Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz madgie #69894 üzenetére

    Nem biztos, hogy megtartom a Fujit... Be kell ismernem, hogy nem tudok fotózni, és nem fotózok csak úgy, nem csinálok képeket gombákról, hegyekről, tavakról. A családról akarok képeket készíteni, és azt akarom, hogy ezek jó képek legyenek, ne olyanok, mint amilyeneket tíz családból kilencnél látok (zajos, pofánvakuzott, átgondolatlan, bemozdult képek). Alapvető szabályokat persze betartok (elpakolok a születésnapi torta mellől, hogy ne legyen benne a vasalódeszka a képbe, megválasztom a hátteret, figyelek a fényre, stb.), de ennél többre időm, energiám, tudásom, tehetségem nincs. Annyi a cél, hogy ezt a szintet tartani tudjam. Ehhez felesleges a Fujit a 300e forintos portréobival meg a többi fassággal fenntartani, pláne, hogy egyre háklisabb vagyok a cipelésre, nem akarok síelés/kirándulás/városnézés közben arra is figyelni, hogy a nyakamon/táskában/oldalamon ott lóg félmillió forint, ami nehogy eltörjön/karcolódjon/ellopódjon. Az esetek 90 %-ában elég lenne az X20 (vagy a 30, ha sógor megveszi a 20-at), esetleg mellé beszerezhetnék egy olcsóbb valamit, ami azért segít abban, hogy beltérben, kevés fénynél is legyenek nem túl zajos, esetleg bokeh-parádés képeim.

    Érik bennem már ez egy ideje, értelmetlen tartani 700e forintos cuccot a polcon :U De azért szeretem a Fujit, csak nem használom...

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák