- Mobil flották
- Yettel topik
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- A Galaxy Z Fold7, minden színben és oldalról
- Motorola Moto Tag - nyomom, követ
- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
- iPhone topik
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- QWERTY billentyűzet és másodlagos kijelző is lesz a Titan 2-ben
-
Mobilarena
KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!
A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.
Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Somatom
veterán
válasz
Fall-N #133500 üzenetére
Kell egy rendszer szintű alkalmazás, ami a user utasítására szól a többi alkalmazásnak, hogy "Skacok! Tessék X elérési útra mentést csinálni, de má!" Erre azok elvégzik a saját mentésüket. A Google pedig kihírdeti az új regulát, hogy X türelmi idő után csak úgy frissíthető Play alkalmazás, ha az új verzió tudja ezt a mentési metódust. Mi ezen a bonyolult?
-
crok
Topikgazda
válasz
Fall-N #133500 üzenetére
Nos, pont az [A-Z]{2}UI tudna általában olyat, hogy "beépített app backup", és ha nem tiltaná le sok dev az sokat segíthetne a dolgon. Gondolom ezért nincs univerzális megoldás.
Szerk: Ha meg olyan megoldás lenne az appban mint a Google Play Games Services API-val menthető játékállás is (trükköznek is ezzel amúgy) akkor meg azért nem lenne jó mert nem mindenki használ még GApps-ot se custom ROM-on, nemhogy Play Games Services. Akkor ez megint nem univerzális.
-
Somatom
veterán
válasz
Fall-N #133497 üzenetére
Ezzel még nem volna baj. Nem akarom én boncolgatni a mentést. Csak megtalálni, kimásolni. Tök jó lenne egy egységes útvonal, meg egy egységes utasítás. Akkor nem kéne alkalmazásonként menteni, majd lepkehálóval összevadászni a szanaszét levő mentésfájlokat. Ez miért nem jut eszébe a Google -nek?
Hab a tortán, hogy a mentést (is) tartalmazó mikroSD az új teló szerint hibás és formázni szeretné. Mindkettő szinte stock Androidot futtat. Kíííírááály! Most kezdhetek szétpakolászni 80GB -nyi cuccot, aztán meg visszarakni. Szeretlek Android! -
-
bakoczay
lelkes újonc
válasz
Fall-N #133390 üzenetére
THX, én ezt egyből megvettem, remekül vezérelhető, valahogy így kellene kinézni minden böngészőnek ma. Kicsit szokni kell, de aki amúgy is gesztusvezérlést használ - én több mint másfél éve -, imádni fogja. Egyébként már írtam is a fejlesztőnek, aki szinte azonnal reagált, és meg is nézi, amiket javasoltam. Gesztus vagy opcionálisan kitehető dedikált gomb a gyakori használatra nem a legkényelmesebb dupla kopp helyett az oldalfrissítésnek és az új lapfülnek. Szerintem ezek fontosabbak, mint pár feature, amelyeknek adott. Meglátjuk.
-
Somatom
veterán
válasz
Fall-N #133419 üzenetére
Kinek, mi a több.
Ez nálam az osztott képernyős módot hozza elő. A kettő, az valóban több, mint az egy, de azért ... Nálam a többablakos mód az a freeform multiwindow mód. Ez az, amit Nugáton a fejlesztői menüben, Oreotól pedig ADB -n lehet aktiválni, és a Tálca segítségével lehet kezelni.
-
D1L1ZS
őstag
válasz
Fall-N #133364 üzenetére
Szia!
Kipróbáltam az OH browsert, még ismerkedek vele. Kellemes.
Kérdésem, hogy milyen formátumban kell lennie a beimportálandó könyvjelzőknek? A .html formátumot nem tudom megetetni vele.
A dark Mode az oldalakat is sötétíti! Ilyet még nem láttam! Elég durva!
Egyébként most Kiwi browser az elsődleges nálam!
Előre is köszi a választ!
-
válasz
Fall-N #132820 üzenetére
De értelek, ez jó is annak akinek.
A PlayStore közvetlen letöltés miért rossz ötlet, az alternatív letöltési források jelyett? Mint nagyon jól leírtad, ott bizony nem mindig tiszta egy app.
Igazad van abba is hogy én még egy appot se vettem meg az életemben. Érdekes mert Winen van jó pár amit viszont szó nélkül megvásároltam, mint ahogy van jogtiszta windowsom is, nem olcsón. Ennek talán 2 oka van, az egyik bzonyára pszihés, ha az Android fennen hangoztatja hogy ingyenes, és az applikációk is így reklámozzák magukat, akkor ugyan miért fizessek érte? És ez nagyon szépen ment, de néhány éve ellep mindent a reklám és AZÉRT hogy gyakorlatilag megvegyem a reklámmentességet, NEM fogok fizetni, hanem erőből leküzdöm. Tűzfal, blokkolók stb. Belőlem ezt váltotta ki az agresszív reklámhadjárat, nem a megvételre ösztönöz hanem inkább olyan dafke se érzés. És ezzel sokan vannak így.
Pl. winen van egy olyan mp3 playerem amit 2001-be készített el a fejlesztője, azóta 3 ráncfelvarrás volt azaz tökéletesen működhet napi frissítgetések nélkül is egy 18 éves app win10-en is. A program valóban free és mentes minden idegesítő adaléktól. Eddig 3x támogattam a fejlesztőt kisebb-nagyobb összeggel mert nem követeli csak megemlíti mint lehetséges gesztust a program elégedett használóitól. Ez így korrekt és ment is neki az euro átutalás.
Érted mit akarok kihozni?
A másik ok pedig hogy megvan a pár darab általánosan használt applikációm, a többi (pl. szeretek néha játszani, egyszerű kis játékokkal) meg átutazó vendég, és azért hogy 1-2 hétig elütöm valamivel az időt, azért nem fogok fizetni.Frissítés, nem igénylem, utálom, az esetek 50%-ba rosszabb lesz mint volt. Tökéletesen teszi azt amit elvárok tőle mindenféle heti frissítgetések nélkül. Akkor minek?
Az összes appom amiket szeretek és használok az kb. 2-3 éves verziók (m.player, képnézegető, navigációk, rendszerbuherálók, office appok stb.) Akkor miért váltsak újabb, erőforrásigényesebb, 3x akkora helyet foglaló, reklámmal teli, korlátozásokkal telepakolt újabb verzióra..?
Pl. MXPlayer. 4 éve használom, a legutolsó reklámmentes verzió van eltéve. Amikor 4 éve beállítottam, testreszabtam, lehetőség van benne hogy a beállításait exportáld egy .xml fájlba. Azóta kb. 8 eszközre tettem fel, telefoncserék, tönkrement tabok újra váltása stb. Mindegyiken tökéletesen fut, a beállításokat importálva máris a megszokott módo működik. A legújabb változat meg minden videó indítása előtt bevág egy teljesképernyős reklámot amit kötelező végignézni. Akkor ismét megkérdem, ugyan miért is frissítsek...? -
válasz
Fall-N #132795 üzenetére
Reszemrol mellozheto lenne minden hercehurca, ha le lehetne tolteni a Storebol.
Letoltom, telepitem. Ez milyen akadalyba utkozne, semmilyenbe, mit kene szinkronizalni, semmit. Egy download gomb megoldana mindent. Es ne mondd hogy nem kivitelezheto, aki abszolut csak hasznalo annak a Store es a Play amugy is mukodik, aki meg enyhen kocka az meg letolti, telepiti mint ismeretln forrast, hasznalja, ha elavult letolti a frissebbet, hasznalja.
Az igaz hogy igy az appok frissitese ugrik de en azt amugy is ruhellem, addg hasznalok egy appot amig lehet mert az ujabbak szarabbak.
Pl. Viber, amit en hasznalok az meg reklammentes, nem bombaz feleslegesen, nyugton van, nem akar matricakat felepiteni stb. Ja, tudok rajta barmit kuldeni csatolmanykent. Csak az ellenfel nem tudja fogadni, pl. apk-t mert ,,Ez veszelyes, az On keszuleke veszelybe van de megmentettuk, nem engedtuk fogadni a telefonja azonnali tonkremenetelet okozo fajlt blablabla,,
Mivel jobb az ujabb...?
Tok rohely, lassan apk-t, exe-t mar lehetetlen mailba elkuldeni a haveromnak, minden ugrik ra, csatolmanykent el se megy, 7zipbe kell csomagolni jelszavazva mert a mezei zip-rarba siman bele lehet nezni fajlokra.A fizetos appokra nem tudok megoldast.
-
Tökimanó
senior tag
válasz
Fall-N #132118 üzenetére
Gesztus vezérléssel használom a telefont ezért home gomb nincs. Így a második húzásra lép csak a kezdő oldalra. De ha ez így van akkor nem is kellene beállítani kezdőt mert ennyi erővel hagyományos módon az oldalak húzásával is oda tudok lépni. Most kiróbáltam a home gomb használatával is. Ugyanaz a helyzet. Csak a második érintésre megy a kezdőre.
-
punky10
addikt
válasz
Fall-N #132118 üzenetére
Nem,nem mindig működik úgy.Huawei P20-on,amennyiben virtuális gombokat használok,akkor a home gombra is ugyanarra az oldalra ugrik,ahonnan indultam,majd a 2. érntésre vált át a kijelölt kezdőoldalra.Most próbáltam.Ez azért érdekes,mert gesztusvezérléssel viszont jól működik...
Úgyhogy eddig Neked adtam igazat,mert én az előlapi ujjlenyomatolvasón használom a gesztusokat,és valóban úgy megy,ahogy leírtad,de virtuális billentyűzettel már nem...Most néztem,Samsung táblán sem ugrik a kezdőoldalra...Eddig fel sem tünt,mert szinte mindent a home-ról indítok,most kitettem egy parancsikont egy második oldalra,ezt elinditva a home-gombbal is először a 2.oldalra lép...
-
-
Somatom
veterán
válasz
Fall-N #131699 üzenetére
Próbálkozom MiX -ben a Megás link -kel, de nem igazán boldogulok vele. Semmilyen társításban sem jelenik meg a MiX, a MiX -ben meg nincs olyan opció, hogy link megnyitása. Felhő tárhelyként hozzáadhatnék egy Mega fiókot, de nekem nincs ilyenem (és nem is szeretnék). Csak egy linkem van.
-
Somatom
veterán
válasz
Fall-N #131699 üzenetére
Tesztelem. Működik PC -n, Remix OS -en. Keresek egy funkciót. Webes felületen létrehoztam egy mappát a Gdrive -omban, publikus jogokkal. Ebbe dobálom a megosztandós fájlokat. Tegyük fel, hogy ide, a topikba szeretnék linkelni egy fájlt! Solid -ban betallózom, fájlon hosszan nyomás, majd a felugró ablakban a 3 vonalra bökve -> elérési út másolása. Ez azt az útvonalat teszi vágólapra, amit, ha link -ként beillesztek ide, a topikba, akkor utána bökésre letölthetővé válik a fájl. Ezt gyakran használom, viszont MiX -ben nem találok ilyen lehetőséget.
-
-
MikeWazowski
veterán
válasz
Fall-N #131639 üzenetére
Szuper… nagyon szokatlan nekem még az egész rendszer, korábban sose volt Huawei telefonom. Minden alapra van állítva, akkor lehet ezért nem jelez.
Meg tudod mondani, hogy hogyan tehetem védett alkalmazássá, valamint az akku optimalizálást hol tudom kikapcsolni? Mert nem nagyon találok ilyet. -
crok
Topikgazda
válasz
Fall-N #131603 üzenetére
Működött is ez szépen - Marshmallow-ig, addig működött a Helium is.. egy lépés előre, kettő vissza.
Áh, mindegy is, mert ezek olyan küzdelmek hogy.. azt látom, hogy a felelőtlen R1 userekért (TL;DRclickclickfinish--ohwaitthatwasamalware) és adatkezelési jogaikért való küzdelem oltárán feláldozzák azokat akik felelősen állnak hozzá.. értem én, tényleg megértem hogy a Google, a gyártók és az appfejlesztők is a saját bizniszüket óvják így direkt vagy indirekt módon.. de azonosulni nem tudok vele. Az igényesebbje megoldja, ad lehetőséget.
Most annyi van, hogy használod a gyártó (módosított Android) oprendszerét a saját maguk által írt backup rendszeralkalmazással (ami ugye kicsit több jogot ad az appnak) így felhőbe tudja menteni esetleg a cumót root nélkül, aztán vagy megbÍzol ebben a backup appban és a gyártó felhőmegoldásában vagy nem.. vagy root meg amit akartok. Én mondjuk minden készüléken minden ROM-ot első "teljes boot" után root-olok. -
-
Somatom
veterán
válasz
Fall-N #131396 üzenetére
Párhuzamosan nem tehetné? Lenne egy Cerberus a Playen, meg egy "Cerberus Extra", Playen kívül.
Narxis:
Sztem is lehetne másképp is. Pl. kötelezővé tehetné, hogy az engedélykérésben részletezve legyen, hogy hova küld infókat az alkalmazás. Amelyik app ezt megszegi, annak a fejlesztőjére olyan büntit mérhetne az EU, hogy belegebedjen. A délelőtt linkelt cikk is megemlíti, hogy kíváncsi az EU lépéseire az ügyben. -
Narxis
nagyúr
válasz
Fall-N #131396 üzenetére
Attól még lehetne kivételt tenni. Most lesz jó pár app play store-on kívül amit lehet kézzel frissítgetni. Megint a felhasználót bünteti a Google mert az a legegyszerűbb és megteheti. Versenytárs nincs. Szerintem amúgy ehhez a GDPR-nek semmi köze nincs.
(#131394) Somatom: annyira viszket az örömtől a tenyerem, hogy legszívesebben személyesen köszönném meg annak aki ezt kitalálta.
Letöltöttem Cerberus honlapjáról a rendes appot, tehát nincs veszve a dolog de szerintem ez nem normális szituáció.
-
beg
veterán
válasz
Fall-N #131248 üzenetére
Ha nem írja be senki amit talál, akkor úgy nehéz aktualizálni.
Amiket írtál azokról jöhetne több irányból is tapasztalat, mert a startup appok néha nagyon jók, néha idővel eldurvulnak, máskor pedig a nagy lelkesedést követően a fejlesztője magára hagyja pár hónap után. -
-
Somatom
veterán
válasz
Fall-N #131039 üzenetére
Ez nem kódolás és nem védelem. Próbaképp az előbb egy képfájl -nak töröltem a kiterjesztését. Aztán SolidExplorer -ben ráböktem, majd:
megnyitás ezzel -> megnyitás mint -> kép
és a listából nem hogy a QuickPic, de még a Firefox is megjelenítette a kiterjesztés nélküli képet. Ilyen "kódolt védelemre" biztos nem bíznám a sátánista horrorpornó házi fotógyűjteményemet. -
Somatom
veterán
válasz
Fall-N #131035 üzenetére
Nem értem. Ha tönkremegy a telóm és emiatt a kártyán levő képeket bukom, mert nem tudom dekódolni, akkor a GDrive mentésből hogyan tudom elővarázsolni a kódolt képeimet?
Most jutottam el odáig, hogy a "kódolás" az kiterjesztés nélküli fájl -t jelent. Nemááá! Ez ki ellen véd? Ha vki talál egy mappában pár tucat 5-10MB -os fájlt, vajon hányadik próbálkozásra ad nekik képhez passzoló kiterjesztést? Sztem max. a másodikra.
-
-
eclipse19
senior tag
válasz
Fall-N #129640 üzenetére
Hát márpedig nálam (MI-A1, Oreo 8.1, okt.), most, adott hívás részleteinél nem jelennek meg korábbi hívások ugyanazzal a számmal kapcsolatban a "gyári" Google telefon (v24.0.214850721) alkalmazásban.
(Valami elromolhatott a legutóbbi frissítésben, mert korábban működött.)
Az exDialerben viszont továbbra is működik.
-
Aurig@
őstag
válasz
Fall-N #129436 üzenetére
(#129438) Mikamaka +1
Talán mert nem minden frissítés tökéletes és hibamentes! Utána meg jönnek a sóhajtozások, hogy miért engedte az illető lefrissíteni, mert ez nincs benne, ami benne volt, mért rakták bele feleslegesen azt, amit beletettek, jobb volt a régi stb.!
Elég sokat olvasok olyanról, hogy megbánták a frissítést, de visszacsinálni az előző állapotot jóval macerásabb!
Ha valami megy gond és hiba nélkül, miért kellene piszkálni? Biztonsági rés! Honnan tudja az átlagos felhasználó, hogy mi a biztonsági rés és mit "foltoztak" be! Vagy épp, mit nem! Rá lehet fogni bármire, hogy javították.Egyetlen szóval nem mondtam sosem, hogy valaki ne frissítsen le bármilyen szoftvert de, amikor erőltetik, hogy jó meg kell, mert ez meg az "javult", ha egyáltalán javult, az azért bosszantó! Hadd legyen választási lehetőség! ...és, ha egy programnál, alkalmazásnál ez nem lehetséges az elég nagy probléma! Az említett Messenger ilyen!
De hagyjuk, mindenki a saját álláspontját tartja fontosnak. Végül is nem baj, ezért különbözünk! Elég furcsa lenne, ha mindenkinek, minden megfelelne!
-
Somatom
veterán
válasz
Fall-N #127454 üzenetére
Attól függ, hogy min futtatod. PC -n, RemixOS alatt így jelenik meg. Egyébként nem értem, hogy telón miért nem fordul magától fekvőbe az alkalmazás, mert szenzor erőltetéssel símán rákényszeríthető és úgy is tökéletesen működik. Ez pl. olyankor hasznos, ha telóról képernyőtükrözést csinálsz TV -re, monitorra.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Tilos a warez!
● A Factory Reset Protection (FRP) megkerülésében nem nyújtunk segítséget!
- Fájdalmasan gyenge kijelzőt válaszott a Switch 2-höz a Nintendo
- Mobil flották
- Grim Dawn
- Bittorrent topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- Autós topik
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- Linux felhasználók OFF topikja
- Trollok komolyan
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkPad T14 3 Gen 16/256GB SSD, Újszerű, 1 Év Garanciával
- Xiaomi 15 Ultra 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Odyssey OLED G8! 32"/4k/240hz/0,03ms/10BIT/Freesync-G-sync/HDMI 2.1/Smart Monitor
- Új 512GB WD SN5000S Gen4 x4/ Steam Deck ready/ garancia/ ingyen fox
- i7 8700/ RX6500/ 32GB DDR4/ 512GB m.2/ garancia/ ingyen foxpost
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dixit 4 Eredet (bontatlan, fóliás kártyacsomag)
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte A620M R5 7500F 32GB DDR5 512GB SSD RX 6700 XT 12GB ZALMAN S3 TG CM 700W
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 4 PRO 1TB SSD fekete játékkonzol extra játékokkal garanciával hibátlan
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged