- CMF Phone 2 Pro - a százezer forintos kérdés
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Egyszerre legnagyobb és legkisebb is a Garmin Venu X1
- Mobil flották
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Yettel topik
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Motorola Edge 30 Neo - wake up, Jr...
- Tokba kerülnek a Pixel 10 mágnesei
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
6van6
újonc
válasz
PeterPH #16719 üzenetére
Volt már nekem olyan beltérim, amin a HD felvétel is a nézhetetlen kategóriába tartozott. Gyors mozgásoknál gyakorlatilag élvezhetetlen volt a kép. Még a híradó alatt futó felirat is olvashatatlan volt. Szóval nem állítanám, hogy változatlan minőségben rögzít. Valahová eltettem egy felvételt elrettentő példának, majd megkeresem.
Ugyanez a problémája a tévébe beépített, kódolt adást is rögzítő förmedvényeknek. Pl ilyen tévéket gyárt a Sencor. Emlegetett szamár. Pendrive bedug, vesz az mindent mint a huzat. A rögzített műsort egyből lehet vinni bárhová, csak éppen egy rettenet a kép minősége.
Szakértő mondjuk nem vagyok, de szerintem nem a digitális stream rögzítése itt a feladat, hanem a dekódolás. Ahonnan kispórolják a minőségi szoftvert, az olyan is. A németeknél vannak olyan STB okosító szoftverek, amik többe kerülnek, mint egy olcsóbb box. Némelyik 80-90€. Miközben egy 2 tuneres CI+-os STB 88€...
-
SUPREME7
őstag
válasz
PeterPH #16191 üzenetére
Köszi a tippet, ezzel az EPG collectorral kapcsolatban találtam egy frankó leírást is, automatizálni is lehet a dolgot vele
http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=217514
-
csendes
addikt
válasz
PeterPH #15554 üzenetére
Ja, csak az Xbox One van aranyárban, úgy kb. 120 ezer Ft-tól. Aki azt megveszi, annak feltehetőleg futja DVB-T/C tuneres (smart) TV-re. 30 EUR magyar boltban legjobb esetben 10 ezer Ft, de inkább több. DVB-T-s STB Conax olvasóval 9 ezer Ft, kódolatlan Digihez DVB-C STB 13 ezer, ezek felvenni is tudnak. Az eredeti cikkben benne van [link], hogy a MS "egyelőre nem kötelezte el magát", hogy DVR-ként is működjön a rendszer, talán majd egyszer a jövőben lehet majd műsort felvenni is vele.
Az XBMC (eredetileg Xbox Media Center, most már KODI) nem valószínű, hogy valaha felkerülhet az XBOX One-ra a nem kellően jogtiszta plugin-ek miatt, a Plex [link], ha minden igaz még fejlesztés alatt van XBOX One-ra, és lehet, hogy fizetős lesz. -
Kernel
nagyúr
válasz
PeterPH #15554 üzenetére
Ez egy kézenfekvő lépés, szinte adja magát, legfeljebb az lehet majd kínos, ha nem szól vele a HE-AAC hang, vagy csak hibásan. Ez ugyanis több készüléknek problémát okoz, amit nem pont a hazai piacra szántak. Azoknál többnyire még szoftveresen sem korrigálható.
De ennél gondolom megoldanák, előbb vagy utóbb.
-
Kernel
nagyúr
válasz
PeterPH #14321 üzenetére
Ez az, hogy eszköztől függően, de például a TV-k nem ilyen eszközök. Továbbá DVB-C rendszeren (is) 4-6 műsort tömörítenek egy multiplexbe, jó eséllyel mindig pont egy másik kellene az embernek. Ott van még a titkosítás kérdése is, egy kártyával egyszerre csak egy adót szoktak dekriptálni.
(#14319) 2ning
Akkor ha csak a STB-ban van kártya, ha felvétel éppen megy, akkor a tv-n csak analóg csatikat tudok nézni?
Kódolatlan adókat tudsz nézni kártya nélkül, lehet az digitális is. Csak meg kell nézni, hogy az Invitelnél mi jön be kártya nélkül, közszolgálati például, de az sem biztos.
-
wassermann
Topikgazda
válasz
PeterPH #14140 üzenetére
Igen, pont erre gondoltam én is. A TV-k valószínűleg először egy FIFO cache-be nyomják a teljes DVB-T mux-ot, így hiába mpeg4, csatorna-váltáskor a memóriából gyorsan össze tudják állítani az épp aktuális képkockát. Ez egy olcsó cuccokból felépített otthoni rendszernél sajnos nem evidens.
-
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
PeterPH #12593 üzenetére
Az semmit nem jelent, az csak a mellékelt szoftver miatt irjak oda. Mindig. Parasztvakitas. STB-nél jelent csak barmit, de amit en hasznalok az MPEG2-es de a TS-t kinyomja USB-re igy kép nincs de az adatfolyam az enyém.
Persze lehet venni hardveres MPEG4/AVC-s kartyat is, csillagaszati áron...
-
moondeer
csendes tag
válasz
PeterPH #10732 üzenetére
Nem úgy tűnik.
Minden adó más frekin jön. Az első felvételkor derült ki / M1 HD adás 610MHz-en/, hogy felvétel alatt bármely HD-s csatornára át lehetett váltani /mind más frekvencián jönnek/, de egyetlen nem HD-vel adott csatornára se. Ez egy Strong gym-ú készülék.
Az előbb fel is hívtam őket. Le is hangoltak, mert ez sajnos így van.
A többi készülék is ilyen? Ha igen nem viszem vissza, ha nem el kell felejtsem ezt a gyártmányt, pedig elég jónak tűnik. -
aag
őstag
válasz
PeterPH #10454 üzenetére
DVB-T adásról van szó. Vagy S, vagy C. Olvasd el a főcímet. Analóg adásnál lenne az igaz amiről beszéltek. De ez nem az a topik.
(#10455) hati: Nem mindegy hoyg csinálja? Nekem így működik. És én ezt csak leírtam, mert ez a valóság. A valóság pedig független attól, hogy tudod-e a működéi elvét vagy sem.
-
voyi
aktív tag
válasz
PeterPH #10281 üzenetére
Köszi,nagyon jó kis program, de valahogy az m1,m2 , duna tv nemigazán akart összejönni rajta, pedig tudtommal a 802mhz (55ös csatorna) frekvencián kéne ezeknek lennie nem?
Az rtl klubbot és a tv2-t ellenben tökéletesen megtalálta.Esetleg még tudnál annyit segíteni,hogy leírod nekem mit hogy kell beállítanom ahhoz,hogy befogja az m1,m2,dunatv-t is? köszi!
-
zhagyma
őstag
válasz
PeterPH #10226 üzenetére
Az nem baj. Vannak tunerek adott driver / firmware kombináció mellett amelyek furcsán viselkednek. Bármilyen freki környékén +/- 1,5 MHz-es tartományban lockolva behozzák a frekit (kb. ennyi egy QAM-256 modulált jel valós sávszélessége +/- 3 dB jelszinttartományon belül). Vannak rosszabb esetek is ...[link]
Ahogy látszik aTSReader alatt lock-olt míg DVBViewer alatt nem.
-
zhagyma
őstag
válasz
PeterPH #8962 üzenetére
Sose csináltam mert annyira nem érdekelt az EPG. De tippem van:
A mux-ról küldött EPG tiltható: DVBViewer -> Options -> EPG -> Do not receive EPG data
Itt néznék körül az EPG információk betöltése céljából. Valamelyik plugin jó lesz a feladatra: DVBViewr EPG plugins. Az EPG információk forrássa után pedig itt kutakodnék: XMLTV fórum:
-
zhagyma
őstag
válasz
PeterPH #8959 üzenetére
Azért nem írtam a support-nak, mivel a DIGI nem következetesen "produkálja" a hibát. Van amikor hiányos az EPG, van amikor duplikált. A TV betárazza és észre sem venni ... Amúgy lehet a DVBViewer-ben nets EPG szolgáltatót is beállítani és letiltani a stream-ben jövő EPG-t.
-
envagyok
veterán
válasz
PeterPH #7921 üzenetére
Ja ez fenn van, de ez nem webservice, hanem recording service...
Ez fut a htpc-n, nincs is vele gond.
Csak az a baj, nem tudom nézni a kliens gépeken.
Elindítom a wmp-t, ott látja a dvbviewer eszközt, de nem jönnek be a tv adók nevei.
Próbáltam weben keresztül, ott a műsorra kattintva jön fel az ablak, majd várok és semmi, fekete marad a beágyazott videó képe, mindeközbe recording service idle.
Az eset smart security-ben még a tűzfalat is kikapcsoltam, így sikerült eljutni idáig.
Az op. rendszerem win7.
Ami érdekelne:
router beállításai, eset smart security beállításai, ill. az hogy mivel és hogyam mézhetem...
THX -
wwenigma
Jómunkásember
válasz
PeterPH #2784 üzenetére
Részemről válaszra várok egy messzi országból, drágállom ezeket az árakat. ITT nézz körül, a legolcsóbb amit találtam az a yellowcent.com-ról 18903Ft postával.
Részemről a Terratec Cinergy HTC USB XS HD jön be, all-in tuner (AnalogTV+DVB-T+DVB-C+FM) 24ezer pénzér....
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen autót vegyek?
- OLED monitor topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Autós topik
- Egyre csak fejlődik az AI, emberek tízezreit rúgja majd ki a BT
- Milyen monitort vegyek?
- Motoros topic
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- IGP nélküli processzorokkal készül az Intel és az AMD
- Renault, Dacia topik
- További aktív témák...
- Thinkpad X230 legenda: i7 CPU, IPS kijelző, 12 GB, dupla SSD, magyar villbill, webcam, fingerprint
- Honor X6b 128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Apple Watch SE2 / 44mm / Midnight / Black Sport / Cellular (99%)
- Iphone 13 Pro Max 128 GB /// 86% Akku // Számlával és Garaniával
- Iphone 12 Pro Max 128 GB /// 88% Akku // Számlával és Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- HATALMAS AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- HATALMAS AKCIÓK / MICROSOFT WINDOWS 10,11 / OFFICE 16,19,21,24 / VÍRUS,VPN VÉDELEM / SZÁMLA / 0-24
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte A620M R5 7600 32GB DDR5 512GB SSD RTX 4070 12GB ZALMAN S2 TG EVGA 650W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest