Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kesztió

    aktív tag

    válasz Aryes #14519 üzenetére

    „Aludjon 1 percig az ESP. Mikor felébred, mér egyet, ami talán pontos lesz”
    Nem lesz pontos. Pontos mérésnek azt nevezzük, amikor 5 vagy 10 mp-enként mérjük és ezt percenként átlagoljuk. Másként az az elkerülhetetlenül bosszantó jelenséget fogjuk produkálni, amikor az utolsó tizedesjegy billeg két egymás melletti érték között.

    Távolról pedig nem mindegy, hogy 1 perc múlva kapcsol fűtés vagy 5mp múlva?
    Nem erről van szó.
    Egy smarthome-os mobilalkalmazásnál roppant illendő, hogy, ha nem is azonnal, de legalább pár másodperces késéssel minden termosztát értékét le tudom olvasni. Egy perces késés viszont röhejes. És még nem beszéltünk arról, hogy mi lesz az állítandó paraméterekkel: lesz még egy külön szerverszámítógép, ami a routerhez kapcsolódik, és ami tükrözi az adatokat? Necces, és csak piszkálja a büszkeségemet, hogy 200 bájt átviteléhez 3 másodpercig főzöm a procit.

    Egyelőre az a legészszerűbb megoldás, hogy annyi esp32 szerver lesz, ahányra szükség van a teljes lefedéshez, és ezek – mivelhogy itt nulla teljesítménymegkötés van – a ház wifijén is tudnak kommunikálni egymással, ha történetesen egymást már nem látják, csak a termosztátjaikat.

    [ Szerkesztve ]

    Bug és debug fia vagyok én

Új hozzászólás Aktív témák