Hirdetés

2018. november 17., szombat

Gyorskeresés

(#2351) Tex válasza advocat (#2350) üzenetére

Tex
(senior tag)

Én már lecseréltem a Huawei-s témát, de nem azért mert nem tetszik csak én szeretek "mókolni" a "robotban". ;)

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#2352) bucsupeti válasza advocat (#2350) üzenetére

bucsupeti
(senior tag)

ez igen felkeltette a figyelmemet.
Ha valaki feltette és van tapasztalata az irjon.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#2353) Voice24 válasza direwolf (#2349) üzenetére

Voice24
(senior tag)

De, és ahogy visszakapcsoltam, létrejött a kapcsolat.
Köszi!
Amúgy még az elején, a router beállításainál valamiért hibát írt ki, azért kapcsoltam ki, utána pedig a két gépen ment a net. De most mind a gépeken, mind a tableten megy.
:R

(#2354) Surmi69 válasza bucsupeti (#2352) üzenetére

Surmi69
(kvázi-tag)

Tex feltette és épp most lakja be :DD
Egyenlőre nagyon pöpec.
Gondolom a hétvégén teszteli 10000000-rel :K :DDD

Ha minden jól megy hétfőn én is megjátszom. :DDD

[ Szerkesztve ]

A munkahelyemen én vagyok az Isten. :) Mindenki hallott már rólam, de még senki se látott. :P

(#2355) direwolf válasza Voice24 (#2353) üzenetére

direwolf
(őstag)

Akkor még a szgépeken is kapcsold vissza a dinamikus ip-t. Ha fix kell, azt a routerben meg tudod adni, hogy mindig ugyan azt ossza egy adott MAC-nek.

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul

(#2356) pethYeti

pethYeti
(PH! addikt)

Engem is érdekel ez a kis gépezet, lenne egy kérdésem. A Huawei témát le lehet cserélni az alap androidosra anélkül hogy új romot tennék fel?

(#2357) Tex válasza Surmi69 (#2354) üzenetére

Tex
(senior tag)

Jah eddig frankó. :C
Vasárnap vagy hétfőn már tudok tapasztalatot is írni, meg pár képet is rakok fel.

(#2356) pethYeti: Felraksz egy Launchert én ADW EX-t ajánlom és már kész is.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#2358) pethYeti válasza Tex (#2357) üzenetére

pethYeti
(PH! addikt)

Köszi.

(#2359) direwolf válasza Tex (#2357) üzenetére

direwolf
(őstag)

Nem teljesen, mert a taskbar marad ugyan olyan vastag :( Igaz, hogy el lehet tüntetni, de nem lehet visszaváltoztatni az alap adroidosra.

(#2360) krisz12071 válasza Tex (#2344) üzenetére

krisz12071
(fanatikus tag)

Ez a G-sensor Fix mit jelenthet a linkelt rom-nál?

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 167 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#2361) bakter24 válasza krisz12071 (#2360) üzenetére

bakter24
(őstag)

Volt/van hiba a giroszkóp működésével, gondolom, azt javítja.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#2362) advocat válasza Tex (#2357) üzenetére

advocat
(lelkes újonc)

Az USB OTG-t nem tudod lecsekkolni? Csak mert valaki azt írta a fórumon, hogy neki sajnos nem működött...

(#2363) Szpisti válasza Tex (#2357) üzenetére

Szpisti
(őstag)

Érdekelne, hogy a belső 8 giga memóriát egybeparticionálta, vagy ezzel is külön van?

(#2364) bucsupeti

bucsupeti
(senior tag)

változott a market....

(#2365) direwolf válasza bucsupeti (#2364) üzenetére

direwolf
(őstag)

Tényleg, eddig még sose updatelte magát, most 3.1.5 lett. Nekem a régi jobban tetszett, ez landscapeben kicsit kaotikus :(((

(#2366) Soul válasza Szpisti (#2363) üzenetére

Soul
(senior tag)

Nem partícionálta egybe. Amúgy a hatalmas a változás, reccenéstelen minden, a filmek, intrók, a képernyő sokkal gyorsabban fordul, én ajánlom mindenkinek a figyelmébe. :)

Valaki írta hogy kell végrehajtani az egybepartícionálást, de most nem rémlik, akinek van nagy micros sd-je annak szerintem érdemesebb, az egyszerűség véget.

Ajánlanék mindenkinek egy nagyon jó file kezelőt, évek óta használtam már symbian platformon. X-plore a neve, a legjob, rengeteg beállítási lehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

"latok vmi jo pillanatot es af-c + arcfelismerovel semmit nem kell csinalnom, csak az expo gombot nyomni. meg ha lassabb is a fokusz, mint tukrossel osszessegeben gyorsabb lesz a kep elkeszitese." by m3ss

(#2367) nWo

nWo
(újonc)

Sziasztok! Szerintetek milyen videolejátszót tegyek a gépre ami kezeli az mkv-t és a feliratot is??:-P

(#2368) Szpisti válasza nWo (#2367) üzenetére

Szpisti
(őstag)

MX Video Player ingyenes, és mindent visz.

(#2369) Soul válasza Szpisti (#2368) üzenetére

Soul
(senior tag)

Azért hogy mindent visz az erős túlzás... sajnos, nálm a qqplayer és az xy player vitt mindent.

"latok vmi jo pillanatot es af-c + arcfelismerovel semmit nem kell csinalnom, csak az expo gombot nyomni. meg ha lassabb is a fokusz, mint tukrossel osszessegeben gyorsabb lesz a kep elkeszitese." by m3ss

(#2370) Szpisti válasza Soul (#2366) üzenetére

Szpisti
(őstag)

Igen, többször volt szó az egybepartícionálásról, de csak elméletben, gyakorlatban senki nem csinálta még meg, én pedig az összes szóban forgó megoldást megpróbáltam, de egyikkel sem lehet ezt megcsinálni...

Még mindíg érdekel, ha valaki tudja hogyan kell, legyenszíves árulja el!

(#2371) nWo

nWo
(újonc)

Még egy kérdés: nekem miért fekete-fehérben játsza le a videokat? Miért nem szinesben?

(#2372) Szpisti válasza Soul (#2369) üzenetére

Szpisti
(őstag)

Átfogalmazom: eddig mindent vitt nekem...

(#2373) Soul válasza Szpisti (#2372) üzenetére

Soul
(senior tag)

nem azért... Tegnap felcsaptam rá gépről az X-men first classot, és nem tudta elindítani sem az mxplayer sem a rockplayer. Gyorsan raktam még fel 2 filmet, és egyik sem ment velük..

A belső tárhely egybeformázása engem is nagyon érdekel... De nem találtam sehol semmit.
Bár lehet hogy clockworkmod recovery nélkül nem is veszélytelen...

(#2374) padre666 válasza Voice24 (#2330) üzenetére

padre666
(tag)

Nem vagy egyedül......az az analfabéta dhl 3 napja képtelen kiszállítani...Budapesten!

3 napja hordozzák....dobálják..nem tudom mennyire van becsomagolva...de már szétvet az ideg..:(

elvileg szerdán kézbe kellett volna kapnom.....most úgy áll, hogy már csak legkorábban talán hétfőn hozzák....ha hozzák.......
Tegnap és ma rojtosra koptattam a szám az ügyfélszolgálatukon....."óóó uram..ma délután legkésőbb 18 óráig oda kell érnie a futárnak...."

én nem ismerem az órát...vagy csak simán átb@sztak?

(#2375) Soul

Soul
(senior tag)

Viszont ha a trz-mod alatt próbálom ugyanazokat a lejátszókat, akkor az mxplayernél hibaüzenet is van, a gyári rommal csak befagyott az s7.

A galériában a nagyfelbontású képek is szépen mennek, eddig minden nagyon jó, sokkal elégedettebb vagyok ezzel a rommal a gépen.

(#2376) padre666 válasza Soul (#2375) üzenetére

padre666
(tag)

a mobo playert nem próbáltátok, marketről?

(#2377) Soul válasza padre666 (#2376) üzenetére

Soul
(senior tag)

én igen, de behívja a böngészőt ha megnyitom, az oldal nem található, ennyi történik :)
legalábbis nálam, de mióta vált a QQ és xy, azóta nem próbáltam mást semmit.

több lejátszó nálam csak a belső sd tartalmát figyelte, pedig én inkább a cserélhető külsőre teszem a filmeket.

(#2378) mkRoland válasza nWo (#2371) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Indítsd újra gépet. Eddig csak ezt a megoldást találtam, amikor nekem csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#2379) padre666 válasza Soul (#2377) üzenetére

padre666
(tag)

egy kodeket szokott letolteni ....de a marketbol...

(#2380) nWo válasza mkRoland (#2378) üzenetére

nWo
(újonc)

Közben rájöttem,tényleg restart kellett neki! Már megijedtem,köszi a tippet!:-)

(#2381) Soul válasza padre666 (#2379) üzenetére

Soul
(senior tag)

nekem mindig a böngésző nyílt meg.. mindegy, azóta nem próbáltam.

(#2382) Tex

Tex
(senior tag)

Gyorsan pár dolog:
- gyors, normál droid értesítő
- gps jól működik,
- wifi szintén eddig még itthon sem dobált le
- giro speedx-el működik (fixet nem tettem fel, mert én úgy néztem az a v2-höz van)

OTG-t nem tudtam még kipróbálni, mert nincs kábelem.

(#2383) Tex válasza Tex (#2382) üzenetére

Tex
(senior tag)

Van amelyik alkalmazás megmaradt a telepítés után van amelyik nem, nem tudtam rájönni mi határozza meg, mentést célszerű készíteni.

Moboplayer nálam megy szépen.

[ Szerkesztve ]

(#2384) Soul válasza Tex (#2383) üzenetére

Soul
(senior tag)

nekem az adw launcher maradt... bár elötte az updatelő programmal csináltam egy factory resetet. viszont most az adw launcher az alkalmazások közül nem törölhető.

gondolom Te is jóval gyorsabbnak tapasztalod. :)

[ Szerkesztve ]

(#2385) Tex válasza Soul (#2384) üzenetére

Tex
(senior tag)

Nekem az ADW Ex van, de szerintem a sima ADW van alapból benne.
Nálam gyorsabb, de gyári romon is az volt.

(#2386) Soul válasza Tex (#2385) üzenetére

Soul
(senior tag)

akkor lehet hogy azért nem törölhető... csak fura volt mert nekem első használat után mindig felajánlotta hogy home vagy adw launcher.

Hát nekem nagyon sokat javult, menüben, galériában, játékintróknál. A gyári rom akadt itt ott.

(#2387) Keef_Lee válasza napocska2 (#2340) üzenetére

Keef_Lee
(senior tag)

Nekem nincs is térerő ikonom. (Ez csak wifis)
A bekapcs hosszú nyomása is csak néma üzemmód, vagy kikapcs.-ot hoz menünek.
Mondjuk, akkor meg nincs is értelme a repülő módnak, mert eleve nem zavarja csak a GSM?

(#2388) mkRoland válasza Keef_Lee (#2387) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

A repülő üzemmód tudtommal valamennyi vezetéknélküli kapcsolatot kilő (wifi és GSM biztos, szerintem BT is), mivel nincs ilyen opciód, ezért a wifit neked kell deaktiválnod, és ezzel éred el azt, amit a 3G-s változatban a repülőgépre kattintva lehet.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2389) bucsupeti válasza mkRoland (#2388) üzenetére

bucsupeti
(senior tag)

A repülőmód nem kapcsolja ki a wifit! Ezen én is meglepődtem!

(#2390) direwolf válasza bucsupeti (#2389) üzenetére

direwolf
(őstag)

Hát nekem kikapcsolja. A BT-t is.

(#2391) insido válasza mkRoland (#2388) üzenetére

insido
(tag)

Repülőgép üzemmódban a WI-FI-t biztosan nem kapcsolja ki!!!
Vígan netezek vele WI-FI-n repcsi üzemmódban. Én is meglepődtem...

[ Szerkesztve ]

...Hirtelen szétrobban minden és rádüvölt az élet. Megszakad legmélyebb álmod, nem szökhetsz meg mégsem... /Lelkes Állatok - Újságos/ A hosszú élet titka: Lélegezz!!!

(#2392) bucsupeti válasza direwolf (#2390) üzenetére

bucsupeti
(senior tag)

nekem t-home-os (azaz GSM modullal ellátott) eszközöm van, tehát erről beszélek. El tudom képzelni hogy a wifi only készülékeken kikapcsolja.
Ettől függetlenül én is csodálkozom azon hogy nem kapcsolja ki.
Milyen rom van fenn neked? Nekem a gyári.

(#2393) mkRoland válasza insido (#2391) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Nekem kikapcsolja a wifit, ahogy az összes eddigi androidos telefonomon.
Gondolom, hogy tudjátok miről beszéltek, de azért rákérdezek: véletlenül nem csak az |i| betűre kattintva kapcsoljátok ki a "Mobil" és az "Adat" kapcsolatoknál?
Nekem a (') = ki-/bekapcs gomb hosszanti nyomására előjövő "Repülőgép Mód"-ra és az értesítő sávon a térerő jelzésre kattintva beugró "Repülőgép Mód" melletti csúszka OFF-ról ON-ra billentésével is kilő MINDENT ami vezetéknélküli adattovábbításra alkalmas (wifi, gsm, BT), a mobilhálózati térerőt jelző ikonon pedig megjelenik egy repcsi (9/11 fíling 4 toronnyal).

C207B010 (nem hivatalos gyárinál frissebb invis ROM-om van) a 201u-n (3G + wifi)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2394) KPistike válasza insido (#2391) üzenetére

KPistike
(fanatikus tag)

Ezen én is, ugyanis az imént néztem csak WiFi és BT mellett egy repülőgép módot.
Ahogy direwolf esetében, nálam is lekapcsolta.

direwolf@2312: Tegnap este másik (céges) hálózatból kipróbáltam, le is töltötte :)
1.:Többet nem hiszek a böngésző minden hibaüzenetének vakon :DDD
2.: Stimmelt az üzenet, arra a napra és IP-re, vagyis Regular módban csak az az egy lehetőségem volt, ami megszakadt :)

Még egyszer köszönet a firmware-ért :R, még tartalékolom - a jelenlegivel eddig hibamentes minden, a hivatalos elérhetősége esetén is pár napig hagyom még :)

K. P.

(#2395) bucsupeti válasza mkRoland (#2393) üzenetére

bucsupeti
(senior tag)

Én a mobil térerő ikonra kattintva kapcsolom a repülőmódot ki. Ezután ugyan ezen az ikonon lesz egy repcsi ikon is. A wifi ezután, ettől függetlenül, külön ki be kapcsolható.
Kipróbálom majd a bekapcsológombbal is, de akkor az lenne a fura hogy kétféle repcsi mód van.

(#2396) KPistike válasza bucsupeti (#2395) üzenetére

KPistike
(fanatikus tag)

Nem egészen, azt nem tiltja a repülőmód, hogy visszakapcsolhasd külön a WiFi-t. Csak annyit csinál, hogy egy húzással lekapcsol mindent - ezután Te külön kapcsolhatsz vissza amellett, hogy repülő módban marad.

Ez nem is készülék-, vagy firmware-függő, az előző tabletemen is így működött, valamint az E72 is rákérdez offline mód melletti BT bekapcsnál, hogy tuti akarom-e.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#2397) bucsupeti válasza KPistike (#2396) üzenetére

bucsupeti
(senior tag)

Tényleg így van, de én épp ezt tartom hülyeségnek. Ezek szerint ha repülőgép ikont látok a készüléken, az még nem jelenti azt hogy repülő módban van az eszköz. Ez ellentmondás.
Ha már így van akkor ha visszakapcsolok bármilyen rádiót (pl wifit) akkor tűnjön el a repcsi.

(#2398) KPistike válasza bucsupeti (#2397) üzenetére

KPistike
(fanatikus tag)

Nos, ez már egy érdekes kérdés.
Azt is teszteltem, hogy mi történik, ha a repülőmódot kapcsolom ki, olyan helyzetben, hogy egyik rádiós modul sem aktív. Az eredmény: WiFit és Mobilt kapcsolja vissza :)

Maradva a korábbi E72-es példámnál, ott sem lép ki a repülős módból, mert csak a BT-t, vagy csak a WiFi-t aktiválom, mert továbbra sincs GSM.

Elméletben mindegyik rádiós modul képes megzavarni a repülő műszereit, gyakorlatban lehet, hogy a GSM / UMTS (és az újabbak, de azoknak nem emlékszem most a rövidítésére*) modulok teljesítménye akkora, hogy tényleg meg is teszi.

*Szerk.: talán LTE4 és WCMDA ... De ez most csak a memóriámból bukkant fel, nem biztos, hogy igazam van :)

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#2399) KPistike válasza KPistike (#2398) üzenetére

KPistike
(fanatikus tag)

Ehh, inkább visszafekszem, mert még nem működik jól a fogalmazó-modulom :D

"Maradva a korábbi E72-es példámnál, ott sem lép ki a repülős módból, mert ha csak a BT-t, vagy csak a WiFi-t aktiválom, mert továbbra sincs GSM."

K. P.

(#2400) Soul

Soul
(senior tag)

itt a clockworkmod recovery :)

http://androidaftermarket.com/tabs-2/recovery-clockwormod-recovery-v2-5-1-8-s7-slim.aamk

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.