Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hohocali

    aktív tag

    válasz #48613632 #52230 üzenetére

    Pár gondolat arról, én hogyan építettem a HTPC-met. :)
    Kezdetben volt egy CM Elite 110 ház és egy 2 lemezes Synology NAS. A NAS-ban folyamatosan pörögtek a HDD-k, és bizony ettől meghalnak (sosem értettem, miért nem állnak le, vagy ha le is állnak, nemsokára újra pörögnek). Jöttek a filmek, és kevés lett a 2 HDD. Most mi legyen? Vegyek nagyobbat és ezeket dobjam ki? Használjam külsőként őket, és mindig dugdossam? Egyik se tetszett.
    A nagyobb NAS-ok drágák, kilőve. PC kell, amiben HDD-k vannak. De soknak kell beleférni. És meg kell oldani, hogy ne pörögjenek (a windows is úgy működik, hogy leállítja a HDD-t, aztán pár óra múlva felpörgeti, és így tovább). Így lett egy SilverStone Sugo SST-SG12B ház. Nem olcsó, de CM110 méretű, mATX alaplap megy bele, sok HDD hely van benne, és egy ODD hely is van. Az ODD helyre ment egy HDD kapcsoló, ezzel megoldva a "pörgetés probléma". SSD a rendszernek, 1TB-os 2,5" HDD a "kukába" (ez megy folyamatosan, de nem tárol semmit, innen ment a torrent, majd innen átmásolva), ha meghal, ez nem "fáj". A többi HDD meg lehet bármi, pl. a legolcsóbb 8TB-os Seagate archive is, mivel úgyse pörögnek, csak ha filmet nézek róluk. Nyugodtan hátradőlhetek, "örök életűek". Nem kell RAID, meg ilyen hely pocsékló "marhaságok". Ezek a HDD-k a bios-ban külsőként vannak konfigurálva, Windows-ból bármikor leválaszthatóak, és kikapcsolhatom őket. mATX alaplap meg azért kell, mert 6 SATA port van rajta, kell egy VGA kártya, meg van egy PP V2 is. És még van szabad bővítő hely. Az egész kompakt, egy "doboz".
    Persze vannak más megoldások is, de ez nekem végre bejött. :)

    "az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

Új hozzászólás Aktív témák