- Keretmentesít a Galaxy S25 FE
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Honor 200 Pro - mobilportré
- One mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Ilyen lesz a Fairphone 6
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- A lapkakészlet és az akku különbözteti meg a Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro-t
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petya XT
senior tag
Pedig a KDE-t használó összes disztrónál arconcsapja az embert a beállításoknál. Azt mondjuk nem tudom, hogy ez a funkció segíthet e az alaprendszer problémáiban, ha mondjuk a Plasmával összefüggésben van valami, és mondjuk rendszerszinten. Megosztják az adott rendszer fejlesztőivel vagy nem, vagy csak a Plasma fejlesztéséhez használják.... Mivel ez magához a rendszerhez jön, szerintem üdvözölendő. Majd a DW-on megnézzük egy pár hónap múlva, hogy mennyire volt sikeres. Bár vóna egy tippem....
-
Pista0001
addikt
Jó ötlet volt, de előrébb bizonyos értelemben nem vagyok, nem derült ki, az alkalmazás miért nem boldogult vele. Sudo pamac update megtette, amit megkövetelt a haza, mindkét alkalmazást lefrissítette.
Köszi az ötletet. "Kicsit" elszoktam a terminálos frissítéstől, mert eddig jól működött az alkalmazás.
-
inf3rno
nagyúr
-
inf3rno
nagyúr
-
Pista0001
addikt
Izé, mégsem. A partíciókezelőben megjelent a kártya, de mégsem sikerült a partíció törlése, nem részletezi, hogy mi a hiba.
A kártya microSD, amin nincs fizikai írásvédő csúszka. Próbáltam korábban SD adapterrel is, a csúszkára is figyeltem, úgy se ment. Próbáltam USB-s kártyaolvasóval (microSD és rendes SD, mindkettőt próbáltam), és a laptop sajátjával is (csak SD).
-
Pista0001
addikt
Sudoval csináltam, gondolom, így is megteszi
Köszi, ez már meghozta a kívánt hatást, megjelent a partíciókezelőben. Megjegyzem, kicsit fura nekem, hogy az írásvédett meghajtókat nem is mutatja, megjegyzem a későbbiekre.
Direkt a laptopon csináltam, abban egy merevlemez van csak amúgy, így gyakorlatilag más nem is lehet a pendrive/memóriakártya, természetesen ha csak 1 van bedugva. De amúgy az lsblk paranccsal is meglett a biztos információ.
Köszönöm a segítséget.
-
Ueda
senior tag
# dkms autoinstall -ra nem történik semmi, de közben megjavult, mert 5.19.2 -vel is működik. paru -S 8188eu-dkms
-
Merlini
tag
Köszönöm! Egy kis áttétellel sikerült.
sudo pacman -R wxgtk2
függőségek vizsgálata...
hiba: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (nem sikerült kielégíteni a függőségeket)
:: wxgtk2 eltávolításával megtörik a(z) 'wxgtk2' függőség amit p7zip-gui kérsudo pacman -R p7zip-gui
Ez után már engedte törölni a wxgtk2 csomagot.
-
Petya XT
senior tag
Értem, köszönöm.
Tehát ha jól értem, akkor itt is az LTS kerneleket érdemes csak használni. Az Nvidia driver miatt aggódom csupán, nagyon nagyokat szívtam az Ubuntu, Mint 20-as vonalon. Nem is vártam(om) meg az új Mintet( bár ott már tákoltak valamit, mert ment), de a 22-es Kubuntun már újfent nem volt jó. Kár érte, de végül ezért ért el a változás szele. -
Amazonas
senior tag
-
Dave™
nagyúr
Köszi!
Ez nálam időszakos, pár év Plasma után van egy fél év Gnome, aztán megint vissza Plasmára. Most határozottan élvezem, bár elég nehezen akart felmenni a Renoir alapú mini PC-re: live módban minden oké volt, utána viszont nem indult az SDDM, és mivel ez volt a legkényelmesebb, frissítettem testingre, amivel már ment minden rendesen... Ilyen azért sose volt korábban, de túlélem. Az átlátszóság hiánya viszont zavar, az Inteles gépen sokkal szebb a panel
szerk: mivel friss az élmény, ezek zavartak most a Gnome-nál: több hangforrásom van, ezeket váltogatom is funkciótól függően, és rendszeresen előfordult, hogy a HDMI hang nem ment, csak ha kijelentkeztem meg vissza. Aztán a másik borzasztó zavaró dolog az értesítések, a számváltásokról mind van értesítés (minek?), így volt egy baromi hosszú lista érdektelen dolgokról. A drag and drop sem megy úgy, hogy közben alkalmazás ikonra böksz, csak kisebb méretű ablakból lehet másikra húzni, az ablakkezelő sem olyan sima mint a Kwin és RAM-ból is többet evett. Plusz hiányzott (de nagyon) a krunner, annak nincs értelmes alternatívája (árfolyamok, mértékegységek stb). Ja meg még egy, a KIM funkcionalitása is nagyon hiányzott. Majd 2-3 év múlva lesz megint Gnome, akkor meg az egyszerű munkamenet fog hiányozni az agyontweakelt Plasma után, már előre tudom
-
-
-
-
Beállítottam de eredménytelen.
Viszont, végigmazsoláztam a fájltársításokat nagyjából, a Dropbox az összes létező fájlkiterjesztésnél szerepel, hol hátrébb, hol előrébb, az olyan fájloknál meg amelyek még nem voltak a gépen használva, pl. DVD, video CD, ogg hang stb. ott a Dropbox az egyedüli. Ez normális hogy mindenhez ő van betársítva? Hogyan lehet ezt valahogy resetelni, és előlről elkezdeni a társításokat? Biztos hogy valahol itt lesz a bibi, vagy a kontextmenübe de ahhoz tényleg tök vagyok.Mégegy, pár hónapja jeleztem itt a topikba hogy a szokásos frissítések mindig hibára futnak, a segítségetekkel kiderült hogy a 4KVideodownloader-nek szükséges ffmpeg2.8 akadályozza a frissítést. Azóta többször volt upgrade és mindig csak úgy fut le ha először gyalulom az ffmpeg2.8-at, az elviszi magával a 4KVideodownloadert, rendszer upgrade, 4K visszatelepít. De így eléggé macerás, nem létezik hogy mindenkinél aki a 4K-t használja ez így működik. Erre lenne valami ötlet, szerintem lehet hogy ez is csak nálam vacakol?
-
Megvolt, egy másik fórumon is ezt ajánlották de sajnos sikertelenül. Így néz ki nálam:
Viszont, MINDEN text fájlnál ott van maga a Dropbox:
Ez hogyan lehet, a html-nél is ott volt csak kivettem, de minden textnél szerepel.
Néha amikor még próbálkozok vele akkor alul a tálcán betesz egy kék ikont, a ha fölé viszem az egeret, azt írja ki. Dropbox web browser. Ez mi? -
Igen, valami hasonló konklúzió volt a múltkor is, talán épp emiatt erőltettem a Trizent, mert kollega esetén Octopi használat esélyesebb, különben a kérdés meg sem született volna. Azt csak látjuk, hogy bizonyos kérdés mögött milyen felhasználói ismeretszint rejtőzik.
nem egyedül én számítok örökös kezdőnek
(megint csak minden bántó szándék nélkül írtam, amit írtam)
-
Ezzel kezdi a frissítést:
Tranzakciós hiba történt!
Akarja ezt a tranzakciót egy Terminálban végrehajtani? Igen,ott kérdez,
Ez amikor igent nyomok::: A csomagadatbázisok szinkronizálása...
a(z) core naprakész
a(z) extra naprakész
a(z) community naprakész
a(z) multilib naprakész
:: Teljes rendszerfrissítés indítása...
:: Lecseréli geoclue2-t erre: extra/geoclue? [I/n] i
:: Lecseréli libsystemd-t erre: core/systemd-libs? [I/n] i
függőségek feloldása...
ütköző csomagok keresése...
hiba: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (nem sikerült kielégíteni a függőségeket)
:: installing x265 (3.0-1) breaks dependency 'libx265.so=165-64' required by ffmpeg2.8
Nyomjon le egy billentyűt a folytatáshoz...Amikor mindebre nemet nyomok:
:: A csomagadatbázisok szinkronizálása...
a(z) core naprakész
a(z) extra naprakész
a(z) community naprakész
a(z) multilib naprakész
:: Teljes rendszerfrissítés indítása...
:: Lecseréli geoclue2-t erre: extra/geoclue? [I/n] n
:: Lecseréli libsystemd-t erre: core/systemd-libs? [I/n] n
függőségek feloldása...
ütköző csomagok keresése...
:: A(z) systemd-libs és a(z) libsystemd ütközik egymással. Eltávolítja a(z) libsystemd csomagot? [i/N] i
hiba: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (nem sikerült kielégíteni a függőségeket)
:: installing x265 (3.0-1) breaks dependency 'libx265.so=165-64' required by ffmpeg2.8
Nyomjon le egy billentyűt a folytatáshoz...Ha el akarom távolítani, ha nem, a vége ugyenez.
Valamint:
"nem sikerült kielégíteni a függőségeket:
x265 (3.0-1) telepítése elrontja a(z) 'libx265.so=165-64' függőséget, melyre a ffmpeg2.8 csomagnak szüksége van"
Akkor hogyan tovább. telepítene egy olyat amit nem lehet de amíg ez nincs fennt addig nem lép tovább. Kör bezárult.balzamon,
[ezzel kezdtem hogy NEM tudom telepíteni a Libreoffice magyar nyelvi csomagot!] -
A csomaglistát hogyan kell frissíteni?
A rendszer valóban nem naprakész, kb. 1 hónapja azt csinálja hogy frissítene,
Teljes rendszerfrissítés megkezdése, itt elakad:Tranzakciós hiba történt!
Akarja ezt a tranzakciót egy Terminálban végrehajtani?Igen, akarom,
a terminálba kérdez vagy 25x hogy akarom-e lecserélni, igen-nem, igenre nyomok, a végén pedig közli hogy nem sikerült semmi.
Pedig 317 darab valamit akarna frissíteni de nem tudja. -
Bocs a bénaságért.
Teljes siker.
Nem kellett semmi terminál, root alatt a Dolphin nagyon kezes, olyan szárnyaló mámor kerített hatalmába mint win alatt rendszergizdaként.Minden ment a fájlkezelő alól, a home alá bemásolt tibi könyvtárnak megadtam tulajdonosnak a tibi-t, teljes joggal, ki-be jelentkezés és jó.
Egyedül a Dropbox nyavajgott valamiért, nem töltötte le a teljes 1 gigányi cuccát de minden fájlt újraindexel éppen.Köszönöm a segítségeket és a türelmeteket.
-
-
Így ez nem jött össze, bootolásnál fekete halál, bejön az egérkurzor, villan egyet a fekete képernyő, megint bejön az egér stb. Ha hagyom ezt csinálja örökkévaláságig. Rebootnál ugyanez.
Amit próbáltam, live linux, az eredeti home alól fájlkezelővel átmásolni a Manjaro home alá a fájlokat (egy üres home van a rootba) de error, jogosultsággond, nem lehet stb.
Megnyitva az átszerkesztett fstab-ot hogy a csillagot kivegyem, mentésnél authentikációs hiba, jogosultság probléma stb.
Pedig mentési kísérletnél bekér egy passwordot, beírom az eredeti rendszerhez való jelszavamat de akkor sem engedi átírni.
Mázli hogy dual, a grub meg a win működik szerencsére, ezt az alól írom.
Ötlet, hogyan szerezhetném vissza a manjaromat?Amazonas,
systemctl meg egyebek.. bámulattal állok előtted. Ez egyszerűsített kínai, vagy szuahéli, miket nem tudsz..
De tényleg jó lenne ha nem kéne a hőmérőnek nyomni egy frissítést. Amikor feltelepítettem, kb. 5-10 indításig mmutatta egyből. Csak aztán romlott el.
De egyébként ez a fajta apró, de bosszantó hibák sokszot jelentkeznek nálam, valahogy nálam a linux híres stabilitásának nyoma sincs. Mit rontok el, nem tudom. -
Amazonas
senior tag
Most azon gondolkodom, hogy ha átmásolja a rejtett (többnyire) config mappákat és file-okat is a home-ból, akkor a /home nélkül elindított rendszerben vajon a programok maguktól meg fogják találni a beállító-file-okat, immáron a root alatt vagy pedig újra kell be kell laknia (majdnem) mindent?
-
Nem konkrét, esetleg megtetszik valami pl. a KDE stor-ból, ez ,vagy ez vagy ez vagy valami a sok alkalmazásból. Ezeket és és sok mást nem talál meg sehol a pamac. Ez mind egy tömörített mappaként lejön és slussz. De ugyanilyen egy csomó téma, widget, app, nem találom csak itt.
Amazonas, úgysem csinál semmit, a tömörítettet nem is látja, ha kicsomagolom és belelépek sem lát semmit.
Dave, köszi, 19 év windows van bennem, nem könnyű és nem egyszerű a letölt-rákkattint-next-next-használ megszokáson felülkerekedni. De igyekszem.
-
anorche1
őstag
Koszi szepen
De sajnos nem jutottam vele elorebb.
Igazabol azert kertem, mert mig a 17.2-es manjaro iso -val telepitett rendszeren minden indulasnal bejon a grub egy regebbi felulete, addig 18-as nal csak akkor jon be, ha nem tudott elindulni a rendszer, es a grubnak egy ujabb felulete jon be.
Illetve a indulaskor sem mutatja a folyamatokat, hogy epp mi tortenik (systemd?), hanem dell logo jelenik meg.
Az en grub fajlom tartalma:
https://pastebin.com/qJby2VV7 -
Köszönöm a választ.
A monitor kikapcsolás-bekapcsolás, és ezután a hdmi hangkimenet eltűnésére esetleg valakinek valami tippje?
Ez biztosan nem Manjaro bug, az eddigi Mint18 és Mint 19 pontosan ugyanezt csinálta, megoldást nem találtam.
Vagyis Mint alatt valószínű mások is bajlódnak ezzel mert arra találtam egy a panelra tehető segédappot, [Indicator Sound Switcher] , arra kattintva megjelenik minden kimenet és ott a hdmi katt és helyreáll. Manjaro alatt nem hinném hogy működne.Az Opera böngészőm is minden Linux alatt kisképernyővel indít, 100 féle ajánlott állítgatást próbáltam, nem sikerül hogy teljes képernyővel induljon.
Mégegy, Manjaro Plasma KDE, Dolphin,
napok óta keresem hol lehet beállítani hogy 2 kattintás legyen a nyitás, ne 1.
Lehet béna vagyok, de se a KDE, sem a fájlkezelő, sem az egér beállításokba nem találom. -
Köszönöm, megoldódott, és megoldódott a 4kvideodownloader is, sikeresen telepítve.
Viszont, észrevettem hogy némely program installálása valami iszonyat ideig tart, pl. a 4kvideodownloader 49 perc alatt települt fel, ezalatt folyamatosan 70-90%-on pörgette a procit. Ami máskor szinte követhetetlen sebességgel zajlik a terminálba, az néha lassítot felvétel, 10-20 másodpercig tart míg ugrik egy sort. Ez normális, vagy nálam van valami hiba?
Utána maguk a programok tökéletesen jól futnak, csak a telepítés nagyon lassú.
ssd van a gépbe tehát a merevlemez sem magyarázat a lassúságra. -
anorche1
őstag
-
-
#16820480
törölt tag
Hát, igazából nem... Illetve ezt az outputot kapom rá:
sudo pacman -Syyu
[sudo] password for sheratan:
:: Synchronizing package databases...
core 145.0 KiB 337K/s 00:00 [#######################################################] 100%
extra 1808.3 KiB 969K/s 00:02 [#######################################################] 100%
community 4.7 MiB 1948K/s 00:02 [#######################################################] 100%
multilib 179.6 KiB 3.31M/s 00:00 [#######################################################] 100%
herecura 60.8 KiB 699K/s 00:00 [#######################################################] 100%
error: failed retrieving file 'pacman-mirrors.db' from www.uex.dk : The requested URL returned error: 404
error: failed to update pacman-mirrors (unexpected error)
error: failed to synchronize all databases -
#16820480
törölt tag
Nincs is bent elvileg a repó listában ez a dán szerver
(/etc/pacman.d/mirrorlist)
##
## Manjaro Linux default mirrorlist
## Generated on 2018-06-30 19:46
##
## Please use 'pacman-mirrors -f [NUMBER] NUMBER' to modify mirrorlist
## (Use 0 for all mirrors)
##
## Country : Netherlands
Server = https://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/manjaro/stable/$repo/$arch
## Country : Germany
Server = https://ftp.halifax.rwth-aachen.de/manjaro/stable/$repo/$arch
## Country : Belarus
Server = http://mirror.datacenter.by/pub/mirrors/manjaro/stable/$repo/$arch
## Country : Germany
Server = https://manjaro.moson.eu/stable/$repo/$arch
## Country : Colombia
Server = http://mirror.upb.edu.co/manjaro/stable/$repo/$arch -
#16820480
törölt tag
Szóval jelentettem, elég érdekes fejlemények vannak (minden bizonnyal a locale beállítás okozza). Ellenben valaki abban tud segíteni, hogy a fejlesztő által ajánlott dev buildet hogy telepítem? Mert a pacman -Syu [url] nem működik, és nem tudom hogy kell repóként hozzáadni sajnos
-
#16820480
törölt tag
Van még egy rankmirrors is, de az is hibát dob:
rankmirrors -h
Traceback (most recent call last):
File "/bin/rankmirrors", line 28, in <module>
pm.run()
File "/usr/lib/python3.6/site-packages/pacman_mirrors/pacman_mirrors.py", line 89, in run
cliFn.parse_command_line(self, GTK_AVAILABLE)
File "/usr/lib/python3.6/site-packages/pacman_mirrors/functions/cliFn.py", line 157, in parse_command_line
parser.print_help()
File "/usr/lib/python3.6/argparse.py", line 2362, in print_help
self._print_message(self.format_help(), file)
File "/usr/lib/python3.6/argparse.py", line 2368, in _print_message
file.write(message)
UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character '\xc1' in position 28: ordinal not in range(128) -
#16820480
törölt tag
pacman-mirrors --fasttrack
Traceback (most recent call last):
File "/bin/pacman-mirrors", line 28, in <module>
pm.run()
File "/usr/lib/python3.6/site-packages/pacman_mirrors/pacman_mirrors.py", line 95, in run
httpFn.update_mirror_pool(self.config, quiet=self.quiet)
File "/usr/lib/python3.6/site-packages/pacman_mirrors/functions/httpFn.py", line 206, in update_mirror_pool
txt.REPO_SERVER))
UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character '\xc1' in position 16: ordinal not in range(128) -
taiji
csendes tag
Ezt kapom:
##
## Manjaro Linux default mirrorlist
## Generated on 2018-03-27 18:40
##
## Please use 'pacman-mirrors -f [NUMBER] NUMBER' to modify mirrorlist
## (Use 0 for all mirrors)
#### Country : Belarus
Server = http://mirror.datacenter.by/pub/mirrors/manjaro/stable/$repo/$arch -
taiji
csendes tag
Köszi.
Ez is 4.16.0-1 -et ír ki. Viszont kiírt egy csomó extra modult. Pl ilyet, ami felkeltette az érdeklődésem:extra/linux416-bbswitch 0.8-0.12 (linux416-extramodules)
kernel module allowing to switch dedicated graphics card on Optimus laptopsextra/linux416-nvidia 1:390.42-0.12 (linux416-extramodules)
NVIDIA drivers for linux.
extra/linux416-nvidia-304xx 1:304.137-0.12 (linux416-extramodules)
NVIDIA drivers for linux.
extra/linux416-nvidia-340xx 340.106-0.12 (linux416-extramodules)
NVIDIA drivers for linux.Bár mivel nvidia driver, így tuti hogy zárt driver, annak a felrakás és üzembehelyezése biztos nem annyi hogy felinstallálom, úgyhogy azt hanyagolom, viszont bbswitch-nek utánaolvasok, hogy az működik nyitott driverrel is, vagy csak a zárt nvidia driverrel, mert az engem érdekelne, ha már intel + nvidia -s notebookom van.
-
taiji
csendes tag
Grafikus felületen: System settings/Kernel alatt. Természetesen megtartottam a 4.14.31-1-es LTS kernelt. A telepítés és restart után ellenőriztem az uname -r paranccsal, hogy ténylegesen az új kernelt használja, bár látható volt a telepítés alatt, hogy a grub-ot rendesen módosítja.
-
taiji
csendes tag
-
taiji
csendes tag
Nem azt mondtam, hogy soha nem lesz, hanem így elég ritka, hogy belefussak (konkrétan így használva 12 éve nem volt vírus a gépemen, pedig végig Windows alatt voltam). Ami meg megjön, mondjuk azt az Eset megfogja. Amúgy elég nehéz belefutni vírusba, ha 10-12 programot használsz fixen, és 8-9 hír portált olvasol. Ilyenkor már csak az USB-s winyó marad, meg ha pl orosz torrentről óhajtunk letölteni valamit, de nálam ez sincs. A backup usb-s winyóm meg csak ehhez a notihoz kapcsolódik időnként, semmi máshoz. Androidról szipkázhatnék még át vírust mikor oda tolok fel zenét, de azt meg sftp kapcsolaton teszem.
-
Nem tudsz elszakadni a PH-tól nyaralás alatt sem!?
emlékszem anno amikor megjelent a Manjaro, csak openbox felület volt.
Nemsoká Cinnamon lesz a főDe-jük!
(ez kicsit erős volt......) -főleg, hogy szinte használhatatlan Manjaron.
****************************************************
Az AUR-t azt direkt nem frissíti terminalból? (csak kérdés, nincs most semmi gondom az AUR-ral sem) -
Dave™
nagyúr
Pont ennél a hibánál írják, hogy nem javasolják:
Warning: Take care when using the --force switch (for example pacman -Syu --force) as it can cause major problems if used improperly. It is highly recommended to only use this option when the Arch news instructs the user to do so
Persze ettől még működhet, az átnevezés finomkodóbb.
-
#16820480
törölt tag
gpg: keyserver receive failed: No data
Amúgy az egész lehet, hogy kicsit felesleges ficánkolás részemről. Összesen van kb 3 csomagom AUR-ból (vivaldi, spotify, meg most nem jut eszembe még mi), és annyit szeretnék összesen, hogy amikor időnként elnyomok egy rendszerfrissítést, akkor azok is frissüljenek, és ne kelljen még 15 másik segédeszközt használni azért, hogy fel tudjam őket tenni.
Viszont ahogy belenéztem 1-2 fórumba, ahol előjött ez a hasonló gpg hiba, nem biztos, hogy a pacaur, vagy hasonló megoldással olyan könnyű helyzetbe hoznám magam. -
miku84
tag
A wayland a gnome csomagok függősége, azért települ.
Folyamatban a wayland. Azt olvastam, h Gnome- on jobb állapotban van, mint Plasma-n. Állítólag a Plasma 5.8- cal már minden feature bekerül, amivel lehet váltani az X11- et. Viszont még sok a bug azt láttam én is
Én már picit belefáradtam a hibák miatt, ezért most nem tesztelgetem, pláne nem váltok rá élesben idén.
Amúgy a konfig fájlokban vhol meg lehet adni, h melyik környezet legyen az alapértelmezett (X11, v. Wayland).
Amúgy mintha szebb képet adna wayland alatt. -
#16820480
törölt tag
Nvidia GT940/Intel integrált, nyílt driverrel (ezzel sokkal jobb a fogyasztás). Azt nem tudom, hogy a váltás a kettő közt megy-e, és ha igen, akkor hogyan, mert ezzel nem foglalkoztam, de a rendszer már vagy fél éve tök jól megy ezen a hardveren, csak most valami frissítéssel meghülyült.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AKCIÓ! Apple Macbook Air 13" 2020 M1 8GB 256GB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Huawei Nova Y70 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HATALMAS AKCIÓK / MICROSOFT WINDOWS 10,11 / OFFICE 16,19,21,24 / VÍRUS,VPN VÉDELEM / SZÁMLA / 0-24
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged