- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Xiaomi Redmi Note 5 Global
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Google Pixel topik
- Mobil flották
- iPhone topik
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Szivárognak a Vivo X300 kameraadatai
-
Mobilarena
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
KROK640
nagyúr
válasz
jokeph #97315 üzenetére
"s1366 (X58 HEDT) = mai napig is használható platform, pár éve árban se vészes beszererni.
" - és bár kicsit torzul a dolog, mert egyre tovább használhatóak mostanság a gépek, és az idő telését is egyre gyorsabbnak érzékeljük a kor előrehaladtával, de az én fogalmaim szerint 14 évesen ez már bizony akkor is RETRO.
Pedig tényleg ha az ember megnézni nem a klasszikus retro gépes feeling, a DDR3 memória ugyan ma már eléggé elavultnak néz ki, de a többi elemében, pláne a CPU magszámot illetően egészen mai.
A már szintén retronak érződő Haswell-ek még a meglepőek a Xenonos Haswellek között még mai meglepően sokmagasokat is találni, és ott már van M2 SSD is, meg egy rakás tipikusan mai dolog, miközben idén 10 éves már az is.
(úgy emlékszem a napra mikor bejött az első C2D amit láttam, mintha tegnap lett volna, pedig bizony - hiába szépítem - 17 éve volt). -
válasz
jokeph #97315 üzenetére
A 1156 egy átmeneti valami volt. Szerintem teljesítményben egész jól teljesített és jól összeválogatva egy i5-tel és megrángatva egész sokat tudott és az elit 775-höz képest még csak horror ára sem volt. Persze a 1155 sokkal jobb lett, látszott is a sikerén. De valahogy a Phenom II-őt kiforrottabbnak találtam és mivel már akkor is kellett itthon virtualizálni, ezért elég sokáig használtam egy X6-ot.
-
KROK640
nagyúr
válasz
jokeph #97287 üzenetére
Én az első X2-est az akkori barátnőmnél láttam, egy 3800+-ot (2006 november). Mint kiderült a báttya nagy AMD fanatikus, a csaj meg nem értett hozzá, szóval lett neki ez. Viszont a körítés jó volt ahhoz képest, hogy csak Sims-ezett, mert 2GB RAM és 7600GT (meg 6Mbites internet, én 2Mbittel a királynak éreztem magam) abban az évben amikor én 640MB-ról 1GB RAMra váltottam, és mindez 7 hónappal a 7300GTre váltásom előtt (na meg nekem még 2669-es Athlon XP-m volt). Ez az élmény egyébként nagyon megmaradt (akkor voltam náluk először mellesleg és ismertem meg a családot is).
Igen, igen, pontosan a Prescott sokkal jobban melegedett, miközben előfordult, hogy még lassabb is volt mint a NW. Az OC nélkül 90 fokos CPU-tól meg engem is kitörne a frász, bár ezek már pont Throttlingoltak ha baj volt.
-
KROK640
nagyúr
válasz
jokeph #97282 üzenetére
Igen, ha a nyer órajelet nézzük, akkor a Bartonok voltak akkoriban a legkeményebbek. Valahogy így alakult a sorrend :
P4 Celeron < P4 Prescott < P4 Northwood < Tualatin PIII < Duron < Athlon XP Thoroughbread < BartonVolt egyszer egy Bartonom (2500+ eredetileg) ami ment 11×250-et vagyis 250-es FSBvel 2750MHZ-et. Ez Barton mércével 4500+-ot jelentett. Sajnos eladtam 2004 nyarán, de abból lett a "Spieluhr" fantázia nevű konfig. Egy teljesen átlátszó plexiházba került egy NF2 Ultra chipsetes DeLuXe ASUS lapba, 2GB RAM társaságában, egy Radeon 9700Pro mellé, meg valami akkor kapható legnagyobb winyóval. Nagyon komoly kis gépezet volt, és évekig elégedetten használta tulaj, 2006 novemberében még tutira az volt a fő gépe. Végül egy jól meghúzott C2D E6300 váltotta le valamikor 2007-ben de az már azért teljesen más "kávéház" volt mint a Barton.
"3 GHZ-en emlékeim szerint semmilyen s462-es Athlon XP nem vette fel a versenyt vele" - raktad volna mellé az én 1466@2669MHZ (3400+)-es CPUmat, vagy a fentebb említett Bartont
Egyébként nekem is volt NW 1800A-m, 2660MHZ-en ment napira, ment volna 3GHZ-en is de akkor már brutálisan melegedett és hangos volt, így maradtunk 2660-on. (860MHZ sem volt rossz tuning akkoriban). Jó kis összehasonlítási alap volt a 2669MHZ-es Athlon XPvel szemben, ami minden létező dologban verte, miben jobban (pl játékok), miben kevésbé. A Tömörítés feküdt a legjobban a P4-nek ott szinte egy szinten voltak. (annyira minimális volt az AThlon XP előnye h kb mérési hibának is elment)
tapasztalatból azt mondom, a 3GHZ-es NW-d mellé téve a 2669-es Athlon XP-met vegyes lenne a kép. Játékban talán jobb lenne az Athlon, de pl tömörítésben már tuti kikapna. -
Pista0001
addikt
válasz
jokeph #97274 üzenetére
Asus Terminator A7VT barebone-nal mértem ugyanilyen vga-val. Érdekes (nekem, de nem vagyok túl tapasztalt 3dmarkban), hogy a valós órajel különbséget tükrözi inkább az eredmény, nem az AMD "vélt" teljesítményét. Gyanítom, hogy egy 2500+ (1833MHz) már akár alul is marad az 1,8-as P4-gyel szemben. Később megcsinálom azzal is a mérést.
-
Francia91
veterán
válasz
jokeph #97254 üzenetére
1 db 4 Gb-os modult dobtam át a Xeon X5460-as gépemből (BIOS képen látszik is), ebben nem voltak benne a RAM-ok. Tesztre, bekapcsolni meg kellett RAM, elfekvőben meg csak DDR2-es moduljaim vannak
Novemberben veszek hozzá egy 120-as SSD-t, feltelepítem, ott mehet minden teszt, ha jól szuperál, akkor pedig menni fog bele 4x4 GB RAM, és majd később videokártya, majd átépül egy normálisabb gépházba -
Francia91
veterán
-
Francia91
veterán
válasz
jokeph #97178 üzenetére
Olvastam korabeli teszteknél, hogy a VRM eléggé melegedős erősebb prociknál
Most az X3-assal nem hinném, hogy nagyon melegedne, majd ha lesz benne erősebb, csekkolni fogom mindenképp, és ha melegedős lenne, keresek rá megoldást. Mondjuk egy 120-as/140-es ventivel rendelkező Top Flow hűtő sokat segít ezeken a problémákon általában
Ár/érték arányban viszont sokat dícsért alaplap volt az olvasott tesztek alapján, szívesen építek belőle egy jó kis retró konfigot -
válasz
jokeph #97112 üzenetére
Hasonlók a tapasztalatok nálam is. Játék alatt is lehet érezni néha a minimumokat W98/XP alatt, W11 alatt egyenletesebb, közben meg a régi tesztek többet hoznak retro oprendszer alatt. Viszont már az XP- hez képest is kell a 98, mert van olyan game, mely szétmoddolva sem indul már XP alatt sem, vagy elindul, de bugos, vagy megfagy.
-
válasz
jokeph #97078 üzenetére
Pont ez az, hogy nincs hozzá, Vista driver-t "erőszakoltam rá" manuálisan.
De valami nem lehet vele kóser (x79-nél is ezt csinálta), mert a "Default Clock" értékek nincsenek meg, plusz atiflash illetve amdvbflash se látja, még Freedos alól sem. Majd megnézem valami régebbi masinában, vagy megpróbálom CH341A-val flashelni.
Szép eredmény!
-
válasz
jokeph #97061 üzenetére
Ezért jobb a szilárdtest kondi, bár azt modják az is rosál pár ezer üzemóra után(bár az elég sok, ilyennel szereltet még nem láttam eldurranni). Nagy amperre miért nem tudták megoldani az Si félvezető kondit, mikor microban már ezer éve üzemel a chipekben. Ma meg még mindíg ilyen kifolyó, robbanó megoldások vannak.
Analógia : a LED 1.5V kis dióda már régóta létezik macroban, persze túlfeszítve, de szinte így is végtelen élettartammal. Microban is megy, akár az alaplapi vezetékek is világíthatnak túlfeszelve, persze ez az Si klasszikus PNP rétegeket nemigen hatja meg, ebből sem láttam még olyat ami kiégett volna. -
válasz
jokeph #97052 üzenetére
Pozitív offsettel is úgy emlékszem rosál az egész mutatvány
, PBO setnél csak az auto CPU fesz jó(vagy a manuális magas), de az marha sok. Fix tuning/1.3V max/RAM hozzá igazítva jó, de hangsúlyozom, hogy sztem még mindíg nemtom rendesen setelni, úgyhogy ami Nálad jól van belőve, nálam esélyes hogy eleve rossz.
Zen+(1600AF), bár a csíkszélesség csökkent, de amúgy asszem ugyanaz. 2T->1T- t kipróbálom, bár napira ennek sincs sok jelentősége, csak ránéztem, ha stabil lesz, akkor miért ne...
-
válasz
jokeph #97048 üzenetére
PBO érdekes. Összességében kiugró turbók, de retro tesztben nem hoz többet, meg auton a CPU feszt is az egekbe vágja.
A 24/7 gépben érdekes módon jobb RAMok vannak, 3600/CL17/XMP, a kis Zen mellett. Erről vagyok most is, ultralájt setes, minden levéve, CPU 1.1V alatt, VGA is csökkentve, persze napira mindenre is ok. De látom hogy akkor a nonXMP mellett, itt is kényszeríthetem ->2T->1T , nem lesz instabil ? - most ez az alaposan visszafogott set. -
-
-
-
KROK640
nagyúr
válasz
jokeph #96849 üzenetére
Nekem is volt rengeteg mellékszál, meg facelift. Egyszer asszem már leírtam, de csak akkor látnék neki megint ha sok időm van
A Win7-et azon gépen átérzem. Tigris haveromnak volt anno hasonló gépe, és elmentem hozzá Windowst rakni. Persze a javaslatom ellenére XP helyett a 7 kellett neki, mert hogy újabb. Igencsak komótosan tette a dolgát már a vadi friss Windows is (kb lekötötte a gépet az oprendszer futtatása), de mondta h hagyjam, jó lesz ez így, türelmes. Majd pár nap múlva csak szólt, hogy inkább legyen mégiscsak az XP. Annyira nem örültem, mert kb 60km-es kitérő, meg hát 2013-2014 körül ez már nem számított egy túl gyors gépnek.
-
KROK640
nagyúr
válasz
jokeph #96836 üzenetére
Jokeph : A 440BX-es lapok eléggé jók voltak, sokmindent kezeltek, emlékszem, hogy egy jó BX-es lappal még a Tualatinos időkben is le lehett lenni (nem, a Tuat nem vitte, de ha volt egy jó Copper Cerkája az embernek megtuningolva bőven jó volt akkoriban). Meg mint írtad 80-as HDD-t is vitt.
#96837 Czo : Árpi haverom bizonyára feltette, csak azt nemtudom, hogy honnan szerezte meg, mert akkoriban nem volt netje. (2001) Viszont használtan vette a gépet, szóval lehet h az előző tulaj volt.
Az Acorp, Procomp és nem tudom milyen lapomon a Bios frissítés szóba se jöhetett, internet és bios file hiányában. -
válasz
jokeph #96774 üzenetére
Azt nem próbáltam, de állítólag négymagos procival az a lap kevesebb FSB-t bír, mint kétmagossal. Tippre a legtöbb retró teszthez az E8600-as a legjobb választás abba a lapba, még úgy is, hogy a gyári 1333-as FSB-ből a legjobb esetben is csak 1230 lesz. Esetleg egy X6800-at lenne még érdemes megnézni húzva. Az kábé beérhetné a lassított E8600-ast.
-
ityam
őstag
válasz
jokeph #96757 üzenetére
Igen. az lemaradt hogy én is 32 bit XPvel próbáltam, de meglepett mennyire jól megy. Jó dolog hogy nem a fő gépemen kell mindent letölteni majd átmásolni a rátro gépre. Lazán mindent le tudtam tölteni pörgősen ami kellett. driverek, 3dmarkok pl.
Amúgy über retro AGP tesztre szereztem egy S939 es lapot X2 es A64 el és azzal akartam végigcsinálni, de miután megkaptam ingyenen ezt a kis bibis Asrockot(Procifoglalatba került kis hővezető paszta és egy láb a foglalatban úgy el volt hajolva hogy szabályosan szúrt ha megtapiztam. De szerencsére sikerült visszahajlítgatnom és nagy örömömre így működik/kis belefolyt pasztát is óvatosan le tudtam törölni róla, hogy ne sértsem meg a lábakat/) . Szóval ez a lap elhappolta a lehetőséget az S939X2től, hogy azzel menjenek a tesztek. Mindjuk FX 5950 es geforcom van PCIE és ilyesmi kategóriát nem sikerült megcsípnem AGPben, szóval ebben a lapban legalább lesz összevetésem hogy mit tud az AGPs vetélytársakkal szemben.
Ettől még izgat az S939 A64X2 konfig, de hogy mikor lesz arra időm próbálgatni azt nem tudom.... Könnyen lehet hogy elpicsázná a D820 at... de ez nem mostanság fog kiderülni számomra. -
ityam
őstag
válasz
jokeph #96752 üzenetére
még reménykedek hátha valaki kitapasztalta már. Elég népszerű kis retro AGP lap.
Nem szeretném sokat pakolgatni ezt a hűtőt rajta, ha úgysem megy
Ami van még procim és biztos megy benne az az E6300, de az azért elég távol van az E6850től. Bár lehet közel lehet tuningolni hozzá, csak nem tudom mennyire tuningos ez a lap. -
-
Pikari
veterán
-
KROK640
nagyúr
válasz
jokeph #96239 üzenetére
jaja, rengeteg (800+ db) van, vegyesen Windows és játékok, és ez csak a nagyon régről (2000-es évek) meg akad valamennyi újabb is. Ezekenek a régieknek majd szerintem összedobok valami egyszerű site-ot, és belinkelem azt, mert van annyi képem, hogy lespamolhatnám a topicot
Itt igazából csak a retro feelinges képivilág és asztal most a lényeg -
válasz
jokeph #96083 üzenetére
Majd rápróbálok, ha visszakerül a próbapadra. Nálam Aida 1.344V- ot jelzett, feljebb nem emeltem, 1.6V- on meg azt hittem már le is égne
Príma a hűtőd, nálam az LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120 hűti(2x12 cm ventivel), annak is elégnek kell lennie, 180W- ra van tervezve. -
-
ityam
őstag
válasz
jokeph #95943 üzenetére
Én egy GT830M es laptopot nyúztam melóhelyen(céges noti) gameingre. nem voltam elájulva. Aztán áttértem egy HD8750M es lassabb procis laptopra(régen vettem anno magamnak). Játékra összehasonlíthatatlanul jobb a GT830M-nél(minden játék legalább 2x FPSben). GT730M gondolom picivel alatta van.
-
KROK640
nagyúr
válasz
jokeph #95658 üzenetére
Stabilnak stabil volt, de játszani nem volt túl jó ...
Nekem is volt 1.8-as NW-m, a GeF3 Ti200@550 pedig tesztelésekkor járt benne, általában egy GeForce 2-essel ment a mindennapokban. jah és 2660MHZ-en.
Természetesen XP volt rajta világ életében.Rendesen sajnálom, hogy 2009-ben az 1600A-val együtt el lett adva, pedig mostanra valószínűleg csak az N+1-edik gép lenne félretéve a "laborban" ahol az Athlon XP is lakik
meg a félkész C2D is...
Amit szintén sajnálok, hogy a 2014-es nagy adatvesztés óta, nem találok ezekről sokat, de rengeteget versenyzett a két P4 (1600A @ 2400MHZ, 1800A @ 2660MHZ) és az Athlon XP (1466@2669MHZ) mindenféle órajelen, kiépítésben stb.
-
Pikari
veterán
válasz
jokeph #94919 üzenetére
Az i815 memóriavezérlője 512 megát támogat csak hivatalosan, tehát értelemszerűen bármilyen operációs rendszert rakhatsz fel, több ramot nem fog látni.
Egyszer sikerült i815-össel megoldanom azt, hogy 768 mega ram látszódjon, és működjön is, de valami 30 db 256-os memóriamodult kellett randomra kombinálnom ahhoz, hogy a csoda megtörténjen.
-
Bile Demon
őstag
válasz
jokeph #94795 üzenetére
Figyelek rá. Melegszik rendesen a bordája. Jobban, mint a VRM borda, pedig össze van hőcsövezve a kettő.
Macis pasztát (Kryonaut) használtam a chipset borda alá.
Hosszabb távon mit érdemes hsználni ilyen helyekre, mármint közvetlen chip és borda közé? (akár chipset, akár GPU)
Csak azért kérdem, mert az ASUS azt a rózsaszín gumis cuccot használta valami miatt. -
Bile Demon
őstag
válasz
jokeph #94384 üzenetére
Alapból piros CPU LED-el indult, vagyis nem indult. A lapnak van egy ilyen típushibája. Talán az északi híd forrasztása miatt. Az én teóriám az, hogy túlmelegszik (20W TDP 5x5mm chipen). És megvetemedik, elengedi a forrasztás.
Elkönyveltem rossznak. A procit (Phenom II nem BE 955) pedig belepróbáltam a 965BE helyére a micro ATX-es ECC RAM-os AM3 lapomba. A CPU se indult. Pont úgy langyosodott, mint a másik. Jónak tűnt pedig. Aztán próbáltam a 965BE-t. Azzal indult. Nem akartam elhinni, hogy rossz a 955 ezért még párszor rápróbáltam.
Csak nem indult. Lábai megvoltak, alkohol sprayyel lepucoltam az alját, hátha, de nem.Aztán véletlen összeért a power switch tüske GND-je a speaker 5V-jával, pici szikra, de utána már a 965BE-vel se indult a lapom. Kinyírtam szegényt. Az LPC IO kezdett el forrósodni.
Aztán belepróbáltam a 965 BE-t az FX-ees lapba, ééés.... Elindult.
A lap működik.Az észai hidat újrapasztáztam, mert ami alatta volt (rágógumi) nem tűnt jónak 20 percig áztattam aztán 15 percig kapargattam a rákövült kutyagumit. Nehogy már nálam legyen RED CPU LED-es.
Aztán elszomorodtam, mert a Phenom II lapomat szerettem és mostanság terveztem házt adni neki (pont felszabadult a kínai Xeon micro ATX Chieftec háza).
A hangulatomon úgy tudtam javítani, hogy vettem pár AM2 / AM3 lapot, hogy legyen mivel próbálni legközelebb és ne az egyetlen félretett lap legyen itthon.
Egy jópofa micro ATX MSI lapom is lett (majd jönnek róla képek, de most még javítani kell, mert az első meghallgatáson lerobbant róla egy kondi a VRM környékén.)
Működni így is működik persze, mert csak a 12V-os bemenetet szűrte.
VRM bordát is újra kell PAD-ezni (nem figyeltem, hogy középen nem jó a hőátadás) és a szilárd elektrolitos kondikat várom.Van rajta FDD csati, IDE csati, speaker. VGA, DVI, HDMI. és "140W capable".
4 RAM-os és jól néz ki a hűtése.Aztán persze találtam ugyanolyan ECC-s AM3 lapot, mint amit hazavágtam. Azt is begyűjtöttem, mert végülis megvan hozzá minden sallang.
Az MSI csudalap mellé érkezett dobozos Phenom II BE 955 is, csak jobb egy olyan, mint a nem BE-s 955, ami ráadásul hibás.
A dobozban egy érintetlen, gyári pasztázású hűtő is lapult.Az FX-es lapba egy FX-8350-et tettem. A határait nem feszegettem még, nem is tervezem. A power limitet nem kapcsoltam ki. Talán annyit megnézek még, hogy 1.5V körül mit tud. A power limitet jó lenne kicsit kitolni azért, de nem teljesen kikapcsolni. Pl. 125W helyett 160W-ra állítani, de ilyet nem találtam a BIOS-ban, csak "Current 100/110/120/130/140%(RED)".
-
sidi
aktív tag
válasz
jokeph #94783 üzenetére
Nekem is SCSI CD íróm volt, Ricoh (4x2x24?), a gépben pedig AMD K6/2, 350 Mhz CPU és 64 MB RAM, Adaptec 2940U és SCSI HDD-k, rajta UHU Linux Kamion. Szintén lehetett mellette videót nézni
Bár videó közben az 5Ali61 lapon nem volt szabad konzolt váltani, mert oszlopokat hagyva maga után kifagyott, volt szerencsém kipróbálni másik ugyanilyen gépen is ezt csinálta, másik VGA-val is, ja Trident 9880 Blade 3D volt benne.
Be kellett zárni az mplayer-t és azután lehetett konzolt váltani.
Haverom Gigabyte GA-5AA lapján viszont rendben volt, az is szintén K6/2. -
Pikari
veterán
válasz
jokeph #94762 üzenetére
A dvd írók olyan 2003/2004 elejéig voltak nagyok (a clv időszak végéig). A korai bluray ray írókban pedig két lézerfej van (egy mechanikára integrálva), és gondolom emiatt repül el a komplexitás. Valószínűnek tartom, hogy az első blu ray írók valami régi duplalézeres cd/dvd kombó alapján készültek. A felépítményük arra emlékeztet. A firmwarejük is elég bugos, látszik, hogy nagyon gyors fércmunka volt. Működni működik, de nem tud semmilyen manuális lemezvizsgálatot, error ratet, jittert mérni, csak annyira csinálták meg, hogy tudjon írni, és olvasni cd-t, dvd-t, és persze blu ray lemezt is. A cd írás részbe nem igazán fektettek komoly energiát. Annak ellenére, hogy ezek még teljesen clv írók, egyetlen igazi clv-nek nevezhető cd írási stratégia van (a 8x, bár a 4xnek jobban örültek volna az állampolgárok valószínűleg). Hogy ez azért készült, mert 8x-esen ennyire jó minőségű írást tud végrehajtani, vagy pedig azért, mert a nec/sony 2.-3. gen. dvd írói sem tudtak ennél lasabb cd tempót, azt nem tudom, de valószínűleg inkább az utóbbi lehet az oka. A dvd és blu ray írási sebességek már rendben vannak, bár ha a dvd-t 4x fölötti sebességgel próbálod írni, akkor söralátétet produkál, a legtöbb dvd-rw/rw lemezt pedig egyszerűen belimitálja 2x-re vagy 2.4x-re írásnál. Aztán persze 1-2 év múlva már a blu ray írók is lerövidültek, mivel kitalálták azt a lézert, ami mindhárom lemeztípust tudja.
-
-
válasz
jokeph #94741 üzenetére
Először megláttam, azt hittem átvertek valami kínai kamu változattal ami valami más vacakra volt építve.
Nem tudom hogy gondolták komolyan, hogy egy különálló modellnek nem terveznek egy különálló házat, hanem csak egy keretet egy másik design köré, de nagyon kókány benyomást keltett.Utána azt hiszem 6680-am lett, az már űrtechnika volt ahhoz képest. Mondjuk az meg sztereó zenelejátszást nem tudott, úgyhogy nem sokáig maradt velem, váltotta valami teló-pda hibrid.
-
-
-
-
Pista0001
addikt
-
Pikari
veterán
válasz
jokeph #94393 üzenetére
Állítólag csak a közelmúltban sikerült ezeket a driver overheadeket végleg kijavítani az AMD-nél. Azóta volt szerencsém hd5xxx szériához is (dx11) athlon64 x2-es és phenomos gépben, az valamennyire jobb volt ebből a szempontból, de a 8800 sorozat, és a fermi pihekönnyű drivereit messze nem sikerül befognia annak sem.
-
Pikari
veterán
válasz
jokeph #94366 üzenetére
Helyes meglátás. A HD3xxx/4xxx cpu limites az AMD drivereinek a hibájából. De ez főleg B class és indie titlek esetén jön ki (az AAA játékokat alkalmazás specifikus optimizációval oldotta meg az AMD). Az OpenGL teljesítménye egy korabeli Nvidia kártyának Core2duo/939/AM2 mellett simán a kétszerese-háromszorosa lesz, ahol az AMD tud mondjuk 11 fps-t, ott az nvidia simán 20 fps fölött lesz. Én tavaly még Phenom processzort, és 8800GT/radeon4850 kombót használtam, a 4850 benchmarkokban kb 10%-al gyorsabb volt a 8800GT-nél, aztán amint játékra került volna a sor, a 8800GT 2x-3x vert rá mindenben, szóval nagyon gáz, amit az AMD csinált akkoriban.
-
válasz
jokeph #94366 üzenetére
Egyértelmű, a HD3850 jóval gyorsabb, és ahogy mondod kell neki egy erős, kiszolgáló CPU. Az nV6800 az utóbbi esetben csak az E6600/4MB L2 miatt pörgetett kicsit többet.
Amúgy a HD3850AGP 50k felett tud(akosf eredménye, E7600 @3435MHz) rendesen meghajtva, és ezt még a HD3870PCIe- vel sem tudtam befogni, na jó kis híja volt...
Persze ha bepakolnám a 3870- et egy X99 vagy RyZenbe, akkor már beérném. -
Fücsök007
őstag
válasz
jokeph #94333 üzenetére
Szép konfig, de szerencsével valamivel többért 3770K-s használt konfig időtállóbb. FM1 platform ami jól használható húzva, arra lehet építeni olcsó XP-s gépet Sata3 mellett SSD-vel USB3-al.
Czo: mert 40GB-os partíció fölött instabil lesz a rendszer, és 4 lehet maximum. -
Vladi
nagyúr
válasz
jokeph #94328 üzenetére
(#94327) FoxiestFox:
A fogyasztói társadalom nekem egy életen át tartó kultúrsokk.
(#94328) jokeph:
Jah, ez teccik.
Engem is érdekel nagyon a téma, hogy mi is a dolgozó valós igénye. Egy ilyen gép miért nem elég az emberek 99%-ának. Az emberiség 1/3-ának meg vize sincs.
Olyan os-t kell hasznáni, ami nem pocsékolja az erőforrást. Amit most tesztelgetek: slitaz linux, antix és netbsd.
Plusz olyan alkalmazások, amik szintén kevés erőforrást igényelnek. Akár terminálos cuccok.
Mint pl: sc-im. Ez a mai napig fejlesztett terminálos táblázat kezelő. Vesszek meg, ha nem váltok rá libreofficeről.
Egyébként ilyen jellegű blogout vésések érdekesek lennének? Vagy egyedül vagyok ilyen digitális nomád?
-
válasz
jokeph #94208 üzenetére
Nekem selejtezésből jött, de meglepő hogy kora ellenére jóállapotú, potija sem recseg, korai, jellegzetes PC hang, kis brum+zaj, de nem rossz bögreszett. Persze a korhű itt csak PC- re vonatkoztatva, mivel már ennél régebben is léteztek jó hangú hifi láncok.
(#94209) vrob : mintha találkoztam volna hasonlóval, de régen volt.
Jobb minőség : próbáltam az Erissel és a Solo6C- vel is retrogépet, no persze, jobb, mondjuk az esetleges hibák is jobban kijönnek, de nem vészes.(#94210) arn : nálam is közel van a Kenwood végfok, jódarabig arra volt kötve, bár most is ráköthető
-
válasz
jokeph #94175 üzenetére
megint
Asszem nem
, legalábbis ezen konfig esetén XP alatt többet hoz :
Meg úgy emlékszem más gépeken is, az XP támogatja a második vagy többedik magot, emiatt a háttérfolyamatokról leveszi az első mag terhelését, így legalábbis retro tesztenél (összesítésben, de nem minden tesztben) az XP nyer. Esetleg egymagos konfigokon kéne még a tesztsoromat lezavarni a két oprendszeren.
De...a Win98 natív DOS támogatás, szimpla DOS boot, valamint néhány game és pld a Voodoo2SLI csak itt műkszik.
Valamint a DOSra is+32bit WDMre épülő zseniális kernel szenzációs, így ahogy emlegetni szoktam, minden idők legjobb oprendszere. -
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Bundle topik
- Androidos tablet topic
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Hálózati kábelek és szerelésük
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Alakul a SpaceX Starlink európai ellenfele
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Számtech boltosok memoárjai, azaz amikor kiborulunk...
- Milyen monitort vegyek?
- További aktív témák...
- AMD Ryzen 9 9900X3D - Új, 1 év garancia - Eladó!
- ÚJ, 27% számlás! AMD Ryzen 7 7800X3D (96M Cache, up to 5 GHz) Processzor! BeszámítOK
- BESZÁMÍTÁS! ÚJ AMD Ryzen 8500G / 8600G AMD Ryzen 7 8700G / 7800X3D processzor 3 év garancia 27% áfa
- Intel I7-8700 / 6mag / 12 szál / Beszámítás OK!
- Intel I7-6700 / 4 mag / 8 szál / Beszámítás OK!
- LG 65C3 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- Új és régi konzolok Okosítása/Softmodoloása, és Szoftveres szintű javítása - RÉSZLETEK A LEÍRÁSBAN
- Xiaomi Redmi Note 12 128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 2nd - i7-7G I 8GB I 256SSD I 14" WQHD I HDMI I W11 I CAM I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest