Hirdetés
-
Mobilarena
A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:
1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)
Új hozzászólás Aktív témák
-
#97246720
törölt tag
válasz
cildren
#27471
üzenetére
van ez a DMG-s iaktos ml2 mac osx 10.8-as telepítőm, pendriveról nem akar bootolni, kiírtam DVD-DL lemezre, de a gép betöltéskor újraindul, fel se jön a menű, a laptop UEFI-s bios-szal rendelkezik...ahogy olvastam, ez meg nem fut uefi alatt, a Virtual Box-ban is ki kellett kapcsolnom az EFI támogatást, ja és a poén za hogy a SATA-ba csatolt virtuális lemezt kezeli, de a képfájl csak IDE-s illesztésű virtuális meghajtóról hajlandó...maga a rendszer nagyon tetszetős...lehet hogy ha egyszer megnyerem az 5-ös lottót(tudom, bilibe lóg a kezem
) majd veszek egy normális Mac gépet.... -
Smiley
addikt
válasz
cildren
#27114
üzenetére
Pontosabban ilyen. Melos gepbe szerintem tokeletes, bar ha megtalalom a koltozesnel elcsomagolt 8800GTX-em akkor majd bedobom helyere, azon fullhigh-on megy az MW3.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Chal: Aha siman ment, annyi, hogy szokas szerint jott uj nvidia driver is, nem is ertem... ennek a franya msi-nek max-on megy a ventije bios alatt, es a gyari osx driverrel is... csak akkor jo ha felteszem a webdriver-t.
-
30z.Samu
titán
válasz
cildren
#26769
üzenetére
Az jó!
Viszont az sem árt, ha picit mélyebben is beleásom magam, ha esetleg úgy határozok, hogy erre a célra építenék egy erősebb vasat.
Akkor tudjam mit kell csinálni. De abban igazad van, hogy az egyszerűbb megoldással meg tudom nézni tetszik-e a rendszer.
Találtam ilyen gépet, 20-25 körül már vannak. 
-
lócitrom
őstag
válasz
cildren
#26529
üzenetére
én sem értettem, hogy mi ez, aztán utánajártam és egyrészt a UniBeast átnézi a futtató rendszert. ha nem eredeti OS X, akkor egyik rendszert sem engedi kiválasztani. az AppStore-ból meg úgy engedi csak a letöltést állítólag, hogy ha már egyszer le volt töltve (természetesen eredeti meglévő OS X-en...). Clover-re szavazok én is a minimális tapasztalatom ellenére is, csak a leírásod ugye nem azzal készült. de ha elmondod hol és mit cseréljek ki megpróbálnám megoldani azzal. ja és hát ha tényleg van 10.9.5-ös dmg-d, azt szivesen fogadnám

-
lócitrom
őstag
válasz
cildren
#26526
üzenetére
szörnyű gépek ezek a ThinkPad-ek. még az OS X se menti meg ezeket
a leírásoddal közben végképp megrekedtem. a UniBeast ellenőrzi a rendszert és látja, hogy nem legális, így telepíteni nem is engedi. a Mavericks képfálj pedig érthetetlen módon nem elérhető az App Store-ból a Yosemite megjelenése óta 
-
lócitrom
őstag
válasz
cildren
#26506
üzenetére
na most közben akadt ám egy olyan gondom, hogy a leírásodban szereplő torrent leírása némileg hiányos már. utolsó utasítás az az, hogy:
- make the settings like in the video bellow:
na most ott videó már (vagy sosem volt) nincs és így hát nem akarnám elindítani a virtuális rendszert, mert örökkévalóságig tart a kicsomagolása eleve. hogyan kellene hozzáadni és konfigurálni a rendszerkörnyezetet? nagyon eddig vmware-t nem használtam tettem fel. vmware workstation 10.x-t telepítettem.
-
tlac
Topikgazda
válasz
cildren
#26356
üzenetére
ugyanezzel szívok én is, nem tudom rendesen létrehozni a partíciókat
ha előre létrehozok egyet vagy kettőt még linux alatt, akkor azokat meg tudom formázni, de ettől még nem lesz recovery-m
ha viszont ott hagyom neki a particionálatlan helyet, akkor ahhoz meg nem lehet hozzáadni új partíciókatplusz még bugos is (már évekkel ezelőtt is ilyen volt), mert átrendezi a partíciók számozását
normálisan úgy számozódnak a partíciók, ahogy időben egymásután készülnek, viszont a disk utility simán átszámozza olyanra, ahogy helyileg egymás után jönnek, amit nem minden rendszer fog feltétlenül tolerálnimég egy érdekesség, ha nincs efi partíció a vinyó legelején, akkor a már meglévő osx-es partíciót sem lehet megformázni, az lesz a hibaüzenet, hogy nincs elég hely

-
válasz
cildren
#25915
üzenetére
Köszi mindkettőtöknek, akkor van remény

@Syd2012:
Ezek szerint akkor a Realtek ALC898 audio a kiindulási pont, a tiéden ilyen van, gondolom ha találok z97 vagy h97-es lapot ugyanezzel a hangchipel, akkor szintén nem fog hozzá kelleni kext.
A gigabyte.com viszont eléggé szűkszavú a NIC-el kapcsolatban, csak annyit ír hogy Intel. Esetleg meg tudnád nekem nézni hogy pontosan milyen van rajta?
-
bugmenot1
tag
válasz
cildren
#25501
üzenetére
ez van a readme-ben:
EN: This is the version of Applehda.Kext Mavericks hope it works for everyone!
Note: You must change the Layout to 1 in the DSDT patch HDEF.PTBR: Esta é a versão de Applehda.Kext de MMavericks espero que trabalhe para todos!
Nota: É necessário mudar o Layout para 1 no patch HDEF do DSDT.Method (_DSM, 4, NotSerialized)
{
Store (Package (0x0c)
{
"built-in",
Buffer (One)
{
0x00
},
"layout-id",
Buffer (0x04)
{
0x01, 0x00, 0x00, 0x00
},
"PinConfigurations",
Buffer (0x00)
{
0x00
}
}, Local0)
DTGP (Arg0, Arg1, Arg2, Arg3, RefOf (Local0))
Return (Local0)
}ezt hová kell berakni? és hogyan?

-
weinmaker
őstag
válasz
cildren
#23497
üzenetére
Akkor jobb ha tanulmányozod amiket folyamatosan belinkeltem, mert a külföldi fórumokon ott a megoldás.
Igazábol a kulcs, hogy kiolvastasd a vga vezérlőd pontos típusát, a megfelelő adatokat, majd ezeket felhasználva kell megszerkeszteni a saját fájlaidat, amivel utána simán mennie kell.
Illetve nem csak a vga vezérlő, hanem a monitorok adatai is szükségesek. Ezeket viszonylag gyorsan ki tudod deríteni. Aztán meg csak összerakjuk LógaGéza vagy valamelyik másik maestro segítségével.
Ha egyszer menni fog utána már mindenki tudja használni a megfelelő metódust ha működik.
Amúgy a telepítéssel kapcsolatban is érdemes lenne a nyitó hozzászólást kibővíteni, mert az is folyamatosan felbukkanó probléma.
-
Tikakukac
titán
Új hozzászólás Aktív témák
- Diablo IV
- Egyéni arckép 2. lépés: ARCKÉPSZERKESZTŐ
- Építő/felújító topik
- eMAG vélemények - tapasztalatok
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Automata kávégépek
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Kerékpárosok, bringások ide!
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- PC Game Pass előfizetés
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Dell Precision 7920 Tower Dual Xeon Gold 6132 (28C/56T) 128GB DDR4 2666MHz Workstation
- Bomba ár! HP EliteBook 845 G7 - Ryzen 5 4650U I 8GB I 256SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S23/Samsung Galaxy S23+/Samsung Galaxy S23 Ultra
- Asus laptop E1504F Ryzen 3
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro Max 128GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3551,100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


) majd veszek egy normális Mac gépet....
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)





De meglátjuk, lehet az lesz, mert nem akaródzik dolgozni a héten, igaz a gépet is mire összerakom meg kilégtelenítem szépen megvan 1-2 nap.
Hajrá!
tlac

