- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- One mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
- Yettel topik
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Google Pixel 8a - kis telefon kis késéssel
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
Új hozzászólás Aktív témák
-
trialboj
őstag
Sziasztok.
10 év után lecseréltem a gépházat, és örömmel tapasztalom hogy rendkívül sokat fejlődött azóta a felépítése. Az alaplapom megvan egy ideje, de az előző háznak semmi extrája nem volt, szóval csak reset meg power gomb volt bekötve.
Most sok jó dolgot kaptam a házhoz, majdnem mindent bekötöttem, kivétel egyet, aminél nem értem hogy kellene kiderítsem melyik oldalán van a 12V, mivel a csatlakozó fején nem írja, és nincs semmilyen biztonsági pin ami nem engedné fordítva bedugni. A ház led világításához kell, ami nem olyan fontos, de érdekel hogy működik.
A másik kérdésem, hogy erre, én legszívesebben nem a ház ledjeit kötném, mert azt úgysem használom, inkább egy külső led csíkot, ami a monitor hátára van felragasztva, hogy este világítson, és nem legyen akkora kontraszt a világos monitor és fekete fal között.
Van valami kábel ami forrasztható, vagy elég hosszú ahhoz, hogy a házból kivezetve elérjen a monitorig, és csak onnantól kezdődjön a led csík, esetleg van ennek egy spéci neve?FONTOS kérdés, hogy az alaplap JLED1 portjára kötött ledcsíkot, hogy lehet vezérleni? Indul a géppel és ennyi? Nekem sima meleg fehér kellene, nem bonyolítanám túl, de ha nem lehet ki be kapcsolni akkor felejtős. Viszont nagyon boldog lennék ha windowson belül időzíthetném, és magától felkapcsolna 5 órakkor miután lemegy a nap.
Jelenleg ez a rendszer egy 4 pines MOLEX csatlakozó 12 voltjáról üzemel, amit később megszakítottam egy kapcsolóval.
De ha már az alaplaphoz van kötve, nem szívesen forrasztgatnék rá kapcsolót, nehogy zárlatos legyen egyszer, és lefőzze az egész alaplapot.--
Ha még szeretne valaki segíteni itt egy kép az alaplap-ról, a bekeretezett portokról nem tudom hogy micsodák, érdekelne, hogy azok mire valók, nem lehet-e valami okosságot kezdeni azokkal is.
KÖSZÖNÖM
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S24 128GB,Újszerű,Dobozával,24 hónap garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy A14 5G 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- DELL PowerEdge R730xd 26SFF rack szerver - 2xE5-2680v3 (24c/48t, 2.5/3.3GHz), 64GB RAM, 10G, H730p
- LG 27UL550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest