Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bot1978 #500 üzenetére

    A te olvasatodban ez történik (A kriptográfiai részt hagyjuk ki)
    1. Generálnak egy bytesorozatot (crypto), amire azt mondják 100$ ér
    2. A bytesorozatért elkérik a 100USD-t kp-ban
    3. A bytesorozattal elkezdenek fizetni, azaz összevissza cserélgetik mindenféle illegális és nem illegális dologra
    4. Legvégül a bytesorozat ott marad valakinél, és senki se lesz hajlandó elcserélni másra, vagy adni érte 100 USD-t

    A kérdés viszont az, hogy mi történik a 3. lépésben, azt kellő számban végrehajtják-e, hogy végül azt mondják, hogy a 4. lépésnél jelentkező 100$ veszteséget bőven ellensúlyozza-e az a (legális) cserekereskedelem, ami a 3. pontban megvalósult.
    Az az igazság, hogy ez a lépéssorozat nem csak a kryptopénzekre igaz, hanem az összes pénzre, csak ott bytesorozat helyett papírt és kagylót használnak. A készpénzhasználatnak is van ára, ami a GDP 1% körüli összeg, és végső soron mi használók fizetjük meg az árát. Az mondjuk egy érdekes kérdés, hogy mi van akkor, mikor egy pénz elértéktelenedik, vagy elkezdik nem használni. Mindenki bukik rajta. Viszont míg használták a pénzt, hogy létezett egy cserekereskedelmi alapegység jótékonyan hatott a gazdaságra, az mindenkinek több bevételt termelt, mint a kivezetéskori veszteség.
    AZ is fontos, hogy a cryptoval folytatott kereskedés mennyivel olcsóbb a hagyományos kereskedésnél. Ha azt nézed nálunk a tranzakciós illeték miatt kb 1%-ba kerül egy átutalás
    Idézet egy előző hozzászólásból:
    „Ott valami nem kerek, az ETH withdrawal díj 0.01 ETH. (Most: 1822HUF) Nem lehet, hogy magasabb árfolyamon vásároltad, mára pedig bezuhant?
    Egyébként a SEPA utalás díja ~2500 HUF.”
    Könnyű belátni, ha 2 ETH-nál többet utalsz kis hazánkon belül, akkor nyersz, mert fele annyi, mint bankokon keresztül tranzakciós adóval.
    Jelenlegi árfolyam:
    1ETH=680USD=182 240HUF
    Igen, ha ez alatt utalsz, akkor a tranzakciós adóval terhelt összeg még mindig megéri.
    Ott vannak még a banki terminál költségei. Régen ezek is pár százalékon mozogtak, ezért volt az, hogy azoknál a (informatikai) boltoknál, ahol a nyereség nem érte el a terminál üzemeltetési költségét nem tudtál kártyával fizetni. Ez is olyan tétel, ami a 3. pontra jótékonyan hat.

    A lényeg, hogy ez csak elsőre tűnik zéró összegű játéknak, mert a közösség számára a nyereség a 3. pontban képződik, amibe én nem látok bele, de ha ez több, mint amit a bányászoknak ki kell fizetni, össz társadalmi szinten jó dolog a crypto. Az is igaz, hogyha olyannál ragad be a 4. szinten a crypto aki előtte nem realizált elég nyerséget a 3. pontban, akkor ő rosszul jár. Illetve az, hogy ez termelhet nyereséget, az nem jelenti azt, hogy nem lehetne a működést optimalizálni, hogy még kevesebb befektetéssel (energia) még nagyobb hatásfokkal működőn az egész rendszer. Pl csökkenjen a tranzakció költsége, ami elsődlegesen hat a 3. pontban jelentkező nyereségre stb.

  • maajsz

    senior tag

    válasz borg25 #501 üzenetére

    De hiába hasonlítgatjuk a bytesorozatot a pénzhez, mikor ebben a formában nem egy kategória. Egyenlőre valóban inkább hasonlít egy zsetonra, mint fiatra. Ilyen szempontból teljesen fölösleges tranzakciós költségeket írni. A pénztől elvárod hogy stabil legyen, és Bori néni elvegye tőled a sarki boltba és elvárod hogy amikor a kriptódat átváltod szintén stabil valuta legyen és ne 2x annyit kelljen belőle kifizetni mint tegnap. Ha a bankrendszer majd jó hatékonysággal implementálja esetleg a blokklánc technológiát akkor lehet, hogy a tranzakciós költségek is csökkennek.
    Amíg a kriptózás ilyen formában működik addig csakis spekuláció meg drága pénzhajtás. A gondolat mögötte jó volt, de láthatod hogy egy erőforrás zabáló "ipart" csináltak belőle, hiszen aki kriptózik annak a 99,99% befektetésként és profit reményében vágott bele, nem pedig mert hú de zöld vele kereskedni. Majd ha lesz egy olyan coin, ami azt mondja ebből nem lehet pénzt szakítani, spekulálni vele, aki számoltatja pontosan annyit kap vissza belőle, mint az energiát felemészt esetleg valami kompenzációt, tehát nem éri meg farmokban számoltatni és nem jöhet egy országból sem a kapacitás nagyobb része, nem is anonim pénzmosás, ráadásul mindenki elfogadja és alacsony lesz az önfenntartási + tranzakciós költsége a fiathoz képest akkor járunk valahol abban az irányban, hogy a világ ilyesmi fizetőeszközt fog egyszer használni. A BTC és társai nem igazán ezen az úton járnak szerintem.

  • Reggie0

    félisten

    válasz #54625216 #498 üzenetére

    Nincs ezen mit nezni, olvasd el a torvenyeket. Ha talalsz kiskaput mindent megtarthatsz, mert nem az az alapallapot, hogy minden az allame es te abbol kapsz, hanem minden a tied es abbol az allam elvesz.

    A vagyon zarolasa nem elkobzas, csak azt biztositja, hogy az eljaras vegeig ne tunjon el. A teljes vagyont pedig nem kobozhatjak el, legfeljebb csak annyit, amennyi buncselekmenybol szarmazik, a karokat es buntetest fedezi. Alapbol nincsen zar alatt a vagyonod amibol az allam kegyemebol kolthetsz. Ez is forditva megy, ha eros a gyanu a buncselekmenyre es abbol szarmazo vagyonra, akkor zarolnak.

    (A kripto egyik elonye, hogy nem lehet zarolni, igy az allam kenyenek nem vagy annyira kiszolgaltatva.)

    (#502) maajsz: Azt a penzt, amibol nem lehet szakitani ki sem bocsajtjak. Az allam is szepen nyereszkedik a penzen, lasd inflacio, allamhaztartasi hiany. Ingyen senki se dolgozik...

    [ Szerkesztve ]

  • maajsz

    senior tag

    válasz Reggie0 #503 üzenetére

    De a pénz elsődleges célja a tranzakció, nem a spekuláció. Az infláció meg azért legtöbb esetben kiszámítható és ugye elvileg ha az államnak jó az neked jó. Lévén, hogy (most nem akarom minden egyes alkalommal kiírni, hogy elvileg, tegyük félre a korrupció stb témát) a politikus ugyanúgy fizut kap mint akárki más, az infláció után nem kap vmi jutalékot, hogy de fasza voltá' öcsém ezt most kifejezetten ezért kapod a zsebedbe mert pont ennyivel gyengébb lett a valuta. A pénz az államot képviseli, aki alapesetben téged törvényekkel megvéd stb (itt megint megint ne menjünk bele hogy milyen hatásfokkal), ha most ki veszed a kezéből a valutát és elveszti a kontrollt örülsz az anarchiának, ami bele fér mert kriptóval lehet fizetni és de jó te már bányásztál xy-nyit? Továbbra is úgy látom, hogy aki bányászik tisztán profit érdekében teszi, az kb egy melléktermék lett kvázi, hogy lehet vele fizetni is (néhol).

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Reggie0 #503 üzenetére

    (A kripto egyik előnye, hogy nem lehet zarolni, így az állam kényének nem vagy annyira kiszolgáltatva.)

    Ez valóban csak előny?

    Melyik történik gyakrabban és nagyobb mértékben?
    1. Államcsőd, diktatúra miatt elveszik az állampolgárok pénzét. Miféle "kiszolgáltatottságtól" kell még tartani?

    2.
    a, Egy csaló vagyonát (pl Questor, stb) elveszik és abból kártalanítják az áldozatokat.
    b, Kripto nélkül nehezebb drog, fegyver, stb kereskedelem.
    c, Időnként beavatkozás a stabilabb árfolyam érdekében, hogy használható legyen pénzként

    Az állami kontroll hiányának szvsz hátránya is van, ami pedig méretesebb az előnyöknél, tehát végeredményben hátrányos.

    "kripto egyik előnye" Felsorolnád a többi előnyöket is?

  • bot1978

    senior tag

    válasz Arpee78 #505 üzenetére

    A kripto egy kompetencia.
    Szabályozatlansága és jellege miatt alkalmassá, képessé tesz valamire, amire használata nélkül nem vagy képes.
    A miért teljesen mindegy.
    Nem kell vizsgálni az okot, hogy ki mért fektet kriptoba ahhoz, hogy belátsuk: amikor a valós pénz kriptoban van, akkor továbbra sem tudjuk miben van, mert a kripto csak egyfajta logikai attribútum.

    Ezért kapok idegrángást, amikor valaki összeszoroz számokat és le találja írni, hogy a BTC piaci kapitalizációja 20.000mrd dollár. Milyen vállalat piaci kapitalizációjáról beszélünk? Az összes BTC értéke az egy pénzügyi mutató? Mitől? És akkor ez fú, hogy vonzza a befektetőket, jaj ne már, hagyjuk már a filléres spekulánsokat. Hol a nagy lóvé? :)

  • LámaZ

    addikt

    Na, fúk (lányok is?) én ezt ennyire nem bonyolítom el és túl, mert belefájdul a fejem. :-)

    Nekem a kriptópénz olyan, mint a helyi pénz. Volt már olyan, hogy pl. Sopron város önkormányzata kibocsátott ún. helyi pénzt. Ez egy papírfecni volt, szép grafikával rajta, amelynek adtak egy értéket (általában az ilyesmiket egy az egyben arányon bocsátják ki az épp hivatalos fizetőeszközzel).

    Na, szóval, vettél 1000 Ft-ért 1000 soproni pengőt (SP), vagy átadtál valakinek 1000 soproni pengőt (1000 Ft-ot) érő árut, pl, egy liter bort, és kaptál érte 1k SP-t. SP-t lehetett nyomtatni a helyi nyomdában az önkormányzat parancsára, így tulajdonképpen a forinthiányt, a pénzszűkét meg lehetett kerülni, és beindult a piac. Egy idő után akár teljesen függetleníteni is lehetne az SP-t a Ft-tól, árfolyamilag is, kibocsátásilag is stb. Lehet, hogy közben a Ft.-ot agyon üti az infláció, mert Pesten kitör az anarchia, de a soproni pengő marad kőkemény valuta. Amúgy, teljesen mindegy, hogy bort, búzát, disznót, fegyvert vagy kábítószert vesz valaki rajta, ez nem a valuta hibája. A pénznek nincs szaga - ahogy mondani szokták.

    Nomármost, azt is el tudom képzelni, hogy valaki le is mond a Ft-ról, és csak SP-ben üzletel, és termel profitot, szintén SP-ben. Hogy fog adózni akkor Ft-ban? Mi az árfolyam? Vezeti az MNB az SP, na, jó, a Bitcoin - térjünk át erre! - árfolyamát, mint egyéb valutákét?
    Elárulom, nem vezeti.
    Ha te most euróban realizálsz nyereséget, azt meg tudja adóztatni a NAV, mert megvan az MNB hivatalos árfolyama, át lehet számolni Ft-ba.
    A Bitcoinban elért nyereséget hogy számolja át, figyelembe véve azt is, hogy a kriptópénzeknél az árfolyamingadozás azért sokkal vehemensebb, mint a fiátoknál?
    Talán, lenne egy megoldás: az adót Bitcoinban fizeted be a NAV-nak, amelynek akkor nyitnia kellene egy Bitcoin fiókot (de mibe kerül az? secperc alatt megvan), és az MNB elismerné a kriptót, mint hivatalos devizát/valutát, emellett napi lebontásban vezetné, követné az árfolyamot.

    Én ezt látom a megoldásnak.
    Ha egyre több fiát pénz vándorol a kriptópiacra, akkor az állam utána fog menni, nem lesz más választása. Ekkor viszont, a pionírok, mint pl. én is, nagy örömére, jócskán fel fog ugrani a kriptópénzek árfolyama. :-D

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

  • LámaZ

    addikt

    Még egy dolog eszembe jutott.
    Az államtól is elvárja az ember, joggal, hogy játsszon tisztességesen.
    Mert hogy néz ki, hogy ha nyerek, akkor abból ő is kér, de ha veszítek, rám se hederít? Miért mondom ezt? Azért, mert pl. a bankoknál őrzött pénzem elvesztése esetén van állami (OBA) garancia max. X összegig. A kriptóknál milyen kockázatot vállal az állam? Várom a válaszokat!

    Legyen minden jó!

  • LámaZ

    addikt

    Ez már a bónusz lesz! (Hogy legyen min agyalni, és reagálni rá. :-) )

    Az én 100-ból elveszített 15 euróm azt mutatja, amúgy, és egyébként, hogy az emberek megkopasztásának nagyon változatos módja van. Mert ha egy bank a betett összeg 15%-át mindjárt levonná (OK, hogy itt árfolyamveszteség is volt, de tökmindegy), arra mindenki felhördülne („gazember bankok”). Itt hallgatunk.
    Gyakorlatilag itt van a kutya elásva. A kaszinó vagy a lottó üzemeltetőjének sem kell senkinek a fejéhez pisztolyt tartania, elég neki, ha mindenki tejel egy kis összeggel, amiből ő néhanapján visszaad véletlenszerűen valamennyit, hogy fenntartsa a játék izgalmát, és minden megy tovább. Agyonszabályozzák a törvényhozók a tőzsdepiacot, az uzsorakamat szedését, a pénzügyi spekulációt ellehetetlenítik? Nosza, akkor nyitunk pár kriptótőzsdét, és máris új lehetőségek tárulnak fel.

    Legyen minden jó!

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz LámaZ #508 üzenetére

    Az OBA is csak akkor fizet, ha a bank megy csődbe, és helyette ál jót. Azért teszi, mert míg jó a banknak, addig fizeti az OBA-nak a tagsági díjat, amit arra tesznek félre, ha az egyikük csődbe megy, lehessen fizetni.
    A Questor botrány előtt nem is gondoltam volna, hogy cserébe az OBA lesz annyira hülye, hogy nem ellenőrizik egymást, hogy nincs-e záptojás a társaságba.
    A Questor vagyon eltüntetéseben a felszámolónak nagyobb szerepe volt mint Tarsolynak. Elvileg menthető lett volna a helyzet, ha a OV nem mondja azt, hogy nem. (Lsd. MNO cikkek)

    Az OBA csak a tagjai után fizet. Ha a helyi bank vagy a Tóth & Tóth Bt brókercég megy csődbe nem.
    Az OBA szintén nem finanszírozza a te hibás döntéseidet, mikor rossz lóra teszel, és a részvény, kötvény stb ára pont az ellenkező irányba indul, mint amire te számítottál. Ha ilyet szeretnél, azt az opciós kereskedés tudja. (Ott se fizetnek ha rosszul döntesz, hanem bizonyos díjért x idő múlva adott árfolyamon megveheted a részvényt. Aztán, ha jól kalkuláltál, akkor megveszed, és nyersz, ha nem (mert másik irányba mozdult a piac), akkor nem élsz az opcióddal, s csak az opciós díjat bukod.)

  • maajsz

    senior tag

    válasz LámaZ #507 üzenetére

    "Ekkor viszont, a pionírok, mint pl. én is, nagy örömére, jócskán fel fog ugrani a kriptópénzek árfolyama. :-D"

    Az a baj amikor egy kriptózó pionírnak képzeli magát. Pionír lehetsz akkor ha mondjuk matematikus vagy és hatékonyabb algókkal jössz elő ehhez az egészhez vagy ha gazdaságtanból pl olyan phd témát feszegetsz, hogy hogyan is lehet implementálni egy államtól független valutát a rendszerbe úgy hogy az ne boruljon meg. Attól, hogy veszel/bányászol coint, nem.

    A tőzsde, spekuláció meg okkal szabályzott, ha nem akarsz olyan crasheket mint pl a '87-es black monday akkor nem lennél ennyire oda egy szabályozatlan (kriptó) tőzsdéért, mert ha hirtelen a coinjaid elértéktelenednek meg mész az utcára kirakatot törni.

    A soproni valuta meg marha jó, de ha mondjuk a város kifogy a kajából és hozatni kéne a búzát, vagy éppen az ampert az erőműből, akkor úgy gondolod azok el veszik azt a papírfecnit? Van egy tippem :N

  • dabadab

    titán

    válasz LámaZ #507 üzenetére

    "Volt már olyan, hogy pl. Sopron város önkormányzata kibocsátott ún. helyi pénzt"

    Ezt tegyük rendbe, mert nagyjából semmi nem igaz abból, amit leírtál:

    1. A kékfrankot (mert hogy ez a neve) a HA-MI-ÖSSZEFOGUNK Szövetkezet bocsájtja ki, az önkormányzatnak semmi köze hozzá

    2. A kékfrank árfolyama fixen a magyar forintéhoz van kötve, 1 kékfrank = 1 forint.

    3. A kékfrank utalvány mögött 100%-os forintfedezet van a Rajka és Vidéke takaréknál, vagyis ott van letétben pont annyi forint, mint amennyi kékfrank forgalomban van, váltani is náluk lehet (kékfrank -> forint irányban levesznek némi kezelési költséget)

    4. Magát a kékfrankot a Magyar Állami Pénzjegynyomdában nyomják

    Ahogy látszik, a dolognak pénzügyi szempontból abszolút semmi értelme nincs, amikor rákérdeztem egy ismerős vállalkozónál, azt mondta, hogy azért vett, mert a fizetés egy részét (gondolom cafeteriáról van szó) ebben adja, az kedvezőbben adózik (a takaréknak meg valószínűleg jól jön a plusz betét).

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • LámaZ

    addikt

    válasz dabadab #513 üzenetére

    Aha, semmi nem igaz, közben meg 98%-ban megerősíted amit írtam.
    Köszike, főleg a részletekért! :-)
    Van ezekben az utalványokban fantázia, nemhiába adnak ki sokan ilyesmit, még maga az állam is, pl. az Erzsébet utalványok, meg a Szép-kártya, vagy minek hívják azt is.
    Gyakorlatilag a jegybank mentesítve van sok mindentől, a Ft nem inflálódik amiatt, mert többet nyomnak belőle, (ha pénzt nyomtatnának, azt ugye többször fel lehet használni, belekerülne a forgalomba évekig, míg ezek csak egyszer használatosak, jobban ellenőrizhetők), és mindenki boldog.

    Legyen minden jó!

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz LámaZ #514 üzenetére

    A résztvevőknek azért éri meg, mert
    - az állam régen támogatta, és kisebb kulccsal adózott a cafeteria, mint a rendes fizetés
    - cserébe az állam megszabhatta, hogy a cafeteriát mire lehet elkölteni. Röviden, ha szép kártyán szabadidő alszámlán van 250e HUF, azt nem fogod elkölteni iPhonera, és Mallorcai nyaralásra, hanem itthon mész nyaralni amivel a helyi vállalkozókat és adózókat támogatod.
    - ugyanez a helyzet az általad említett soproni fizetőeszközzel is, helyben bocsátották ki, helyben lehetett felhasználni, a helyi gazdaságot élénkítette, nehéz volt belőle iPhone venni, illetve vehettél, csak büntetésként meg kellett fizetned az átváltási költséget. Míg ha maradtál volna a rendszeren belül nem (Traktorosként tojást veszel a pénzen, amiért a tojásárus csak a te munkáltatódnál tud takarmányt venni, aki fizetés kiegészítésként visszaadja neked, hogy vegyél tojást)

    Legyen kis On is:
    Amerikában bárki bocsáthat ki pénzt törvényesen, így kripto valutát is. Ezért van az, hogy némely pénzhamisító direkt nem tökéletesen másolja le az bankjegyet, mert így mondhatja, hogy az nem hamisítvány, hanem csak egy alternatív fizetőeszköz, ami a megtévesztésig hasonlít a 10 dollárosra, de az övén az elnök kacsint.

  • dabadab

    titán

    válasz LámaZ #514 üzenetére

    "Aha, semmi nem igaz, közben meg 98%-ban megerősíted amit írtam."

    LOL. Ha szerinted ez a 98%-os megerősítés, akkor tényleg nincs sok közöd monetáris és pénzügyekhez :)

    DRM is theft

  • #54625216

    törölt tag

    válasz LámaZ #514 üzenetére

    Ezzel nagyon mellélőttél, mert az utalványoknak pont ellenkező a céljuk, mint a pénznek. Nem az általános fizetőeszközt helyettesítik, hanem limitálják egy adott összeg felhasználhatósági körét kedvezményekért cserébe.

    A 2010 előtti cafeteria rendszer a legjobb példa arra, miért nem tud egy utalvány pénzzé válni.

    Az utalványokat ugyebár arra találták ki, hogy ha mondjuk van egy 10 fős cég és szeretné a dolgozói ebédeltetését finanszírozni, akkor ne kelljen neki komplett konyhát fenntartania, hanem küldhesse a dolgozókat a közeli étterembe kajálni. Utalvány nélkül a cég azonban kénytelen lenne adózni a kiadásai után, mert az éttermi számlát alapból nem tudja elszámolni költségként.
    Az utalvány rendszerrel viszont a cég adómentesen szponzorálhatja a dolgozói kajáltatását és mind az állam, mind a cég biztos lehet benne, hogy az adott összeget a dolgozó csak étkezésre fordíthatja.
    Azaz az utalvány lényege a limitáció.

    Igen ám, de mint mindennel, ezzel is elkezdtek trükközni a hazai vállalkozások. Általános eljárássá vált a "minimálbér + 50ezer étkezési" fizetési mód. Minimálbér környékén az emberek a fele fizetésüket amúgyis kajára költik, így utalvánnyal a munkaadó és a melós a fele fizetés után nem adózik.
    Ez szívás az államnak és szívás a melósnak is (nem tudja arra költeni a pénzét, amire akarja), viszont nyer rajta a cég és legfőképpen az utalvány kibocsátója.
    Az utalványok tehát idővel elkezdtek adómentes pénzként funkcionálni.
    Az emberek a fel nem használt utalványokat eleinte családon belül ajándékozták, később alacsonyabb árfolyamon készpénzre váltották, sőt a gettókban az uzsorások az utalványokat fele áron beszámították a havi törlesztőbe.
    Nem csoda, hogy 2010 után az állam elkaszálta az egész addigi cafeteria rendszert és kizárólag limitált mennyiségben, csakis állami kibocsátású utalványokra ad adómentességet.
    Volt is belőle balhé, mert a külföldi érdekeltségű cafeteria cégek elestek az ingyen állami pénztől, mentek is ezerrel az EB-hez panaszkodni, hogy nálunk sérül a demokrácia.

    A lényeg tehát, hogy az utalvány nem pénz, hanem olyan, mint az okmánybélyeg: adott célra limitálja egy adott összeg felhasználhatóságát. Sem az utalvány, sem az okmánybélyeg nyomtatásával nem keletkezik extra pénz, csak a kifizetés módját egyszerűsíti.

  • LámaZ

    addikt

    válasz #54625216 #518 üzenetére

    Köszi, akár vizsgázhatnék is most már ebből. :-)

    Legyen minden jó!

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Zolik #520 üzenetére

    Kíváncsi vagyok most milyen hír áll a háttérben :)
    Vagy csak a spekik szórakoznak, mint korábban is... ETH 350-nél már temettem az egészet. Hiába... Most kéne még bedőljön, mielőtt kijönnek az új NV kártyák nyáron... (Nehogy megint az legyen, hogy a kiskert kikerülve vásárolják fel a készleteket a belsős bányamérnökök, mint legutóbb)

    Mod: Amúgy ezért idegörlő kriptóba fektetni. Gyakorlatilag éjjel nappal figyelni kell a híreket minden csatornán. Ilyen minipánikokon halálra lehet keresni magad, de jókor kell belőni hol a teteje.
    Mire egy komolyan moduláló hír kijönne, a belsősök már régen eladnak, és beszopódsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz Ren Hoek #521 üzenetére

    Mi lenne? Erősödik a dollár, felment az US állampapír kamata 2% fölé. Ezt szépen lassan lekövetik a bankok, a kisember meg nem fektet mindenféle kockázatos eszközbe, hogy látható kamatot kapjon.
    BTW ha lennének belsős infóid, meg tudnád hol kell be-, ill. kiszállni, kb. szinte mindenen meg tudnál gazdagodni. Viszont eléggé kóbor ábránd egy kisembernek megverni a piacot. Még a tőzsdeguruk sem nagyon tudnak megverni egy vak majmot.

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Zolik

    senior tag

    válasz Teréz Atya #522 üzenetére

    De miért kell ilyen arogánsan válaszolni?? Mit számít hogy erősödik a dollár? - költői kérdés volt...

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • #54625216

    törölt tag

    válasz borg25 #515 üzenetére

    A Better Call Saul sorozat egyik epizódjában volt egy remek rész, amiben a zugügyvédet megkeresi egy őrült figura, aki a farmját függetleníteni akarja az USA-tól és önálló államot akar alapítani.
    Saul megörül a lehetőségnek, mert egy végtelen ideig húzódó perrel rendesen meg lehet pumpolni az idiótát. A csávó nem is vacakol, felajánl egy millió dollárt kp.-t előlegként: hozza is a táskát, benne a frissen nyomott pénz ... rajta a saját képmásával. :))
    Ez a jelenet kitűnően példázza, hogy mi az alapvető probléma az alternatív pénzekkel.

  • shteer

    titán

    válasz Ren Hoek #521 üzenetére

    ETH 350-nél már temettem az egészet.

    te temeted árfolyamtól függetlenül :D mindhiába

    ..szerintem jónak tűnik

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz shteer #525 üzenetére

    Megkövetem magamat, nem az ETH-et temetem, csak a VGA bányászlázat.
    Az ETH szerintem teljesen jó kis kripto a BTC-vel szemben. Tényleg jövőálló bc technológia lehet.

    Mondjuk azért mérges vagyok, hogy direkt VGA algoritmus, plusz most a Bitmain ASIC ellen is terveznek lépéseket, hogy ne decentralizálódhasson az ASIC miatt.
    Szerintem ez irdatlan parasztság, és önzőség. (Eleve egy ilyen ASIC nem túlzottan jobb a VGA-tól, a memória ugyan olyan drága rá...tehát nem tudná szerintem decentralizálni, mint a Bitcoin esetében... de legalább ennyivel kevesebb VGA-t gyilkolnának kriptoval)... Ha jól tudom a Monero ASIC-ot is betiltották a fejlesztők.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Ren Hoek #521 üzenetére

    Először tőke, aztán hozam.

    Ha lehetne hozamból tőkét csinálni, akkor ki vesződne cégügyekkel? Nem lenne cég, aminek a részvényét megvehetné a vak majom. :DDD

    Hozamból tőke ott van a lottón.

    Akire azt írod, hogy „belsős” az kvázi cégügyekkel foglalkozik, amikor vásárol vagy éppen elad. Sok meló van abban, az nem egy tuti tipp :) Vicces, hogy nagy kilengéseknél sokan egyből azt hiszik, hogy akkor az a lovi és ott lehet nyerni :) Majd valaki azért fog melózni, hogy ő jól meggazdagodjon. Moduláló hír mi? Aha. A hírek azok olyanok. Modulálnak. A hírek. :K

  • Reggie0

    félisten

    válasz maajsz #504 üzenetére

    Ebben egyetertunk, bar mar meglatassal az elejerol nem feltetlen ertek egyet. Nem veletlen nem eroltetjuk itthon se az eurot, mert azt nem tudnak ugy manipulalni a forintot. A politikus celja az, hogy eltuntessen penzt, es mivel tudja mikor gyengiti erositi a forintot, tud spekulalni is. Az allamhaztartasi hiany extrem novelese pedig nem elsodleges cel, csak igy lehet novelni az elkoltendo keretet. Nyilvan romlik tole a penz, de a lenyeg, hogy nagyobb aranyban juttasson maganak, mint amennyire romlik a penz, es maris kivett a kozosbol a tobbiek karara.

    A legvegen levo konkluzioval teljesen egyetertek.

    (#505) Arpee78: Persze, mindennek van hatranya, ezt sosem tagadtam. Sot allitom, elony sosincs hatrany nelkul. Nyilvan ezen okok miatt nem lesz szerintem hetkoznapi eszkoz, viszont van egy hely a hetkoznapi embernek/vallalkozasnak ahol fejfajas nelkul tarthatja a penze. Persze helyette fajhat a feje az arfolyamingadozas miatt, de mindenkinek mashol van a fajdalomkuszob az egyes kockazatoknal.

    (#506) bot1978: Pontosan, az ilyen kapitalizacios szamitas egy oltari baromsag. De az egyszeri juzer ezt nem veszi eszre. A bitcoin arfolyama tobbek kozott annak is koszonheto, hogy a rendelkezesre allo coinok nagyresze nem likvid. Ha mind forogna a piacon, akkor joval kisebb erteku lenne. Mint lattuk egy 3000-10000 nagysagrendu extra eladas a valtokon mar ketszamjegyu szazalekpontos arfolyamingadozast okoz, pedig 10+ millio van kibanyaszva. Ez a teljes kibanyaszott mennyiseghez kepest 1% alatti extra forgalom volt.

    [ Szerkesztve ]

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #528 üzenetére

    "Nem veletlen nem eroltetjuk itthon se az eurot, mert azt nem tudnak ugy manipulalni a forintot. A politikus celja az, hogy eltuntessen penzt, es mivel tudja mikor gyengiti erositi a forintot, tud spekulalni is."

    Eszembe juttattál egy tökéletes példát, mikor 2010-ben a Fidesz hatalomra került, s direkte olyan beszólásokat csináltak, hogy az euró felfelé induljon, aztán, ahelyett, hogy csillapították volna a piacot Szijjártó még rá is tett még egy lapáttal, biztos nem vettek előtte eurót 100x tőkeáttétellel...

  • bot1978

    senior tag

    válasz Reggie0 #528 üzenetére

    Az infláció egy jól használható hasznos szerszám. Szerintem egyáltalán nem kéne kifogni. Nem rosszabb más adóknál, sőt.
    Oké, kiválóan alkalmas egy nemzettest elszegényítésére is, ha „megszokjuk” és folyamatosan túl magas kötelezettségeket vállalunk kifelé (magas kamatra veszünk fel kintről hitelt), majd a Ft tartozást képező összeg érétkét később kényszerből infláljuk, ami idáig még csak-csak ha ezzel arányosan emelkednek a bérek. Viszont ha mindeközben túl magas lesz a devizakitettség az infláció már egyenesen rémálommá válik, a tartozás meg csak nő, mert még a kötelezettségeket is új hitelfelvételből lehet csak fedezni, alacsony beruházások mellett nem lehet kinövekedni. Beruházásokhoz meg alacsonyan kell tartani a béreket, hogy jöjjön a tőke, miközben a fizetések vásárlóereje egyre csak csökken. A tetejébe ilyenkor erősödik a deviza jön az árfolyamveszteség. Szar kilátások, leminősítenek drágul a hitel. Igazi rémálom avagy elqrás classic.
    Emiatt is vagyok most úgy vele, hogy lehet szidni a migráncskampányt, de ezeknek legalább nem csak annyi eszük volt, hogy mit kell hazudni. Legalább levitték a kamatot és állampapírra nyomták a háztartásokat, hogy legalább befelé adósodjanak el. Persze volt kit másolni, én nem mondom, hogy ők találták fel a spanyol viaszt, de legalább nem a legnagyobb kreténséget csinálták meg velünk, amit csak csinálni lehetett. Nekem már nincsenek nagy igényeim. NAGYON, de tényleg nagyon zavar ez a hurráoptimista propaganda híradó, ami most megy, de még mindig jobb, mint amikor minden politikai vitaműsorban az államcsőd volt a téma és azon remegett mindenki, hogy az országházban mikor szól be valamelyik a sajtóra reflektálva valami államcsődös khm… okosat... és zuhan meg az egész hóbelevanc.

  • Reggie0

    félisten

    válasz bot1978 #530 üzenetére

    Igen jo kezekben. Pont ez a baj az alapveto gazdasagtannal es az alapveto politologiaval, hogy racionalis es felelos resztvevokbol indul ki. Ilyen itthon eleg keves van.
    Ezen felul persze en is ugy gondolom, hogy kell inflacio, mert a hianya(akar deflacio, akar 0 inflacio) nem a befektetesre, hanem a felhalmozasra osztonoz. Az pedig sem a gazdasagi fejlodes, sem a piaci likviditas szempontjabol nem jo. Viszont eleg nehez egy cryptonal ezt kozossegi es konszenzusos alapon valami ertelmes dologhoz kotni, mert ehhez jellemzoen a piaci viszonyokbol eredo valtozokat kell felhasznalni, ami egy tavoli reteg a tarca es blokklanchoz kepest.
    A bitcoinban - ezen felul -ott latom a problemat, hogy a coinokkal konnyu extra deflaciot letrehozni, marpedig erre epult mar coin, ugynevezet Proof of Burn algoval, amikor azert adtak valamilyen aranyban shitcoint, ha megsemmisitettel bitcoint. Ezzel a modszerrel eleg konnyu egy csereugylet moge bujtatni a deflacio vegrehajtasat. Persze ezek a shitcoinok idovel eltunnek, az elegetett BTC ellenerteke elparolog.

    (#529) borg25: Pontosan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák