Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hachiko95

    aktív tag

    válasz Shodan #116366 üzenetére

    Nekem konkrétan egy 10 éves(2008) Merida Tfs 300 van, XCM villával és kevésnek érzem lefelé.
    Én is most kezdtem újra komolyabban tekerni, közel 10 év után.
    Még nem mentem egy jobb(RockShox, Manitou vagy Fox) teleszkóppal, de el tudom képzelni milyen lehet.
    Csillapítása nagyon nincs is az XCM-nek, max a lockout tekerővel félúton.
    A guminyomással sokat játszottam, nagyon sokat számít, drasztikus a különbség egy 1.9-2.0 és egy 2.4 bar között komfortban és tapadásban is. Közepes kavicsos utakat kerülöm, olyan rezgések jönnek át a kormányon, hogy kikészíti a kis meg a gyűrűs ujjamat(valamiért csak a bal kezemen). Durvább földutakon pedig minél jobban megpróbálom kimozogni karból, lábból és jó súlypont elhelyezéssel, hogy "simább" legyen az út.
    90-95%-ban terepen megyek.

    XCT-nek kisebbek a becsúszói, gyengébb és még nehezebb is. Ugyanez elmondható az XCM-ről az XCR-hez képest.
    Konkrétan egy 27.5-es XCT 2750g (80mm), XCM 2650g (80mm), XCR 2330g (80mm). Ezt azért meg is érzed manőverezés közben.
    Egy jobb teleszkóp(80-100mm) 1.5-2.0kg között van.

    Szerintem ez az egyik legfontosabb alkatrész, ami sokba kerül, ha cserélni kell. Egy levegős mindenképp jobb, amit be tudsz állítani a súlyod szerint.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák