- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- 20 milliárd kameraszenzornál jár a Sony
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Vodafone mobilszolgáltatások
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
-
Mobilarena
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
csemiubi
tag
Innen szabad/érdemes vásárolni ki tudja? Kérlek segítsetek!
Pap leszek az kurvaisten!
-
#61392896
törölt tag
válasz King Unique #76397 üzenetére
Igen, onnan küldtek ide.
Egyébkén fel is installálhatom, de nem tudom sikerülni fog-e? W7-ről upgradeltem w10-re anno. Ugye a w10 érzékeli, hogy a gép ugyanaz és aktiválja magát. Ok, de a virtualbox virtuális környezetét is elfogadja ugyanannak a gépnek? Vagy most hogyan? Tudom, kérdezzem meg ott, igaz?
-
King Unique
titán
válasz #61392896 #76393 üzenetére
Ennek a konkrét megvalósítása eleve inkább a VirtualBox függvénye, mintsem kifejezetten a Windows 10-hez kapcsolódó kérdés. Pláne, hogy a host rendszer sem Windows, hanem Linux. Ahogyan nézem a VirtualBox topikban már megkérdezted ugyanezt és attól függetlenül, hogy ide irányítottak, inkább ott tudnák ezt (mások) jobban kifejteni.
Egyébként elvileg megoldható egy létező fizikai lemez, illetve partíció hozzáadása a virtuális környezethez, valamint a már említett Disk2vhd tool is opció lehet. Viszont normál esetben nyilván egy Windows 10-es virtuális gépet szokás létrehozni az adott virtualizációs szoftverrel. Sőt, pl. a Microsoft weboldaláról előre elkészített virtuális gépek is letölthetők.
[ Szerkesztve ]
-
#61392896
törölt tag
Sziasztok!
Linux alatt futó Virtualboxba szeretnék betenni egy már létező partíciójú w10-et. Kérdésem, hogy ezt egyáltalán lehet-e, és ha igen, akkor hogyan?
[ Szerkesztve ]
-
YASKATIR
senior tag
Mivel jon a 1803, ezert jelzem, hogy akinek Intel UHD Graphics 620-as kartyaja van az NE frissitsen azonnal, hanem varja meg a friss drivert es par feedback-et, mivel jelenleg egyik intel driver sem mukodik. Az utolso driver (15.65.5.4982) Error code: 43-at ad, a tobbi pedig random lefagy (valojaban megy minden rendesen, csak te nem fogsz latni semmit), amit csak az ujrainditas vagy az orvosol, hogy elkuldod aludni a gepet, majd felebreszted.
2017 augusztusig vegig probaltam az osszes elerheto whql drivert (tiszta telepitessel) es mind hibas volt.
Ui: Tudom, hogy az intel szarni fog ra, de jeleztem nekik a hibat.
[ Szerkesztve ]
-
csixy
addikt
válasz qqcqqc #76387 üzenetére
Ezt hogy gondolod? Mondjuk ismerek x darab outlokos email címet, akkor szerinted ezt mindet kisajátíthatom a saját céljaimra a jelszavak ismerete nélkül? Ez így nem működhet, nagy baj is lenne, ha működne!
(#76386) rokafiu77:
Live linuxról bootolván menthetők róla az adatok, ha nem titkosítottak. Ezután újratelepíthető a gép ugyanazzal a verzióval (pro, vagy home), ha legális volt rajta a windows előzőleg , például akár offline fiókkal is és beaktíválja magát,DEaz eredeti MS fiók tulajdonos át tudja tenni a fiókjához kapcsolt aktivációt a saját újabb alaplapjára és akkor fuccs az aktivációnak. Ez így nagyon helyes dolog. A vas elveszhet bár ,de szerencsés esetben (ha más nem ismeri a hozzá tartozó MS fiók adatokat) a saját aktivációs jog nem vész el.[ Szerkesztve ]
Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.
-
tpeter77
addikt
Sziasztok,
Adott egy notebook, amit kizárólag MS-fiókkal üzemeltek be, és a felhasználó elfelejtette a jelszavát, így a gépet nem tudja használni.
Van megoldás arra, hogyan lehet létrehozni új, helyi fiókot, amivel internet nélkül is lehessen használni a gépet?
Sajnos a bejelentkező képernyőn csak a MS-fiók jelenik meg, nincs lehetőség felhasználót váltani.
Le van tiltva a másik felhasználóval történő bejelentkezési opció? (Bal oldalt alul nem jelenik meg a „Másik felhasználó” menüpont).A hasonló esetek elkerülése végett szükség van arra, hogy létre lehessen hozni egy helyi rendszergazdai fiókot, amivel az elfelejtett helyi felhasználói jelszót lehet alaphelyzetbe állítani.
Ha tudjátok a választ, kérem, segítsetek.
Köszönöm! -
#86564352
törölt tag
Képes összefoglaló a változásokról
Végre a Defender jobb klikk menüjét feltöltötték gyors gombokkal. Edge hasznos dolgok: clutter free nyomtatás, tab némító ikon nem kell hozzá jobb klikk se, igazodik a menü sorköz egér vagy érintés által lett megnyitva. A gépelési szövegjavaslatok is jó ötlet. Kezd alakulni a rendszer, a 2015-ös verzióhoz képest nagyon más és jobb. PWA támogatással még az áruháznak is több értelme lesz.
[ Szerkesztve ]
-
Hunork
veterán
Üdv Urak!
Az mitől van, hogy az asztalon a mappáimban a megjelenítés rendre megváltozik? A Közepes ikon, amit használok, és rendre a Részletek nézet jön be. Rohadt idegesítő folyton átállítani. A W10 természetesen eredeti, nincs vírus, malware...stb. Várom a mielőbbi megoldást! Köszönöm előre is!
"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut
-
csemiubi
tag
válasz King Unique #76381 üzenetére
Mi a legolcsóbb megoldás ha 2 esetleg 3 gépre kellene win 10 home edition?
Pap leszek az kurvaisten!
-
minek?:S
őstag
válasz Pityu. #76344 üzenetére
& (#76342) pc360 & (#76343) Csupingo
Köszönöm a válaszokat, akkor végül is teljeskörűen mindenre kaptam választ.
Igazából nem az én gépem, apámé, egy Fujitsu Lifebook A555 i5-tel, és 8 giga RAM-mal és 1db 1TB-os HDD-vel. Mikor vettük, akkor eleve volt rajta egy W10, viszont gyárilag 1db meghajtó volt összesen, szóval nem volt megbontva és mivel a napokban szeretném újrahúzni a gépét, mondom megkérdezem. Igazából csak felrakom neki a meghajtókat, egy Wordöt meg egy PDF olvasót a Mozilla mellé és ő vígan elvan, pár dokumentuma és képe van csak, szóval azok nem valószínű, hogy igényelnék a C-t, viszont egy külön partíció jól jöhet.
Saját felhasználásra egy 64gigás SSD van rendszernek és másnak pedig 1TBos HDD(amit majd szintén cserélnék a későbbiekben SSD-re).
Szóval még egyszer köszönöm.
Üdv.:M.
-
King Unique
titán
válasz csemiubi #76380 üzenetére
Milyen frissítés? Milyen ISO-t használtál a telepítésnél, biztosan Pro kiadás lett eredetileg telepítve?
Egy szimpla minőségi, de egy funkciófrissítés után sem változik normál esetben a telepített kiadás. Tehát, ha nálad igen, akkor ez eleve nem normális... Valamint az MCT által letöltött 1709-es verziónál eleve nincs is Enterprise kiadás, de a többi hivatalos forrásból letölthető normál lemezképfájlnál sem. Viszont lehet pl. másik termékkulcs megadásával és egyéb módon is váltani az egyes kiadások között.
[ Szerkesztve ]
-
csemiubi
tag
válasz King Unique #76376 üzenetére
Köszönöm!
Az normális hogy a feltelepített windows 10 pro-ból frissítés után enterprise lett? (1709) 16299.309
Pap leszek az kurvaisten!
-
meszike91
senior tag
-
Graphics
Jómunkásember
Félig off.
Valaki használ itt Windows 10 Lite verziót?
-
King Unique
titán
válasz csemiubi #76374 üzenetére
Ez UEFI-s telepítés, ami egyértelműen látszik a partíciós sémából (GPT) és a rendszer által létrehozott kisebb partíciókból. Vagyis ezek szerint a géped tud NTFS fájlrendszerű pendrive-ről is bootolni UEFI módban.
Amúgy az sem lett volna baj, ha BIOS-MBR telepítés, nem kötelező minden hardvernél mindenáron az UEFI-GPT. Legalábbis még nem, de majd várhatóan a pár év múlva megjelenő legújabb vasaknál már UEFI only megoldás lesz az Intel terve szerint. De egyébként a jelenlegi, illetve az újabbnak mondható hardverek rendszerint már most is UEFI-sek, szóval a legacy módnak amúgy sincs túl sok értelme, pláne a Windows 10-nél. Az eleve inkább a Windows 7 miatt szükséges, mert az nem támogatja teljes körűen az UEFI-t (példa).
Amúgy igen, rendben van.
[ Szerkesztve ]
-
tordaitibi
veterán
válasz meszike91 #76373 üzenetére
Szerintem ez nem Windows hiba, az alap win nem használ automatikus hangerőt,
de ha van a hangkártyádnak saját kezelőprogramja, abban keress ilyet, vagy valamelyik program csinálja.
Pl. a Skype-ban beállítható a mikrofonhangerő automatikus szabályzása és ha feltolja csutkára, ott is marad ha kilépsz a skype-ból akkor is. Viber nyugton hagyja. -
csemiubi
tag
válasz King Unique #76364 üzenetére
Pap leszek az kurvaisten!
-
meszike91
senior tag
Sziasztok, hogyan lehetne fix százalékra beállítani a mikrofonnál a jelszintet?
Ha átállítom akkor idővel magától visszaáll. Ha zajt csapok (mondjuk tapsolok), akkor lejjebb veszi. Viszont ha csend van akkor feljebb emeli. Haverom mikrofonja magasabb jelszintnél nagyon zúg. Ha lejjebb veszi a jelszintet, akkor viszont jó. Csak az a gond hogy magától elállítja. Ha tapsolok akkor is jó egy ideig, mert akkor lejjebb veszi.
du, du hast, du hast mich
-
pc360
addikt
válasz Cr00py #76370 üzenetére
Igen, várd meg az RE4-et, és net nélkül telepítsd, mindenféle MS fiókba való bejelentkezési kísérletet kihagyva! Különben is mi szükség arra? Ha nem használod, és ettől függetlenül bugol, akkor nem szóltam. Minden további nélkül, offline-ban teljesen jól működik a rendszer, én még sosem telepítettem máshogy. Ha úgy is problémázna, akkor valamiféle programmal tolod el állandóan a telepítést, ami általad kerül fel a rendszerre.
[ Szerkesztve ]
Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu
-
Cr00py
senior tag
Hali.
Nos. Ismételt rendszer újratelepítés után visszaállt a normál betöltési idő 8-10mp-re a korábbi cca 30-ról.
A betöltés közbeni fagyás is megszűnt, pedig ismét ugyanúgy telepítettem fel a rendszert, mint korábban.
Pendrive-on már megvolt az MCT által készített telepítő, már régóta ezt használom. 16299.15-s verzió. Telepítés után szokásos frissítés, de minden oké.
Most viszont random indítások után a " nem sikerűlt bejelentkezni a fiókodba ( MS ) felirat jelenik meg, és a beállításaim is az alapok.
Újraindítás után persze azonnal bejön minden. A hátterem, beállítások is visszaállnak.
Ez is eléggé random, mivel nem minden indítás, vagy minden második indítás után jön elő.
Próbáltam már ki-be jelentkezni, ahogy javasolja a rendszer, de hiába.
Úgy látszik nálam nem akar normálisan működni valami.
Hagyjam így a fenébe, s várjam meg amíg MCT-n is tölthető lesz az RS4 - pár nap valszeg - , és próbáljam meg azt, avagy gyaníthatóan akkor is elő fog jönni ez a jelenség?
Köszi.
-
dro0py
tag
Sziasztok!
Egy nyomtatási problémában kérném a segítségeteket. Új notebookot vettem, előretelepített Win10-el.
Van egy HP wifis nyomtatóm, ami tökéletesen működött a korábbi, Windows 8-as notebookommal és most is tökéletesen működik az azonos hálózaton levő többi eszközzel (egyik sem Win10-et futtat).
Win10 alatt viszont azt csinálja, hogy bármit nyomtatok, akkor egy pillanatra bekerül a nyomtatási sorba, majd eltűnik onnan, a nyomtató pedig nem csinál semmit. A másik lehetőség (ez alkalmazás függő és teljesen változatos), hogy dob egy hibaüzenetet, hogy "hiba a nyomtatás közben", amiből nem derül ki semmi pontosabb, hogy mi lenne a hiba oka.
Ezt csinálja minden alkalmazás (windows tesztoldal, office, stb.), KIVÉVE az Adobe Acrobatot, ami tökéletesen megy, pdf-et bármikor tudok nyomtatni. Néha az email kliens és a firefox is nyomtat, néha viszont nem (általában azután nem, hogy próbáltam office-ból nyomtatni, mert az office sohasem megy).
Driver a legújabb, nyomtató firmware a legújabb. Kipróbáltam usb kábellel is a nyomtatót, ugyanezt csinálja, tehát nem a hálózattal van gond.
Minden szoftver jogtiszta.
Kipróbáltam egy másik HP nyomtatóval, azzal is ugyanezt csinálja.
Van ötletetek....?
Előre is köszönöm.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz csemiubi #76362 üzenetére
Pont nemrég volt szó egy másik válaszban arról, hogy mit és hogyan kell beállítani, ha natív EFI módban akarod telepíteni a Windows 10-et. A telepítési adathordozó elkészítéséről és többek között a Rufus használatáról pedig ebben a hozzászólásban volt szó legutóbb. Tehát, ha a legördülő menüben az 1. opciót választottad, akkor az NTFS fájlrendszert és aktív partíciót állít be a pendrive-nál, ami a Legacy BIOS (CSM) módhoz való. Aztán, hogy nálad a BIOS-ban milyen boot mód volt beállítva, milyen boot eszköz lett kiválasztva, ha UEFI-s gép, akkor tud-e az ilyenkor alapértelmezett FAT32 mellett esetleg NTFS fájlrendszerű pendrive-ról is bootolni stb., az nem derült ki. De amúgy könnyen le lehet csekkolni pl. a rendszerlemezen lévő partíciós séma alapján is, hogy milyen telepítés történt.
Egyébként, ha Legacy BIOS módban települt a rendszer, az sem akkora probléma, ha működik rendesen. De szükség esetén akár még át is lehet konvertálni újratelepítés nélkül UEFI-s telepítésre a 1703-as verzió óta beépített MBR2GPT eszközzel. De ehhez akkor nyilván a boot módot is át kell majd állítani.
[ Szerkesztve ]
-
SP4C3
veterán
válasz csemiubi #76362 üzenetére
"MBR partition scheme for BIOS or UEFI" - Tud legacy és uefi telepítést is.
GPT - Uefi telepítő
MBT - LegacySzóval attól hogy az említett módban írtad ki az USB-t, attól még lehet GPT telepítésed.
-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com
-
csemiubi
tag
Sziasztok!
Rufus által készített win 10-et telepítettem új rendszerre, 128-as ssd-re. A telepítéssel nem volt gond, de utólag jöttem csak rá hogy a legördülő menüben a "MBR partition scheme for BIOS or UEFI" volt kiválasztva. GPT kellett volna ha jól olvasom itt-ott. Kell ezzel foglalkoznom, csináljam újra? Okozhat ez problémát? MCT-vel csináljam inkább? Segítsetek kérlek!
Pap leszek az kurvaisten!
-
#61392896
törölt tag
válasz King Unique #76358 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz #61392896 #76355 üzenetére
Nemrég egy másik válaszban volt szó ilyen programokról. Az előzmények alapján lehetne akár mindkét rendszert egyből klónozni, mármint ha Linux is van most a Windows mellett. Például a Macrium akár ilyen felállásnál is használható (szoktam), max. utána szükség esetén a GRUB-ot újra kell telepíteni egy Live rendszerről. Egyébként meg a Windowsnál nem elég a klónozás során kizárólag csak a rendszerpartíciót kijelölni, mert Legacy BIOS és UEFI telepítésnél is egyaránt létrehoz plusz partíciókat a rendszer számára. De mondjuk az utóbbinál a Linux esetében is kell nyilván egy EFI-rendszerpartíció. Másrészt épp ezért felesleges és nem is túl jó megoldás fixen 1 db NTFS partíciót létrehozni neki előre a másik SSD-n. Majd a klónozáshoz használt program beállítja, illetve automatikusan particionálja a háttértárat.
[ Szerkesztve ]
-
SP4C3
veterán
Ha nem tudod mit csinálsz, akkor igen. De ha a másodlagos rendszert akarod indítani, akkor oda fogsz figyelni, vagy nem, de akkor így jártál és ki kell várnod.
Vagy beállítod, hogy ne bootoljon semmiről, és csak akkor fog indulni egyik másik rendszer, ha gombot nyomsz és választasz.
[ Szerkesztve ]
-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com
-
#61392896
törölt tag
Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni a w10-em új ssd-re való költöztetésére. Lehetőleg ingyenes programot szeretnék használni, ami azért biztonságos és a kezeléséhez sem kell előtte ledoktorálni.
Előre is köszönöm!
-
SP4C3
veterán
válasz Joe fiú #76351 üzenetére
Csak az a kérdés, hogy eltávolítottad-e az egyik rendszerlemezt, amíg felraktad a másikat, ha igen akkor nincs probléma, bios boot menu járható út. Viszont ha nem távolítottad el, akkor egyik lemez függ a másiktól. Hozzátenném, hogy nem baj, ha egyforma a két lemez, ha UEFI-s rendszered van, ott már kiírja a portszámot is a bootmenüben.
-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com
-
Joe fiú
senior tag
Köszi. Akkor ez nálam már nem fog működni.Adott volt egy régebb óta telepített WIN7 amin leginkább munkához használt szoftverek vannak. Ez mellé raktam be még egy SSD-t amire WIN10 került amin az összes egyéb program, játékok, stb. vannak. Mindkét op.rendszer telepítve van már, szóval új telepítés nem járható út.
-
SP4C3
veterán
válasz Joe fiú #76349 üzenetére
Hmm...
0-ás portra rádugod azt a meghajtót amire az a rendszer kerül amit a legtöbbször használni fogsz (kölünösebb jelentősége nincs, csak a rend kedvéért)
A másik rendszerlemezt a telepítés idejére lehúzod az alaplapról.
Felraktad az első rendszert, lehúzod a kész rendszerlemezt és rádugod a második rendszerlemezt a sorban következő portra...
Felrakod a második rendszert ha kész, akkor visszadugod az előző lemezt...
Telepítésekkel megvagy, mind2 meghajtó a gépben... Kideríted mi hozza elő a bios boot menüjét (általában F8/F10/F11)... Előjön a menü és kiválasztod szájízed szerint melyik lemezről töltsön be.
-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com
-
Joe fiú
senior tag
Köszi. Nekem is ez lenne a tervem, leírnád konyhanyelven mi ennek a legegyszerűbb módja. Konkrétan a két Boot típus közötti különbség sem egyértelmű nekem. Jelenleg úgy tudok különböző rendszert bootoltatni, ha minden alkalommal a biosba a másik SSD-t választom elsődleges, a másik letiltásra kerül. Lehet az sem a legjobb, hogy két tök egyforma SSD-ről van szó.
-
domba
csendes tag
Volna egy jelentéktelennek tűnő, de számomra fontos apróság. Remélem, tudtok segíteni, mert google barátom nem értette meg, mire vagyok kíváncsi.
Hogyan állíthatom be win10-ben, hogy hangrögzítés közben halljam a hangomat a fejhallgatón/hangfalon keresztül?
Előre is köszönöm.
-
-
Csupingo
veterán
válasz minek?:S #76341 üzenetére
Főleg akkor van értelme, ha csak egy meghajtód van. Teljes, telepítésnél (formázás) jól jön, mert amit meg akarsz tartani, azt a másik partíción hagyhatod, vagy teheted, a másik meg bátran formázható. Ha muszáj rá játékot tenni, akkor kicsit nagyobb méretűre hagyd. A fő értelme az, hogy 1 meghajtó esetén a megtartani kívánt dolgokat nem kell kimentegetni más külső tárolókra oprendszer telepítéskor. Persze ha több merevlemezed van, akkor nyugodtan hagyhatod egyben is.
Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)
-
pc360
addikt
válasz minek?:S #76341 üzenetére
240 GB-os SSD méretig szerintem nincs értelme a bontásnak. Kevés program igényli csak a C-t, egyáltalán nem jellemző. De ha egyszer úgyis a HDD-n tárolsz mindent, akkor fölösleges külön partíciót létrehozni az SSD-n. Ha netán újra kell telepíteni a rendszert, azt a pártíz gigát simán le tudod róla előtte húzni.
Ha HDD-ről van szó, akkor természetesen van értelme a dolognak. Egyrészt gyorsabb a lemez eleje, másfelől nem lesz rémálom a cuccaid mentése, ha netán újra kell húzni a rendszert. És akkor csak a rendszerpartíciót kell klónoznod, amikor SSD-re költözöl - ami amúgy erősen javasolt, bármilyen gépről is legyen szó.
[ Szerkesztve ]
Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu
-
minek?:S
őstag
Srácok! Most vagyok Win telepítés előtt(nem először természetesen), és eddig mindig úgycsináltam, hogy külön partíciót hoztam létre Windowsnak(C), általában 70-80 gigát és a maradék volt a minden másnak. Ennek van értelme? vagy mehet egy partícióba minden nem lesz gáz?
Bár jelenesetben ez lényegtelen, de van olyan amikor a LoL(League Of Legends) kéri, hogy tegyük át C-re.. gondolom van másik program is. Szóval van értelme a bontogatásnak vagy nincs?
Üdv.:M.
-
YASKATIR
senior tag
Teljesen veletlenszeruen jon elo a dolog, fokent Chrome hasznalata kozben. Minden driver frissitve van, ha elkuldom a laptopot aludni, majd bekapcsolom, akkor minden rendben lesz es tudom folytatni azt amit elkezdtem (azaz nem fagy le a rendszer, mert minden ugy marad, ahogy hagytam).
A rendszert tegnap telepitettem teljesen ujra
-
pc360
addikt
A teljesség igénye nélkül, csak pár gondolat.
• Norton Security: A legtöbb security progi esetén van config export. Illetve újratelepítés után amúgy sem árt az új progik miatt az újrakonfig. A Comodo IS esetén pl. ez 3 perc.
• Torrent kliens: Az ajánlott torrent kliens az a qBittorrent, annak a beállításai az AppData mappában találhatók. Amúgy az uTorrent-té is, de azt már nagyon nem ajánlott használni, főleg a régi verzióit, folyamatosan találnak biztonsági réseket ugyanis.
• A VLC beállításai az AppData mappában találhatók.
• A TeamViewer-ből létezik portable verzió, így az egész mappa menthető. De gyaníthatóan ő is AppData-zik.
• Az alapértelmezett progik, fájltársítások beállítása a legrosszabb esetben is fél óra.
Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu
-
kezo0
addikt
válasz quailstorm #76335 üzenetére
Próbáltam azt is, de ugyanoda vezetett...
pc360: most nem vagyok a gépnél, de így kapásból pl. MS Office programok, a Corel vagy a Norton Security, amiket biztos, hogy alaposan be kell állítgatni telepítés után. De ezeken kívül is van egy csomó program, amelyeknél már eleve az is idő, amíg az ember újra feltelepítgeti őket egyesével: torrent kliens, itunes, VLC, TeamViewer, Macrium Reflect stb., mittudomén... És magának a Windowsnak a testreszabása (alapértelmezett programok, fájltársítások, fast startup kikapcs, hálózat újbóli beállítása – és ez utóbbit nem is biztos, hogy rá lehet venni, hogy ugyanúgy működjön, mint a 1703-ig bezárólag, lásd SMB1, aztán a 1803-tól már az otthoni csoport megszűnése is) sem öt perc. És tuti, hogy lesznek váratlan meglepetések, amelyek miatt egyes dolgok jobb esetben csak nem úgy fognak működni, mint eddig, rosszabb esetben pedig egyáltalán nem fognak egyből működni. Akkor meg indulhat a fórumozás, hibakeresés, megoldási javaslatok kipróbálása, nem folytatom.
Most pedig minden működik, és pont úgy, ahogy én szeretném. Úgyhogy térjünk erre vissza majd valamikor április 10. után.[ Szerkesztve ]
Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…
-
kezo0
addikt
A rendszer egyáltalán nem félhalott, a 1703 tökéletesen működik.
És képzeld, mindezt úgy, hogy Win 7 óta nem volt újrahúzva, hanem mindig csak rá lett frissítve: volt ezen Win 8, 8.1, majd a 10 összes buildje a 1703-ig bezárólag. Egyedül a 1709-re frissítésnél tört bele a bicska, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a 1803 sem fog már rá felmenni. Majd ha ott is problémázik, akkor fogok elgondolkodni egy tiszta telepítésen... De ez egy annyira belakott gép, hogy utána rengeteg ideig tartana újra felrakni alá mindent, és főleg újra testreszabni azokat a programokat – már csak azért is, mert sokuknál nincs opció a beállítások elmentésére (vagy csak én nem tudom a trükkjét). Szóval a tiszta telepítés csak a legvégső megoldás lesz.[ Szerkesztve ]
Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…
-
pc360
addikt
Ha ennyire leakadt a frissítésnél, akkor inkább az újrahúzást kellene megpróbálni a friss verzióval. Nem látom értelmét egy félhalott rendszerrel való szórakozást, még akkor se, ha tartasz a programjaid újratelepítésétől. Egyszer túl kell esni rajta, inkább azt találd ki, hogy miként tudod gyorsítani a procedúrát, és a fontos programjaid beállításait addig is mentsd ki. Ha ilyenek nincsenek, akkor meg nem kérdéses a következő lépés.
[ Szerkesztve ]
Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu
-
kezo0
addikt
válasz Ferenc. #76328 üzenetére
A főverzió frissítését el lehet halasztani a Pro verzióban, a Gépházban be lehet szépen állítani, hogy hány napig ne is keressen a Win Update ilyet. Én pl. 180 napos halasztást állítottam be, mivel többször egymás után sem sikerült a 1703-at 1709-re frissíteni. (Elmegy a telepítés 100%-ig, majd a legutolsó automatikus restart után meghal.) Szóval én most már biztosan át fogom ugrani a 1709-et, és majd egyből a 1803-at próbálom ráfrissíteni a 1703-ra, hátha azzal nem lesz gond.
Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…
-
quailstorm
nagyúr
válasz Ferenc. #76330 üzenetére
Nagymama ismerősömnél fél évig úgy volt, mire észrevettem. ElőfordulHAT. De nem nagy mennyiségben. [link]
Abból az 1607-ből valamennyi LTSB.
Átlag felhasználónál kb. esélytelen. Főleg azok után, hogy megkapta az erőszakos updatet az 1607 és az 1703 idén.[ Szerkesztve ]
-
Ferenc.
tag
válasz quailstorm #76329 üzenetére
De most átlag felhasználóra gondoltam ,aki nem ügyeskedik tiltásokkal.
Az pedig ha nem sikerül az upgrade, (találkoztam már ilyennel egy laptopon), állandóan próbálkozott a gépen, lelassítva azt, miközben a telepítés végén nem sikerült, amit jelzett is, s minden bekapcsolásnál eljátszotta ezt, így ilyen esetben tenni kell valamit. -
quailstorm
nagyúr
válasz Ferenc. #76328 üzenetére
Le lehet azt tiltani ha valaki ügyes és okos. Lehet még állandóan sikertelen upgrade próbálkozás beleszarós tulajjal.
vagy pedig egywindows nemwindows support megvonvaamúgy nincsenek sokan az ilyen tulajok a mérések szerint
[ Szerkesztve ]
-
Ferenc.
tag
Írjátok itt hogy a 1607 meg 1703 win 10 verziók támogatása lassan kifut s elavult lesz, s nem támogatják többet, ez oké, de én azt nem értem ,hogy amelyik gépen van net arra jönnek a frissítések, akkor hogy lehet még rajta egyáltalán 1607 vagy 1703 -as verziója a win 10-nek ezeken a gépen?
Hiszen már az updatenak fel kellett volna frissítenie rég..Mivel ugye automatikus s letilthatatlan a windows update, azaz telepíti a frissítéseket a gépre ha van net rajta.
[ Szerkesztve ]
-
veterán
Sziasztok
Egy elég idegesítő hibával találkoztam. Játszok a PUBG-vel, és ha ír valaki Viberen akkor a játékot lerakja a tálcára. Egyszerűen már nem tudom min kellene állítanom hogy ne ez történjen. Van esetleg tippetek?
Köszönöm!
iPhone 16 Pro Max
-
King Unique
titán
válasz chatran #76323 üzenetére
A Windows 10 alapértelmezetten letölti és telepíti a friss install után a szükséges drivereket, legalább ha kap netet. Aki maga akarja felrakni manuálisan a szükséges drivereket, akkor offline módban meg tudja oldani. De a hardvergyártó weboldalán, vagy a mellékelt DVD-n nem feltétlen mindig a naprakész verziók szoktak lenni. Amúgy normál esetben a Windows Update által történő telepítés is rendben szokott lenni, de ez hardvertől is függő. Illetve ilyen szempontból megint más lehet egy PC és más egy laptop. Bizonyos esetekben egyes spéci gyártói driverek külön felrakására is inkább az utóbbiaknál lehet szükség. Na meg pl. a linkelt oldalon némelyik program inkább opcionális, mintsem okvetlenül szükséges.
Egyébként azt már neked kell tudnod, hogy minden szükséges driver telepítve lett-e és működik-e minden rendesen.
[ Szerkesztve ]
-
vlevi
nagyúr
válasz chatran #76323 üzenetére
Nnna, itt már megoszlanak a vélemények. Milyen intel alaplapod van? Szerintem az Intel eszközök vannak annyira általánosak, hogy a speciális gyártói driverek sem jobbak a Microsoft által alapból feltepítettnél. Ha asztali géped van, akkor szinte biztos. Az én lapom elég régi, csak a Win7, Win8-hoz rakott fel az Asus a honlapjára gyártói drivereket (8.1, 10-hez már nem), de belenézegettem, semmivel sem volt más, mint a Windows10 által alapból feltelepített alap driver. Ráadásul azok sem változtak már vagy ezer éve. Az én B75 chipsetes alaplapomhoz valami 2006-os kiadásúak a win10 driverei is. Néhány van csak, pl. az USB3 gyökér, ami viszont 2018. februári. Nos, ennél frissebb biztosan nincs az Asus honlapján.
AMD-s alaplapoknál, vagy esetleg notebooknál már nagyobb a szórás, mert ott sűrűbben előfordulnak olyan hardverelemek, amik nem annyira közismertek, hogy így fogalmazzak, mint az az 5-6 féle Intel chipset, ami a Core2 széria óta készült.
-
chatran
őstag
válasz King Unique #76322 üzenetére
Köszi, neked is a választ. Felment az MCT-vel készített pendrive-ról a Windows hiba nélkül. Leszedte a legújabb frissítéseket is. Ahogy észrevettem leszedte a vidikari driverét is. Az eszközkezelőben nem látok sárga illesztő nélküli elemet.
Már csak az a kérdésem, hogy az alaplaphoz tartozó illesztőket érdemes még feltenni?
Jobb lesz ezektől az intel driverektől a rendszer? Vagy a win update már ezeket is felpakolta? -
King Unique
titán
válasz chatran #76318 üzenetére
Az magától a Windows lemezképfájltól is függ, hogy bootolható-e (rendesen) UEFI módban. A Windows 10 igen, ugyanúgy az MCT-vel és az egyéb hivatalos forrásból letöltött is. Az MCT alapértelmezetten FAT32-re formázza a pendrive-ot, ami Windows 10-nél a Legacy BIOS (CSM) és az UEFI módban történő telepítéshez egyaránt jó. Az előbbihez egyes hardvereknél ugyan arra is szükség lehet, hogy aktív legyen a pendrive-on lévő partíció, de rendszerint azt is beállítja a program. Viszont, hogy ténylegesen natív EFI mód szerint történjen a telepítés, ahhoz a megfelelő boot mód, illetve boot eszköz kiválasztása is fontos!
Az MCT le tudja tölteni a lemezképfájlt és tud telepítési adathordozót is készíteni. Ha közvetlenül az utóbbira van igény, akkor célszerű az MCT-t használni. De amúgy nem létszükséglet sem a letöltéshez, sem pedig a telepítési adathordozó elkészítéséhez, ami nemrég újfent részletezve volt. Na meg előfordult már olyan, hogy egyeseknél pl. ilyen probléma adódott vele, máskor meg épp a csatlakoztatott pendrive-ot nem ismerte fel...
[ Szerkesztve ]
-
vlevi
nagyúr
válasz chatran #76318 üzenetére
Egyébként, UEFI esetén az egész hókuszpókuszra nincs szükség.
Elég, ha az ISO tartalmát kimásolod egy pendrive-ra, és a gép bootolásakor megnyomod az F8-t (vagy azt, ami a te gépeden a BIOS boot menüt behozza). Onnan kiválasztod az UEFI pendrive-t és kész.
Ezt azért lehet így megcsinálni, mert a régi, BIOS-os bootoláshoz bootszektor kellett a bootolandó eszközre, de UEFI-nél már nem így van. Fat32 partíción kell lennie a bootolandó rendszernek (némely gépek NTFS-re formázott particiorol is indulnak UEFI módban, de a szabvány FAT32-t ír elő). Ezen a fat32 particion pedig az efi könyvtárból tölti be az UEFI rendszer az induláshoz szükséges dolgokat.De az MCT is UEFI alapú rendszert csinál.
-
chatran
őstag
Egy kb két éves win10-zel foglalkozó cikkben olvastam az alábbit:
Töltsük le a win10 ISO képfájlt 64 bites kiadásban. Ezt a Rufus nevű segédprogrammal írjuk ki egy USB kulcsra úgy, hogy uefi/fat32/gpt módot választunk. A bios-ban váltsunk UEFI módra. Az USB kulcsról indulva a rendszer GPT módba formázza a teljes rendszermeghajtót és innentől UEFI módban indul a gépünk.
Mct tool-lal ezt meg lehet csinálni? Alapértelmezésben milyen módban írja a pendrive-ot?
-
Pityu.
nagyúr
válasz pendre54 #76315 üzenetére
Azért nem semmi,tényleg nem olcsó cuccod van,hát gondolom az asusnak is panaszkodtak már páran,ha meg nem akkor én meg tettem mert vagy egy hónapja zaklatom őket Csak nekem is az a szar,hogy mindenhez más profilt használtam más hangzással most meg csak egy van az alap oszt csá.
Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.
-
Pityu.
nagyúr
válasz quailstorm #76314 üzenetére
Hát ez az asus szerintem jobb mint az én beépített hangkártyám,olvasgattam integrált hangkártyákról,azt olvastam,hogy integráltból pl az Realtek ALC1220 integrált már nem rossz,csak ugye ezt drágább lapokba rakják.
Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.
-
addikt
válasz Pityu. #76308 üzenetére
Üdv!
A Te történeted nagyon nem egyedi eset. Nekem van egy ilyen, finoman fogalmazva se épp két filléres DAC-om.[link] Amióta az MS kiadta a CU-et, azóta a TEAC gyári ASIO driverével lehetetlen megszólaltatni. Ennek az az oka, hogy ezzel a verzióval, az MS behozta a saját, natív USB2-es audios támogatását, ami gyakorlatilag kinyírja a gyári drivert.
Itt írtam le, hogy miként is néz ki a történet: [link]
Egyébként már két tiszta Win telepítésen is túl vagyok azóta(nem emiatt), de ezek se hoztak változást.
Végül is használható a DAC, de azért a hangminőség szempontjából mégis csak ildomosabb lenne, a saját ASIO driverével használni, nem mellesleg azért is, mert a TEAC-nak van egy egészen kiváló, saját zenelejátszója, a HR Audio Player, ami kimondottan az ASIO driverre van optimalizálva, de így az is használhatatlan emiatt.
Még annyit, hogy a TEAC tud a problémáról, a honlapjukon írnak róla, de eddig nem igazán jutottak egyről a kettőre ebben a témában, úgy néz ki, hogy az MS lenyomja őket is, mint a rajzszöget.[ Szerkesztve ]
"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw
-
quailstorm
nagyúr
válasz Pityu. #76312 üzenetére
Azért, mert a kinyírta az barokkos túlzás. A gyártói egyedi ASIO bővítményeket nyírta ki. A szabvány USBAUDIO2 az meg megvan. Így viszont az értelmessége csökkent le, a belső hangkártyák piaca is azért szűnt meg, mert a minőséget egyre jobban hozták az alaplapik, a gyártói bővítményeknek meg kakukkoltak.
[ Szerkesztve ]
-
#86564352
törölt tag
válasz Frawly #76305 üzenetére
"elég a drivert meg a szoftvert egyszer megírni a Win10-hez, és akkor többet nem is kell frissíteni meg támogatni"
Ez problémás lehet valóban. Gyakorlatilag évente két főverzió váltás van és nem minden eszközgyártó drivere és AV cég szoftvere tudja tartani a lépést a kompatibilitással. Ezért a sok 1709 elrontott ezt+azt ami 1703 jó volt és fordítva történet a neten. Az is egy változás a Win7 támogatva 10 évig, egy Win10 build élete sokkal rövidebb. Például most a 1607 alól rántják ki a szőnyeget, ősszel a 1703 alól. Az érem másik oldala az se jó Taiwanból kiadnak százféle alaplapot és hangkártyát aztán két év után elfelejtik támogatni.
-
Pityu.
nagyúr
válasz quailstorm #76311 üzenetére
Olvastam,de mondjuk én nem annyira vagyok a témában csak jött,hogy ha veszek egy hangfalat akkor már kicsit jobban is szólhatna így vettem egy usb hangkártyát,de nekem ez most fura ha kinyírta az ms drivert akkor még miért lehet az,hogy van aminél aktiválódik a profil meg van aminél nem,na mindegy nem értem én ezt.
Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.
-
-
Pityu.
nagyúr
válasz quailstorm #76309 üzenetére
1607 ről frissítettem,mert a 1709 bekavart ezért szereztem telepítőt és 1709 el kibővített telepítővel telepítettem újból,bár én sok különbséget nem veszek észre jó volt vagy lett volna nekem a 1607 is.De ezt kapd el ír egy ismerősöm skypen és musicra van állítva a sonic studio és a jelzés vízhangos volt,erre át raktam movira és megint más volt a pittyenés.Most lehet olyan ,hogy van aminél működik a profil van aminél meg nem?
Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.
-
Pityu.
nagyúr
válasz Frawly #76305 üzenetére
Hát én most kicsit csalódtam az asus ban pl az emberhez vagyis a vevőhöz való hozzáállásában.Ok nagy nehezen kaptam egy választ de már vagy 1 hónapja irkálok nekik magyar asus hoz is meg az angolhoz is,és csak ígérgették a választ.
#quailstorm
Szóval jelenleg azzal kell beérni ami van.
[ Szerkesztve ]
Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.
-
quailstorm
nagyúr
válasz Pityu. #76306 üzenetére
Nem az a hardvert vezérli, gondolom most azok a beállítások aktívak, amik a szabvány interfészen keresztül is elérhetőek.
Én azt mondtam, hogyha keresnél egy effektező programot ami működik, az valószínűleg full szoftveres lenne.
(#76305) Frawly: Windows buildek nagyobb ugrások, Win8-8.1 oké, de inkább Vista-Win7 szint időnként.
XP SP-k miatt új driver sose kellett, sőt a rendszert se kellett újrahúzni in-place upgrade-del meg tisztán se.
Pont az SP-s modell volt a hosszútávú állandóság megőrzése inkább.[ Szerkesztve ]
-
Pityu.
nagyúr
válasz quailstorm #76304 üzenetére
Ás a sonic studio akkor most egyszerre képviseli a szoftveres és a hardveres beállítást?Azért kérdem mert ugye bal szélen tudom állítani a kilohertzet meg a bitrátát,a profiloknál meg nem szoftveresen generálná a hangzásokat?
Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.
-
Frawly
veterán
válasz Pityu. #76303 üzenetére
Erről a MS is tehet. Valahogy azt sulykolták az emberekbe, hogy a Win10 után már nem lesz új főverzió. Ezért a legtöbben azt gondolják, hogy a Win10 az 10, és mindegy milyen van fent. Közben meg a nagy update-et valójában nem csak hogy SP-ok, de mintha teljesen új Windows kiadások lennének, így pl. a legutóbbi v1803 Spring Creators Update olyan, mintha Windows 10.5-ről beszélnénk, és egy majdnem teljesen új Windows-kiadás lenne, csak nem Win11 vagy Win15-nek van számozva. Ugyanolyan nagy a különbség, mint anno a Win8 és 8.1 között, vagy az XP SP0-SP1 és SP3 között.
Emiatt gondolják a gyártók, hogy elég a drivert meg a szoftvert egyszer megírni a Win10-hez, és akkor többet nem is kell frissíteni meg támogatni, mert minek. Közben meg nem is tévedhetnének nagyobbat.
-
Pityu.
nagyúr
válasz quailstorm #76301 üzenetére
Hát a legnagyobb gáz,hogy az asus baszik mindenre a legfrissebb driver 2015 ös,de egyébként az alap windows 10 en tökéletesen működött,aztán fel raktam a 1709 et ott még először működött aztán félig aztán meg most csak alapon.Mondjuk még így is jobb hangja van mint a beépített hangkártyának csak szerettem több dologhoz másféle beállítást alkalmazni.Már arra is gondoltam keresni kéne valami külsős profilkezelőt csak nem tudom létezik e valami hasonló mint a sonic studió és működhetne e.
És ami gáz nem is olyan rég vettem a hangkártyát.Ja és ráadásiul azért vettem hangkártyát mert vettem egy microlab solo6c t amihez gondoltam jobb lesz egy kicsit komolyabb hangkártya.[ Szerkesztve ]
Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.
-
quailstorm
nagyúr
válasz Pityu. #76299 üzenetére
Itt leírtam.
Röviden: felejtsd el amíg nem lesz új driver az Asustól. Vagy visszamégy régi Windowsra.Amúgy elég vicces, hogy a Vistával az MS kinyírta a belső hangkártyák piacát és az EAX-ot, most meg úgy néz ki hogy egy egyébként pozitívnak induló húzással az USB-s DAC-okat is elintézték.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Adobe Creative Cloud - 2024. 04. 05 - 2025. 04. 05-ig
- Indiana Jones and the Great Circle - Digital Premium Edition - beváltás: 2025.1.30 - RTX 40XX
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Új, bontatlan World of Warcraft gyűjtői kiadások
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest