Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    válasz lala666 #102570 üzenetére

    Én jókat mosolygok az ilyen és ehhez hasonló hozzászólásokon, mondom is, hogy miért. Én egy községben élek, ahol 15 éve egy monopol helyzetben lévő mikrós szolgáltató szolgáltat csak netet. A szokásos módon, az idő teltével és technológia fejlődésével az 1Mbps-tól eljutottunk a több 10Mbps-os sebességig, aminek az ügyfél oldali felső korlátja, az elméleti 50Mbps lett a végén. Nekem egy 25Mbps-os-osnak hazudott 15Mbps-os netem volt, miközben kihoztam a Yettel-től, 6 hónap próbaidőre az egyetlen akkor nálunk elérhető Otthon Net Lite csomagot, ami sokszor még a korábbi szolgáltatóm sebességét sem érte el. Vissza akartam vinni a próba vége előtt, de sajnos elnéztem a dátumot és kicsúsztam a próbából ezért nálam maradt még egy fél évig, miközben kényszerből visszamondtam a helyi szolgáltató internetszolgáltatását. Most október elején jár le a második hűséghez kötött félév, így még szeptember legelején felvettem a kapcsolatot a korábbi szolgáltatómmal, aki közben behúzta optikával a falut és érdeklődtem a optikával szerelt csomagokról. Most kapaszkodj, optikán is ugyanazt a max. 50Mbps-os csomagot kínálják mint mikrón korábban. Alig telt el pár nap és minőségi változást vettem észre nálunk a Yettel szolgáltatásában és először láttam a számítógépemen 100Mbps-nál nagyobb mérési eredményt, igaz átlagosan nem túl sokkal, de akkor is nagyobb sávszélességet. Az óta kihoztunk egy rendes Otthon Net + Yettel TV csomagot, ahol nálunk a NET nem ám pl. 4900Ft, hanem 8eFt és ehhez jön a TV, ami összességében a tányéros DIGI kiváltása esetén, aminek az elmúlt időben szintén pofátlanul filmet az ára, összegben ugyanott vagyok mint korábban a régi szolgáltatómmal és a DIGI-vel. Nincs szó 500 Mbps-okról, néha még 100-ról sem, de még így is szerencsésnek érzem magam, mert ezt az Otthon Net csomag is, kb. azon az 1 napon volt elérhető településünkön, amikor mi pont szerencsésen voltunk pont jókor, jó helyen és szerződést kötöttünk.
    Így nálunk is teljességgel igaz, hogy érdemes lehet optikáról mobilnetre váltani, mert azért azt ne feledjük, hogy az optika, csak egy adatét vetéli módszer, ami nem minden esetben tükrözi vagy reprezentálja a háttérben álló betáp sávszélességet, és mint a példa is mutatja, egy ilyen kapcsolatnak is simán lehet ügyféloldalon 50Mbps a maximális sebessége :)

Új hozzászólás Aktív témák