- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Hónap végén érkezik a Xiaomi Band 10, ára is van
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Galaxy Z Fold6-hoz viszonyítva mutatják, mennyivel lesz vékonyabb a Z Fold7
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Mobil flották
- Hammer 6 LTE - ne butáskodj!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Joshi
titán
válasz
PociAti #14203 üzenetére
Elvileg első lengéscsillapítóból már csak a v4 van, szóval az már talán jobb mint ami a képen látható.
-
lehella
senior tag
válasz
PociAti #14131 üzenetére
Elinduláskor az elektromos roller jobban meglódul, ebből adódó előnyt akartam kihasználni minden kereszteződés és lámpánál. Nem lett volna ezzel gond, ha nem gyorsít rá a biciklis. Autónál ha ezt látja a rendőr azonnal villogó. Egyébként önmagában tényleg semmi előnye, csak pszichológiai. Lehet a biciklisnek jobb, hogy nem vagyok ott mögötte pár méterrel mindig minden helyzetben, ha tudnék jobban is haladni.
-
Reggie0
félisten
válasz
PociAti #13989 üzenetére
Amugy en is ugy tudom, hogy a xiaomi nem tolt 4.2V-ra, legalabbis amiket lattam eddig screenshotokat, ott 4.1V alatt volt mindig kicsivel a feltoltott allapot. Szerintem ennek tobb oka is van:
- ha rekuperacio be van kapcsolva, akkor lejtmenetben meg tud toltest felvenin akku
- kimeli az akkut alapbol
- ha elkezd a kapacitasa csokkenni az akkunak, akkor a megnovelt vegfeszultseggel potolja a kapacitast. Ez csak tipp, en igy csinalnam. -
Reggie0
félisten
válasz
PociAti #13895 üzenetére
Javaslom olvasd el a Tesla allapontjat az akku toltesevel kapcsolatban:
https://www.tesla.com/hu_HU/blog/bit-about-batteriesAvoiding very high and very low states of charge. Voltages over 4.15V/cell (about 95 percent state of charge [SOC]) and voltages below 3.00V/cell (about 2 percent SOC) cause more stress on the insides of the cell (both physical and electrical).
Avoiding very high charge rates. Charging faster than about C/2 (two hour charge) can reduce the cell's life.
Emiatt a juzer manualban ezt javasoljak: [link]
keep the full charge limit of the battery to under 90% for daily use by using the mobile app or vehicle’s touchscreen to set charge limit within the ‘Daily’ range. If you need the full range (i.e. 100%) of your battery for a long-distance trip, you can increase the limit to the ‘Trip’ range (>90%) as necessary. -
Reggie0
félisten
válasz
PociAti #13895 üzenetére
"Szívesen olvasnék olyan tanulmányt, mely szerint a járművek töltés vezérlő automatikája nem megfelelően dolgozik, és tanácsosabb lenne inkább jelentősen alacsonyabb szinten abbahagyni a töltést."
Ez a cella tulajdonsaga, nem a toltesvezerloe. Olyan tanulmanyt sem fogsz talalni, hogy hibas a kerti csapod, mert ha telitoltod a vodrodet, akkor konnyebben kilottyen belole a viz.
-
Tamás9x
őstag
válasz
PociAti #13895 üzenetére
Azta büdös moccckos mindenit, hogy rá merték írni, 65Km hatótáv, mikor az nem arra való!
Mit képzelnek? Kérem szépen oda már buszra kell szállni, szabad akarat nincs, punk tum beszüntetve, kocsit kell venni !El kell olvasnia cikket
Értelmezni, és majd utána beszélünk
Az pedig, hogy egy belső, és külső töltő miben különbözik... mind a kettő gyári...
hát...
Szegény ételfutárok, elektromos autósok dögöljenek meg, dobják ki a rollert, közlekedési eszközt mert 1 év alatt tuti van aki 500-nál többször tölti fel. Minek nekik 2000 ciklus...
Kügyük meg a cellákat koppra és 250 ciklus után vegyen midnenki másik pakkot
A Nokia jó hülye volt, hogy a Lipo aksijait csak4.05 ig töltötte, mai napig mennek. mocskos lázadók
saril: Érdemes megnézni pakk méretezéskor a levenni kívánt áramerősséget, és a szerint számolni, hogy ne terhelje a cellákat a gyorsítás. A kivett Amper szám is csökkenti a ciklusszámot sajnos.
-
saril
senior tag
válasz
PociAti #13895 üzenetére
Én is erre akartam reflektálni egyébként hogy a gyári töltőjével töltöm.
Az hogy cellánként ez milyen kapocsfeszültséget jelent teljesen feltöltött állapotban a lőtéri kutyát sem érdekli, 2 Amperes a töltő adaptere a gyári pakkomban pedig 4db 2600mAh cella van párhuzamosan kötve, tehát bőven ideális 500mA töltőáram jut egy-egy cellára "elvileg" tehát bőven a kíméletes kategória, a többi nem érdekel!
Simán vehetnék hozzá 4 Amperes töltőt is, mert a cellánkénti 1 Amperes töltőáram is teljes megfelelne minden előírásnak, egyébként.
Egyenlőre elég a gyári is, csak városban használom.
Ja és ha meghullik a gyári pakk benne, félretettem magamnak 40db Samsung 35E cellát de ahogy említettem, lehet már én sem jutok el odaáig hogy ezt meg kellene csinálnom. -
gergo5991
őstag
válasz
PociAti #13797 üzenetére
sisakban sokkal bátrabb vagyok bicajon amúgy azt vettem észre, főleg erődben ahol kilógnak a faágak stb csak simán nem huzom be a fejem nekivágok a sisakkal és megyek tovább
másik:
[link] mivel pár 1-2 hete kérdeztem a lámpáról, végül berendeltem egy ilyen moon x-power 2500at, eredetileg 100+ eurórol volt leakciózva 57-re, de most még lejebb vitték 33 euróra, néztem a magyar alzát ott alapból 34 eurós ár van feltüntetve semmi akció stb (lehet a sok büntetések, meg 1-2 éve az 1 milliárdos büntetés) elvette a kedvüket az efféle akciózásos megtévesztésektőleredetileg nitecore br35-öt akartam, de már hetek óta nem találok rá akciót aliról meg egyébb hasonló oldalakról, 130 euróért meg noty, ismerős 75 ért vette annyit én is adtam volna érte, de akkor még nem kellett
-
Grafiqs
őstag
válasz
PociAti #13795 üzenetére
Kb. 900km-t mentem vele végig közúton, szűk egy év alatt. Egyébíránt nagyon szeretem a rollert. Igazi igásló. Jól megy, és strapabíró. Mert amit közúton kap az nem gyenge. Nem egy sima aszfaltú kerékpárút. Eddig nyikkanásnyi baja sem volt.
Több mint 20 éve közlekedem aktívan (napi sok km) két keréken (bringa majd robogó most roller). Volt már néhány bukásom mindegyik járművel. Nem ráz már meg különösebben. Nálam a sisak, kesztyű alap felszerelés illetve robogón és most rolleren térd-, lábszárvédő. Mert így érzem jól magam.
Azt gondolom rájöttem, mi okozza a törést. Így már tudok tenni ellene ha kicseréltem a kormányt. Ha valakit érdekel elmondom az elméletem.
A Geekbuying már nem forgalmazza ezt a rollert. Nem tudom tudtak-e erről (szerintem konstrukciós) hibáról. Azt tudom, hogy velem nagyon korrektül bántak. Nagyon udvariasak voltak, semmi kötekedés vagy csuklóztatás. Biztosan többet is "ki lehet taposni" belőlük, de az nem én vagyok. Ha nem így állnak hozzá a történethez akkor valószínűleg én is tovább ütöm a vasat.G
-
saril
senior tag
válasz
PociAti #13748 üzenetére
Amúgy ez nagyon gáz, ha őszintén leírnák hogy ez van, és úgy veszik meg, mindenki boldog. De így hogy a paraszt csak ennyit lát, jó "bontatlan" és mégis olcsóbb, ez nem teljesen igaz, azért olcsobb, mert...
De ez csak az én meglátásom.
Mindenemet úgy adtam/adok el, ha bármi volt vele, részletesen ismertettem, így aznap is nyugodt szívvel feküdtem le, mert elmondtam mindent (ha volt) vele, ez a tiszta, ennyi. -
nemes.alex14
újonc
válasz
PociAti #13635 üzenetére
Igazából nyaralás alkalmával szeretném használni, nem feltétlen egyszerre akarok elmenni 30 kilométert egyhuzamban. Lehet csavargok az adott városban 5-10 kilométert, utána kis pihi, aztán megint ugyan ennyi.. Lehet többször egy nap. Azt viszont tudom hogy nem nagyon szeretik ezek az akkumulátorok ha melegen rárakom töltögetni egyből használat után. Illetve minden töltési ciklus csökkenti az élettartamát, mindegy hogy 0-100ra töltöm vagy 80-100%ra. Na meg ha megveszek egy kisebb kapacitású rollert, ami papíron tud teszem azt 20-30 kilométert, az valójában jó ha elmegy majd 15öt. Csak ha itthon (miskolci vagyok) kedven támadna felmenni Lillafüredre hétvégén, az 10 km oda és 10 vissza. Plusz amit még esetleg ott csavargok. Így számolok 30-35 kilométerrel, ami nekem kellene.
-
-
DGery
aktív tag
válasz
PociAti #13400 üzenetére
Esetleg egy sárvédő hosszabbító? az azért mégsem annyira kókány
https://urbanpandas.hu/termek/sarvedo-hosszabbito/ -
Reggie0
félisten
-
Somatom
veterán
válasz
PociAti #13226 üzenetére
Azért az a specifikáció nem szentírás. Arra a tempomatra nem vennék mérget. Az én Max G30E -mben sincs. Különösebben nem hiányzik. Rátenyerelek a gázra, oszt go.
Meg aztán az LE -ből is van újabb verzió, amin már van matrica tartó a hátsó sárvédőn. -
Reggie0
félisten
válasz
PociAti #13090 üzenetére
En nem szeretnem, nem ez a kerdes itt, hanem az, hogy egy total lama juzer miert logikazza ki igy, marpedig egyszeru: mert ki nem mondott, alapveto elvaras a kozlekedesi eszkozoktol, hogy barmilyen idojarasban hasznalhatoak legyenek, tehat akkor vizallo. Aztan kiprobaljak a rolleren es hoppa.
-
bexinho23
őstag
válasz
PociAti #13085 üzenetére
Nem mondom, hogy nincs igazság abban amit írsz, de pl. a Segway F sorozatot külföldi fórumokon minden körülmények között használják (havas/latyakos utakon, sáros, vidéki szakaszokon, nem durva, de esős időben) és nincs probléma.
Való igaz, hogy az eső nem tesz jót az eszköznek (kényszerből használom én is ilyen időben), de ezért is írtam, hogy nagy esőben én sem javaslom a használatát, várnék, míg az eső csillapodik. Ha viszont vizes az út, pocsolyákat kerülve, lassabb tempóban haladok. Szerintem ennyit bírnia kell egy rollernek.
Jelenleg egy 3-4 km-es szakaszon használom és esős időben hazaérve áttörlöm a rolit mindenhol. -
Casseius
tag
válasz
PociAti #12941 üzenetére
Igen pontosan ahogy mondod, 21ah-s 48V-os aksival végsebességben 2-3 km/órát, gyorsulásban 15%-ot kb, hatótávban eddigi szokott úton 2V helyett 2,5-3-at eszik.
Nem csak a megnövelt levegőmennyiség adna lengéscsillapitást hanem az anyaga is, ez teljesen gumi ráadásul a puhább féle, míg a szokott külsők nagyrészt műanyagok és kemény gumi keverékei.Az hogy gyári villába belemegy e azt nem tudom de ha gondolod lemérem a gumi szélességét este ha hazaértem melóból
-
Casseius
tag
válasz
PociAti #12928 üzenetére
Na igen, nézegettem múlt héten nagyobb egyedi mintás deszkát polikarbonátból 33ezer, egy szinű leddel benne + oldalt az +24ezer, ha rgb +17ezer az egyszínűhöz képest, ha irányjelzős is az még +24e...
Sima erősített 10es belső került bele + slime természetesen.
szaffi69
Zárt rugósat nem annyira ajánlom, nem tudod hozzáállítani a súlyodhoz, a nyitottat egy mozdulattal keményebbre vagy lazábbra tudod szabni, ráadásul a zártnál egy idő után lekopik a festék a súrlódástól plusz csattogó hang is esélyes mellé pár hónap használat után -
Casseius
tag
válasz
PociAti #12910 üzenetére
Igen, azok, itt vettem [link] személyesen elmentem érte és 17-ezret számláztak darabjáért.
8,5-ben nincs, de azt sose használtam alaphangon átalakíttattam 10-esre anno.
Kérdés mennyire kopik, ha 2x tovább bírja mondjuk mint a sima, akkor már nagyon megérte az extra költséget a komfort és a kanyarodás miatt. -
válasz
PociAti #12487 üzenetére
Igen, összefoglalót.
Sztem ez részletkérdés, h aki a topicot nyitotta, az aktív-e itt még, vagy nem. Egy moderátor beleszerkeszti, csak meg kéne írni.
Én megcsinálnám, csak nem értek hozzá, mármint a rollerekhez. Mittudomén, már eleve az ismertebb típusokat se vágom. (A notebook-alkatrészes topicban vagyok aktív inkább.)Két kategória?
Kresz által?
Le vagyok maradva.. -
-
gergo5991
őstag
válasz
PociAti #12444 üzenetére
haver bicaját a rendőrség elől lopták el fényes nappal, és még kb 4 kamera is volt ott. Ezek a tolvajok nem félnek semmitől. Az első szabály a rollerezésben az, hogy ne hagyd sehol a rollered, nincs olyan lánc amit ne lehetne elvágni, vagy ha nem is akarják ellopni tuti hogy megrongálják. Ha néztél tolvajkergetőket, tudhatnád a gps mit sem ér, hiába méred be, a rendőrök nem mennek érte és nem veszik vissza.
-
-
bexinho23
őstag
válasz
PociAti #12338 üzenetére
Végülis tudom nélkülözni a fülest, ha nem jellemző a rollereseknél. Kertvárosi kis utcákban az autósok hogy állnak a rollerhez? Nekem úgy jött le, hogy a rolleresek utáltabbak, mint a bringások.
Amúgy Ninebot F25 és F30 között hezitálok. Minden az utóbbi mögött szól, viszont az már nem 250, hanem 300W. Egy kormánytervezet (itt volt a topikban posztolva) 250W-nál húzza meg a vonalat. Viszont döntő többségében 250W feletti rollereket látni mindenhol. Esetleg a határ felettieket majd kötelező biztosításra köteleznek, esetleg rendszámot kell igényelni rá? Gondolom senki nem tud többet, így csak ez egy hangos gondolkodás részemről.
-
Csigusz 1
aktív tag
válasz
PociAti #12338 üzenetére
Szerintem nem is lehet rá használható tükröt szerelni - vagy nagyon nyomi megoldás lenne, mert ha a keskeny kormányra szereled fel, nagyon ki kellene nyúlnia oldalra, hogy a könyököd mögött hátra láss benne.
Talán valami ilyesmi sisak-tükör használható lenne, ha valaki annyira igényli - de én úgy gondolom, hogy fölösleges.
-
bexinho23
őstag
válasz
PociAti #12336 üzenetére
Köszönöm. Az alaptermészetem konfliktuskerülő. Csak picit aggódom, mert annyira ritkán látok Tatabánya környékén elektromos rollerest, hogy tartok tőle, hogy vidéki kisvárosban hamar kérdőre fognak fogni. Tatabányán lényegében külterületi részen, kertesházak között fogom használni, illetve melóba menet vasútállomás-munkahely szakaszon. Na ott viszont amilyen rövid a szakasz (1,5 km), annyira kacifántos közlekedési esetekbe futhatok.
Podcast-ezés mennyire problémás (fülhallgató), vagy sisak nélkül? Kerékpározás közben sem vagyok száguldozó. Sokkal inkább körültekintő. Törvény szerint büntethetnek ezekért? Kerékpározás közben sosem állítottak meg ezért 8 év alatt. Terepre szoktam csak sisakot venni.
-
zhata
senior tag
válasz
PociAti #12316 üzenetére
Köszi a hozzászólásod.
Azonnal kiderült, 3 km megtétele után az első leeresztett. Ma viszem vissza a szervizbe. A gumira rá van nyomtatva, hogy a javasolt érték 28 PSI, ami sztem baromság. A 8.5 inches gumikkal 2000 km-t tettem meg ugyanott a Thökölin minden defekt nélkül, igaz, arra 50 PSI volt írva és azt be is tartottam, most meg a 10 inches gumi a szervizből hazafelé HÁROM km után teljesen leeresztett.
Ma vagy holnap írom a fejleményeket. -
Joshi
titán
válasz
PociAti #12316 üzenetére
"A tömeg nem változik, viszont nagyobb kerék esetén kisebb a nyomás."
Most tűnt fel mit írtál.A kerékben a nyomás annyi amennyit mérünk függetlenül attól hogy mekkora a mérete. Az viszont tény, hogy ha egy kerékben több levegő van, akkor az rugalmasabb lesz hiszen a több levegőt jobban össze lehet nyomni ha terhelés éri.
-
Becenick
tag
válasz
PociAti #12282 üzenetére
Ezt értem én, hogy bizonyos előírásoknak meg kell felelnie egy adott terméknek.
A kérdés inkább arra a részre vonatkozott, hogy mi alapján állít meg mondjuk a rend éber őre... és ezt a gyakorlatban ott fogja keresgélni a rolleren?!
Példának okádék rohangászok az úton a rolleremmel és 400w, amivel nem közlekedhetek kerékpár úton.
Megállítanak és megkeresik rajta milyen a teljesítménye az eszköznek és ha jogszerűtlenül használtad pl sávot, akkor megb...?! Soha nem láttam még ehhez hasonló ellenőrzést. Még biciklivel sem. -
Somatom
veterán
válasz
PociAti #12142 üzenetére
Persze, vágom, különben én sem vettem volna. Mondjuk, ebből a szempontból lehetne praktikusabb is. Gondoltam, ha veszek vmi ismertebb márkájút, akkor kiegészítők tárházából válogathatok. Pl. vettem hozzá "Ninebot" táskát a lakatnak. Na, ez ilyen tépőzáras-fűzögetős-beállítgatós. Sokkal jobb lenne vmi adapteres, övtartóval. Bringakormányra tudtam venni ilyet. Vagy, ott van a hordtáska. Illetve az sincs. Stb., stb.
-
Reggie0
félisten
válasz
PociAti #12082 üzenetére
"Pedig szó szerint idéztelek. Akkori idézetedben kategória választóvonalaként keverted ide a kerékpárokat."
A torveny logikajat kevertem ide, de azt sehol sem allitottam, hogy kerekpar. Es most 300W a vizvalaszto ahhoz, hogy valami kerekpar maradhasson."35. „legnagyobb folyamatos névleges teljesítmény”: a 85. számú ENSZ-EGB-előírás értelmében az elektromos motor kimenőtengelyénél mért legnagyobb 30 perces teljesítmény;"
Tehat a mert teljesitmeny szamit. Nem az, hogy milyen cimke van a motoron. Azaz hiaba van 250W a motorra ramatricazva, ha a vezerlo azt tulhajtva hasznalja.
-
Reggie0
félisten
válasz
PociAti #12076 üzenetére
Arrol szolt, hogy SMKP, de jo hogy figyelsz
Es en sehol nem allitottam hogy kerekpar.
A torvenyben legnagyobb teljesitmeny van es nem az, hogy mit mutat a matrica. Ezt ugy ellenorzik pl. az osztrakok , hogy lemerik az utcan. Ha tobb jon ki belole, akkor tobb, nem erdekli oket a felirat. Nullarol indulva 0-rol indul a motor teljesitmenye is, mivel P=M*w. A legnagyobb nem akkor lesz.
-
Reggie0
félisten
válasz
PociAti #12051 üzenetére
Pff. Ez volt a regi kreszben. Mar nem hatalyos joideje, ugyhogy ne is keresd.
#12052 PociAti: Nem tehetek rola, ha nem tudsz par mondatot egyben ertelmezni. A modositasi javaslat nem hatalyos, ezert jelenlegi szabalyok pedig 300W-nal huzzak meg a hatart a kerekpar kategoriahoz, tehat jelenleg az a kis roller. Arrol pedig ne is beszeljunk, hogy a 250W a nevleges teljesitmenye a motornak es nem a folyamatosan hosszabb ideig le tud adni.
-
Reggie0
félisten
válasz
PociAti #12033 üzenetére
Abban nem lehet bizni, lasd mennyi itelkezesi/ertlemezesi hiba van a birosagokon, amelyekre utolag korrigalnak(magasabb fokon) vagy szabalyoznak(jogegysegi hatarozatok). Pont ezert jo a precedens rendszer az angolszasz jogban, mert ha talalsz egy jogeros iteletet, amiben eldontottek egyszer valamit, akkor abban bizhatsz, hogy onnantol ugy van. De nalunk ilyen nincs.
-
Reggie0
félisten
válasz
PociAti #12008 üzenetére
Nem hianyos.
Nem lesz a kepen lathato segedmotors, mert nem gepi meghajtasu. Az L-es kategoria gepi meghajtasrol szol, mar a kategoria neveben is benne van.
A 4. pontnal elegansan kihagytad, hogy hivatkozik a 4. cikk(3)-ra, miszerint nem lesz PIPA.4. cikk
Járműkategóriák
(1) Az L kategóriájú járművek az e cikk és az I. melléklet szerint kategóriákba sorolt két-, három- és négykerekű gépjárműveket foglalják magukba; ide tartoznak a motoros kerékpárok, a két- és háromkerekű segédmotoros kerékpárok, az oldalkocsis motorkerékpárok, a könnyű és nehéz közúti kvadok, valamint a könnyű és nehéz emelt teljesítményű kvadok.
(2) E rendelet alkalmazásában a következő járműkategóriák és -alkategóriák érvényesek, az I. mellékletben szereplő leírás szerint:
a) L1e kategóriájú járművek (könnyű kétkerekű gépjárművek), a következő alkategóriákra bontva:
i. L1e-A járművek (motoros kerékpárok);
ii. L1e-B járművek (kétkerekű segédmotoros kerékpárok);
(....)
(3) A (2) bekezdésben felsorolt L kategóriájú járműveket a jármű meghajtása szerint tovább lehet csoportosítani: a)
belső égésű motor hajtja meg:
— kompressziós gyújtás (CI),
— külső gyújtás (PI);
b) külső égésű motor, turbina vagy forgódugattyús motor hatja meg; az ilyen meghajtással rendelkező járművet a környezeti és funkcionális biztonsági követelményeknek való megfelelés szempontjából azonosnak kell tekinteni a külső gyújtású belső égésű motorral meghajtott járművel;
c) elősűrített levegővel működő motor hajtja meg, és a kibocsátott szennyező anyagok és/vagy inert gázok szintje nem haladja meg a környezeti levegőre jellemző szinteket; az ilyen járművet – a funkcionális biztonsági követelmények, valamint a tüzelőanyag-tárolás és -ellátás szempontjából – gáz-halmazállapotú tüzelőanyaggal működő járműnek kell tekinteni;
d) elektromos motor hajtja meg;
e) hibrid jármű, amely az e bekezdés a), b) c) vagy d) pontjában említett meghajtási konfigurációkat, illetve azok többszörös kombinációit egyesíti, például több belső égésű és/vagy elektromos motort.
(4) Az L kategóriájú járművek (2) bekezdésben említett osztályozásával kapcsolatban, az a jármű, amelyik azért nem tartozik bizonyos kategóriába, mert a vonatkozó feltételek legalább egyikét túllépi, a következő olyan kategóriába sorolandó, amely tekintetében megfelel a feltételeknek. Ez a kategóriák és alkategóriák következő csoportjaira érvényes:
a)az L1e kategóriára az L1e-A és L1e-B alkategóriákkal együtt, valamint az L3e kategóriára az L3e-A1, L3e-A2 és L3e-A3 alkategóriákkal együtt;
(....) -
Reggie0
félisten
válasz
PociAti #11999 üzenetére
Olyan nincs, hogy egyszeruen nem az. Torvenyek, rendeletek vannak amelyek meghatarozzak, hogy mi hova tartozik. Az L1e-B kategoriaba egyertelmuen beletartozik az eroller. Nem par feltetel szerint, hanem mindegyik szerint. Az emelodaru pedig nem jarmukategoria.
Ahhoz, hogy egyszeruen ne az legye, ahhoz legalabb egy kitetelt nem kene tudnia teljesiteni. Melyik az? Igy nez ki a tablazat:
L1e Könnyű kétkerekű gépjárművek:
4. kerekek száma: kettő, meghajtás: a 4. cikk (3) bekezdésében felsoroltak valamelyike, valamint
5. henger űrtartalom ≤ 50 cm3, ha a jármű meghajtási konfigurációjának külső gyújtású belső égésű motor is része továbbá
6. legnagyobb tervezett járműsebesség ≤ 45 km/h továbbá
7. legnagyobb folyamatos névleges vagy hasznos teljesítmény ≤ 4 000 WAlkategóriák
Az alkategória elnevezése - További feltételek az alosztályokba soroláshoz
L1e-A Motoros kerékpár
9. elsődleges rendeltetésük szerint a pedálozást elősegítő segédmeghajtással felszerelt, pedálhajtásúnak tervezett kerékpárok továbbá
10. a segédmeghajtás teljesítménye ≤ 25 km/h járműsebességnél megsz űnik továbbá
11. legnagyobb folyamatos névleges vagy hasznos teljesítmény ( 1) ≤ 1 000 W továbbá
12. az alosztályokba sorolásra szolgáló 9–11. kritériumnak megfelel ő motoros három- vagy négykerekű kerékpárok az osztályozás szempontjából a
kétkerekű motoros kerékpárokkal m űszakilag egyenérték űnek számítanakL1e-B Kétkerekű segédmotoros kerékpár
9. minden egyéb L1e kategóriájú jármű, amely nem osztályozható az L1e-A járm ű 9–12. feltételei szerintJol lathato, hogy az L1e minden pontjat teljesiti, L1e-A -bol rogton a 9. pontot nem teljesiti, mert nincs rajta pedal, igy L1e-B kategorianak megfelel mert azt teljesiti. Tehat ezek alapjan L1e-B.
-
-
válasz
PociAti #11913 üzenetére
Köszi
, még egyébként utána fogok nézni, mert szerintem még van pár dolog
A sok kicsi összejön. X-tech fékért most megyek a Foxpost automatához, mert az előző megfeküdt. A két roller közül a sima M365-re teszem fel, mert azon is 120-as tárcsa van, és városon belül azzal szaladgálok. Hajdúszoboszló és Berettyóújfalu között meg a PRO 2-vel de egyelőre meg vagyok elégedve a hátsó fékjével, másfelől meg akkor már az ottani 120-as tárcsát 140-esre lenne ildomos cserélni, ami jó meg nincs kedvem szerelgetni
-
Casseius
tag
-
-
Somatom
veterán
válasz
PociAti #11889 üzenetére
Semmiféle variációs lehetőséget nem látok a szoftverében. Ott 20Km/h a maximum és a középső fokozatban pont ennyit tud az enyém is. Még a német plakett helye is ott van a sárvédőn.
Közben válaszoltak. Ők csak akkor tudnak biztosítást kötni, ha van német bejelentett lakcím. Ez egy érdekes ügy lesz. Sztem tök normál szitu, hogy egy magyar turista külföldi nyaraláskor elviszi magával a rollerét.
-
Somatom
veterán
válasz
PociAti #11885 üzenetére
A roller megfelel az ottani előírásoknak (hiszen ott is árusítják). Sztem én is kompatibilis lehetek a német közlekedéssel. Ha elfogadják, hogy egy kamiont terelgethetek náluk, akkor egy roller vezetésére sem tarthatnak alkalmatlannak.
Csak az a kérdés, hogy hogyan köthetek rá német biztosítást? -
Reggie0
félisten
válasz
PociAti #11882 üzenetére
2021 februar. Meg nincs meg az egy ev
Napi 2x10km a melo, plusz az extra hetvegi, stb. utak.
110k: Kugoo S1 plus
8k: hatso sarvedo/fek (egy hirtelen fekezesnel eltort)
4k: uj vezerlo-kijelzo kabel, de vegul nem csereltem le. (gyarilag hibas volt az egyik csatlakozo, de vegul azt javitottam meg)
16k-ert vettem mindenfele rendszerrugot az elso felfuggesztesbe, de ebbol vegul 2k volt az a rugo ami veglegesen be is kerult oda. (eltort az elso rugo)
max ezresert csereltem csavarokat: a kijelzo hazat a kormanyrudhoz rogzito csavarokat. (Alu-acel nem jo parositas, idovel kicsavarodnak, a menetet elnyalja). A hatso felfuggesztes tengelyenek egyik csavarja. (egyik szerelesnel tulhuztam)
kb. 10k-ert epitettem 12V-os iskolacsengobol egy rendes csengot ami elol elugranak a gyalogosok
Max egy ezresert nyomtattam elso felfuggesztesbe nyolcszogu muanyag betetet. -
-
PociAti
őstag
válasz
PociAti #11817 üzenetére
Annyi kiegészítés, igazán nagy hidegben az e-roller valószínűleg előbb letiltana, minthogy a gumi keménnyé fagyjon.
Viszont télen enyhébb időben is fokozottan oda kell figyelni a kanyarodásra, mert kb. +5°C környékén is valószínűleg már máshogy viselkedik (kevésbé tapad), mint melegben. -
Somatom
veterán
válasz
PociAti #11783 üzenetére
Igen, ez is egy érdekes helyzet. Ezért is kérdeztem a múltkor, hogy tudja-e vki a tutit. Pl. odaát SMKP -ra is kell rendszám. Itthon viszont nem. Ha én odamegyek nyaralni és a lakóautómon viszem a robogómat, akkor azt ott legálisan használhatom.
Én Magyar állampolgár vagyok, itteni lakcímmel (nincs is kinti címem), a rollert itthon vásároltam és itthon így legálisan közlekedhetek vele. Szóval, mi a helyzet akkor, ha én egy itthoni rollert használnék kinnt? -
Reggie0
félisten
válasz
PociAti #11750 üzenetére
Nekem az a bajom vele, hogy pl. egy padka eseten, ha a kereket felfele kell nyomni, akkor a kar miatt elorefele is mozdul, mivel egy koriven mozog. Ezaltalan onmagatol a rugozas ellen hat es a szuksegesnel nagyobb erohatasoknak teszi ki a szerkezetet es a maximalis autogrhato akadaly magassaga/kerekatmero-t tekintve rosszabb, mintha a masik iranyban allna.
Nem veletlen javasoljak, hogy ilyenekkel csak merolegesen menjen neki az ember.
-
Somatom
veterán
-
Berci77
tag
válasz
PociAti #11704 üzenetére
...és Casseius!
Köszi!
Igazából nem ezzel járnék melóba, arra ott a pedelec. Alkalmanként pár kilométer a gyerkőcöket kísérve bicajúon, és ha mégis ezzel mennék a város túlfelére, akkor hazafelé az úton van egy 100-200m hosszú emelkedős szakasz, de ennyi. Szerintem a nagyját letolná bármelyik roller lendületből, legfeljebb ha kell, leszállok és tolom 50m-t. Ennyi a feladat és nem több. Másra nem tervezem használni, szóval árban nem mennék feljebb.
Viszont még nincs tapasztalatom egyikkel sem, így nem tudom, mit várhatok tőlük.
Nagyobb végsebességhez nem ragaszkodom, legfeljebb az a 200m-t tudja jobban leküzdeni.
Az meg tetszik bennük, hogy ezek nem nagy és nehéz gépek, könnyebben elférnének a kocsiban is. -
Grafiqs
őstag
válasz
PociAti #11630 üzenetére
Nem tudom és igazából nem is érdekel milyen érdeked fűzödik hozzá. Nekem ez jön le a hsz.-eid alapján. Van-e vagy nincs az a te dolgod, ahogy az is, hogy ezt megosztod-e a topikban vagy sem.
Olyan "kis" gyártóknál mint pl. Brembo, ATE stb. is előfordul egy-egy hibás darab vagy széria. Erről százszámra találhatsz tapasztalati infókat (akár a magyar) neten. Továbbra is tartom, hogy darabból messzemenő következtetéseket levonni nem túl megfontolt dolog. Főleg egy mérnöktől.
Mutass kérlek egy hasonló vázkialakítású Ninebot vagy Xiaomi modelt: Gondolok ott az akksi és vezérlő elhelyezésre. Hasonlít a kormány stucni? Tényleg? Ez a komoly hasonlóság? Ugye viccelsz?
Mindentől függetlenül komolyan érdekel, hogy mérnők szemmel mely részeit látod (fotók alapján) elnagyoltan megvalósítottnak?
G
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Okos Otthon / Smart Home
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Linux kezdőknek
- AI tervezheti az Apple chipeket
- Hálózati / IP kamera
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Milyen monitort vegyek?
- Diablo IV
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 GAMER PC termékbeszámítással
- DELL PowerEdge R730xd 12LFF+2SFF rack szerver - 2xE5-2680v3,64GB RAM,4x1GbE,H730 RAID v ZFS
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U757 - i3-7GEN I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
- Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix G731GU Gamer Noti! I7 9750H / GTX 1660TI / 16GB D4 / 512 SSD
- Canon imagePrograf PRO-6100S plotter - szinte új, 500m2 nyomat
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged