76
(fanatikus tag)

Én már nem tudom mi van. B16-ra nekem még mindig semmi

Huawei p9 lite

(#12216) Zsocy155 válasza F.B.I. (#12214) üzenetére

Zsocy155
(őstag)

Üdv!
Próbáld meg, hogy a névjegyzékben a sorrendnél a keresztnevet állítod előre.

(#12217) F.B.I. válasza Zsocy155 (#12216) üzenetére

F.B.I.
(PH! addikt)

Az megvolt, így jó a névjegyzék de sajnos a kedvencek nem.

The Last Ogre. Segítő válaszokat köszönöm! Apád lehetnék Luke!

(#12218) Zsocy155 válasza F.B.I. (#12217) üzenetére

Zsocy155
(őstag)

Az tényleg nincs abc sorrendben, de kézzel sorrendbe tudod tenni, rajta tartod az ujjad és arrébb húzod.

(#12219) bubus66 válasza kazy76 (#12215) üzenetére

bubus66
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A B16-ra senkinek nem is jött semmi Max a B160-ra vagy a B161-re.

Ubi dolor ibi vigiles (Ahol a fájdalom ott segítség) A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind hallottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért. http://androware.hu Huawei P9 Lite

(#12220) kazy76 válasza bubus66 (#12219) üzenetére

kazy76
(fanatikus tag)

Bocsi tényleg B160

Huawei p9 lite

(#12222) user12 válasza z0d1AK (#12202) üzenetére

user12
(senior tag)

Szerintem is kár volt hozzányúlni a koncepcióhoz.
Úgy volt jó, ahogy eredetileg kijött :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#12223) csibike80 válasza ANDROID??? (#12221) üzenetére

csibike80
(újonc)

http://mobil.argep.hu/trend/TCAR/TCARHOLD.html.
Szia! Én ezt használom és megvagyok vele elégedve. Nem esik le az üvegről és nem rezeg menet közben!

(#12224) csibike80 válasza ANDROID??? (#12221) üzenetére

csibike80
(újonc)

Én az euronics vettem,ott is kapni 3000 ft-ért!

(#12225) ANDROID??? válasza csibike80 (#12224) üzenetére

ANDROID???
(PH! addikt)

Ok köszi.

(#12226) robi64 válasza rob210 (#12212) üzenetére

robi64
(fanatikus tag)

Az OTG-t illetve akármijen bütykölés mellett EMUI 5-ön nem működik,még a custom (7.0) romokon sem.
Nálam az MM-en (C432B161) nagyon is jól működött (Hamma USB 2.0 OTG adapter).
Szóval vissza MM-re,bootloader nyitás,TWRP,ROOT (SuperSU 2,65 FONTOS) majd Huawei+OTG.apk telepitése és aktiválása.

[ Szerkesztve ]

(#12227) disy68

disy68
(fanatikus tag)

Sziasztok van valakinek tapasztalat 7.0-val root, xposed és viper4android tekintetében? Addig nem frissítenék, amíg ezek nem működnek.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#12228) rob210 válasza robi64 (#12226) üzenetére

rob210
(PH! nagyúr)

Köszi. :R

Renault power :D

(#12229) Gabis válasza csibike80 (#12223) üzenetére

Gabis
(senior tag)

Szia, nem túl rövid a karja?

(#12230) csibike80 válasza Gabis (#12229) üzenetére

csibike80
(újonc)

Szia! Szerintem megfelelő! Ha hosszabb a rudja akkor nem lenne olyan merev és rezegne engem zavarna!

(#12231) ANDROID??? válasza robi64 (#12226) üzenetére

ANDROID???
(PH! addikt)

"akármijen"? :U

(#12232) robi64 válasza ANDROID??? (#12231) üzenetére

robi64
(fanatikus tag)

ROOT utánni bütykölésre gondoltam,neked működik,ha igen legy szives osztjad meg velünk a megoldást mivel nekem (meg másnak is) tényleg kellene?

[ Szerkesztve ]

(#12233) sepyi

sepyi
(tag)

Simple érintéses fizetés egy hónap tesztelés után tökéletesen működik.

Ne próbáld! Tedd! (Yoda mester)

(#12234) Roxbury válasza sepyi (#12233) üzenetére

Roxbury
(őstag)

MKB-s is, ugyanennyi ido utan. 😊

(#12235) minimumgame válasza sepyi (#12233) üzenetére

minimumgame
(kvázi-tag)

Ez a fizetési mód tokon keresztül is működik? Tehát nem kellene mindig kivenni csak ezért?

[ Szerkesztve ]

youtube.com/MinimumGame

(#12236) sepyi válasza minimumgame (#12235) üzenetére

sepyi
(tag)

Elég vastag tokom van, de nem kell kivenni.

Ne próbáld! Tedd! (Yoda mester)

(#12237) Roxbury válasza minimumgame (#12235) üzenetére

Roxbury
(őstag)

Nekem Spigen Rugged Armor van rajta. Azzal hibatlan. 😊

(#12238) minimumgame válasza bubus66 (#12211) üzenetére

minimumgame
(kvázi-tag)

Köszi. És mi a sorrend?
BL Nyitás, oeminfo csere, és jöhet a frissítés?

youtube.com/MinimumGame

(#12239) bubus66 válasza minimumgame (#12238) üzenetére

bubus66
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Hát valahogy úgy ahogy írtad de a Téma Összefoglalóba benne van.

1. BL nyitás
2. oeminfo + custom.bin csere
3. B130 vagy B131 felrakása
4. Frissítés

De csak akkor állj neki ha tudod, hogy mit csinálsz mert könnyen kuka lehet a telefon..

(#12240) minimumgame válasza bubus66 (#12239) üzenetére

minimumgame
(kvázi-tag)

Leírás alapján megpróbálom. Muszáj lecserélnem valahogy ezt a C900B161-es 6.0 verziót, nem frissül. Sajnos a TMX szart rá, hogy felrakja a C432-őt (2x küldtem fel és kértem őket).

youtube.com/MinimumGame

(#12241) snooze

snooze
(PH! addikt)

Sziasztok!
7.0-án a fényképezönél hol lehet beállitani,hogy mutassa a készitett képen a kép készitésének a dátumát,órát,percet?ha egyáltalán lehet..köszi.

GO GUNNERS!!

(#12242) bubus66 válasza snooze (#12241) üzenetére

bubus66
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Belépsz a Fényképező alkalmazásba balról-jobbra elhúzod az ujjad és ott van, hogy Vízjel.

[link]

[link]

A jobb oldalon rá nyomsz a 3 pontra és ott tudod ki választani milyen vízjel legyen.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12243) dualcore

dualcore
(őstag)

Üdv. Nektek nem csinál olyat a 7.0, hogy minden jel nélkül ad egy üzenetjelző hangot, és rezeg is, de az állapotsávon semmilyen értesítés nem található. Semmilyen appban nincs értesítő ( email, viber, stb.)

(#12244) boneyard válasza dualcore (#12243) üzenetére

boneyard
(tag)

Vmi pedig jelez, csak egyből el is tűnik sajnos az értesítés, nálam is ezt csinálja több appnál is, hiába védettek...

(#12245) snooze válasza bubus66 (#12242) üzenetére

snooze
(PH! addikt)

Ok,köszi!valami diszkrétebbet is tehettek volna be,nem ilyen csicsomásokat..

[ Szerkesztve ]

GO GUNNERS!!

(#12246) csemberlen

csemberlen
(senior tag)

Ha már értesítés. Nekem nem jön az időképtől az értesítés, ami a samura jön!
Továbbra is gond, hogy ha halkan beszélek a telóba nem értenek a túloldalon. A zajzár miatt lenne? Hogy lehetne kikapcsolni?

▲▼Hja kérem az élet nem egy habostorta.▲▼ ←←⌂⌂Ω Intelligens vezérlés. Ω⌂⌂ www.kerpen.hu←←

(#12247) dualcore válasza boneyard (#12244) üzenetére

dualcore
(őstag)

Én is néztem a védett alkalmazásokat, de nem találok semmit. Azt is észrevettem, hogy van amikor elfelejt jelezni. Fránya technika. :F

(#12248) bmt50 válasza dualcore (#12247) üzenetére

bmt50
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Szerintem ez android probléma. Csak a családban tudok másik 2 nem Huawei telefont, amelyeknél a fényjelzés is idővel abbamarad.
Ilyenkor jut eszembe, milyen jó telefonok voltak a Blackberry-jeim. Kár, hogy halott a platform :-(

(#12249) Chumlee

Chumlee
(fanatikus tag)

Üdv!
Olyan problémám lenne ,hogy a telefon elkezd lassulni sokszor már egy-egy app megnyitása is fél percekbe telik . Már egy éves a telefon és kezd zavaró lenni ,hogy egy kép megnyitására is várni kell.

[ Szerkesztve ]

(#12250) ANDROID??? válasza Chumlee (#12249) üzenetére

ANDROID???
(PH! addikt)

Mint a windows-nál is előfordulhat.. Nyomjál neki FR-t, azzal ki lesz takarítva a sok vacaktól :K

(#12251) bmt50 válasza Chumlee (#12249) üzenetére

bmt50
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Csicsás lancserek, vagy nem alap huawei témák is tudnak lassulásokat okozni. Én vissza állnék az alap témára, és nyomnék egy "rendszer optimalizálás"-t a Telefon kezelőben. Ha ez nem segít, akkor marad a factory reset.

(#12252) Chumlee válasza bmt50 (#12251) üzenetére

Chumlee
(fanatikus tag)

A takarítás heti szinten meg volt , lementettem a fontosabb dolgaimat és újra raktam.

(#12253) hefike

hefike
(kvázi-tag)

Tud vki segíteni pogo témában?privátban?köszi!😀

(#12254) dualcore válasza bmt50 (#12248) üzenetére

dualcore
(őstag)

Ezzel együtt tudok élni, annyira nem zavar. Ahogy hallom minden gyártó készülékeire van panasz.

(#12255) endruboy1

endruboy1
(senior tag)

Hello!
Azokhoz szeretném intézni kérdéseimet akiknek hosszabb ideje megvan ez a telefon:

- Javult a kamera minősége (szoftveresen) a teszt írása óta, adtak ki rá ilyen jellegű frissítést?

- Mennyire gyakran fordul elő a legfrissebb szoftver verzióval az összefoglalóban említett képernyő zárolási probléma?

- A 3 giga RAM-os verzióval szemezek, gondolom nincs olyan ok, ami miatt nem érdemes ezt választani...?

Előre is köszi a válaszokat, sokat segítenének a választásban!

A processzorok ára sem lineárisan, hanem egy konvex függvényt követve (általában exponenciálisan) nő a számítási teljesítménnyel.

(#12256) petya220 válasza endruboy1 (#12255) üzenetére

petya220
(senior tag)

Szia!

7.0-án szebb képeket csinál, szerintem.

- Mennyire gyakran fordul elő a legfrissebb szoftver verzióval az összefoglalóban említett képernyő zárolási probléma? ???

- A 3 giga RAM-os verzióval szemezek, gondolom nincs olyan ok, ami miatt nem érdemes ezt választani...?
Ez egy nagyon kényes kérdés itt :D Én 2gb-s változatot használom, semmi baja, pörög. Nem érzem hiányát a 3gb-nak
de a több az jobb :DD

http://www.lolskill.net/summoner/EUNE/petya230 Heroes never die!!

(#12257) z0d1AK válasza endruboy1 (#12255) üzenetére

z0d1AK
(PH! nagyúr)

A kényes ok amiért nem érdemes a 3 GB-os verzióz használni az, hogy nem hazai példány. Itthon csak 2 GB-tal árulja a Huawei, ami 3 GB RAM-os itthon, az mind valamilyen sufni boltból származik, amely esetében erősen kérdéses (illetve valószínűleg bukó) a garancia és a támogatottság.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12258) ANDROID??? válasza petya220 (#12256) üzenetére

ANDROID???
(PH! addikt)

Ezért kell ilyen esetben a 17-est venni és a 3GB letudva ;]

[ Szerkesztve ]

(#12259) bmt50 válasza endruboy1 (#12255) üzenetére

bmt50
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Szia,
A képernyőzár feloldási probléma nem szoftver vagy telefonhiba, hanem a fejlesztett android biztonsági szint miatt van. Ez megakadályozza, hogy a kijelzőn ujjunkkal egy irányba söpörve feloldjuk a képernyő zárat, helyette feloldási mintát, pin kódot vagy ujjlenyomatot igényel. Akinek hiányzik a "sima" ujjsöprős feloldás, annak írtam az összefoglalóban olvasható leírást.
A 3gigás verza avagy P9 Lite 2017 kamerás tulajdonságai kicsit gyengébbek, és emellett csak a procit húzták feljebb. Szerintem nem ér 10-15ezerrel többet. Ahogy fölöttem is írják, van a 2016-os P9 Lite-ból is 3GB-os, de ezeket nem hazánkban adták ki.

[ Szerkesztve ]

(#12260) endruboy1 válasza bmt50 (#12259) üzenetére

endruboy1
(senior tag)

Köszönöm a válaszokat. 3 gigás 2016-os verzióból 2 boltban találtam eladót, az egyikben kifejezetten írják a 2 év garanciát, szóval nem tudom, lehet hogy lrdemes akkor előbb beszélni velük?

Igazából az a gond, hogy ha csak 2 gigásat veszek, akkor már lehet, hogy jobbak ennyiért az alternatívák, pl. a Redmi 4X vagy a Redmi Note 4... legalábbis hardveresen, szoftveresen ismerem is őket és nem rosszak, viszont ezt a Huaweit meg nem, de ennek gondolom illene még azoktól is stabilabbnak lennie.

A processzorok ára sem lineárisan, hanem egy konvex függvényt követve (általában exponenciálisan) nő a számítási teljesítménnyel.

(#12261) Zsocy155 válasza endruboy1 (#12260) üzenetére

Zsocy155
(őstag)

Ez nem biztos, hogy gyártói garancia. Azt nem írják.

(#12262) bubus66 válasza Zsocy155 (#12261) üzenetére

bubus66
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Szerintem se gyári garancia, max sarki GSM garancia van..
Valamit te is emlékszel rá, hogy a bemutató telefonok 3 Gb-os volt de csak 2 Gb-ként árulták, itt pláne lehet ilyen..

[ Szerkesztve ]

(#12263) Zsocy155 válasza bubus66 (#12262) üzenetére

Zsocy155
(őstag)

Így, ahogy mondod.

(#12264) bmt50 válasza endruboy1 (#12260) üzenetére

bmt50
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Soha nem volt még Xiaomi telefonom, de egy gsm-szervizes barátomnak már harmadik van, és csak dícséri. Nekem spec. az utóbbi 6 évben nem volt/nincs egyben 50-60k-m, így csak szolgáltatós telcsiket veszek 0%-os kamatra, havi részletre. Telenor listájáról ez a P9 Lite volt ár/érték arányban a legjobb, ezért ezt vettem. Másrészt a barátommal ellentétben én nem bízom a kínai garanciában. Ha elkeveredik egy garanciában visszaküldött csomag "Csájna" fele, kinél reklamálhatsz???

(#12265) ORCA58 válasza bmt50 (#12264) üzenetére

ORCA58
(őstag)

Nem Kínából kell venni a Xiaomi telefont és magyar garncia van rá, igaz csak 1 év.

(#12266) bmt50 válasza ORCA58 (#12265) üzenetére

bmt50
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Igen, lehet venni nálunk is, pl. MediaMarkt, de akkor egy jó húszassal drágább. Pont azt veszíti el, amitől vonzó.

(#12267) Roxbury válasza bmt50 (#12266) üzenetére

Roxbury
(őstag)

Gondolkodtam Redmi Note 4 en, ha megmakkanna a P9 Lite, bar 10 honap gari van még rá. Jo telefon nagyon. 50 ezer magyar garival. MM-ben meg 58. De sajna nincs nfc, meg a banki alkalmazasok szivoznak vele, de vegulis mukodnek. Csak mobilfizetes igy nincs, pedig Lite-nal nagyon kenyelmes. Na de majd a Note 5 nel megnezzuk lesz-e.
😊

[ Szerkesztve ]

(#12268) endruboy1 válasza Roxbury (#12267) üzenetére

endruboy1
(senior tag)

Valójában barátnőmnek nézek amúgy telefont, nem is magamnak. Nekem most Note 3 Pro-m van (a Snapdragonos verzió) ami az elődje a Note 4-nek. Meg vagyok vele elégedve, szoftveresen is oké, sok buggal még nem találkoztam, bár én nem a developer hanem a global stable ROM-ot használom. Így a legújabb featureök van hogy fél év csúszással jutnak el rá, cserébe elég stabil. Ami talán zavaró lehet annak aki stock Androidról jön, hogy alapból eléggé kegyetlenül bánik a nagy, háttérben procit zabáló appokkal (pl. Messenger) és lelövögeti őket, így annak legalább 2 opciót kellett engedélyeznem a menüben hogy ne álljon le, és még külön azt, hogy ha szeretném ezeket a buborék értesítéseket, mert azt sem hagyja alapból (utóbbit végül kikapcsoltam mert rájöttem hogy végtelenül zavaró).

Szóval a Note 4-el meg az enyémmel is csak az a gond ami miatt nem egyértelmű választás, hogy viszonylag nagyok, vastagok és nehezek. Ami esetemben nem akkora gond, de barátnőmnél már nem lenne annyira praktikus. De még lehet hogy mégis az lesz, vagy a Redmi 4X.

(#12269) Roxbury válasza endruboy1 (#12268) üzenetére

Roxbury
(őstag)

Koszi az irast. 😊
P9 Lite az biztos, hogy inkabb valo noi kezbe, mint a Redmi Note 4, mert nagyon jol kezre all, kecses. Lassan masfel ev alatt kijelenthetem, hogy betonstabil a gyari vegleges romokkal, raadasul mindenfele hard resetek nelkul is . 😊 Bar a 4x jo lehet. 😊

[ Szerkesztve ]

(#12270) ORCA58 válasza bmt50 (#12266) üzenetére

ORCA58
(őstag)

Ne akarom tele szemetelni a topikot, de ezt még leírom.
Ezért kell [Eustock-nál] venni, ha nem kapkodják el a készletet.
Magyar garancia, megbízható korrekt cég. Magyar srácok szlovákiában. Bővebben valamelyik Xiaomi topikban tudhatsz meg róluk, ha érdekel.

Ha nem tudtam volna ilyen olcsón megvenni a P9 lite-ot a T-nél, könnyen lehet most nekem is Xiaomi telóm lenne. Így utólag tudom, ez jobb választás, ha az árat nem nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#12271) bmt50 válasza ORCA58 (#12270) üzenetére

bmt50
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Köszönöm a választ, erről a lehetőségről nem tudtam.
Emellett a P9 Lite szerintem is ár/érték arányban nagyon jó választás. Egy munkatársam akart venni a Telekom-nál, és szívta a fogát, hogy már csak 2017-est tudott. Összehasonlítottunk pár meló miatt készült képet, és az enyémmel csináltak szebbek lettek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.